Wu fu xing chuang gui

• Hongkong 五福星撞鬼 (více)
všechny plakáty

Lacike

Siesty diel Lucky Stars serie vyzera zo zaciatku velmi nadejne. Do serie sa vratil Sammo Hung a Charlie Chin, takze zlozenie ustrednej pätice je take ake bolo v dvojke. Dokonca sa tu parkrat mihne aj Sibelle Hu ako inspektorka Wu. Parta sa stale snazi na kazdom kroku balit zeny a stale neuspesne. Bohuzial Sammo je v parte znova za chudaka ako v jednotke a lidrom je zase Stanley Fung. Sammo väcsinu filmu absentuje rovnako ako v stvorke. Prakticky tu ma podobnu ulohu aku mal Jackie v prvych troch dieloch. Raz za cas sa objavi, aby niekoho zmlatil, ale prilis casto to nie je. Dokonca aj finale, ktore zvykne byt plne bitiek je celkom kratke. Bitky su tiez slabsej kvality. Su zbytocne zrychlovane, neraz absurdne predratovane reakcie na kopy a udery, a casto je viditelny Sammov kaskader. Zaujalo ma len niekolko aikido chvatov ake mal vo zvyku Seagal, ktore predvedie Sammo. Co sa tyka zapletky, tak vzhladom na to, ze jednym z reziserov bol Ricky Lau, neprekvapi, ze sa dockame aj ducharskej zapletky. Tak dlho postava Richarda Nga vymyslala nejake finty az sa mu hratky s posadnutim druhych tentoraz konecne vyplnia a tak sa parta musi vysporiadat so zenskym duchom posadnutym sexom a zaroven pomôct jej muzskej obeti. Na pomoc im Wu prideli hned 4 policajne krasky, ktore sa neuspesne bude stale pubertalne sa spravajuca parta snazit zviest. Stale je to zabava aspon na priemernej urovni, ktora sa raz vyplati vidiet. Hlavne ked ste videli predosle diely. Ale pocit, ze tato seria nadsluhuje minimalne od piateho dielu je cim dalej tym silnejsi. 5/10. ()