Olive Kitteridgeová (TV seriál)

Olive Kitteridge

USA, 2014, 4 h (Minutáž: 55–65 min)

Za čtyři epizody stihl seriál něco úžasného, a to zamilovat si tohle zvláštní manželství, kde si Olive s Henrym nemohli tvořit větší protipól. Jejich manželství se často zdálo skličující, ale přesto jsem cítil, jak se někde hluboko mají rádi. Hlavně Frances McDormand předvedla bolestivý a neuvěřitelně srdečný výkon, který se v podstatě nedá popsat slovy. Láska, ztráta, deprese, a co by bylo kdyby...Nemám slov a těsně po skončení nenacházím negativa.(30.7.2016)

Na súčasné televízno/filmové pomery výborný počin. Ten nešťastný americký podtext (prehnané ksichtenie a gestikulácia - napr. matky nevesty či nemocničného personálu, otázky typu "si v poriadku"?, atď.) síce stále prítomný, ale herecké výkony, predovšetkým Murraya a McDormand sú výborné a dokážu diváka priamo nadchnúť. Rozhodne silná predloha, ktorú tvorcovia pochopili a čo je lepšie - aj zrealizovali. V skratke: Ak by takéto série dávali v televíziách, rozhodne by som si opäť zaobstaral telku.(14.1.2015)

Škoda tej pozliepanej poslednej časti, ktorá, ak by bola dobrá, tak by dala tomuto citlivému zobrazeniu života dôstojný koniec. Frances McDormand bola vo svojej role veľmi dôveryhodná, žiaľ, limitoval ju samotný scénar. Bill Murray bol úplne zbytočná herecká investícia. Richard Jenkins bol zato skvelý až do konca, s Frances McDormand vytvorili skvelý herecký koncert. Každý z troch dielov mal pomalé plynutie, málo scén, ktoré ale vypovedali veľa. Žiaľ, v poslednej časti bolo potrebné (naozaj to bolo potrebné?) narýchlo dopovedať príbeh a to až tak rýchlo, že to pokazilo to najkrajšie na tomto seriály. Cholodenko si nastavila laťku vysoko a sama si ju aj podliezla. Najlepší počin tak od nej naďalej zostáva High Art. I keď veľmi som chcela, aby to bola Olive.(9.2.2015)

Výjimečný zážitek. Nesnesitelně svéráznou, nekompromisní a přitom hluboce lidskou Olive jsem si hned zamilovala. Divák by si až přál, aby aspoň jednou zachovala dekorum, potlačila drsnou upřímnost, aby byla milejší. Olive se ale víceméně nezpronevěří nátuře. Její osud je v zásadě obyčejný, běžný, ale protože nahlížíme do jeho různých etap, přestává nám být lhostejný. Celou dobu jsem si říkala, jak jsem ráda, že na mě neprýští sentimentálnost. Frances McDormand je jedinečná.(23.3.2015)

Baví mě, jak se k těm nejlepším věcem dostávám úplnou náhodou. Několik posledních dní jsem se věnovala filmografii Zoe Kazan a narazila jsem na tenhle poklad. Po mojí nejmilovanější Mildred Pierce je tady HBO Miniseries s další ženou v hlavní roli. Olive Kitteridge. Navenek zlá, cynická a bezcitná, uvnitř milující, citlivá a empatická. Přesně jako já, haha. S dost velkou pravděpodobností jsem téhle minisérii propadla právě proto..ale ne. Je to prostě 'objektivně' zcela výjimečné dílo, které vzalo mých seriálových TOP 10 útokem. “She didn't like to be alone. Even more, she didn't like being with people.”(22.2.2015)