Strhující původní dobrodružný film režiséra Jordana Vogt-Robertse vypráví příběh nesourodého týmu badatelů, vojáků a dobrodruhů, kteří se spojili, aby prozkoumali tajemný, stejně nebezpečný jako krásný, ostrov v kdesi v Pacifiku, který není zanesen do žádné mapy. Odříznuti od všeho, co znají, vstupují na území mohutného Konga a zažehávají tak nejstrašnější boj člověka s přírodou. Jejich cesta za poznáním se mění v boj o přežití a útěk z prapůvodního Ráje, ve kterém není pro člověka místo. (Freeman Ent.)

Jaro_slav

Je to strašná kravina. Děsná kravina, s takovym předpokladem jsem na to šel. Ale ne taková kravina, aby to bylo zábavný. Na poměry PG-13 je to místy obrazově odvážný, ale furt je to PG-13, takže tam ani vojáci nenadávaj. Mix skvělejch herců (který ale nemaj co hrát) se dvěma hezounkejma zbytečnejma ženskejma svou vypočítavostí škrábe oči. Vlastně jediná zásadní a zajímavá scéna je, jak Franta mírně spoiluje ve svý recenzi, na konci enormně dlouhejch titulků. Tzn. cca 116 minut čekání! >> Průměr, naprostej průměr. ()

Marys

V porovnaní s Jacksonovým King Kongom z roku 2005 (to už vážne prešlo 12 rokov?) je Kong oveľa dynamickejší a rozpráva úplne nový príbeh. Surové scény sa striedajú s peknou kulisou a trochou nesmelého humoru. Myslím, že to malo svoju atmosféru na ktorej sa oplatí stavať. ()

Magika82

Kong byl, je, a bude vždy Král (King)... Kluci mí milovaní, Blodyšu, Eny, verbal a další, jenž jste tímto filmovým počinem uneseni, omlouvám se... Neb zde se u hodnocení - snad poprvé - rozcházíme... Ano, všechny vaše argumenty a komentáře jsou logické...někdy až moc expresivní, ale jsou. Leč nemohu si pomoci. Po Kongovi z 30.let, 70.let, 90.let i nového milénia, je tento filmový snímek sice oku animačně a trikově lahodící. Dokonce i scénář se povedl, a herecké výkony jsou velmi dobré... Takže oč tedy "vaší" staré můře Magice jde? Je svatou pravdou, že když dva dělají totéž, není to totéž... Ale vzhledem k počtu již natočených snímků o tomto přerostlém chlupatém fešákovi z řad lidoopů, zdá se mi, že pomyslná zlatá žíla variant již byla vyčerpána. A nyní nadchází lehké lepení ze starého, vymýšlení nového, odbočování od původního, přelepené stále lepší kamerou, animačními a trikovými programy... A to, s čistým svědomím, podporovat a oslavovat já nemohu... Přesto, 60% a tedy tři hvězdy... ()

RipperJosh

Moje postřehy: 1. Po loňském Batman vs. Superman se svět dočkal dalšího dlouho očekávaného epického duelu - Samuel L. Jacskon vs. King Kong :)) 2. Efekty úžasný, Kong je skutečně jako živý. 3. Herci sympatičtí. 4. Místy hodně over-the-top scény, jako např. rotačák posazený na lebce triceratopse nebo Tom Hiddleston v plynové masce běžící skrz smrtící jedovatý plyn kosící pterodaktyly katanou :)) 5. John C. Reilly v trailerech působil jako křečovitá komediální vložka, ale v samotném filmu je super. 6. Naopak škoda, že Hiddleston z davu moc nevyčnívá. 7. Nenudil jsem se, uteklo mi to hodně rychle. 8. Samotný Kong a jeho akční scény jsou boží, stejně jako další obři obývající Ostrov lebek. 9. Těžce váhám mezi 3-4 hvězdama, ale asi dám ty čtyři, protože absenci příběhu nahrazují bitky monster:) 7/10 ()

Mimomisu

Slabsi 4, ale vlastně fajn oddechovka, krásně natočená. Vetsinou. Cert vem nelogické chování postav, ale režisérova snaha a cool záběry, u když nejsou na místě me docela iritovala. Stejne tak jako obcas podivný​ střih a návaznost a ted nemyslím akcni scény, ty byly naopak dost povedené. Skoda potencialu asi ()

ProgLaney

Děj z mýho pohledu v podstatě očekávatelný - boj člověka s přírodou, přičemž se aspoň to lidský osazenstvo rozdělí na dobrý a zlý. Přál jsem si v podstatě od samýho začátku, aby Kong nebo jakejkoliv jinej původní obyvatel ostrova tu army vedenou Jacksonem, která byla "drsnější" než Arnieho skvadra v Predátorovi, rozšlehal na padrť. Ale potěšilo mě, že se Kong vyhnul jakýmukoliv městu, že se to zkrátka odehrávalo "u něj". Ten fantasy svět mě vtáhnul, mělo to super kouzlo. Podívaná nádherná, bitky epický a příběh hezky odsejpal. Mělo to spád, nebyly tam žádný extra hluchý místa, ani fake romance. ()

MiaMahoney

Milé děti, dnes vás čeká cesta do pravěku. Nikoli však s Karlem Zemanem a jeho loutkovými monstry, ale pěkně akčně na plný kule a s maximem toho, co dovolí dnešní sídžíáj. Pokud tedy máte podepsaný souhlas rodičů a potvrzení o bezinfekčnosti, můžeme zabalit svačiny, připnout k báglům ešusy a šlapem! ... Před námi se rozkládá travnatá planina s několika mrtvými, obřími vážkami rodu helicopteris americanus, z nichž některé ještě hoří. Nejspíše je ze vzduchu sundalo něco velkého a patřičně nasraného, tak si, milí výletníci, dávejte majzla a mějte oči na šťopkách, zrovna jako támhleten šnek lezoucí po tom padlém, suchém kmeni. Vidíte všichni? Dobře! Jo pozor, on to není kmen, ona je to nějaká zmutovaná strašilka! Pepíčku, ty hovado nenechavé, nehaž po tom těmi šutry a ne, Janičko, to zcela určitě není Groot! Nikdo se ani nehne, dokud ta mrcha nebude pryč, slyšeli jste?!... Dobrá, tak jdeme dál. Bacha na mokřinu před námi, pěkně všichni udělejte velký skok na ten ostrůvek támhle a přidržte se těch... parohů???!!! A kua, zpátky, zpátky, to je tatanka černobylská, hezky pomalu couvejte a moc jí nekoukejte do očí! Taaak, to je ono! Zatím máme docela štěstí, tak jdeme támhle hlouběji do džungle a držte se pěkně ve dvojicích... Cože? Co tím myslíš, Honzíku, že se ten bambus hýbe? Ty, nevymýšlej si kraviny a švihej dopředu! Tak slyšels?! Stojíš tam jak přišpendlený... A kurva! On se ten bambus fakt hýbe a to tvé přišpendlení je tak nějak doslovné... Zdrhejte, všichni hned pryč, je to chůdoarachnid mrakodrapiho a nevidí, kam šlape! Aničko, neječ a... pozdě, kuafix! No, to je teda skautský výlet jak noha x8!!! ...Fuj, to bylo o fous! Nebrečte, děcka, Honzík s Aničkou dostanou bobříka odvahy in memoriam a vy se pak můžete na sociálnínch sítích ustatusovat a usdílet xmrti: #mrtvykamaradi, #wtfvylet, #nabordoskautu2volnamista nebo tak nějak... Co to? Na co to ukazuješ, Natálko? No to se mi snad zdá, dyť to je Ludvík! Ludvo, nazdaaaaaar, kde ty se tady bereš?! Děcka, pěkně pozdravte Ludvu, to je bývalej skautskej vedoucí, který před lety záhadně zmizel. My si všichni mysleli, že tě sebrali za pedofilii a ty si tady zatím žiješ na pravěkým ostrově, no to mě poser! - Joaha, tys jim utek! No vždycky jsi v tom uměl chodit, brachu, vo tem žádná! Tak mi moc mlsně nekoukej po oddílu a radši poraď, kudy se vydat dál... Koukám, že sis tu našel jinej oddíl, vzrůstem dost připomínající děti a praktikuješ na nich bodypainting, ty šibale stará! A cože to tu máte? Obří opici, jo? No neke! Tak to chceme vidět, žejo, děcka? Tak půjdeme ještě o kousek dál i se strejdou Ludvou, on nám ukáže zajímavá žvížátka... A helemese, já už tu vopici vidím! Támhle, mezi stromy, děcka. Vidíte? A dokonce ji i slyším, něco řekla a znělo to jako "motofoko"! Podívám se dalekohledem a pak vám ho všem půjčím, nemusíte se strkat! No tyyykráááso, civím mu přímo na rozpláclej frňák, to je ale vošklivej vopičák jak hrom!... Joaha, on je to Samuel L. Jackson, sorry, děcka! No, tak asi jdeme dál, šlapem, šlapem, žádný loudání! Prokličkujeme tady mezi těmi starými kostmi a dostaneme se snad někam, kde to bude míň smrdět. Vy jste si snad všichni zaráz prdli, parchanti nevychovaný! - Cože? Ajo, tak pardón, Ludva říká, že to jsou podzemní plyny. Tak ne, aby někoho napadlo si... z a p á l i t!!! Pepíčku, NEEE!!! TY DEBILE!!! Višchni k zemi!!! Ležte klidně a nehýbejte se, ten výbuch trochu otřásl zemí, ale nic víc se neděje, není důvod k panice a ta... obří... zmutovaná... ještěrka... lezoucí... z díry... před námi... určitě nebude... nebezpečná... a strejdu Ludvu.... ožužlává... protože ho... ráda... vidí...! Jee, ale pozor, vypadá to, že nás jde něco zachránit, dívejte támhle napravo, to už není Samuel, to už je opravdový Kong a pěkně uvědoměle jde po té ještěří tlamě na nohách! Taxe pěkně dívejte, ať máte hezké vzpomínky, nakonec si opičku všichni pohladíme a půjdeme urychleně do prdele. Škoda jen, že jsme neviděli žlababu. ... Navzdory všem absurditám od samého začátku až do emerického hepyendu se jedná o příjemný akční film. Dostala jsem zdařilý vizuál, dobře vybraný soundtrack a vcelku neotravné a koukatelné herce. Na sobotní večer lehce nadprůměrná podívaná za 3,5 hvězdy. () (méně) (více)

Milky.

Další King Kong pro bezmozkovou podívanou. Opět stejně jako předchozí verze z roku 2005 je to triková pastva pro oči a bez váhání říkám, že je to boží, je mi líto, že jsem na to nešel do kina. Mohl to být parádní zážitek, akce je velkolepá a epická, přehledně natočená, Kong je monumentální a celkově zvířata a monstra na ostrově jsou skvělá. Co nepřekvapilo je slabý scénář. Hiddleston, Larson a Goodman to naštěstí vynahrazují. Poprvé ale musím říct, že mi v nějakém filmu lezl na nervy Samuel Jackson. A to víceméně od začátku, než se z něj stala "záporná" postava. Musím se taky smát jak se producenti opět snaží jít se současným trendem a snaží se budovat další filmové univerzum s bandou trapných japonských monster ze starých japonských Kaiju filmů. Je to čistě můj subjektivní dojem, ale japonce nesnáším a přijde mi to trapné. Tím víc, když už v tomto filmu je těžko uvěřitelné, že by ekosystém tak malého ostrova zvládl uživit a dovolil věky existovat monstrům a druhům těchhle velikostí v udržitelných počtech. No budiž, film sám o sobě je parádní popcornovka stejně jako v roce 2005, nic víc, nic míň. ()

bobstock

Tak společnost ´´Monarch´´ se nám pevně zakotvuje ve filmovém světě. Nabízí všemožné kombinace i s klasickými komiksovými hrdiny Kapitána Ameriku, Ironmana, Thora nebo třeba Antmana, který vleze Krakenovi do díry a odpálí ho zevnitř. To samozřejmě až dojdou hodní obři, kteří by zachránili svět. I na to studia už myslí a znovu vám vypráší šrajtofle, protože lidi se strašně snadno nechaj koupit. Kong z duhového ostrova se veze na stejné vlně. Vše se leskne a třpytí v polární či sluneční záři. Veteránům z Vietnamu nevěřím ani za mák a ono to je vlastně jedno. Rychle do akce, ať to lítá, doslova. Ruce, nohy, hlavy, stromy, vrtulníky. Mezi nedůležitými předěli vás obraz nenechá vklidu. Na jednoduchosti je vsazeno a to je taky jeho nejslabším článkem, ať se Jackson, Hiddleston nebo Reilly snaží sebevíc. Co mě vlastně jen trochu chytlo za srdce, byla né moc věrohodná scéna s navrátilým vojákem a mnoho dalších věcí odpustím snad jen za mladý věk režiséra. Takhle nějak si to určitě před mnoha lety představoval sám Honda, jen už neměl možnost dožít se té naší úžasné éry plné velkých hrdinů a přerostlých ošklivců v digitálním hnědu. 60% "Obludy (monstra) se rodí příliš vysoké, příliš silné, příliš těžké, to je jejich tragédie.“ Iširó Honda ()

Garch

Nepochopitelné množství vrtulníků letí na ostrov, aby mohlo nepochopitelně hloupě nalétávat největší bezpohlavní monstropici Hollywoodu do rány... céčko s áčkovým rozpočtem. Ani vykrádačky filmových nápadů tady nefungují. Největší Kong vs nejméně napínavé zpracování. Výborná počítačová animace vs naprosto debilní scénář. ()

Zombi

Líbily se mi monstra, jejich souboje, počáteční úžas nad ostrovem a Kongem, libilo se mi temnější pojetí v linii s Jacksonem. Horší již je to v druhé linii, která je klasickým odlehčeným blockbusterem s vtípky apod. Tyhle dvě linky jsou naroubovány do jednoho film, a samostatně by nemusely být špatné, takto je to ale trochu schyzofrenní. Jinak působivých scén je tu dost. Slabší 4 hvězdy. ()

tlamiczka

Kong: Suicide Squad. ILM a hromada dalších společností se na filmu opravdu vyřádila - od skvělé úvodní titulkové sekvence až po scénu po titulcích, která slibuje solidní monstrózní cross-over - a všechno vypadá skvěle, každý záběr je pečlivě naaranžovaný cool obrázek. Co se týká scénáře, je to ale klasická blockbusterová slátanina, kde většina hrdinů nemá ani náznak pudu sebezáchovy a prostě běží z bodu A do bodu B a pak do bodu C a přitom umírají jako dementi. Některé postavy jsou tak vypatlané nebo zbytečné, že jim vlastně tu (často černohumornou) smrt člověk i přeje. Stručně - spatlanina plná nesmyslných postav (asi museli plnit kvóty), s hodně svižným tempem, nabušeným vizuálem a fajn monster designem. Nic víc, nic míň. ()

Ukko

Stylový záčatek se zdál býti slibný, nicméně po třiceti minutách filmu už jsem se jenom smál a chytal se za hlavu. Stejně jako v novém Dnu nezávislosti je v tomto filmu úplně všechno. Obzvláště scéna s granátem mě zničila, Aspoň se člověk zasmál, ale otázkou zůstává, jestli to tak filmaři opravdu chtěli. ()

KM Phoenix

Super výběr hudby a skvělé záběry prostředí. I ty bojující potvory jsem si užil, i když podle mne ty dvounohý ještěrky za moc nestály. Co mne ovšem vadilo dost, byly hrozné dialogy a obzvlášť postava Prestona Packarda (S.L. Jackson), ten cokoliv co vypustí z úst je buď těžko uvěřitelné, bez logiky, naprostá hovadina, rádoby drsná hláška a nebo libovolné kombinace předchozích čtyř. Tvůrci si nehrají na žádné velké umění (což je v tomto případě jedině dobře) a sází na zábavnost, kdyby lépe zvládli práci s postavami (buď je zpracovat lépe, nebo naopak je trochu seškrtat a nechat víc prostoru fauně) tak bych dal i vyšší hodnocení. ()

geimz

Pekný CGI spektákl, kde sú postavy Toma Hiddlestona a Brie Larson, ako dvoch Áčkových hereckých ťahúňov, absolútne zbytočné. Ináč fajn popcorn na nedeľný večer popri vypnutom mozgu. ()

tragicus

Pravděpodobně nejlepší monster-movie, který můžete vidět. Vogt-Robertsovi se podařilo naplnit a překonat očekávání vzbuzené trailerem, což, přiznejme si, se dnes už moc nevidí. Kamera, střih a mix hudby na jedničku, režijní nápady (např. blesk foťáku) působivé; scénář nepřekvapí, ale ani neurazí: klasický surivival, který v různých obměnách jsme již viděli mnohokrát a ještě mnohokrát uvidíme, nicméně ve svižné, dobře zpracované formě bez většího počtu hluchým míst, naopak s mnoha povedenými momenty vysmívajícíme se našemu očekávání a pomrkávájící na jiné klasiky žánru ("sebeobětování"). Zvláštní pochvala za postavu S.L. Jacksona, vystavěnou bez zbytečného karikování: stačí srovnat s Langovým militantním hňupem v Avataru, který, zdá se, je prostě hňupem od přírody, zatímco Jackosonova postava se více než půlku filmu chová vcelku rozumně, a i ve chvíli, kdy ztrácí naši přízeň, zachovává si naše pochopení. I další postavy jsou podobně citlivě vystavěny, a nejsou nuceny k nesmyslným činům v rámci budouvání dramatu. Shrnuto: blockbuster, který se povedl. ()

husokachna

Zase se jednou vyplatilo snížit si očekávání a poslat mozek na procházku. Kong: Dao So Nguoi je zábavnej, uteče jako voda, akce je fajn, pár fórů obstojnech (granaten-kamikadze je tzv. top, jak by řekli mladí lidé) a celý to ruší pouze totální demence a nenápaditost scénáře. Párkrát už jsem se málem nechal nachytat, už mi v hlavě hrálo "...počkat, tohle už je trochu moc blbý...", ale naštěstí jsem se kousl a mohl si tak užít film až do konce. Jestli chcete filmovou událost, budete zklamaní. Pokud vám stačí blbnutí s mega monstry v nádherné výpravě a skvělými triky, dostanete k tomu ještě pár třešniček navíc a budete spokojení. PS: Jacksonův Kong je lepší film, tohle je větší zábava. Bohužel? Bohudík? To už je na vás. ()

Pokračování Godzilly vs. Konga má zelenou

Pokračování Godzilly vs. Konga má zelenou

22.03.2022

Neměli jste ještě dost bitky mezi gigantickými monstry? Pak pro vás má studio Legendary dobré zprávy, pokračování snímku Godzilla vs. Kong se totiž začne točit už letos. Opět k němu dojde v Austrálii… (více)

Zamíří Godzilla vs. Kong na stream?

Zamíří Godzilla vs. Kong na stream?

27.11.2020

Godzilla vs. Kong se odsouvá