Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Příběh vypráví o policejní inspektorce Mině Kao (Joyce Godenzi), která má na starost policejní operaci, při níž má chytit a zatknout zločinecký klan Yuenů. Při nezdařilé akci je jeden z členů Yuenů zabit a ostatní členové gangu přísahají pomstu. Ambiciózní Mina je suspendována a starostlivá švagrová Huang, která je policejní důstojnicí a jako Mína rovněž expertkou na bojová umění kung-fu, ji převelí na jinou loupež. Mezitím klan Yuen zabije Mině manžela. Mina a její švagrová Huang se rozhodnou vzít zákon do svých rukou. (Epistemolog)

(více)

Recenze (10)

Flipnic 

všechny recenze uživatele

Tak tohle je neuvěřitelná akční pecka!! Corey Yuen je prostě fakt borec a co film od něj, to perla nebo kult, tady máme řekl bych takový malý ztracený diamant ... Chvíli mi trvalo na začátku filmu, než jsem pochopil vzájemné vztahy všech postav ve filmu ... Trochu netradičně se jedná o vyloženě "ženský" akční film, kde rodinný klan policistek s drsnou máti co leští každý rok magnumku po manželovi k jeho výročí úmrtí, pořádá profesionální akce na kriminálníky a má jeden úspěch za druhým. Pak se stane, že do města připluje banda vietnamských gangsterů, kteří chtějí vyloupit místní hotel ... Už akce v hotelu mi vyrazila dech, kamera jako by byla uprostřed střelby mnoha postav, zběsilá akce, ale přehledná a jasná ... Bohužel se příliš policistkám nepovede, zlořádi uprchnou, ale jeden z bratrů jejich bosse je při akci dívkami zavražděn. Boss přísahá pomstu, nechá zabít jedinného syna "policejní máti" a tím rozpoutá absolutní peklo. Jeho manželka a sestra se vydávají na cestu pomsty a bojovým uměním střelnými zbraněmi, mačetami, řetězy a prostě vším, co je po ruce drtí bandu šmejdů v neuvěřitelně dokonale zpracovaném akčním pekle, které je završeno naprosto neuvěřitelným "martial arts soubojem": Joyce Godenzi vs snědá kulturistka Agnes Aurelio, který zvedá laťku kvality tohoto skvostu ještě o příčku výš. Kontaktní souboj s neuvěřitelnými zákroky i ve stylu Tonnyho Jaa, spomalené záběry, otisky od bot na oblečení po úderech, údery bez střihu a neuvěřitelná brutalita ... Nejlepší ženský martial arts souboj, jaký jsem kdy v životě viděl, tohle fakt hned tak nemá konkurenci ... Špičkový akční film, silné drama, absolutně dokonalé "WTF" akční scény vypilované do neuvěřitelných detailů!!! ()

Adrian 

všechny recenze uživatele

Dlho na disku odkladany film,ktory ma o to viac zarazil do sedacky. Zamenitelny pribeh plny vybornej choreografie, ktora nesetri razanciou v kontaktnych subojoch a napadmi aj v okamihoch kedy sa k slovu dostanu zbrane ci car chase. Jeden z vrcholov "GwG" (girls with guns), ktory dokazuje, ze v HKG to s touto zanrovou odnozou mysleli vazne. ()

Reklama

Vavča 

všechny recenze uživatele

Corey Yuen is a God of action! Tuhle větu jsem kdysi napsal na nejmenované stránky a stojím si za ní. V tomto filmku uvidíte, partičku vietnamských uprchlíku, kteří se rozhodnou spáchat jednu loupež a v cestě jim stojí zejména policejní jednotka tvořená převážně ženami. Joyce Mina Godenzi je hlavní akční hvězdou filmu. Má neobvyklý vzhled díky svému australsko-čínskému původu. Neméně schopnou protivnící je jí Agnes Aurelio (pro změnu americko-filipínský původ), zejména jejich závěrečný souboj na konci je něco, co se zapsalo do historie. V samotném filmu uvidíte divoké přestřelky, honičky, souboje tělo na tělo, jak to umí jen Corey. Skoro žádné dráty, hodně akce, která není vůbec kašírovaná a cítíte ze všech neuvěřitlené fyzické nasazení. Tradiční příběh o pomstě, troše nevraživosti a rivalitě v rodině, je samozřejmě pouze nezbytná omáčka, než nějaký přínos. Ale tohle musíte vidět! Pokud jste fandy žánru girls with guns. ()

Niktorius 

všechny recenze uživatele

Po zdejších komentářích, v nichž se skvěla slova jako "zběsilost", "akce", či "nářez" jsem čekal větší smršť kulek, úderů i kopanců, a tak mě poměrně překvapil velký prostor věnovaný řešení rodinného (melo)dramatu. Ač jsem oproti čínskému dojímání většinou o dost odolnější, než proti tomu indickému, zde bylo podáno dostatečně vkusně a účinně, aby zafungovalo. O tom, že zafunguje i tradičně skvěle vymyšlená, provedená i natočená akce, jsem samozřejmě vůbec nepochyboval. ()

Shit 

všechny recenze uživatele

Další zběsilá hong kongská akce, kde v hlavní akční roli jsou převážně ženy, ale vůbec to nevadí. Nejdřív to je absolutně zběsilá střílející akce a na konci se to zase přehoupne do neskutečný rubačky, kde všemu vévodí posledních 20 minut (ještěže existuje kladivo a mačety) a zejména závěrečnej duel, kterej je nesmírně drsnej a brutální, protože aby si holky kopaly mezi nohy a do prsou a to prosim pěkně řádně tvrdě a v plným záběru kamery, tak to jsem ještě něviděl a možná už neuvidim. ()

Galerie (20)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama