poster

Kurýr

 • Francie

  The Transporter

 • Francie

  Le Transporteur

 • Slovensko

  Kuriér

Akční / Thriller / Krimi

Francie / USA, 2002, 88 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Gilmour93
  ***

  Rule No.1. Never change a deal.. Česká pošta by měla zauvažovat o zaměstnání doručovatelů Jasonova typu, neboť ve svém BMW 750i by jednak zrušil její oblíbený termín "adresát nenalezen" a navíc by lumpové s od něj čerstvě nalepeným štítkem fragile na čelisti přebírali soudní obsílky s širokým úsměvem.. Jistě, ve scénáři je much jak v bytě 14 dní zesnulé důchodkyně, ale pokud jde člověk na deathmetalový koncert, neočekává, že ti vlasatí pánové zafidlají na housle Vivaldiho Čtvero ročních období. Čistokrevná bezmyšlenkovitá akce, v které mi jen na konci scházelo, aby z toho kontejneru vyběhly srnečky se smutnýma očičkama. Rule No.2. Nobody fucks with the Transporter..(21.12.2009)

 • Radyo
  ***

  Nebýt excelentně bojujícího Jasona Stathama, asi bych tento snímek taky spláchl. Dějově je to průhledné jako toaletní papír (taky jste si všimli, že jej dělají pořád tenčí a tenčí?), nápady jsou originální asi jako Mona Lisa vystavená v Louvru (tu pravou mám doma já, heč :) ), jediné na čem tenhle film stojí (i když vratce) je akce (hele, to se docela rýmuje - vratce, akce :) ). S efekty tvůrci taky nešetřili - srážka dvou osobních aut způsobí výbuch, jenž se může směle měřit s výbuchem Krakatoy - proč ne, když jim to lidi baští.... Celkově vzato, je to jen a jen průměrný snímek.(16.11.2003)

 • Slartibarkfast
  ***

  Jason Statham bezesporu loví tenhle film z bahna a povyšuje ho na koukatelnou zábavu. V akčních scénách exceluje a svižné tempo diváka baví. Ale ten scénář.. kámen úrazu a veliká černá díra tohoto snímku. Jednoduchý děj jsme viděli v mnoha filmech, které přesto bavily a člověk si nepřipadal trapně. Tohle ale není ten případ. Když to ale vezmu z pohledu francouzské produkce, je to určitě mohutný úspěch. Za sebe však hodnotím tento kousek jako velmi průměrný a nedotažený. 55%(30.10.2010)

 • POMO
  ***

  Výstavný príklad delikátne blbého scenára, transporter-ovaného do delikátne efektnej formy. Ale zatiaľ čo v hollywoodskom podaní (Emmerich) táto blbosť rozčuluje, v tomto francúzskom, nadnesenom, vyvoláva príjemné uvoľnenie. Na osobitosti filmu dodáva nekonvenčne použitá hudba. A Statham na celej čiare skóruje.(26.4.2003)

 • InJo
  ****

  Neskutečně prostoduchý akční film, který je ale dokonale svižný (už jen díky velmi skromné stopáži), skrz na skrz zábavný a s velice poctivě natočenými kontaktními souboji (je jich nad očekávání a místy jsou i poměrně originální, viz 'olej a šlapky'), automobilovými honičkami a celkovou akcí vůbec. Jason Statham je cool a toho supermana mu člověk docela snadno zbaští - jako akční hrdina je v podstatě ideální. ___ Trochu mi to připomíná klasické (a zatracované) béčkové akční nakládačky 80. let (Komando, Cobra) - je to totiž taky tak blbé (scénář je absolutní blábol) a taky to ani na vteřinu nenudí. Odpočinková pecka, která se mi ale nehodnotí zrovna snadno... 70 - 80 %(6.8.2005)

 • - Natáčanie filmu prebiehalo na viacerých miestach vo Francúzsku, vrátane známych miest Paríž, Marseille, Nice či Cannes. (MikaelSVK)

 • - Poznávací značka kamionu, který Frank získal je 656 STA 13. (c.tucker)

 • - Zvukový střihač Vincent Tulli si zahrál malé cameo ve filmu jako popelář. (c.tucker)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace