Hrdinou akční komedie režisérské dvojice Corey Yuen & Louis Leterrier je někdejší armádní specialista Frank Martin (hraje ho bývalý reprezentant Velké Británie ve skocích do vody Jason Statham), který žije zdánlivě poklidně na pobřeží Středozemního moře. Ve skutečnosti však má sice riskantní ale výnosnou práci - doručuje zásilky „všeho druhu“. Dodržuje přitom tři pravidla: nemění dohodu, nechce znát žádná jména a zásilku nikdy neotevírá. Jenže zásady jsou přece od toho, aby se porušovaly, a tak to jednoho dne udělá i Frank. A aby to stálo za to, poruší hned všechny tři najednou a vzápětí se řítí do maléru. Proti své vůli se totiž zaplete do pašování lidí z Asie a chce uprchlíkům uvězněným v kontejneru zachránit život. (HBO Europe)

Trailer

POMO

Výstavný príklad delikátne blbého scenára, transporter-ovaného do delikátne efektnej formy. Ale zatiaľ čo v hollywoodskom podaní (Emmerich) táto blbosť rozčuluje, v tomto francúzskom, nadnesenom, vyvoláva príjemné uvoľnenie. Na osobitosti filmu dodáva nekonvenčne použitá hudba. A Statham na celej čiare skóruje. ()

Lima

Skvěle natočené akční scény, Jason Statham je dobrej drsňák a navíc nepostrádá charisma. Na to, že to mělo tak malý rozpočet, je to fakt jízda a v rámci žánru vysoký nadprůměr. Nečekal jsem duchaplný příběh, či, nedej bože, propracovanou zápletku, čekal jsem no-brain oddychovku, akční jízdu s pořádnou porcí nadhledu, u které mohu v pohodě a bez újmy na hodinu a půl vypnout. Přesně to se stalo a já se tudíž za své vysoké hodnocení vůbec nestydím. ()

Gemini

Méně je někdy více, řekl si Luc Besson a poslal příběhovou stránku filmu do kytek. A co se stalo? Vznikl film tak zábavný a našlápnutý, že je vám úplně fuk kde se sakra vzali všichni ti mafiáni, co dělal Frank Martin za mlada, že skončil jako profesionální kurýr a jeden z nejdrsnějších a nejsympatičtějších akčních hrdinů, kteří to kdy rozbalili na plátně v těžce nadřeném hongkongském stylu a co se asi bude dít dál. Tohle vám totiž stihne dojít až při závěrečných titulcích, taková je to jízda. Nezbývá než se těšit na dvojku a přát Jasonu Stathamovi hodně, hodně hvězdnou kariéru, protože je to sympaťák každým coulem. 70%, ale velmi, velmi stylových;) ()

kOCOUR

Besson si konečně může mnout ruce, protože teprve Kurýr je tím prvním pořadným akčním nášupem, o který se ve všech těch Taxi, Wasabi a Polibcích jánevímčeho stále dokola snaží , ale vždycky něco někde přebývá či chybí. Kurýr je našlapaný vyvážený mix naprosto tupého příběhu s orgastickou kung-fu řežbou, vizuálně nabušenými automobilovými honičkami, řízným hiphopem a tou správně sličnou "roštěnkou" navrch. Statham pobral charismatu přímo plnou cisternu, rozdává pěstní klouby na každém rohu a jako vrchol filmu vám dokonce předvede bitku se svetrem a dvěma šlapkami od kola. Chcete vypnout? Nemáte lepší volbu... ()

Cival

Mozek pana scenáristy si nejspíš dopřál pár měsíců na dovolenke na Tahiti, protože jinak si tu všudypřítomnou demenci nedokážu vysvětlit. Dialogy bych vymyslel lepší za deset minut na záchodě a aspoň trochu mohli tvůrci vzít v úvahu logiku při aranžování dění na plátně. Ale co naplat, když je akce zatraceně dobrá - lahodnou choreografii doplňuje energický full contact a vizuální vychytávky. Statham sice mohl byt ještě coolovější a Šu Kej mu nemusela dát tak trapným způsobem, jakým dala, ale i tak to na trošku slabší tři hvězdičky stačí. Každopádně dvojky se dost bojím. ()

• Původně bylo ve scénáři, že Frank Martin (Jason Statham) je gay, nakonec se od toho opustilo. A aby bylo jasně dáno, že je heterosexuál, natočila se právě milostná scéna s Lai Kwai (Qi Shu). (SONY_)
  • Frankovo auto je BMW 750i E38 (s upraveným designem). Auto, které se vyskytlo ve filmu je jediné, které bylo vyrobeno s 6-ti stupňovou manuální převodovkou. Původně měli použít BMW 850CSi E31, ale tento model je opravdu vzácný. (c.tucker)
  • Když Jason Statham (Frank Martin) píchne zadní pneumatiku svého BMW, jde do kufru pro rezervní kolo, které vypadá jinak než původní disk. Když ale po pár minutách parkuje před benzinovou pumpou, je vidět, že na autě je opět původní disk. (LiborGondek)