Reklama

Reklama

Kurýr

  • Francie The Transporter (více)
Trailer

Obsahy(1)

Frank Martin je vysloužilý voják, který se živí jako kurýr. Rozváží balíčky všech druhů bez ptaní za velké peníze. Řídí se při tom třemi pravidly: nikdy nemění dohodu, žádná jména a nikdy balíček neotevře. Jednoho dne se mu ozve muž, který potřebuje přepravit balík ke svému známému. Na místě určení mu do auta naloží velkou tašku, která váží asi padesát kilogramů. Po cestě Frank píchne pneumatiku, a aby ji mohl vyměnit, musí otevřít kufr. Na tom by nebylo nic zvláštního, ale když kufr otevře, zjistí, že balík, který má doručit, se pohybuje...  Poruší svou zásadu číslo tři, do balíčku se podívá a uvidí v něm svázanou mladou ženu. Pak vymění pneumatiku a pokračuje dál až na místo, kde si udělá přestávku. Pořád přemýšlí o obsahu balíku, který veze, a rozhodne se ženě koupit něco k pití, aby jí cestu alespoň trochu zpříjemnil. Dál po cestě zaslechne bouchání u kufru, zastaví a žena mu řekne, že se potřebuje vymočit. Frank ví, že by z toho mohl být malér, a tak ji přiváže na provaz a pošle ji do křoví. Žena se ale z provazu vyvleče a uteče mu. Není jí to nic platné, protože Frank ji zakrátko dohoní a zase naloží do auta a dopraví na místo určení. Muž, kterému měl balík doručit, mu dá zbytek peněz s prosbou, jestli by nemohl doručit cestou zpět jeden kufřík. Frank souhlasí a vyráží na cestu domů. Když si dělá další pauzu, jeho auto zničehonic vybouchne...  Frank se vrátí do domu, kde předal balík, a poté, co zmlátí všechny v domě, ukradne jedno z jejich aut a vyrazí na cestu domů. Když se podívá na zadní sedadlo, zjistí, že tam sedí mladá žena, kterou jim měl doručit; té se ve vzniklém zmatku podařilo utéct. Nejprve ji chce vysadit u silnice a nechat ji tam, ale nakonec si to rozmyslí, vrátí se pro ni a vezme ji k sobě domů... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (654)

Lateef 

všechny recenze uživatele

Začíná to vcelku vkusně a dynamicky, několikeré vzpomenutí na tři dosud neporušená pravidla a bombastické shrnutí šancí na uniknutí z místa činu ihned napoví, s kým máme tu čest - s charismatickým kurýrem Frankem, jehož představitel Jason Statham má správný drsňácký profil, umí řídit i nohama a jeho neobyčejná muskulatura je nabitá rychlými svalovými vlákny, protože pozice, ze kterých uštědřuje své bleskové kopy, jsou opravdu nezvykle krkolomné - choreografie a nápaditost bojových scén jsou vrcholem filmu a mlátičku v autobuse nebo rubačku v kolomazi si budete pamatovat pravděpodobně minimálně do dalšího dílu... bohužel kromě zmíněného úvodu a akčních scén vše ostatní pokulhává - dějově je film prázdný jako peněženka zkouřeného týpka zevlujícího v půl šestý ráno v poblitém koutě vylidněné diskotéky, film je obtěžkán mnoha nelogičnostmi a jinak výborné akční scény lehce ruší klipovitý střih. Jako zábava to ale funguje celkem dobře, na první shlédnutí poctivých 60%, napodruhé o poznání slabší. 21 miliónů dolarů(rozpočet)/44 miliónů dolarů(výdělek celosvětově) ()

Fiftis 

všechny recenze uživatele

Akčný thriller, kde sa výborne blysol Jason Statham, je presne podľa môjho gusta. Na začiatku príbehu sa najskôr zoznámime s hlavnou postavou a s tým čo a ako robí. Ten si potom prevezme ďalšiu zásielku, a keďže poruší vlastné pravidlá, dostane sa vzápätí do ohromných problémov. Tak takto by to malo vyzerať. Žiadne pretvárky, žiadna nuda, žiadne zbytočne naťahované skeče. Príbeh sa pomaly a plynulo vyvíja a to až do úplnej excelentnej akčnej jazdy, ktorá svojím adrenalínom nenechá vydýchnuť. Statham opäť preukázal že nato má a že akčný film nie je pre neho nič neznámeho a cudzieho. ()

Reklama

Jordan 

všechny recenze uživatele

Pri sledovaní tohto filmu je nutné brať do úvahy fakt, že ide o akčný film a akčný film nemá ľudí donútiť rozmýšľať o zmysle života a zanechať v nich hlboké umelecké pocity, ale zabaviť ich a dopriať im riadnu dávku adrenalínu a kvalitnej akcie. A tento film pre mňa splnil všetky požadované kritéria dobrej akčnej zábavy - od rýchlych áut, nadupaných bojových scén, až po peknú Japonku a sympatického hrdinu, ktorý to všetko zvláda so šarmom. Nijaký závažný skvost do pokladnice kinematografie, ale rozhodne vysoko prepracovaný exemplár na scéne akčných filmov. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Kdysi jsem dělal stejnou práci pro Pražskou kurýrní službu. Bohužel jsem během převozu zásilky uvízl na rychlostní dálnici D1 v dopravní zácpě. Byl vyhlášen dopravní stupeň číslo 4. Klientovi jsem přivezl vietnamskou prodavačku levného značkového textilu po mnoha hodinách čekání v zácpě na D1 už v rozkladu. Od kurýrní služby mě posléze vyhodili. Jak je vidět můj kolega ve Francii nemá na silnici zácpy a tak se mu vede docela dobře. ()

petaspur 

všechny recenze uživatele

Frank Martin je kurýrem pevných zásad. Živí se převozem zásilek, u kterých ho nezajímá ani tak chemické složení, jako spíše váha a rozměry. Při zadání cesty z bodu A do bodu B si určí svou cenu a víc ho nezajímá. Pokud mu však převážené zboží brání aktivním pohybem ve výměně píchlé pneumatiky, tak mu dá alespoň napít, aby ho nedoručil mrtvější, než je třeba. Jenže gauneři neradi přijímají balíky s poškozeným obalem a tak Frank získává k domluvené ceně bonus v podobě aktivované výbušniny. Frankovi se však vůbec nelíbí pohled na vzduchem poletující kusy jeho vozu a v tomto klidném muži se probudí dávná touha zodpovědně zakroutit všemi přítomnými gangsterskými krky. ()

Galerie (40)

Zajímavosti (33)

  • Když Frank Martin (Jason Statham) píchne zadní pneumatiku svého BMW, jde do kufru pro rezervní kolo, které vypadá jinak než původní disk. Když ale po pár minutách parkuje před benzinovou pumpou, je vidět, že na autě je opět ten původní. (LiborGondek)
  • Původně bylo ve scénáři, že Frank Martin (Jason Statham) je gay, nakonec se od toho opustilo. A aby bylo jasně dáno, že je heterosexuál, vznikla milostná scéna s Lai Kwai (Qi Shu). (SONY_)
  • Frankovo (Jason Statham) auto je BMW 750i E38 (s upraveným designem). Auto, které se vyskytlo ve filmu je jediné, které bylo vyrobeno s 6ti stupňovou manuální převodovkou. Původně chtěli tvůrci použít BMW 850CSi E31, ale tento model je opravdu vzácný. (c.tucker)

Související novinky

Rychle a zběsile shání režiséra

Rychle a zběsile shání režiséra

06.10.2015

Kdo bude režírovat Rychle a zběsile 8? Máma Vina Diesela chce za kamerou svého synáčka, sám Diesel navrhuje návrat ke kořenům s Robem Cohenem (Rychle a zběsile). Studio Universal ale situaci vidí… (více)

Statham předává kurýrskou štafetu

Statham předává kurýrskou štafetu

11.02.2014

Kurýr dodnes patří mezi nejznámější filmy Jasona Stathama. Neohrožený řidič Frank Martin to dotáhl na tři celovečeráky, předloni se pak přesunul i na malou obrazovku, kde si ho zahrál Chris Vance.… (více)

Návrat akčních bouchačů

Návrat akčních bouchačů

28.02.2008

Dva Jasonové, ačkoli každý z úplně jiného soudku, se setkali v této novince, která k vám přijíždí za kvílení pneumatik a skřípotu drceného plechu ;-). Především je tu Jason Statham, který dostal… (více)

Závod smrti s Jasonem Stathamem

Závod smrti s Jasonem Stathamem

26.04.2007

Když notorický béčkař Paul W. S. Anderson (Resident Evil, Vetřelec vs. Predátor) nedávno nečekaně zdrhnul z připravované adaptace hororové videohry Castlevania, důvod byl nasnadě: producentské duo… (více)

Reklama

Reklama