U moře

• USA By the Sea (více)
Trailer 2

Čtrnáctileté manželství manželů Rolanda a Vanessy je už značně vyčpělé, unavené a vyhořelé. Od života newyorské smetánky si jedou odpočinout do malebného přímořského letoviska. On je spisovatel a ona bývalá tanečnice. V malém hotelu u pláže chce Roland, který už dlouho nic nenapsal, načerpat inspiraci pro novou knihu, přičemž Vanessa ho doprovází jen ze setrvačnosti, na tancování už podle svých slov je příliš stará. S tragickým výrazem a tmavým kloboukem, případně rozpitou řasenkou, sedí na balkóně a jí léky. Partnerské dusno rozčeří až příjezd mladých novomanželů, kteří se nastěhují do vedlejšího pokoje. Zdá se, že Vanessa a Roland mají konečně šanci trochu ožít... (TV Nova)

Trailer 2

Spiker01

Čekal jsem zdlouhavě nudný náhled do pokročilého a šedí prolezlého manželství, ovšem jsem tu odvahu našel. Škoda, že to má dvě hodiny. Ty dva jsem zkrátka vždycky uznával a nakonec mě zlákali, ale už to nikdy nechci vidět. Podobně jako Terrence Malick mě i Brangelinovci zklamali...4/10 ()

Real Tom Hardy

"THIS PLACE IS SHIT ANYWAYS." --------- Pán a pani Smithovci sú naspäť. Manželstvo je v troskách. John si obľúbil alkohol a Jane zase lieky. John dostal kreatívny blok, Jane depresiu a paranoju. Z toho dôvodu si vyšli na menšiu dovolenku. A výsledok? Presne rovnaký ako pokus AJ sadnúť si na režisérsku stoličku, písať scenár, produkovať a ešte aj strihnúť hl. rolu, ergo katastrofálne. Hviezda za francúzsku atmosféru a Brada Pitta, ktorý robil čo len mohol, aby ti sledovanie aspoň trochu spríjemnil. ()

silentname

Toto bude rozhodne jeden z najrozporuplnejších filmov tohto roku. Musím povedať, že je fajn znovu vidieť Angelinu s Bradom vidieť na plátne a funguje to medzi nimi stále dobre. Majú spolu chémiu, majú charizmu a rozhodne je tento film zaujímavejší ako keď boli pán a pani Smithovci. To ale len tak na okraj. Prvá tretina filmu ma nudila, nakoľko som začínal nadobúdať dojem, že sa točíme v kruhu, no postupne sa nám odhaľovali osudy našich hrdinov a začali sme viac chápať ich konanie. A musím priznať, že hoci som Vanessine dôvody očakával, tak boli podané veľmi dobre. Nechcem ale zase zachádzať do spoilerov a je to ťažké nedať k tomuto filmu veľa spoilerov. Povedzme ale aspoň, že všetci hrdinovia pôsobia ako reálni ľudia, majú svoje klady aj zápory, no najdôležitejšie pre mňa je, že ich všetkých dokážeme pochopiť. A to pre mňa vyhráva. Hudba je tiež príjemná, hoci občas znie trošku monotónne ale vie spolupracovať s filmom a nestrieľa naprázdno. Viem pochopiť ak je toto pre niekoho chrápadlom roku. Pre mňa to rozhodne nebolo. Myslím si, že tam stále víťazia filmy ako Wild Horses alebo Hacker's Game. Hodnotenie: B- ()

kingik

V zajetí vyhaslých (manželských) citů a vášní, (hotelového) voyeurismu, vlažné (manželské) erotiky a jedné manželské krize. Manželství Rolanda a Vanessy už trvá čtrnáct let, ale do idylického soužití má daleko. Jejich vztah skomírá. A vypadá to, že jsou spolu už jen ze zvyku. Divák nezná přesnou příčinu, proč pár žije jen vedle sebe. Pobyt v přímořském hotelu ve Francii ale leccos změní. Roland je neúspěšný spisovatel, který chodí každou chvíli do baru nasávat (inspiraci), sem tam napíše na papír pár řádků pro své nové literární dílo, ale většinu času (francouzsky) klábosí s obsluhou v baru. Jeho frustrace už je ale z nespokojeného manželství neúnosná. To jeho zádumčivá žena je mnohem vynalézavější při navazování nových přátelství. Do jejich života vstoupí místní manželský pár z vedlejšího apartmá, o kterém Vanessa už ví vše, co se intimního soužití týče. Dírou ve zdi totiž pravidelně sleduje jejich mrdačku. A co to v ní probudí? Chuť na mrdačku. Na mrdačku s manžílkem, případně i s novým kamarádíčkem od vedle. To je fuk. Za tímto účelem se Angelina Pittovka neváhá odhalit. Očima bude divák lovit její koziště, které si také urvalo ve filmu pěkný kus celuloidu. Brad Piťák ptáka neukáže, ale Angelina se líbí i ženám, tak je o erotiku tímto směrem postaráno. Mohli si zamrdat víc, to jo, ve filmu je místo toho k vidění jen odvážnější muchlovačka ve vaně. U páru jsem vypozoroval i nějakou tu zajímavost. Neměli žádné přátele z minulosti a Vanessa si potrpěla na neustále upravený vzhled. Dlouhé řasy, upravené vlasy, dokonalé líčení i po probuzení, outfit luxusní paničky, takže pro svého muže nechtěla vypadat tuctově. Znenadání v jejich vztahu nastal obrat. Spojila je díra ve zdi, u které se pravidelně střídali, aby se snad i něčemu (sexuálnímu) přiučili. Piťák s Pittovkou po deseti letech zase spolu před kamerou, ale ve zcela odlišném, komorně laděném a nekomerčním filmu, než kdysi poprvé na počátku jejich slavného vztahu. Film svým pojetím a psychologickou stavbou by se dal připodobnit k vyzrálejším dílům Romana Polanskeho. V každém případě obě herecké hvězdy hrají něco jiného, než na co je divák zvyklý. A ono bylo zajímavé sledovat jejich dvouhodinové snažení ve velmi pomalém a pocitovém filmu. Jen doufám, že se Angelina při psaní scénáře neinspirovala vlastním manželským soužitím s Bradem. Absolutní jistotu, že tomu tak nebylo, nemám. Niterně, intimně a zajímavě hloubavě pojatý film, kterému chybí o chloupek výraznější režijní rukopis. Ale režisérka Angelina to časem přivede k dokonalosti. Jinak by to snad ani nebyla ona, že jo. 80% ()

Enšpígl

Jako milovník pozitiv jsem se vydal hledat klady v tomto filmu, no moc toho není, ale ospinkalá atmosféra se mě docela líbila, Brad v rámci toho co mu scénář umožnil nebyl taky úplně marný a zbytek ? Vztah Rolanda s Vanessou byl vyprávěn tak nudným způsobem, že pro mě znamenal to samý, co dřevěná noha Johna Silvera. Pokud jde o herectví Angeliny Jolie v tomto filmu, tak my v Čechách máme na koulení očima Hurvínka a to nám bohatě stačí. ()

• Režisérka filmu a zároveň i představitelka hlavní role Angelina Jolie se nechala slyšet, že prací na tomto filmu se snažila zachránit její vztah mezi ní a Bradem Pittem. To se však nepodařilo a po dokončení snímku se rozvedli. [Zdroj: iDnes.cz] (Ganka)
  • Režisérka, scenáristka aj predstaviteľka Vanessy, Angelina Jolie povedala k obdobiu, v akom sa dej filmu odohráva: "Pre 70-te roky som sa rozhodla nielen preto, že ide o farebnú a príťažlivú éru, ale aj preto, že táto doba dokáže vytrhnúť zo súčasného života a umožní zamerať sa na emócie, ktoré charaktery zažívajú na svojej ceste." K tomuto obdobiu sa viaže aj logo štúdia Universal Pictures, ktoré sa predstaví v úvode filmu. (Real Tom Hardy)