Kurýr

Le Transporteur

Kuriér

Akční / Thriller / Krimi

Francie / USA, 2002, 88 min

Soundtrack Stanley Clarke: 1. Boogie 2nite - Tweet ,2. I Got Love - Nate Dogg ,3. Live Big - Sacario/Angie Martinez/Fat Joe ,4. Rock the Party - Benzino ,5. Muzik - Knoc-Turn'al ,6. If I Could Go! - Angie Martinez/Lil' Mo/Sacario ,7. Be Alright - Tamia ,8. Scream - Missy Elliott ,9. Funny - Gerald Levert ,10. I'm Cool - Hustlechild ,11. One on One - Keith Sweat ,12. Life of a Stranger - Nadia ,(10.6.2011)

Pravidlo č. 1: Nikdy nevěř všem svým oblíbeným uživatelům, ať jsou si třeba nejoblíbenější z oblíbených. Pravidlo č. 2: Dej na pocity. Pravidlo č. 3: Když se u filmu řežeš smíchy a chceš, aby ten týpek z plátna byl tvůj brácha / táta / milenec / pošťák, znamená to, že se ti film líbí. Pravidlo č. 4: Učebnice stranou, však on ani Jason moc nestudoval učebnici s pravidly silničního provozu. No, vy se mě teď asi chcete zeptat, jestli se mi vážně líbí, když Statham hodinu a půl mlátí hajzly všeho druhu hlava nehlava, že? Jo, líbí. A proč? Protože to dělá aspoň někdo.(26.9.2012)

• Allien.9

Už dlouho jsem neviděla takhle neoriginální film. Téměř všechny scény jsou okopírované z jiných filmů, a těch několik originálních působí tak hloupě, až to bolí. Ale co se dá očekávat od filmu, ve kterém má hlavní roli Jason Statham - muž, jenž (nechtěně) napodobuje snad všechny akční hrdiny 80 a hlavně 90. let... Jediná dobrá scéna: Zavaření bílého autíčka při překročení 140 km/h.;-)(28.8.2009)

Musím přiznat, že jsem se u tohoto snímku nenudil... dokonce musím uznat, že jsem při sledování neměl ani příliš mnoho jízlivých poznámek, které tak často u filmů tohoto žánru mívám. Nehledal jsem v tom nic duchaplného (a taky bych se se zlou potázal), nečekal jsem žádné převratné dějové zvraty, připravil jsem se na "lineární"/chronologický styl vyprávění a tu více, tu méně naivní děj... a světe, div se - dobře jsem se bavil. Shrnuto a podtrženo: Pokud nebudete mít příliš vysoké nároky a nebudete zbytečně hledat hnídy, pak s jistou pravděpodobností nebudete litovat takto stráveného času. Poznámka: U policajtských naháněček mi v mysli vyskočily vzpomínky na "policajtské sekvence" ze starých filmových grotesek.(3.2.2004)

Pri sledovaní tohto filmu je nutné brať do úvahy fakt, že ide o akčný film a akčný film nemá ľudí donútiť rozmýšľať o zmysle života a zanechať v nich hlboké umelecké pocity, ale zabaviť ich a dopriať im riadnu dávku adrenalínu a kvalitnej akcie. A tento film pre mňa splnil všetky požadované kritéria dobrej akčnej zábavy - od rýchlych áut, nadupaných bojových scén, až po peknú Japonku a sympatického hrdinu, ktorý to všetko zvláda so šarmom. Nijaký závažný skvost do pokladnice kinematografie, ale rozhodne vysoko prepracovaný exemplár na scéne akčných filmov.(23.10.2004)

• - Poznávací značka kamionu, který Frank získal je 656 STA 13. (c.tucker)

• - Jason Statham prováděl většinu kaskadérských akcí sám. (c.tucker)

• - Když Jason Statham (Frank Martin) píchne zadní pneumatiku svého BMW, jde do kufru pro rezervní kolo, které vypadá jinak než původní disk. Když ale po pár minutách parkuje před benzinovou pumpou, je vidět, že na autě je opět původní disk. (LiborGondek)