poster

Strom

 • Francie

  L’arbre

 • Velká Británie

  The Tree

  (festivalový název)

Animovaný / Krátkometrážní

Česko / Francie, 2014, 15 min

Kamera:

Jakub Halousek

Producenti:

Martin Vandas
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Tom_Lachtan
  ****

  Tak jo, čistě řemeslně je to věc výtečná, animace je na špičkové úrovni a poměrně náročná metoda malby na sklo vypadá jednoduše dobře, hudba také rozhodně ostudu nedělá, takže pokud je tu nějaký problém, tak já osobně ho vidím za prvé v stopáži, utáhnout krátkometrážní animák beze slov na poli čtrnácti minut je dost těžké, obzvlášť, když se film pokouší o - a tady cituji dvd bookletu - "metaforickou paralelu,mezi životy stromů a lidí, lyrickou básní o zrození a smrti, ódu na plynutí času" ... Mimochodem, nechápu proč taková reklama, je to prostě film o stromu a životě vůbec, tečka, takhle to působí jako přílišné honění vlastního trika, které je veskrze zbytečné, tenhle film bez problému obstojí sám o sobě.(17.6.2016)

 • kajas
  ***

  Předfilm ke snímku "Zloději zelených koní". Koloběh života, smrti a možného dalšího života už byl zpracován i působivěji, s animační technikou malby na sklo jsem se nicméně setkala poprvé a hlavně díky ní udržel tento kraťas mou pozornost po celých 15 minut.(2.7.2017)

 • Renfield
  ****

  Technicky dokonalé, jak malba, tak hudba k ní. Příběhově mně velice sympatické, blízké... k zamyšlení. Není to sice nejkratší krátký film, přesto mě upoutal a já se ani napodruhé v kině nenudil. 80%(15.9.2016)

 • juta
  ***

  Promítáno před Zloději zelených koní. Je to takový průměr. Paní režisérka si s tím určitě dala práci. Poselství to v sobě má, každý si to musí přebrat po svém.(22.9.2016)

 • - Koprodukční snímek se natáčel technikou animace na skle, kdy se každá jednotlivá fáze obrazu maluje olejovými barvami na sklo. (Zdroj: MF DNES) (hippyman)