Aréna smrti

Akční / Drama / Sportovní

Kanada, 2002, 91 min

Jalal Merhi
  • Tommassi3

"Ne, ne, ne, nech mě !!" - "Smůla !! Pošli mi pohled z pekla !!" ;) Francouzského kickboxera Oliviera Grunera mám docela rád, ta jedna hvězdička taky vlastně zrcadlí jeho účast, záměrně nemluvím o hraní, protože on je opravdu hodně mizerný herec, v podobném duchu by se dalo hovořit i o režisérovi Jalalu Merhim, protože tomu se ani tenhle film zrovna moc nepovedl !! Naprosto stupidní céčková Aréna smrti s napůl improvizovanými dialogy silně doplácí na svoji druhou polovinu, kde by jeden čekal prostě, když už nic jiného, aspoň trochu krve, která tu vlastně schází úplně, nebo slušně technicky zvládnutou bitku, Merhi zřejmě nevěděl, kam dřív skočit, jestli shánět dolary, režírovat nebo pilovat choreo, a tak tu naprosto fatálně s ohledem na rok vzniku, v osmdesátkách bych to ještě pochopil, absentuje jakýkoliv slušný fight, o tom finálním s Kwanem, tedy vlastně dvěma Kwany v podání sourozenců Kimových, ani nemluvě.. Varoujeho soundtrack jako by nebyl, ale ono je to asi buřt, protože první The Circuit platí za opravdový neuvěřitelně špatný kus, a já tak nevím, jestli se mám nadšenci Jalalu Merhimu, kterému příznačně přezdívají libanonský Saegal, smát, nebo ho mám litovat..(15.5.2013)

• hladass

Aréna smrti je bezesporu jedna z nejnudnějších arénovek, jaké jsem kdy viděl... A že jsem jich viděl opravdu dost... Někteří z fighterů nějaký ten potenciál mají, což už dokázali v minulosti, ale naprosto dementní scénář a děsivě špatná choreografie i ten kousek naděje, který jsem do snímku vkládal, zcela zabíjí... A Billy Drago jako klaďas? Epic fail...(25.4.2015)

• Rhed

Trapno od začátku do konce. Přestárlý bojovník, který nebyl nikdy poražen ani zraněn. Bojující vysokoškoláci - kdo tohle spojení vymyslel, musel být pod vlivem psilocybinu. Pokud někdo čekal Lorena Avedona v aréně, nedočkal se; božský Loren se dal do služeb FBI a zápas pro něj věru není. Klaďas Billy Drago je snad ještě větší blbost, než záporák David Hasselhoff, což se také v jednom filmu stalo. A nakonec neporazitelný Korejčík, který je ve skutečnosti dvojjediný. Kampak s tím na zasloužilého profíka, ten přece porazí obě dvojčata a ještě je donutí škemrat o milost. Rejža Džalal by se měl coby novopečený americký Maur raději věnovat modlitebnímu koberečku a o ramadánu důsledně dodržovat půst, namísto natáčení podobných kravin.(18.2.2010)

No neni to jeste takova hruza proste beckova arenovka souboje prumerny neni v nich zadna extra choreografie i kdyz Gruner je dobrej kopac ale aspon nejsou souboje diky tomu ze to tocil Jalal Merhi kterej je taky borec pres fajty zpraseny strihem jenom to pusobi dost lacine film stal par supu ale zkouknout se da(30.8.2013)

• Deimos

VHS/// Obsazení 3/10 Děj 2/10 Hudba 3/10 Efekty 3/10/// +základní myšlenka na film, zajímavá hudba -hudba zde hraje příliš málo, akční soboje mají mizernou choreografii.../// Příběh opravdu zajímavý (kde sme ho nej viděli), který se z počátku opravdu vyvíjí slušně. Seznámění s oběma bratry. Zapletení mladšího bratra do bojů. Tréning hlavního hrdiny. Smrt trenéra. Až do těď film na 2*. Což je slušný. No a těď by měla následovat efektivní a kravavá pomsta. No bohužel následuje neefektivní trapas. Hlavní borec si v aréně nikoho moc nedává (kde je ten tréning?) A náhodou svého soupeře nakonec skolí k zemi a trošku přidusí. Ptám se? Kde je ta krev? Kde je ta smrt? Jeden zápas kolikrát netrvá ani jednu minutu, to asi aby stihl vyřídit více protivníků. No a raději se nebudu ptát co tam mrší ta reportérka. Mohlo to být solidní béčko, ale není./// Celkem 26%///(17.7.2007)

• - Film se natáčel v Los Angeles v Kalifornii. (rafix)