Kurýr

Le Transporteur

Kuriér

Akční / Thriller / Krimi

Francie / USA, 2002, 88 min

Soundtrack Stanley Clarke: 1. Boogie 2nite - Tweet ,2. I Got Love - Nate Dogg ,3. Live Big - Sacario/Angie Martinez/Fat Joe ,4. Rock the Party - Benzino ,5. Muzik - Knoc-Turn'al ,6. If I Could Go! - Angie Martinez/Lil' Mo/Sacario ,7. Be Alright - Tamia ,8. Scream - Missy Elliott ,9. Funny - Gerald Levert ,10. I'm Cool - Hustlechild ,11. One on One - Keith Sweat ,12. Life of a Stranger - Nadia ,(10.6.2011)

Klasika místy coolová, místy vážná, často v Bessonovském stylu, ale přesto hodně zajímavá díky spoustě vychytaných detailů. Jason tady maká jak barevný a právem si zasloužil místo na výsluní, takže dneska už nejen vzhledem k věku tolik makat nemusí a přesto je již pevně zakotvený na výstavce akčních figurek, co neumírají ani nestárnou, naopak spolehlivě baví. Tak se to taky dělá, jak je vidno. Nemám nic proti tomu, naopak.(20.10.2013)

• MM_Ramone

Film z francúzsko americkej produkcie s nezameniteľnými rysmi tvorby Luca Bessona. Však na rozdiel od série "Taxi" sa toto snaží vyzerať až moc dôležito. Divoká akcia, nebezpečné prestrelky a rýchle automobilové naháňačky. Pri týchto scénach to skutočne frčí na plné obrátky. Ale inak je to hodne naivný škvár plný sprostostí a logických dier. Taktiež nesympatický, absolutne necharizmatický, hlavný hrdina u mňa znižuje hodnotenie tohto snímku. Uhladený, plešatý slizák Jason Statham sa mi tam vôbec nehodil. **(17.12.2009)

Skvěle natočené akční scény, Jason Statham je dobrej drsňák a navíc nepostrádá charisma. Na to, že to mělo tak malý rozpočet, je to fakt jízda a v rámci žánru vysoký nadprůměr. Nečekal jsem duchaplný příběh, či, nedej bože, propracovanou zápletku, čekal jsem no-brain oddychovku, akční jízdu s pořádnou porcí nadhledu, u které mohu v pohodě a bez újmy na hodinu a půl vypnout. Přesně to se stalo a já se tudíž za své vysoké hodnocení vůbec nestydím.(12.2.2003)

Jako jo, udělal na mě dojem ten precizní a zásadový mladý muž doručující balíky. Jason má obrovské charisma a nemohu se zbavit pocitu, že hlavně díky němu má tento film celkem vysoké ohodnocení. Tady to hlavně zachraňuje sympatická akčnost. Jednoznačně. Jinak příběhu chybí originální myšlenka, která by mě dějově zasáhla a já se tomu už přestávám divit. Ono se snad už ani nedá natočit něco, co tady ještě nebylo. Scénáře akčních filmů se s různými obměnami jednoduše opakují.(1.5.2014)

• - Frankovo auto je BMW 750i E38 (s upraveným designem). Auto, které se vyskytlo ve filmu je jediné, které bylo vyrobeno s 6-ti stupňovou manuální převodovkou. Původně měli použít BMW 850CSi E31, ale tento model je opravdu vzácný. (c.tucker)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 8. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Když se Lai prohrabuje fotografiemi ve Frankově domě, snímek, na kterém je malý chlapec s opicí je doopravdy Jason Statham. (c.tucker)