poster

U moře

 • USA

  By the Sea

 • Slovensko

  Pri mori

 • Nizozemsko

  By the Sea

Drama / Romantický

USA, 2015, 122 min

Režie:

Angelina Jolie

Scénář:

Angelina Jolie

Hudba:

Gabriel Yared

Producenti:

Brad Pitt, Angelina Jolie

Scénografie:

Jon Hutman

Kostýmy:

Ellen Mirojnick
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • TommyDiamond
  ***

  Malebně vysluněné exteriéry a vyžité ošuntělé interiéry jsou výbornými kulisami zajímavého příběhu vysloužilého a apatického manželství, které může zachránit mladý a zamilovaný pár, jenž naši dvojici připomene co všechno už spolu zažili a co k sobě vlastně cítí.... Vztahové drama, které je silné v dialozích a svým způsobem je i poučné. Líbíla se mi propracovanost filmu i složitost hlavních postav. Z filmy, které Angelina vytváří nemám žádný problém, jen by měla být soudná a zůstat za kamerou....(7.9.2016)

 • M.i.k.e
  *

  když nevezmu v potaz fakt,že Brad s Angelinou chtěli mít hezky vypadající vzpomínku na líbánky,tak mi absolutně uniká smysl toho proč By The Sea vůbec vzniklo.Nevadí mi pomalé filmy,ale tohle byla extrémní nuda absloutně o ničem,která mě přestala zajímat po asi 20 minutách a zbytek sem sledoval tak na půl oka...20%(5.7.2017)

 • femme fatale
  ****

  Příběh o lásce, partnerském soužití a o následcích, které zanechává, ukazuje tři generace a tři různá zamyšleni na danou fázi vztahu. Všechny tři propojuje symbolicky moře a stálá každodennost jeho přílivu a odlivu. Příběhy se postupně proplétají dějem v klidném tempu diktovaném režisérkou, stylizace dle artových francouzskych filmů je zřejmá i dobře provedena. Film má mnoho kvalit a nabízí možnosti k zamyšlení i reflexi. Všichni herci své role zvládají skvěle, problém je však u Mr and Mrs. Pitt, nebýt jich film vůbec nevznikne na druhou stranu, kdyby na ně každý nenahližel jako na Angelinu a Brada a nespojoval jejich osobní život s dějem filmu, soustředili by se na děj a film samotný, ale protože je to pro naprostou většinu diváků nemožné, film dostává velmi špatná hodnocení, protože očekávání jsou naprosto odlišná, než fiktivní příběh ustředního manželského páru.(30.11.2015)

 • zsn
  ****

  Fantaskní, až divadelní inscenace vlastní Agelininu smýšlení. Ona sama je zhmotněný sex a na nic jiného při ní myslet ani nelze - oplácaná/vychrtlá - svého sexappealu se nezbaví ani v rakvi. Celý film je pomezím mezi rozvodem a sexuálním aktem, celý film je vlastně sexuální předehra, napjatá sexuální abstinence před orgasmickým výbuchem. A taky že ten delší sexuální půst za to v životě sem tam stojí, protože o to větší prožitek pak máte - podobně jako je to s tímto filmem. Angelino, scénář nebo tvůj život sám?...(14.2.2016)

 • Real Tom Hardy
  *

  "THIS PLACE IS SHIT ANYWAYS." --------- Pán a pani Smithovci sú naspäť. Manželstvo je v troskách. John si obľúbil alkohol a Jane zase lieky. John dostal kreatívny blok, Jane depresiu a paranoju. Práve preto si vyšli na menšiu dovolenku. Ako to dopadlo? Presne rovnako, ako pokus Angeliny sadnúť si na režisérsku stoličku, písať scenár a ešte si aj strihnúť rolu, ergo katastrofálne. Hviezdu dávam za francúzsku atmosféru a Brada, ktorý robil čo sa len dalo, aby sa na to dalo pozerať.(4.6.2017)

 • - Natáčelo se v době líbánek Angeliny Jolie a Brada Pitta, kteří si svůj výlet na Maltu spojili i s touto pracovní záležitostí. (hansel97)

 • - Režisérka, scenáristka aj predstaviteľka Vanessy, Angelina Jolie povedala k obdobiu, v akom sa dej filmu odohráva: "Pre 70-te roky som sa rozhodla nielen preto, že ide o farebnú a príťažlivú éru, ale aj preto, že táto doba dokáže vytrhnúť zo súčasného života a umožní zamerať sa na emócie, ktoré charaktery zažívajú na svojej ceste." K tomuto obdobiu sa viaže aj logo štúdia Universal Pictures, ktoré sa predstaví v úvode filmu. (Real Tom Hardy)

 • - Režisérka filmu a zároveň i představitelka hlavní role Angelina Jolie se nechala slyšet, že prací na tomto filmu se snažila zachránit její vztah mezi ní a Bradem Pittem. To se však nepodařilo a po dokončení snímku se rozvedli. [Zdroj: iDnes.cz] (Ganka)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace