Tremors 5: Bloodlines

Scénografie:

Shane Bunce

Kostýmy:

Darion Hing

Dlouhých a neuvěřitelných 11 let uplynulo od posledního tragického setkání s Tremors a hle, oni se vrátili zpět! Byl jsem nadšený a natěšený až toto pokračování uvidím. Michael Gross se ani po letech nechtěl se sérií rozloučit a tak nás opět navštívil. Legenda ožila! Ano, sice po vizuální stránce jsou červi zlehka digitalizováni, ale pro tu nostalgiku, kterou sebou přinesli, jsem jim tohle odpustil. Skvělá zábava, kterou fanoušek Tremors určitě ocení! 55%(17.11.2015)

• farfalla

Děj se přesouvá do Afriky. Vrací se Burt Gummer (Michael Gross) a síly s ním spojí Trevis Welker (Jamie Kennedy), který tvrdí, že je jeho fanoušek. V Africe jsou všechny druhy monster, které se objevily v předešlých filmech, ale jsou zmutované a efektivnější. A na to Burtův arzenál nebude stačit. tehdy se osvědčí Trevisov kreativní myšlení. Technicky je film dokonalý, s moderními triky si filmaři můžou vymyslet tvory, jaké jen chtějí. Ale to napětí z prvních filmů přece jen chybí. není to ani horor, ani komedie. ['Tremors' (1990), 'Tremors II: Aftershocks' (1996), 'Tremors 3: Back to Perfection' (2001), 'Tremors 4: The Legend Begins' (2004)](21.10.2015)

• korbitch22

Jednička s Baconem a Wardem je legendární a zábavné béčko, vše potom jsou jen dvd céčka nebo déčka, podle velikosti číslovek za slovem Tremors.Moc nerozumim tomu, proč se i přes evidentně slušný rozpočet, který je hodně znát na povedených monstrech se většinu stopáže jen kecá.Nejnovější Chvění není ani špatný, ani iritující film, je bohužel prostě jen diletantsky a bez zájmu natočený a prostě nemá šťávu.Jako by se režisér prostě celý natáčení jen pronudil k honořáři.Tahle látka by potřebovala nadšenýho scénáristu i režiséra, kteří nám nandají nadupaný boj s obřím červem a tunu hlášek, bohužel v tomhle filmu není ani jedno.39%.(25.11.2015)

Podľa mňa je to asi druhá najlepšia časť po jednotke. Čaro Afriky urobilo svoje, ako aj moderné prevedenie a špeciálne efekty. Na to, že je to iba video film, je táto časť na veľmi vysokej úrovní, ktorej sa vôbec nevyrovnajú ani "céčka" z produkcie SyFy. Škoda, že do 5iateho pokračovania nezainvestovali viac a neurobili z toho kinofilm.(10.11.2015)

,,Chci, aby tohle nikdy neskončilo." ,,Chramst!!!" A já byl příjemně překvapen. Po mizerné čtyřce obstojná zábava. Afrika byla dobrá volba. Vizuálně příjemné, africká příroda, stáda divoké zvěře, akce a slušná hudba k tomu. Horor ne, jelikož strašidelný film není, i když dojde na požírání (hezky udělané) lidí a galony krve lidské a červí. Prďáci jsou fajn, chňapáci ještě lepší. Po trikové stránce obstojné, zjm. chňapáci jsou v některých záběrech a scénách lepší než původní mechanické loutky (a to je co říci!). Jistě, občas pixely na diváka vybafnou, ale celkově solidní. Je vidět, že úplně levné béčko to není. A prďák v kuchyni připomene krvežíznivé raptory z Jurského parku... Na nedělní odpoledne dobrá volba - třeskutý humor ne, vtip a černý humor ano. Už od Duny mám pro velké červy slabost...(28.8.2016)

• - Michael Gross je jediným hercom, ktorý hrá v celej sérii. (beso74)