Kurýr

Le Transporteur

Kuriér

Akční / Thriller / Krimi

Francie / USA, 2002, 88 min

Akční výplach, který nikdy neomrzí. Akce je stylová, nápaditá a díky krátké stopáži téměř neutuchající, no a Jason Statham se postupně stává v očích diváků stejně nesmrtelný jako Chuck Norris a Arnold dohromady. Příběh je sice celkově strašně přitažený za vlasy, některé dialogy uhozené a scénář je poslepován snad z tisíce žánrových klišé, ale oba režiséři z toho nějakým zázrakem dokázali udělat skoro akční klasiku, u které jsem se třeba já osobně bavil skutečně výborně. Ale na pokračování se nutně dívat nemusím..(4.11.2012)

- nikdy neměň dohodu- nikdy žádný jména- nikdy neotvírej balík-. Umí řídit osobní auto (a kamion nohama), střílet,karate,má vtip A KLIKU (ale tu musí mít každý akční hrdina ve filmu kde se něco děje).Film má tempo jako hrom a že je to ,,nemožné" přece nikomu nevadí. hlavně, že dobro zvítězí nad lží a nenávistí....(2.8.2005)

S odstupem několika let musím konstatovat, že Jason prostě není dobrý kurvýr! Když najdu vedle heveru a lékárničky narvanou polonahou Kví-šu, cynicky se zašklíbím, opláchnu to destilkou, zprzním, vytrhám z toho všechny zlaté pírsyngy a zahodím zbylé maso do kontejeneru. A ne, že se s tím budu tahat celý film a ještě si kvůli podobnému šikmítku nechám bezmála ustřelit prdel. To prostě není kurvýr, ale pionýr. Pravda, nejen toto je projevem scénáře, který lze bez uzardění označit za imbecilní.... akce však ukázková.(15.6.2014)

Kdysi jsem dělal stejnou práci pro Pražskou kurýrní službu. Bohužel jsem během převozu zásilky uvízl na rychlostní dálnici D1 v dopravní zácpě. Byl vyhlášen dopravní stupeň číslo 4. Klientovi jsem přivezl vietnamskou prodavačku levného značkového textilu po mnoha hodinách čekání v zácpě na D1 už v rozkladu. Od kurýrní služby mě posléze vyhodili. Jak je vidět můj kolega ve Francii nemá na silnici zácpy a tak se mu vede docela dobře.(27.1.2007)

• Tommy987

Prítomnosť Luca Bessona tu cítiť jedine vďaka "leonovskej" základnej premise (tichý a osamelý skoro-badguy, ktorého stabilný život naruší dievčina), inak ide o scenáristicky veľmi tupú, režijne nijak ohromujúcu a až hnusne jednoduchú "akčnú jazdu", na ktorej jediné, čo dokáže zaujať, je charizmatický Jason Statham (akurát že Frank nemá ani na Hezouna Roba z Italian Jobu, a už vonkoncom nie na Cheva Cheliosa z Cranku) a veľmi pekná Qi Shu. Pitomý, no zábavný Taxi sa nekoná, toto je len pitomé. 4 / 10(30.3.2008)

• - Stathamov honorár predstavoval 750 000 dolárov. [Zdroj: IMDb] (m.a.t.o.)

• - V části, kdy kurýr (Jason Statham) prorazí zábradlí mostu a skáče na autonávěs, je za letu vidět, že vlevo vpředu je pouze disk bez pneumatiky. Po doskoku má však auto všechny pneumatiky v pořádku. (S.E.T.H.)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 8. (Zdroj: ČSFD.cz)