Strhující původní dobrodružný film režiséra Jordana Vogt-Robertse vypráví příběh nesourodého týmu badatelů, vojáků a dobrodruhů, kteří se spojili, aby prozkoumali tajemný, stejně nebezpečný jako krásný, ostrov v kdesi v Pacifiku, který není zanesen do žádné mapy. Odříznuti od všeho, co znají, vstupují na území mohutného Konga a zažehávají tak nejstrašnější boj člověka s přírodou. Jejich cesta za poznáním se mění v boj o přežití a útěk z prapůvodního Ráje, ve kterém není pro člověka místo. (Freeman Ent.)

stephano

Takhle nějak bych si představoval blockbuster. Effekty sou na nejvyšší urovní, děj neurazí a film není nijak natahovaný. ()

vieriX

Tohle si nechám líbit konečně to není klasika najdeme opičáka odvezeme ho do velkoměsta a konec už všichni znají. Tady se na to jde trošku jinak a tenhle přístup je mnohem lepší. Lidští herci tu hrají mnohem menší roli všechno se točí kolem opičáka a fauny ostrov, která skrývá monstra staré jak celý svět. Trikově naprosto vypiplané vždy, když je v akci Kong tak to má neskutečné koule. ()

wirtr

A máme tu další klasický remake současné doby zpracovaný pouze a jenom na akci. Podle mě Kong z roku 1933 byl dokonale oživen až v roce 2005 a tyto dva snímky nebudou jen tak předčeny. Ale co ... monstra mám rád a dívat se na to přece jen dalo i se zájmem. ()

Mire

Tento film viac nefungoval ako fungoval. Hodnoteniu 71% v tomto prípade nerozumiem. Dve hviezdičky za remeselne dobré spracovanie (triky), inak tu nie je čo hodnotiť. Viac som fandil King Kongovi ako tým debilkom, ktorí mu tam prišli rozmrdať domov. ()

boombang

Ale jo, zábava to je. Jistá míra nadsázky tomu nechybí, žluto-zelený vizuál má šmrnc, monstra jsou celkem působivá a Jackson s Reillym si své role užívají. ()

mark9th

Určite podarený reboot. Konečne sa stratila snaha o pochopenie zoofílie a nemáme tu žiadnu žensko-zvieraciu romancu. Film sa snaží vyťažiť z toho čo je naozaj podstatné a to ukázať ''bad-ass'' gorilu v doteraz najlepšej forme. Oproti Godzille, ktorá nakoniec zmutovala v rádioaktívnu ''arachnozbraň'', Kongovi stačilo trošku pritopiť a nasrať ho jaksonovským pohľadom. Milým prekvapením je John C. Reilly, ktorý správnym spôsobom film odhľahčuje a zostane v povedomí určite dlhšie než jeho hereckí kolegovia Hiddleston s Larsonovou. ()

mac000

Pohodový film, má spád, nenudí ani chvíli. Děj je jakýmsi mixem Jurského parku a King Konga, nesnaží se být originální za každou cenu, ale příjemně překvapí dokonalými trikovými záběry. Výborný je i soundtrack s výběrem rockových hitů šedesátých a sedmdesátých let ()

Romeroo

Včerejší návštěvy kina nelituji. Kong stál za každou korunu předraženého vstupného a pravidelné dávky reklam co před začátkem filmu působí dávicím efektem...Skvělá akční podívaná se vším všudy co k modernímu filmu patří. Bavil jsem se celou stopáž. Tři momenty naprosto epické: první nálet, pavouk a finální bitka. 5 hvězd s mohutným plácáním do hrudi. ()

curfew77

Čtyři hvězdy jen tak tak. První dvacetiminutovka velmi cool, pak už je to ale jenom horší. Najdete tam PREDÁTORA, TOP GUN, ČETU, JURSKÝ PARK a tak asi dalších pět šest blockbusterů, což je fajn, ale postupně vás to spíš otupí, takže jediné, co si nakonec zapamatuju, bude nejspíš trikový záběr s vážkou a vrtulníky ukázaný v traileru. Dávám 65 % a pokolikáté už za poslední dobu musím konstatovat, že očekávání byla vyšší... ()

ratpile

Idealni scenar pro "monster movie", ktere se nesnazi byt necim jinym, nez paradni prehlidkou digitalnich priser. Vizualne je to nadherne, CGI nerusi a nekolik scen (pavouk, Apocalypse Now) se nadmiru vyvedlo. Vsemu navic vevodi casting - Hiddlestone je spravny "Jsem akcni hrdina, ale ne uplny debil" a Brie Larson bude bezprostredne bozi v cemkoliv, v cem bude pristich 40 let hrat. ()

DaweForeman

U tohohle filmu musím především ocenit prostory, které si vybrali pro natáčení, design jednotlivých "potvor", celkem pestré prostředí na jednotlivé prvky (fauna, flora, vraky, obyvatelstvo) a sem tam naprosto napínavé dechberoucí situace (např. to s tím blýskajícím foťákem aj.). Toť ale snad vše, dobrodružství si tu člověk užije jen pomálu v podobě onoho ztroskotaného pilota z druhé světové a vše se odehraje tak rychle, že si vlastně ani jeden prvek z toho pořádně neužijete. Příběh je navíc velice zjednodušen, takže nějaké ty jiné filmy o King Kongovi na tom vyjdou lépe. ()

XXXXXXXX

Mé jméno je Mag Num a dnes budu vaším průvodcem v této endemické přírodní neservaci. Přímo před námi vidíte nádherný exemplář gorilly gorilly královské, nad Vámi můžete snadno zahlédnout pár desítek exemplářů homo sapiens debilis , zprava se na nás právě řítí arachnid arachnohnis a když budete hodní a upadne-li někomu náhodou na zem z letadla, několik stovek termonukleárních zařízení, ggkčko možná ukáže, jak lze i na izolovaném ostrově, snadno a rychle přijít k tenisovému lokti. Je to poměrně jednoduché, neboť tak dlouho se do varana komodoensise buší kmenem stromu (případně Voith-Schneiderem), až se komodoensisovi linqua utrhne. Nebo že by snad platilo staré známě rčení: Kolik pozřeš jazyku kolikrát jsi varanem? Netuším. Doufám, že jste se u dnešní prohlídky dobře bavili, a teď prosím udělejte místo, pro skupinu z roku 1945. ()

tronka

"Niekedy už skoro nepoznám, kedy hovorím a kedy nie." - "Teraz hovoríte." - "Vážne?" - "Áno." - "Teraz hovorím? To vy hýbete pusou." - "Čože?" - "Pred východom slnka vás zabijem." - "Čože?" - "Hahaha, robím si srandu." ()

Ikedar

Film ešte, ako tak šlape, do tej doby, než sa "tým bádateľov" dostane na tzv. Ostrov lebiek. Keď príde na prvú konfrontáciu s Kongom, ktorý zhadzuje jednu helikoptéru za druhou, padá na dno aj celková kvalita filmu. Neočakával som, že pôjde o nejaký prepracovaný príbeh, ale nejaká práca s postavami, keď už s nikým iným, tak aspoň s hlavnou dvojicou, by sa hodila. Tom Hiddleston je necharizmatický vodca, Brie Larson je mdlá a zbytočná, a vzťahy medzi nimi a Kongom sú vycucané z prsta, bez jedinej známky logiky. Aj keď slovo logika v tomto fantasy filme je nebezpečné používať, je istá logika rozhodovania a chovania postáv, ktorá vždy pri dobrých fantasy funguje, tu však vôbec. Niekedy sa zdá, že herci ani nevedia, čo majú hrať - čo je samozrejme veľká chyba réžie, ktorá je bohužiaľ dosť neistá a stratená. Divák musí byť poriadne zlobotomizovaný, aby sa aspoň päťkrát za film nezastavil pri WTF momente. Nikdy predtým mi pri postupných vyvražďovačkách survival skupiny neboli jednotliví nešťastnící tak ukradnutí, ako teraz. Nuda. Druhú polovinu filmu som bohužiaľ netrpezlivo čakal, kedy to skončí. Plus - scény, kedy niekto niečo hádže a ten druhý to v gerojskom slow motione chytá, sú už dnes u takýchto filmov dosť nemiestné. Najmä tá s katanou a akýmisi netopiero-vtákmi, na spôsob 300, je svojím spracovaním, naozaj veľmi zlá. ()

Vykuk

Nikdy mě nebrali tyhle monster filmy ala Godzilla a obří opice je prostě debilní, ať se na to díváte jak chcete. Ještě bych bral 4 metrového obříka někde v džungli, ale tyhle zhovadilosti nedávám, i tak se dá říci, že předchozí hrátky s Kongem byly zajímavější. Tady to dobře vypadá, s ničím se to nebabrá, ani se nesnaží o nějaké napětí či překvapení, stejně všichni ví, že tam je a jak vypadá, tak nač se s tím mazlit. Ale prostě na tohle jsem se opravdu nevydržel dívat, hrozně předvídavé, jako bych se díval na film už po desáté za sebou a někdo mě k tomu nutil.. ()

Mkartaylas56

Bylo hodně vidět, že tento film byl natočen hlavně z toho důvodu, aby si divák prostě sedl, zapnul film a nic neřešil ani nad ničím nepřemýšlel. Jsou v něm zahrnuty výborné vizuální efekty a ty mega souboje.. no panečku to byl nářez. Ale jak se dalo povšimnout tak mínusů tam taky pár bylo. Kupříkladu spousta scén a situacích, které byly naprosto nereálné i vzhledem k tomu, že je to o ostrově, kde žije spousta smyšlených monster a gigantů. Taky se mi moc nelíbilo to, jak málo měli herci a herečky prostoru. Přeci jen od takto skvěle obsazeného snímku by se od postav mělo logicky čekat, že budou lépe zpracované k tomu, aby herci využili naplno své potenciály. No ale abych to shrnul, tak si myslím, že neuškodí si tento film zkouknout, ale být vámi bych nejspíš nečekal nějaký bombastický trhák, který vás naprosto uchvátí. 65% ()

Pokračování Godzilly vs. Konga má zelenou

Pokračování Godzilly vs. Konga má zelenou

22.03.2022

Neměli jste ještě dost bitky mezi gigantickými monstry? Pak pro vás má studio Legendary dobré zprávy, pokračování snímku Godzilla vs. Kong se totiž začne točit už letos. Opět k němu dojde v Austrálii… (více)

Zamíří Godzilla vs. Kong na stream?

Zamíří Godzilla vs. Kong na stream?

27.11.2020

Godzilla vs. Kong se odsouvá