Reklama

Reklama

Chvění 5: Pokrevní linie

  • USA Tremors 5: Bloodlines
Trailer

VOD (1)

Burt Gummer se po svých posledních dobrodružstvích věnuje jen své reality show a své pověsti lovce příšer. Jednoho dne dostanou Burt a jeho nový kameraman Travis Welker nabídku od jihoafrického vládního činitele Ericha van Wyka, aby zlikvidovali graboidy, kteří se objevili v jedné z přírodních jihoafrických rezervací. Burt a Travis do Afriky odletí a společně s Wykem a jeho zástupcem Dreyerem do rezervace odjedou. Hned po svém příjezdu, kdy se seznámí s vedoucí rezervace Nandi Montabuovou, se dozvídají, že graboid zabil dva paleontology, kteří zde pracovali. Burt si ihned uvědomí, že místní graboidi jsou mnohem větší a nebezpečnější než ti, se kterými se dosud potkával. V noci, když je Travis na místní lidové slavnosti, na rezervaci zaútočí Ass Blaster (forma graboida) a zabije zřízence Thabu. Burt ihned nařizuje Nandi, aby nechala rezervaci evakuovat. Sám s Wykem a Dreyerem vyrazí za létajícím Ass Blasterem. Toho sice zabije, ale příšera se po zásahu z Burtovy zbraně zřítí na Dreyera a zabije ho. V tu chvíli se ale ukáže, že Wyk je ve skutečnosti pytlákem, a ne vládním úředníkem. Zmocní se totiž Ass Blasterova vejce a chce s ním uprchnout… (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (44)

DJ Rocco iNc 

všechny recenze uživatele

Podľa mňa je to asi druhá najlepšia časť po jednotke. Čaro Afriky urobilo svoje, ako aj moderné prevedenie a špeciálne efekty. Na to, že je to iba video film, je táto časť na veľmi vysokej úrovní, ktorej sa vôbec nevyrovnajú ani "céčka" z produkcie SyFy. Škoda, že do 5iateho pokračovania nezainvestovali viac a neurobili z toho kinofilm. ()

farfalla 

všechny recenze uživatele

Děj se přesouvá do Afriky. Vrací se Burt Gummer (Michael Gross) a síly s ním spojí Trevis Welker (Jamie Kennedy), který tvrdí, že je jeho fanoušek. V Africe jsou všechny druhy monster, které se objevily v předešlých filmech, ale jsou zmutované a efektivnější. A na to Burtův arzenál nebude stačit. tehdy se osvědčí Trevisov kreativní myšlení. Technicky je film dokonalý, s moderními triky si filmaři můžou vymyslet tvory, jaké jen chtějí. Ale to napětí z prvních filmů přece jen chybí. není to ani horor, ani komedie. ['Tremors' (1990), 'Tremors II: Aftershocks' (1996), 'Tremors 3: Back to Perfection' (2001), 'Tremors 4: The Legend Begins' (2004)] ()

Reklama

Marceloo 

všechny recenze uživatele

Lovec Burt Gummer (Michael Gross) je povolaný do odlahlej rezervácie v Južnej Afrike, pretože sa tu objavili gigantické červy, ktoré sa živia ludským mäsom. Po príjazde však zisťuje, že červy sú ovela lepšie vyvinuté a tak sa boj s nimi stáva ovela ťažším. - Žiadne Tremors som dodnes nevidel, a tak som nevedel, čo od toho očakávať. Vyzerá to, že je to zrejme podobná 'nesmrtelná' séria ako Wrong Turn a tvorcovia už nemajú čo vymyslieť. Ja som sa ale celkom dobre bavil a považujem to za horor, ktorý ma znovu obohatil a ukázal mi niečo, čo som na scéne ešte nevidel. Už v úvode mi bolo jasné, že gore bude na amatérskej úrovni, a tak sa tvorcovia budú zameriavať hlavne na komediálnu stránku. Tá na mňa celkom dobre fungovala a často tu boli vydarené vtipy. K hereckému obsadeniu nemám žiadne pripomienky, len by som nemal zabudnúť pochváliť nádhernú černošku. Graboids aj Ass Blasters ma svojim výzorom zaujali a celkom sa mi páčili. Akčné scény sa tu tiež nájdu, aj keď mi pripadali vcelku amatérske. Hudba bola zaujímavá a k tomuto hororu velmi príznačná. Všimol som si, že prvé Tremors z 1990 je v červenej farbe, takže si na to určite niekedy nájdem čas. Na internete som zistil, že Tremors majú aj vlastnú Wikipédiu, takže ak niekoho tieto tvory zaujímajú,, môže tu o nich zistiť viac informácií. + herec z The Houses October Built ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

„Tremors 5: Bloodlines“ je tak film především pro fanoušky, kteří ocení, že se jejich oblíbený hrdina vrátil. Ale už to není film pro ty, kteří se chtějí bavit. Budete se trochu nudit, a to i přesto, že nějaké velké povědomí o sérii mít nemusíte. Trochu to zlepší vztah k hlavním postavám, ale jinak to důležité není. Nepovedlo se však využít humorný potenciál série, jenom se přešlapuje na místě. ()

korbitch22 

všechny recenze uživatele

Jednička s Baconem a Wardem je legendární a zábavné béčko, vše potom jsou jen dvd céčka nebo déčka, podle velikosti číslovek za slovem Tremors.Moc nerozumim tomu, proč se i přes evidentně slušný rozpočet, který je hodně znát na povedených monstrech se většinu stopáže jen kecá.Nejnovější Chvění není ani špatný, ani iritující film, je bohužel prostě jen diletantsky a bez zájmu natočený a prostě nemá šťávu.Jako by se režisér prostě celý natáčení jen pronudil k honořáři.Tahle látka by potřebovala nadšenýho scénáristu i režiséra, kteří nám nandají nadupaný boj s obřím červem a tunu hlášek, bohužel v tomhle filmu není ani jedno.39%. ()

Galerie (26)

Zajímavosti (1)

  • Michael Gross je jediným hercom, ktorý hrá v celej sérii. (beso74)

Reklama

Reklama