Kurýr

Le Transporteur

Kuriér

Akční / Thriller / Krimi

Francie / USA, 2002, 88 min

Rules are made to be broken...Odmalička jsem chtěla být astronautem...a Kurýr na tom nic nezměnil. Nehodlám předstírat, že v něm vidím vrchol kinematografie. Žádný Mount Everest, ba ani Milešovka nebo petřínský krtinec. Popravdě, usnula jsem v 33.minutě, kdy mě to legrační máchání rukama (choreografii akčních scén má na starosti nějaká cholerická pradlena) uvedlo do do silného bezvědomí. Když jsem druhý den dala skokanovi do vody ještě jednu šanci s tím, že jestli ji nepromění, vypustím mu bazén, napnul svaly a předvedl pár triků. Prý jsem se smála i v thrillerových momentech, ale ráda si nechám poradit, jak udržet koutky v klidu, když se Jason Statham s tak neodolatelným štěněcím výrazem přibližuje k padouchovi, že máte chuť dělat ťuťuňuňu...když vyplašeně couvá před atraktivní Asiatkou...když se blaženě cachtá jako tuleň v motorovém oleji...Herec jediného výrazu. Ale stačí mu. Na sedmdesát procent....A ten Proust:)70%(2.9.2007)

• kingik

Někdejší armádní specialista Frank Martin má riskantní, ale výnosnou práci - bez řečí doručuje zásilky všeho druhu. Dodržuje však při tom tři pravidla: nemění dohodu, nechce znát žádná jména a zásilku nikdy neotvírá. Jenže zásady jsou přece od toho, aby se porušovaly. Značná schematičnost stahuje tenhle akční snímek do vod podprůměru, a nic na tom nezmění, že Statham se snaží seč mu síly stačí, ale on je tak jediným pozitivem nablble koncipovaného filmu s pár nápaditými akčními scénami. Nelíbilo se mně to. 40%(20.1.2009)

Myslim, ze toto je prvy film, v ktorom som spoznal Jasona Stathama v akcnej ulohe a Luc Besson akoby presne vedel, ake akcne filmy mam najradsej. Toto je presne typ filmu, ktoremu by sa dalo vytknut vselico, ale je to tak zabavne, svizne, akcne a bojove sceny na urovni a uslo to tak rychlo, ze nemozem dat menej, nez 5 hviezdiciek. Na akcnych filmoch som vyrastal a tento film mi pripomenul casy, ked som si niektore sceny na VHS-kach pretacal znovu a znovu :-) ________ Jason Statham - (Frank Martin) +++ Qi Shu - (Lai) +++ Matt Schulze - (Wall Street) +++ François Berléand - (Inspector Tarconi) +++ Ric Young - (Mr. Kwai) +++ Doug Rand - (Leader) +++ Didier Saint Melin - (Boss) +++ Produkcia: Luc Besson +++ Hudba: Stanley Clarke +++(28.1.2012)

Kurýr není žádná hitparáda, ale kouknout se na to určitě dá, Jason Statham je jako nekompromisní a zásadový řidič skvělý, ale scénář jim tam trošičku pokulhává, v tom je ten největší problém, imho. Tohle není žádná americká akční "kovbojka", kde za kazdym slovem padne vystrel... Luc Besson umi, ale ma se porad co ucit.(12.8.2006)

Kdysi jsem dělal stejnou práci pro Pražskou kurýrní službu. Bohužel jsem během převozu zásilky uvízl na rychlostní dálnici D1 v dopravní zácpě. Byl vyhlášen dopravní stupeň číslo 4. Klientovi jsem přivezl vietnamskou prodavačku levného značkového textilu po mnoha hodinách čekání v zácpě na D1 už v rozkladu. Od kurýrní služby mě posléze vyhodili. Jak je vidět můj kolega ve Francii nemá na silnici zácpy a tak se mu vede docela dobře.(27.1.2007)

• - Jason Statham prováděl většinu kaskadérských akcí sám. (c.tucker)

• - Wall Streetovo pravé jméno je Derren Bettencourt, což bylo možno vidět na vytištěném dokumentu z D.A.T.A.P.O.L. (c.tucker)

• - Dohromady byli ve filmu použity tyto útočné pušky Steyr StG 77 AUG, M-4 carbine, H&K G36 a SIG 552, kterou používal Frank, když hledal Číňany v kontejnerech. (c.tucker)