U moře

Scénografie:

Jon Hutman

Kostýmy:

Ellen Mirojnick

Malebně vysluněné exteriéry a vyžité ošuntělé interiéry jsou výbornými kulisami zajímavého příběhu vysloužilého a apatického manželství, které může zachránit mladý a zamilovaný pár, jenž naši dvojici připomene co všechno už spolu zažili a co k sobě vlastně cítí.... Vztahové drama, které je silné v dialozích a svým způsobem je i poučné. Líbíla se mi propracovanost filmu i složitost hlavních postav. Z filmy, které Angelina vytváří nemám žádný problém, jen by měla být soudná a zůstat za kamerou....(7.9.2016)

• Narya89

Další z nudných a nicneříkajících snímků, kde dvě hodiny čekáte, co se vlastně stane a odhadujete, proč se hlavní postavy chovají tak podivně. Nedivím se, že se Brangelina rozpadla, ve snímku se Angie jakožto režisérce podařilo zachytit dusivou atmosféru přechozeného vztahu skutečně mistrovsky, zřejmě z vlastní zkušenosti?. Koukatelné jen díky Melanie a Melvilovi, kterého jsem od Laurance Anyways viděla prvně v jiné roli a mega mu to slušelo.(15.11.2016)

• Lukoboss

Brad a Angelina jsou sympaťáci, ona je kočka, on je frajer, ale k čemu to je, když hrajou v něčem takovým. Angelina má za sebou určitě lepší herecký i režisérský počiny, o Bradovi ani nemluvím. A přesto, že oba svoje pocity na plátně představujou opravdu věrohodně, nejedná se o žádnou filmovou pecku. Angelina má celou dobu útrpnej výraz a slzy v očích (úsměv za tu dobu přijde asi jen jeden), Brad aspoň trochu hne mimikou. On je vyhořelej spisovatel/alkoholik, ona je nevyrovnaná, paranoidní a v určitým směru psychicky narušená osoba. Nefunguje jim to spolu, ale ani když jsou zvlášť. Jen doufám, že to takhle nemají i doma v reálu, protože to by byl asi děs. A přitom je to prostředí tak krásný, tam by se líbilo kde komu. Jo a taky je to silný téma, ale určitě ne na dvě nekonečný hodiny. Je tam spousta pomalých záběrů (chápu záměr Angeliny, ale po chvilce vás to začne ubíjet a trvá to až do konce), kde se nemluví, jsou tam erotický scény, který vlastně vůbec erotický nejsou, a k tomu velkej kus šatníku Angeliny (skoro v každým záběru má na sobě něco jinýho :D). No a na konci se sice dozvíme, proč se tak oba chovají, ale je to nějak bez emocí, přitom si myslím, že by to mělo s divákem zalomcovat.(9.1.2016)

A já se za tohle postavím! Proč? protože miluju Angie, miluju ty krásný zažloutlý záběry na ni to především. Film rozhodně není pro každého, možná téměř pro nikoho, ale což, já jsem ta vyvolená, které to sedlo vším, co se tam dělo. Krajinou, hudbou, příběhem, herci. Ten jejich toxický vztah a malý rozpad měl důvod, důvod jeden z nejtěžších, a labilita Vanessy je pro mě absolutně všeříkající ( Angie ji zahrála skvěle, o to víc že sama má kopu dětí :)). Tady prostě musíte umět hledat detaily v záběrech i v gestech herců a chápat to druhou stranou duše. A proč to tak vychvaluji a dávám jen čtyři hvězdy? Protože to pro mě není ten pravý zásah, ale chci přesně popsat jak na mě snímek působil a že to rozhodně nebyla taková slátanina jako jiná současná ubohá dramata, která tu bůhví proč bodují na celé čáře.(3.3.2016)

• dO_od

// Normálně mám Pana a Paní Pittovi rád, ale tenhle pseudo-umělecký úlet se fakt nepovedl. Doufal jsem do posledního momentu, že se všichni mýlí a ta evropská romance ze 70. let mi v Angelinině podání sedne, ale nope. Dokonce i ta čarovná Mélanie Laurent tady zapadla pod nánosem nudných scén a ještě nudnějšího příběhu o dvou v depresi se utápějících lidech. Bohužel od nich depku chytil i film a to nikdy není dobře. 4/10(11.2.2016)

• - Natáčelo se v době líbánek Angeliny Jolie a Brada Pitta, kteří si svůj výlet na Maltu spojili i s touto pracovní záležitostí. (hansel97)

• - Režisérka, scenáristka aj predstaviteľka Vanessy, Angelina Jolie povedala k obdobiu, v akom sa dej filmu odohráva: "Pre 70-te roky som sa rozhodla nielen preto, že ide o farebnú a príťažlivú éru, ale aj preto, že táto doba dokáže vytrhnúť zo súčasného života a umožní zamerať sa na emócie, ktoré charaktery zažívajú na svojej ceste." K tomuto obdobiu sa viaže aj logo štúdia Universal Pictures, ktoré sa predstaví v úvode filmu. (Real Tom Hardy)