Kurýr

Le Transporteur

Kuriér

Akční / Thriller / Krimi

Francie / USA, 2002, 88 min

Akční výplach, který nikdy neomrzí. Akce je stylová, nápaditá a díky krátké stopáži téměř neutuchající, no a Jason Statham se postupně stává v očích diváků stejně nesmrtelný jako Chuck Norris a Arnold dohromady. Příběh je sice celkově strašně přitažený za vlasy, některé dialogy uhozené a scénář je poslepován snad z tisíce žánrových klišé, ale oba režiséři z toho nějakým zázrakem dokázali udělat skoro akční klasiku, u které jsem se třeba já osobně bavil skutečně výborně. Ale na pokračování se nutně dívat nemusím..(4.11.2012)

Je to akční, je to svižné, zábavné, ale tak nějak stále průměrné, ničím neoslňující. Kurýru 2 jsem před lety dal 4*, nerad přehodnocuji takto zpětně, ale myslím, že jednička je přeci jen o něco lepší a že bych měl dvojce ubrat. Jason Statham je ale ve své roli skvělý. Celkově jde o příjemnou akční jednohubku.(15.12.2014)

Naprosto perfektní akční podívaná. Tahle role kurýra padla Stathamovi dokonale. Je tu zde dost akce, dost soubojů, přestřelek, honiček a výbuchů. Příběh taky zaujme, hudba průměr. Kromě hl.hrdiny mě bavil i herec François Berléand . Některé scény byly trošku přehnané, nějaký bych poupravil, ale to nevadí, přesto skvělá akční podívaná. Hodnotím 97% = *****(6.10.2012)

Kurýr stojí na stejně chabým příbehu jako kurýr dvojka, ale přitom má ještě děsně stupidní dialogy, ale co s tim, když je Statham takovej bitkař a jeho akční kousky fakt berou dech, pak na nějakým příběhu nesejde, krom toho i když je příběh hodně slabej, tak je přitom zábavnej a dokáže udržet tempo, takže nuda se nedostavuje a akční scény zařídí zbytek(28.1.2007)

• Allien.9

Už dlouho jsem neviděla takhle neoriginální film. Téměř všechny scény jsou okopírované z jiných filmů, a těch několik originálních působí tak hloupě, až to bolí. Ale co se dá očekávat od filmu, ve kterém má hlavní roli Jason Statham - muž, jenž (nechtěně) napodobuje snad všechny akční hrdiny 80 a hlavně 90. let... Jediná dobrá scéna: Zavaření bílého autíčka při překročení 140 km/h.;-)(28.8.2009)

• - Zvukový střihač Vincent Tulli si zahrál malé cameo ve filmu jako popelář. (c.tucker)

• - Natáčanie filmu prebiehalo na viacerých miestach vo Francúzsku, vrátane známych miest Paríž, Marseille, Nice či Cannes. (MikaelSVK)

• - Když Lai používá počítač, tak projíždí několik jiných fotografií než narazí na tu Wall Streetovu. Všechny jsou členů štábu a jména u těchto snímků jsou všechny vtipem např. "Gordon Zola", "Christiane Isme"... (c.tucker)