U moře

Jon Hutman

Kostýmy:

Ellen Mirojnick
  • kaylin

Angelina Jolie si natočila film, v kterém se mohla s Bradem podívat do Francie, na druhou stranu nic, co by nejspíš nedělali normálně. Do toho narvala dramatický příběh o tom, jak je to těžké být bohatou ženou, a ukázala, že je možné se z toho dostat, když potkáte dobré sousedy. No, tohle určitě není nejlepší film roku, ani života pro hlavní dva aktéry, kteří herecky nezklamou, ale film nic nepřinese.(19.1.2016)

• Frajer42

Angelina Jolie by měla zůstat u herectví. Psaní scénářů by měla přenechat lidem, kteří mají pro tuhle činnost alespoň špetku talentu. Na režisérské židli si ji potom dovedu představit ještě méně. Obávám se, že kromě opravdu působivého prostředí, se nedá na snímku obdivovat vůbec nic. Strašným způsobem mě nebavilo sledovat vztah Brada a Angeliny, i když to jsou opravdu pan a paní herci. Sledovat druhý vztah novomanželů mě potom dokonce neskutečně iritoval. Rozum mi zůstává stát nad tím, proč má tento film celé dvě hodiny. Angelina se zde promenáduje v nejlepších módních trendech a přitom ve svých 40 letech vypadá, jako by měla během natáčení zemřít. Kdybych neměl u filmu skvělou společnost, tak bych pravděpodobně zemřel taky. Věřím, že si práci na filmu Bred i Angelina společně užili, ale obávám se, že tento jejich filmový klenot jsou schopni docenit jen oni dva. Z mého nezaujatého diváckého pohledu, jen tento počin těžce o ničem.(5.8.2016)

Komentár môže obsahovať SPOILERY. Na začiatku som si myslela, že ide o manželský pár, u ktorého jednoducho už vyprchala po rokoch láska, vášeň, dobrodružstvo..najviac teda zo strany Vanessy (Jolie). Neskôr však vyšlo najavo, že za všetkým bola jej nezmierenosť a depresia z toho, že je neplodná a nemôže mať deti.., že nemôže byť matkou..nemôže mať rodinu po akej túži, manželstvo aké si vysnila. Myslím, že je pochopiteľné, že Angelina nakrútila film práve s touto tematikou, keďže každý o nej vie ako deti miluje, pomáha im, a že sama ich má 6 z toho 3 adoptované. Pre niekoho sa môže zdať dej nie príliš atraktívny a dynamický no mňa naopak zaujal, podobné drámy z partnerských vzťahov mám veľmi rada, v niečom mi to pripomenulo Núdzový východ (2008) s Leonardom a Kate. Taktiež musím povedať,že ma prekvapila dĺžka jednotlivých scén, často boli kratšie, ako som predpokladala -strih a už bola iná, to mi dodávalo na dynamickosti. Celkovo film hodnotím ako jeden z lepších čo som videla v poslednej dobe, a ktorý vo mne niečo zanechal. Angelina hrala veľmi uveriteľne a profesionálne rolu mierne šialenej ženy a Brad za ňou vôbec nezaostával. Myslím, že to nie je film pre masy ale skutočný filmový nadšenec si v ňom nájde to svoje :) P.S. aj za perfektný propagačný plagát, hudbu, prostredie dávam plné hodnotenie.(12.4.2016)

• dO_od

// Normálně mám Pana a Paní Pittovi rád, ale tenhle pseudo-umělecký úlet se fakt nepovedl. Doufal jsem do posledního momentu, že se všichni mýlí a ta evropská romance ze 70. let mi v Angelinině podání sedne, ale nope. Dokonce i ta čarovná Mélanie Laurent tady zapadla pod nánosem nudných scén a ještě nudnějšího příběhu o dvou v depresi se utápějících lidech. Bohužel od nich depku chytil i film a to nikdy není dobře. 4/10(11.2.2016)

Příběh o lásce, partnerském soužití a o následcích, které zanechává, ukazuje tři generace a tři různá zamyšleni na danou fázi vztahu. Všechny tři propojuje symbolicky moře a stálá každodennost jeho přílivu a odlivu. Příběhy se postupně proplétají dějem v klidném tempu diktovaném režisérkou, stylizace dle artových francouzskych filmů je zřejmá i dobře provedena. Film má mnoho kvalit a nabízí možnosti k zamyšlení i reflexi. Všichni herci své role zvládají skvěle, problém je však u Mr and Mrs. Pitt, nebýt jich film vůbec nevznikne na druhou stranu, kdyby na ně každý nenahližel jako na Angelinu a Brada a nespojoval jejich osobní život s dějem filmu, soustředili by se na děj a film samotný, ale protože je to pro naprostou většinu diváků nemožné, film dostává velmi špatná hodnocení, protože očekávání jsou naprosto odlišná, než fiktivní příběh ustředního manželského páru.(30.11.2015)

• - Režisérka, scenáristka aj predstaviteľka Vanessy, Angelina Jolie povedala k obdobiu, v akom sa dej filmu odohráva: "Pre 70-te roky som sa rozhodla nielen preto, že ide o farebnú a príťažlivú éru, ale aj preto, že táto doba dokáže vytrhnúť zo súčasného života a umožní zamerať sa na emócie, ktoré charaktery zažívajú na svojej ceste." K tomuto obdobiu sa viaže aj logo štúdia Universal Pictures, ktoré sa predstaví v úvode filmu. (Real Tom Hardy)

• - Režisérka filmu a zároveň i představitelka hlavní role Angelina Jolie se nechala slyšet, že prací na tomto filmu se snažila zachránit její vztah mezi ní a Bradem Pittem. To se však nepodařilo a po dokončení snímku se rozvedli. [Zdroj: iDnes.cz] (Ganka)

• - Natáčelo se v době líbánek Angeliny Jolie a Brada Pitta, kteří si svůj výlet na Maltu spojili i s touto pracovní záležitostí. (hansel97)