poster

Dny teroru

 • Hong Kong

  Zhi fa xian feng

 • anglický

  Righting Wrongs

 • USA

  Above the Law

 • Velká Británie

  Above the Law

Akční

Hong Kong, 1986, 96 min (SE: 85 min)

 • Tuxedo
  ****

  Stará akční škola se vším, co k tomu patří - z té méně šťastné stránky je to do vzezření postav a dialogů zasahující naivita, kladnou představuje špinavé prostředí, nekompromisní příběhový vývoj a zatraceně tvrdou a nápaditou akci, v níž zdejší aktéři (Biao Yuen, Cynthia Rothrock) zažívají svou zlatou éru.(12.6.2009)

 • Flipnic
  ***

  Jako kluk jsem tento film vlastnil na staré VHSce jako "nutné zlo" k nějaké USA akční pecce ... Jenže on ten film nebyl vůbec špatný a koukal jsem na něj docela často. I když jsem z něj nechápal vůbec nic. Po skouknutí po více jak 20 letech mi připadal stále hodně v pohodě. Holt můj superoblíbený akční režisér Corey Yuen se nezapře. Každopádně toto považuji za jeden z jeho slabších výtvorů. Skvělá "kopací" Cythia, velmi dobrý Biao Yuen, výborný černošký zabiják Peter Cunningham (objevil se jako superrychlý černošský karatista ve vedlejší roli v Coreyově Karate Tiger (1985) a zlotřilý a téměř neporazitelný zkorumpovaný plicejní šéf Melvin Wong si to zde rozdávají ve velkém stylu. Tak jak je u režiséra zvykem - dinamika, rychlost, akce střídá akci. Bohužel se film jaksi nevyhnul na počátku debilnímu HK humoru a připomíná některými scénami dokonce (a to mu zase přičítám k dobru) HK CAT III kruťárny z počátku let 90. Zabití dědečka mladého svědka je dost drsné, plus výborná hra stínů a berav. Cynthia v UNCUT verzi nedopadne taky moc pěkně ... Každopádně film si strašně v akcích pomáhá střihem, což mi dost vadilo. Dost akčních scén je dnes již trochu naivních a je dost vidět, jak byly tvořeny. I tak se jedná ale o velmi příjemný koukatelný akční nářez. Příznivcům HK rubáren jen doporučuji.(25.2.2009)

 • anderson
  ****

  Jednoznačne najlepší film so Cynthiou Rothrock. Napriek tomu, tu ale všetku hviezdnu slávu pre seba "šlohol" Yuen Biao (áno, takto je jeho meno uvedené v titulkoch). Stvárňuje mladého právnika, trestajúceho gangstrov na ktorých je korupčná justícia "krátka". Ale nejde o nejakú hlbokomyseľnú úvahu na tému slabiny právneho systému. Je to poctivá martial arts action, s perfektnými bitkami. Všetci zúčastnení (vrátane inšpektora) odvádzajú maximum. Z hongkongskej produkcie poznačenej "čenovským" šaškovaním je tento film skutočnou perlou. TECHNICKÁ POZNÁMKA: Na pirátskych kazetách z NSR pod názvom TAGE DES TERRORS. (27.10.2004)(27.10.2004)

 • Vavča
  *****

  Akční pecka, která ani po letech nezrezivěla, právě naopak. Corey Yuen na režisérské stoličce prokázal svůj talent, Yuen Biao řádí jak utržneý z řetězu, doplňuje ho skvěle Cyntia Rothrock a další. Na poměry žánru celkem neotřelý přístup k příběhu a postavám, alterantivní konce jsou slabé proti originálu, který si dovoluje celkem nevídané. Vynikají nejen souboje tělo na tělo, vynikající jsou i další kaskadérské kousky jako zběsilá automobilová honička na začátku. Tenhle snímek nabízí jak solidní příběh tak hlavně neuvěřitelně nabušenou akční choreografii, která překonává mnohé dobové souputníky minimálně o pověstný chlup no a produkci poslední doby tak přinejmenším o délku koně.(31.12.2011)

 • kitano
  *****

  Above the Law - above the Hollywood. Tak by mohol zniet pomyselny podtitul filmu, kde hlavny hrdina-pravnik potom ako zlyha pravo a spravodlivost, grazla chladkrvne a vlastnorucne odpravi. A to je len zaciatok filmu, ktory sa len tak hemzi zvratmi, ktore by mohli odchovancovi americkeho filmu sposobit mensi sok. A v tom duchu sa nesie cely film. Nesetri sa krvou ani zivotmi. Spickove suboje a sialene kaskaderske kusky su skvelo davkovane pocas cely film, pricom pre kazdeho zo zucastnenych (Biao, Rothrock, Melvin Wong) su to ich najhviezdnejsie okamihy. Jeden z vobec najlepsich HK akcnakov 80-tych rokov a to ci uz sa tyka akcie, alebo obsahu. (ps:. Siu-Wong Fan, ktory tu stvarnil nezletileho ociteho svedka vrazdy, si o 5 rokov zahral hlavnu ulohu vo filme The Story of Ricky. Pozrite si trailery...spoznali by ste ho???) (9/10)(6.7.2008)

 • - Akčně bojovou scénu mezi Yuenem Biaoem a Melvinem Wongem v letištním hangáru režíroval přizvaný hongkongský herec, režisér, producent a známý bojový umělec Sammo Hung Kam-bo. (Conspi)

 • - Akční režii měl na starost Hoi Mang. (Epistemolog)

 • - Kaskadér a lektor bojových umění Meng Hoi se hned v několika případech objevil ve filmové roli Cynthie Rothrockové coby její dublér. (Conspi)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace