Kurýr

Le Transporteur

Kuriér

Akční / Thriller / Krimi

Francie / USA, 2002, 88 min

Rule No.1. Never change a deal.. Česká pošta by měla zauvažovat o zaměstnání doručovatelů Jasonova typu, neboť ve svém BMW 750i by jednak zrušil její oblíbený termín "adresát nenalezen" a navíc by lumpové s od něj čerstvě nalepeným štítkem fragile na čelisti přebírali soudní obsílky s širokým úsměvem.. Jistě, ve scénáři je much jak v bytě 14 dní zesnulé důchodkyně, ale pokud jde člověk na deathmetalový koncert, neočekává, že ti vlasatí pánové zafidlají na housle Vivaldiho Čtvero ročních období. Čistokrevná bezmyšlenkovitá akce, v které mi jen na konci scházelo, aby z toho kontejneru vyběhly srnečky se smutnýma očičkama. Rule No.2. Nobody fucks with the Transporter..(21.12.2009)

Nebýt excelentně bojujícího Jasona Stathama, asi bych tento snímek taky spláchl. Dějově je to průhledné jako toaletní papír (taky jste si všimli, že jej dělají pořád tenčí a tenčí?), nápady jsou originální asi jako Mona Lisa vystavená v Louvru (tu pravou mám doma já, heč :) ), jediné na čem tenhle film stojí (i když vratce) je akce (hele, to se docela rýmuje - vratce, akce :) ). S efekty tvůrci taky nešetřili - srážka dvou osobních aut způsobí výbuch, jenž se může směle měřit s výbuchem Krakatoy - proč ne, když jim to lidi baští.... Celkově vzato, je to jen a jen průměrný snímek.(16.11.2003)

Jason Statham bezesporu loví tenhle film z bahna a povyšuje ho na koukatelnou zábavu. V akčních scénách exceluje a svižné tempo diváka baví. Ale ten scénář.. kámen úrazu a veliká černá díra tohoto snímku. Jednoduchý děj jsme viděli v mnoha filmech, které přesto bavily a člověk si nepřipadal trapně. Tohle ale není ten případ. Když to ale vezmu z pohledu francouzské produkce, je to určitě mohutný úspěch. Za sebe však hodnotím tento kousek jako velmi průměrný a nedotažený. 55%(30.10.2010)

Výstavný príklad delikátne blbého scenára, transporter-ovaného do delikátne efektnej formy. Ale zatiaľ čo v hollywoodskom podaní (Emmerich) táto blbosť rozčuluje, v tomto francúzskom, nadnesenom, vyvoláva príjemné uvoľnenie. Na osobitosti filmu dodáva nekonvenčne použitá hudba. A Statham na celej čiare skóruje.(26.4.2003)

Neskutečně prostoduchý akční film, který je ale dokonale svižný (už jen díky velmi skromné stopáži), skrz na skrz zábavný a s velice poctivě natočenými kontaktními souboji (je jich nad očekávání a místy jsou i poměrně originální, viz 'olej a šlapky'), automobilovými honičkami a celkovou akcí vůbec. Jason Statham je cool a toho supermana mu člověk docela snadno zbaští - jako akční hrdina je v podstatě ideální. ___ Trochu mi to připomíná klasické (a zatracované) béčkové akční nakládačky 80. let (Komando, Cobra) - je to totiž taky tak blbé (scénář je absolutní blábol) a taky to ani na vteřinu nenudí. Odpočinková pecka, která se mi ale nehodnotí zrovna snadno... 70 - 80 %(6.8.2005)

• - Natáčanie filmu prebiehalo na viacerých miestach vo Francúzsku, vrátane známych miest Paríž, Marseille, Nice či Cannes. (MikaelSVK)

• - Poznávací značka kamionu, který Frank získal je 656 STA 13. (c.tucker)

• - Zvukový střihač Vincent Tulli si zahrál malé cameo ve filmu jako popelář. (c.tucker)