U moře

Jon Hutman

Kostýmy:

Ellen Mirojnick
  • malylada

Film mi připadal, že odráží zpověď jejich skutečného manželství, které čtenář pochytí z bulváru. Ve filmu se za celou dobu nic neděje, vztahy se nikam neposouvají a celá hodina a půl se nese ve stejně vymezených mantinelech. Zápletka má být okořeněná jakým si voyaerstvím a intimními scénami, které poodhalí maximálně bradavky Angeliny. Jako drama film selhává a pokusy o emoční scény nefungují, byť se hercům nedá co vyčítat. Pokus strhnout děj v poslední půl hodině se míjí naprosto účinkem a rozhodně nemá celý scénář šanci, utáhnout dvou hodinovou mdlou podívanou. Naprostá zbytečnost.......4/10(25.5.2017)

• Narya89

Další z nudných a nicneříkajících snímků, kde dvě hodiny čekáte, co se vlastně stane a odhadujete, proč se hlavní postavy chovají tak podivně. Nedivím se, že se Brangelina rozpadla, ve snímku se Angie jakožto režisérce podařilo zachytit dusivou atmosféru přechozeného vztahu skutečně mistrovsky, zřejmě z vlastní zkušenosti?. Koukatelné jen díky Melanie a Melvilovi, kterého jsem od Laurance Anyways viděla prvně v jiné roli a mega mu to slušelo.(15.11.2016)

Příběh o lásce, partnerském soužití a o následcích, které zanechává, ukazuje tři generace a tři různá zamyšleni na danou fázi vztahu. Všechny tři propojuje symbolicky moře a stálá každodennost jeho přílivu a odlivu. Příběhy se postupně proplétají dějem v klidném tempu diktovaném režisérkou, stylizace dle artových francouzskych filmů je zřejmá i dobře provedena. Film má mnoho kvalit a nabízí možnosti k zamyšlení i reflexi. Všichni herci své role zvládají skvěle, problém je však u Mr and Mrs. Pitt, nebýt jich film vůbec nevznikne na druhou stranu, kdyby na ně každý nenahližel jako na Angelinu a Brada a nespojoval jejich osobní život s dějem filmu, soustředili by se na děj a film samotný, ale protože je to pro naprostou většinu diváků nemožné, film dostává velmi špatná hodnocení, protože očekávání jsou naprosto odlišná, než fiktivní příběh ustředního manželského páru.(30.11.2015)

Film pro lidi 35+ a 65-, kteří mají za sebou alespoň jedno manželství. Pokud jste Angelininy a Bradovi stářníci, mohlo by se vám to líbit. Já za sebou 10 let manželství mám, a šťastného, takže jsem se na film koukal spíše jako na "hele, takhle jsme s ženou mohli také skončit, kdybychom neměli děti". Nedá se tomu ovšem upřít styl, ale jak píše vesper001, film "vyžaduje správné rozpoložení i atmosféru". Ty kýble nudy, kteří tu mnozí lijí, tam jsou, když se díváte nesprávnýma očima. Na druhou stranu na téma manželské krize a vyvanutí citů bylo natočeno mnoho lepších filmů.(7.9.2016)

Komentár môže obsahovať SPOILERY. Na začiatku som si myslela, že ide o manželský pár, u ktorého jednoducho už vyprchala po rokoch láska, vášeň, dobrodružstvo..najviac teda zo strany Vanessy (Jolie). Neskôr však vyšlo najavo, že za všetkým bola jej nezmierenosť a depresia z toho, že je neplodná a nemôže mať deti.., že nemôže byť matkou..nemôže mať rodinu po akej túži, manželstvo aké si vysnila. Myslím, že je pochopiteľné, že Angelina nakrútila film práve s touto tematikou, keďže každý o nej vie ako deti miluje, pomáha im, a že sama ich má 6 z toho 3 adoptované. Pre niekoho sa môže zdať dej nie príliš atraktívny a dynamický no mňa naopak zaujal, podobné drámy z partnerských vzťahov mám veľmi rada, v niečom mi to pripomenulo Núdzový východ (2008) s Leonardom a Kate. Taktiež musím povedať,že ma prekvapila dĺžka jednotlivých scén, často boli kratšie, ako som predpokladala -strih a už bola iná, to mi dodávalo na dynamickosti. Celkovo film hodnotím ako jeden z lepších čo som videla v poslednej dobe, a ktorý vo mne niečo zanechal. Angelina hrala veľmi uveriteľne a profesionálne rolu mierne šialenej ženy a Brad za ňou vôbec nezaostával. Myslím, že to nie je film pre masy ale skutočný filmový nadšenec si v ňom nájde to svoje :) P.S. aj za perfektný propagačný plagát, hudbu, prostredie dávam plné hodnotenie.(12.4.2016)

• - Režisérka filmu a zároveň i představitelka hlavní role Angelina Jolie se nechala slyšet, že prací na tomto filmu se snažila zachránit její vztah mezi ní a Bradem Pittem. To se však nepodařilo a po dokončení snímku se rozvedli. [Zdroj: iDnes.cz] (Ganka)

• - Režisérka, scenáristka aj predstaviteľka Vanessy, Angelina Jolie povedala k obdobiu, v akom sa dej filmu odohráva: "Pre 70-te roky som sa rozhodla nielen preto, že ide o farebnú a príťažlivú éru, ale aj preto, že táto doba dokáže vytrhnúť zo súčasného života a umožní zamerať sa na emócie, ktoré charaktery zažívajú na svojej ceste." K tomuto obdobiu sa viaže aj logo štúdia Universal Pictures, ktoré sa predstaví v úvode filmu. (Real Tom Hardy)

• - Natáčelo se v době líbánek Angeliny Jolie a Brada Pitta, kteří si svůj výlet na Maltu spojili i s touto pracovní záležitostí. (hansel97)