Tremors 5: Bloodlines

Shane Bunce

Kostýmy:

Darion Hing
  • farfalla

Děj se přesouvá do Afriky. Vrací se Burt Gummer (Michael Gross) a síly s ním spojí Trevis Welker (Jamie Kennedy), který tvrdí, že je jeho fanoušek. V Africe jsou všechny druhy monster, které se objevily v předešlých filmech, ale jsou zmutované a efektivnější. A na to Burtův arzenál nebude stačit. tehdy se osvědčí Trevisov kreativní myšlení. Technicky je film dokonalý, s moderními triky si filmaři můžou vymyslet tvory, jaké jen chtějí. Ale to napětí z prvních filmů přece jen chybí. není to ani horor, ani komedie. ['Tremors' (1990), 'Tremors II: Aftershocks' (1996), 'Tremors 3: Back to Perfection' (2001), 'Tremors 4: The Legend Begins' (2004)](21.10.2015)

• George Stobbart

Piaty zárez do série "Tremors" prichádza 25 rokov po excelentnej jednotke a hoci ani jedno z predošlých pokračovaní nebolo zlé, pokiaľ si dobre pamätám, takisto som si ich ani nejako výrazne neobľúbil, keďže pôvodné čaro tam už vymizlo a Michael Gross, ktorý pomaly prevzal hlavnú úlohu mi osobne neprišiel natoľko silný, aby to celé utiahol. Ale zrejme sa osvedčil, keďže je lídrom aj tejto 5ky a sekunduje mu otravný Jamie Kennedy, ktorý si kedysi ukradol 5 minút slávy v pokračovaní Vreskotu a odvtedy zo seba robí nehereckého blba. A nech to už mám z krku, rovno uvediem aj ostatné, čo sa mi na "Tremors 5: Bloodlines" nepáčilo: pridlhá stopáž, ktorá nie je opodstatnene naplnená, priveľa nezaujímavých postáv, snaha o neustále hláškovanie až do trápnosti, zbytočné klišé a pseudo-vtipné vŕtanie do filmov, ktoré so sériou nemajú nič spoločné a najviac ma mrzelo, že scény s príšerkami, ktoré tu sú jediným lákadlom, sa zvyknú prirýchlo / nezaujímavo odbiť, kdežto so všetkým ostatným sa film babre. Nijak extra som toto pokračovanie neočakával, no po slušnom traileri som ostal natešený, len aby ma nakoniec sklamal finálny produkt, ktorý považujem za zbytočný sequel a najslabšiu Tremorsovku.(28.9.2015)

• kaylin

„Tremors 5: Bloodlines“ je tak film především pro fanoušky, kteří ocení, že se jejich oblíbený hrdina vrátil. Ale už to není film pro ty, kteří se chtějí bavit. Budete se trochu nudit, a to i přesto, že nějaké velké povědomí o sérii mít nemusíte. Trochu to zlepší vztah k hlavním postavám, ale jinak to důležité není. Nepovedlo se však využít humorný potenciál série, jenom se přešlapuje na místě.(3.3.2016)

• tron

O čosi lepšie, ako dvojka s trojkou, ale menej originálne, ako štvorka (westernový prequel). A na báječnú jednotku z roku 1990 s úderným flákačským duom Kevin Bacon/Fred Ward sa nechytá absolútne. Má však militantného Michaela Grossa, ktorý doteraz nevynechal žiadny diel a ukradol si sériu pre seba, hoci v prvej časti bol len podpornou figúrkou. Plusom je i jeho vcelku funkčné spojenie s Jamiem Kennedym ako kameramanom. Urobiť zo série found footage jej možno mohol zachrániť krk, ale od tohto konceptu je prekvapivo po pár minútach upustené a tak sa Jamie namiesto držania kamery pokúša machrovať hláškami. Bohvieako vtipné nie sú, ale ako človek, ktorý pokladá smrť Randyho Meeksa vo Vreskote 2 za jednu z najšokujúcejších smrtí najsympatickejších postáv v dejinách slasheru, som bol rád, že ho po dlhom čase vidím v niečom, na čo sa dá aspoň trochu pozerať. Ale strašne ma dostal fakt, že je to už takmer DVADSAŤ rokov, čo som Vreskot 2 videl v kine. Aha, vlastne by som mal hodnotiť film Tremors 5. Stojí za prd. Stačí?(21.11.2016)

Dlouhých a neuvěřitelných 11 let uplynulo od posledního tragického setkání s Tremors a hle, oni se vrátili zpět! Byl jsem nadšený a natěšený až toto pokračování uvidím. Michael Gross se ani po letech nechtěl se sérií rozloučit a tak nás opět navštívil. Legenda ožila! Ano, sice po vizuální stránce jsou červi zlehka digitalizováni, ale pro tu nostalgiku, kterou sebou přinesli, jsem jim tohle odpustil. Skvělá zábava, kterou fanoušek Tremors určitě ocení! 55%(17.11.2015)

• - Michael Gross je jediným hercom, ktorý hrá v celej sérii. (beso74)