Kurýr

Le Transporteur

Kuriér

Akční / Thriller / Krimi

Francie / USA, 2002, 88 min

Pravidlo č. 1: Nikdy nevěř všem svým oblíbeným uživatelům, ať jsou si třeba nejoblíbenější z oblíbených. Pravidlo č. 2: Dej na pocity. Pravidlo č. 3: Když se u filmu řežeš smíchy a chceš, aby ten týpek z plátna byl tvůj brácha / táta / milenec / pošťák, znamená to, že se ti film líbí. Pravidlo č. 4: Učebnice stranou, však on ani Jason moc nestudoval učebnici s pravidly silničního provozu. No, vy se mě teď asi chcete zeptat, jestli se mi vážně líbí, když Statham hodinu a půl mlátí hajzly všeho druhu hlava nehlava, že? Jo, líbí. A proč? Protože to dělá aspoň někdo.(26.9.2012)

Klasika místy coolová, místy vážná, často v Bessonovském stylu, ale přesto hodně zajímavá díky spoustě vychytaných detailů. Jason tady maká jak barevný a právem si zasloužil místo na výsluní, takže dneska už nejen vzhledem k věku tolik makat nemusí a přesto je již pevně zakotvený na výstavce akčních figurek, co neumírají ani nestárnou, naopak spolehlivě baví. Tak se to taky dělá, jak je vidno. Nemám nic proti tomu, naopak.(20.10.2013)

Pri sledovaní tohto filmu je nutné brať do úvahy fakt, že ide o akčný film a akčný film nemá ľudí donútiť rozmýšľať o zmysle života a zanechať v nich hlboké umelecké pocity, ale zabaviť ich a dopriať im riadnu dávku adrenalínu a kvalitnej akcie. A tento film pre mňa splnil všetky požadované kritéria dobrej akčnej zábavy - od rýchlych áut, nadupaných bojových scén, až po peknú Japonku a sympatického hrdinu, ktorý to všetko zvláda so šarmom. Nijaký závažný skvost do pokladnice kinematografie, ale rozhodne vysoko prepracovaný exemplár na scéne akčných filmov.(23.10.2004)

• mysicka

většinou sežeru všechno, co se mi naservíruje, když to šmrnc a náboj.. a když do toho hodí jason ten svůj cool pohled, čék by z toho mohl být v prdeli jedna, dvě.. jenže tohle bylo moc i na mě.. tam už jenom chybělo, aby přispěchal na pomoc nějaký ten čárlího andílek.. takovejhle mišmaš radši už nikdy více.. ještě by se mi mohlo udělat nevolno od knihy..:)) tak hlavně že se těm čínskejm nic nestalo..(31.8.2009)

Myslim, ze toto je prvy film, v ktorom som spoznal Jasona Stathama v akcnej ulohe a Luc Besson akoby presne vedel, ake akcne filmy mam najradsej. Toto je presne typ filmu, ktoremu by sa dalo vytknut vselico, ale je to tak zabavne, svizne, akcne a bojove sceny na urovni a uslo to tak rychlo, ze nemozem dat menej, nez 5 hviezdiciek. Na akcnych filmoch som vyrastal a tento film mi pripomenul casy, ked som si niektore sceny na VHS-kach pretacal znovu a znovu :-) ________ Jason Statham - (Frank Martin) +++ Qi Shu - (Lai) +++ Matt Schulze - (Wall Street) +++ François Berléand - (Inspector Tarconi) +++ Ric Young - (Mr. Kwai) +++ Doug Rand - (Leader) +++ Didier Saint Melin - (Boss) +++ Produkcia: Luc Besson +++ Hudba: Stanley Clarke +++(28.1.2012)

• - Frankovo auto je BMW 750i E38 (s upraveným designem). Auto, které se vyskytlo ve filmu je jediné, které bylo vyrobeno s 6-ti stupňovou manuální převodovkou. Původně měli použít BMW 850CSi E31, ale tento model je opravdu vzácný. (c.tucker)

• - Jedným z bojových kaskadérov bol aj populárny Cyril Raffaelli, ktorého si môžeme všimnúť v úvode bitky medzi autobusmi. (ywo666)

• - Když Jason Statham (Frank Martin) píchne zadní pneumatiku svého BMW, jde do kufru pro rezervní kolo, které vypadá jinak než původní disk. Když ale po pár minutách parkuje před benzinovou pumpou, je vidět, že na autě je opět původní disk. (LiborGondek)