poster

Kurýr

 • Francie

  The Transporter

 • Francie

  Le Transporteur

 • Slovensko

  Kuriér

Akční / Thriller / Krimi

Francie / USA, 2002, 88 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • lamps
  ****

  Akční výplach, který nikdy neomrzí. Akce je stylová, nápaditá a díky krátké stopáži téměř neutuchající, no a Jason Statham se postupně stává v očích diváků stejně nesmrtelný jako Chuck Norris a Arnold dohromady. Příběh je sice celkově strašně přitažený za vlasy, některé dialogy uhozené a scénář je poslepován snad z tisíce žánrových klišé, ale oba režiséři z toho nějakým zázrakem dokázali udělat skoro akční klasiku, u které jsem se třeba já osobně bavil skutečně výborně. Ale na pokračování se nutně dívat nemusím..(4.11.2012)

 • cheyene
  ***

  Je to akční, je to svižné, zábavné, ale tak nějak stále průměrné, ničím neoslňující. Kurýru 2 jsem před lety dal 4*, nerad přehodnocuji takto zpětně, ale myslím, že jednička je přeci jen o něco lepší a že bych měl dvojce ubrat. Jason Statham je ale ve své roli skvělý. Celkově jde o příjemnou akční jednohubku.(15.12.2014)

 • mzss1
  *****

  Naprosto perfektní akční podívaná. Tahle role kurýra padla Stathamovi dokonale. Je tu zde dost akce, dost soubojů, přestřelek, honiček a výbuchů. Příběh taky zaujme, hudba průměr. Kromě hl.hrdiny mě bavil i herec François Berléand . Některé scény byly trošku přehnané, nějaký bych poupravil, ale to nevadí, přesto skvělá akční podívaná. Hodnotím 97% = *****(6.10.2012)

 • Shit
  ****

  Kurýr stojí na stejně chabým příbehu jako kurýr dvojka, ale přitom má ještě děsně stupidní dialogy, ale co s tim, když je Statham takovej bitkař a jeho akční kousky fakt berou dech, pak na nějakým příběhu nesejde, krom toho i když je příběh hodně slabej, tak je přitom zábavnej a dokáže udržet tempo, takže nuda se nedostavuje a akční scény zařídí zbytek(28.1.2007)

 • Allien.9
  **

  Už dlouho jsem neviděla takhle neoriginální film. Téměř všechny scény jsou okopírované z jiných filmů, a těch několik originálních působí tak hloupě, až to bolí. Ale co se dá očekávat od filmu, ve kterém má hlavní roli Jason Statham - muž, jenž (nechtěně) napodobuje snad všechny akční hrdiny 80 a hlavně 90. let... Jediná dobrá scéna: Zavaření bílého autíčka při překročení 140 km/h.;-)(28.8.2009)

 • - Zvukový střihač Vincent Tulli si zahrál malé cameo ve filmu jako popelář. (c.tucker)

 • - Natáčanie filmu prebiehalo na viacerých miestach vo Francúzsku, vrátane známych miest Paríž, Marseille, Nice či Cannes. (MikaelSVK)

 • - Když Lai používá počítač, tak projíždí několik jiných fotografií než narazí na tu Wall Streetovu. Všechny jsou členů štábu a jména u těchto snímků jsou všechny vtipem např. "Gordon Zola", "Christiane Isme"... (c.tucker)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace