Olive Kitteridgeová (TV seriál)

Olive Kitteridge

USA, 2014, 4x55–65 min

Podle oficiálního obsahu seriál o intrikách, zločinech a tragédiích v jednom novoanglickém městečku, podle mě pomalu plynoucí životní příběh jedné obyčejné rodiny. Velký herecký koncert Frances McDormand, výborně obsazené vedlejší postavy, nádherná kamera a hudba a neuvěřitelná práce maskérů...to vše dělá ze spíše nudnější dějové linky dílko plné emocí, které mě dojalo a ohromně bavilo.(21.5.2015)

Tedy není to žádná veselá podívaná, ale opravdový hardcore zvaný "život". Prostor pro herecké výkony bezmezný a taky stoprocentně využitý jak hlavním hereckým tandemem McDormand-Jenkins, tak v závěru Murrayem.Místy velmi silné momenty. První díl by mohl leckoho odradit, ale věřte, že jde jen o úvod, ten druhý už je trefa do černého. Frances McDormand je prostě hvězda... 85%(23.5.2015)

Za čtyři epizody stihl seriál něco úžasného, a to zamilovat si tohle zvláštní manželství, kde si Olive s Henrym nemohli tvořit větší protipól. Jejich manželství se často zdálo skličující, ale přesto jsem cítil, jak se někde hluboko mají rádi. Hlavně Frances McDormand předvedla bolestivý a neuvěřitelně srdečný výkon, který se v podstatě nedá popsat slovy. Láska, ztráta, deprese, a co by bylo kdyby...Nemám slov a těsně po skončení nenacházím negativa.(30.7.2016)

Nádherně natočený a brilantně zahraný koncert, který Vás na pár hodin pozve o několik desítek let dopředu (tedy alespoň mě) a čistě a pokorně Vám ukáže, jaké to je... Stárnout. A stárnout po boku jedné osoby, kterou nezapomenutelně rozdýchala geniální Frances McDormand a na jejíž adresu cokoli říkat, považováno za mě za Spoiler... Neuvěřitelně krásná a silná věc tohle.(8.3.2015)

Jedna z najlepších minisérií čo som doposiaľ videl, ohromne silný filmový zážitok. Už prvý diel ma prinútil pozrieť si aj tie zvyšné až do konca. A možno to tak bolo aj lepšie. Aspoň sa tým dosiahol ucelený, neprerušovaný obraz života Olive Kitteridge a ostatných obyvateľov toho malého mestečka. Hotová 25- ročná pútavá epopeja. Dejová linka je pritom ako keby vystrihnutá zo života, nič tu nie je nemožné, pričom sa tu zohľadňuje aj psychológia postáv a v náväznosti na to je tu aj pekné vysvetlenie ich konania a tiež možnosti, ako sa môžu veci na základe predchádzajúcich udalostí vyvinúť. Dokonca niektoré Oliviine hlášky ma aj pobavili, takže by sa tu našiel aj humor, aj keď dosť tvrdý a čierny. No skrátka jedna veľká dramatická balada, prskajúca realizmus života na všetky strany. Nádhera!(16.3.2017)