Profesionálna skupina zlodejov prijme kšeft za 3 milióny dolárov. Ich úlohov je ukradnúť diamant obrovskej ceny, ktorý je uložený vo vysoko stráženom objekte sídliacom v Prahe. Obrovskej hodnoty diamantu si je vedomý každý a nájde sa niekoľko takých, ktorí sa rozhodnú ho získať len pre seba. Súboj kto z koho začína. (kitano)

Flipnic

Idaho tento film vystihl dokonale pojmem "AKČNÍ PEKLO" ... Režisér Corey Yeun mě asi nikdy nezklame, je to prostě profík akčního žánru. Tento film je pro českého diváka dost zvláštní a zajímavý tím, že se odehrává v Praze, takže v něm sledujeme spoustu známých míst plus většina automobilů jsou favority, pár trabantů, v roli hlídače muzea uvidíme Václava Upíra Krejčího apod .. Ale do toho je to od začátku do konce NON-stop akce, akce, akce. Ten film nemá vůbec žádný děj, divákovi nedá vlastně skoro vůbec vydechnoput kromě jedné scény, kdy se dělí scéna "kradení diamantu" (trvá asi první hodinu ...) od scény "pomsta" (dalších 30 minut ...). Karate, střílení, skoky, pády, výbuchy, rozbíjení skel, nábytku, honičky, občas nějaký ten vtípek (ale ne moc) a to od začátku do konce. V hlavní roli opravdu potěší velmi sympatická Shanon Lee (dcera Bruce Leeho) a v záporné roli se pak objeví Bennie 'The Jet' Urquidez, bývalý ex-mistr bojových umění. Bohužel nedostane příliš prostoru předvést své mistrovské bojové umění, což je škoda, ale i tak jeho účast potěší. Perfektní akční dynamický film, kde mi trochu vadilo prostředí (ta Praha prostě no ...), nevýrazné postavy a opravdu nulový scénář či vykreslení postav. Ale jinak pecka a výborná oddychovka, vřele doporučuju. ()

kitano

Akcnaky Coreyho Yuena mam naozaj rad. A to z prosteho dovodu. Od zaciatku az do konca su narvate neustavajucou, spickovou akciou a rychlym spadom. Taky su aj Enter The Eagles. Jedna velka-mala lupez, zapletie sa do toho viac ludi nez je treba a je z toho akcne peklo plne explozii, kung-fu a Wooovskej heroickej strelby. Zatial kazdy HK akcna ma prekvapil nejakym originalnym napadom, tak je tomu i teraz. Ako sa vam pozdava kombinacia obojrucnej strelby spojena s bungee jumpingom ? Verte mi, vyzera to bozsky :). Naviac, cele sa to odohrava v prijemne familiarnom prostredi, kde policajti jazdia na favoritoch. Co viac si mozem priat. (8/10) ()

Idaho

Již 4 roky před xXx to jest v roce 1998 přijel do Prahy natáčet akční peklo s anglickým podtitulem Enter the Eagles Corey Yuen. A to akci vcelku vydařenou, i když občas je to trochu zmatené a chvílemi se zasmějete bohužel právě i když to tvůrci zrovna nechtěli. Akční scény jsou dobré a chvílemi jsem se divil, že nezbourali Prahu - nevěřili byste jakou má Praha divnou geografii :-) a že Okoř je nad Podolím. Tedy příběh vypráví o profesionálním zloději Martinovi (Michael Wong) a jeho parťačce Mandy (Shannon Lee - dcera Bruce Lee) jež si najme na ukradnutí diamantu (z Rudolfina) ruský mafián Karloff (Benny “The Jet” Urquidez - jeho posledni film). Do akce se přimíchá dvojice kapesnich zlodějíčku Tommy a Lucy. Parťáky Martina hraji čeští herci Jan Revai, Rudolf Kubík a Jan Růžička. V menší roličce drsného sekuriťáka se objeví i Václav „Upír“ Krejčí... 60 % České titulky zde ()

Vavča

Corey Yuen mě ničí a tentokrát nejen v tom dobrém slova smyslu. Ve filmu odchází k sebeparodii a mnoha humorným momentům dle mého nechtěně. Co se týče obsazení no nezaujalo mě příliš, ale otázkou zůstává, zda by jiní herci dokázali tomu scénáři a postavám dodat na uvěřitelnosti a hloubce. Skutečně skoro polovina filmu mi přišla skoro mírně podprůměrná. Byť akční choreografie je skvostná a pár záměrných vtípků se taky povede. Sklo se tříští, bojuje se ve stylu kung fu, epické přestřelky. No a i když jsem říkal, že většina obsazení ve mně nezanechalo větší dojem. Tak zase strana záporáků byla ok. A co se týče party zlodějíčků tak určitě nejlepší byla Anita Yuen a Jordan Chan. Ostatně Anita zase tak moc akční role nedělá, takže pro mě bylo potěšení ji v tomhle sledovat. Zápory, které mi vadily v první půli v té druhé naštěstí zmizí, rozjede se solidní demolice Prahy a vynikající akce vůbec. Takže nakonec se to na tři hvězdičky v pohodě vyšplhá. ()

HKstars

Hongkongský vypalovák v pražských lokacích s dcerou Bruce Leeho a Benny "Jetem" Urquidezem v hlavních rolích? A co na to vlasatý, blonďatý a akční Jan Révai? Svět se zbláznil? Ne, to jen do Prahy přicestoval Corey Yuen. Stalo se tak v roce 1998 a z několikatýdenního znásilňování naší metropole nakonec vzniknul akčňák Enter the Eagles, vyprávějící hned o několika skupinkách zlodějíčků, které mají spadeno na obrovský diamant zvaný Carův hranol, který je vystaven v pražském Rudolfinu (ugh ;). Prim hraje dvojice bývalých kolegů, skrytých milovníků a budoucích akčních hrdinů - profesionální zloděj Martin (Michael Wong) a Mandy (Shannon Lee), expertka na ustřelování končetin a proklatě rychlé kopy. Martinovi sice dá trochu práce přesvědčit jí, aby opustila pohodlí své středostavovské usedlosti (typická česká chaloupka rulez), ale nakonec se to povede a tak si všichni můžou plácnout se slizkým záporákem Karloffem (Benny Urquidez), který slibuje za diamant tři milióny dolarů. Do cesty se ještě připlete dvojice začínajících chmatáků (Anita Yuen a Jordan Chan), aby zajistila trochu neselhávajících gagů a nezbytných komplikací. Proč si to neříct na rovinu a pokud možno hned, Enter the Eagles jsou šedivým průměrem, který zdatně recykluje zlodějské a špionážní motivy, aby kolem nich mohl postavit další z nekonečné řady akčních báchorek. Corey zřejmě odcestoval do Prahy s minimem prostředků i lidí a natočil tu většinu filmu načerno (čemuž se jen těžko věří, když nad Prahou létají zatraceně nízko helikoptéry, ulicemi se prohání trio zlodějů zavěšené na rychle letícím žebříku a na tržnicích se střílí ostošest. O vybuchující Ladě před Rudolfinem ani nemluvě ;). Michael Wong tu předvádí akční model zamilovaného mouly a Shannon Lee, to že je dcerou slavného otce ji na kráse nepřidá a její bojové schopnosti nevypadají dobře ani vedle šestačtyřicetiletého Urquideze (kterému to stále ukrutně kope). A když začne ve chvíli nejzoufalejší Shannon pérovat v kolenou a pištět jako tatínek, je už veškerá atmosféra dávno v trapu. A zmínil jsem se o počítačové animaci? Kýčovitě statické jiskry při přestřelkách (ono střílet naostro v Rudolfinu, to by asi neprošlo ;), helikoptéra explodující po nárazu do Karlova Mostu nebo obrovská počítačová vzducholoď s neméně obrovským logem ACER na boku (je jasné, kdo film zaplatil). Nicméně, přes slabé počítačové triky a poněkud nemastnou akční stránku věci, se nebudete zas tak moc nudit, protože Corey sem tam zvládne nadhodit originální scénku (úvod s ořetězovaným hořícím džípem je úchvatný), dovede urazit inteligenci českých bezpečnostních služeb a hlavně prodává Prahu obratněji než leckteří hollywoodští filmaři. Drobným bonusem je pak účast českých herců (již zmíněný Jan Révai v poměrně velké roli nebo Václav "Upír" Krejčí v roli ostrahy Rudolfina) a reálií (několik rozhovorů se odehrává v tramvaji). Možná, že právě využití důvěrně známého prostředí dělá z filmu výjimečný sběratelský kousek a nutí mě posunout hodnocení o malinký stupínek výše, ale ani nepražáci se u Enter the Eagles nudit nebudou, především díky tomu, že Corey nikdy nesleví z nastoleného tempa a finále odehrávající se v pozvolna vybuchující vzducholodi, se snaží vylepšovat jak to jen jde. Enter the Eagles sice mohl dopadnout mnohem líp, ale občas nemusí pršet, stačí když kape, tím spíš když ty kapky dopadají na českou půdu ;). 50% () (méně) (více)