Kurýr

Le Transporteur

Kuriér

Akční / Thriller / Krimi

Francie / USA, 2002, 88 min

Výstavný príklad delikátne blbého scenára, transporter-ovaného do delikátne efektnej formy. Ale zatiaľ čo v hollywoodskom podaní (Emmerich) táto blbosť rozčuluje, v tomto francúzskom, nadnesenom, vyvoláva príjemné uvoľnenie. Na osobitosti filmu dodáva nekonvenčne použitá hudba. A Statham na celej čiare skóruje.(26.4.2003)

• EdaS

Sorry, ale Kurýr není jen blbý, ten je přímo dementní. Statham je normálně řízek, ale tady mi přišel jen jako mladší Willis hrající si na Van Damma. Besson se bude smažit ve filmovém pekle. Dobře mu tak.(13.5.2008)

Rozpočet $21miliónovTržby USA $25,296,447Tržby Celosvetovo $43,928,932Jason Statham v najlepšej zbesilej jazde z produkcie Luca Bessona. Tento akčný nárez má spád, slušné tempo čo si po celý čas udržiava svoju nastavenú latku, štartujúcu od počiatočnej naháňačky ulicamy mesta, prekvapene to nikam zbytočne neskĺza, hlavne do moc veľkej fádnosti a to sa stáva pre dej výhodou, ďalej prezentované bojové umenia v súbojoch chrlia nápaditosťou, kde treba spomenúť súboj na olejovej podlahe a tým pádom, keď to zhrniem sme svedkami veľmi vydarenej akčnej vychytávky. /75%/(19.4.2008)

• MM_Ramone

Film z francúzsko americkej produkcie s nezameniteľnými rysmi tvorby Luca Bessona. Však na rozdiel od série "Taxi" sa toto snaží vyzerať až moc dôležito. Divoká akcia, nebezpečné prestrelky a rýchle automobilové naháňačky. Pri týchto scénach to skutočne frčí na plné obrátky. Ale inak je to hodne naivný škvár plný sprostostí a logických dier. Taktiež nesympatický, absolutne necharizmatický, hlavný hrdina u mňa znižuje hodnotenie tohto snímku. Uhladený, plešatý slizák Jason Statham sa mi tam vôbec nehodil. **(17.12.2009)

Musím přiznat, že jsem se u tohoto snímku nenudil... dokonce musím uznat, že jsem při sledování neměl ani příliš mnoho jízlivých poznámek, které tak často u filmů tohoto žánru mívám. Nehledal jsem v tom nic duchaplného (a taky bych se se zlou potázal), nečekal jsem žádné převratné dějové zvraty, připravil jsem se na "lineární"/chronologický styl vyprávění a tu více, tu méně naivní děj... a světe, div se - dobře jsem se bavil. Shrnuto a podtrženo: Pokud nebudete mít příliš vysoké nároky a nebudete zbytečně hledat hnídy, pak s jistou pravděpodobností nebudete litovat takto stráveného času. Poznámka: U policajtských naháněček mi v mysli vyskočily vzpomínky na "policajtské sekvence" ze starých filmových grotesek.(3.2.2004)

• - V části, kdy kurýr (Jason Statham) prorazí zábradlí mostu a skáče na autonávěs, je za letu vidět, že vlevo vpředu je pouze disk bez pneumatiky. Po doskoku má však auto všechny pneumatiky v pořádku. (S.E.T.H.)

• - Když se Lai prohrabuje fotografiemi ve Frankově domě, snímek, na kterém je malý chlapec s opicí je doopravdy Jason Statham. (c.tucker)

• - Frank Martin (Jason Statham) nosí hodinky značky Panerai PAM074. (dyfur)