Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Když globální pandemie zničí civilizaci, přeživší Joel se ujme čtrnáctileté dívky, která může být poslední nadějí lidstva. (HBO Max)

Recenze (266)

Isherwood 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Furt váhám nad tím, nakolik mi nutnost adaptovat hru, která je spíše interaktivním filmem, přijde opodstatněná, ale i když úvodní díl nenabídne nic, co by mě vysloveně odpálilo, zároveň tomu nejde nic vytknout. Ty drobné spory velkých věcí poletují ve vzduchu celých 80 minut. Že měřítko zhrouceného světa bude ve své šíři stejně důležité, jako intimnost vztahů, kde morálka padla a zůstala animální touha přežít. Pedro diktuje, Bella tou frackovitostí dojde k divákovi určitě taky.  Pokud to v dalších osmi epizodách naplní ducha hry, je mi už vlastně dopředu trochu líto, že si to neužiju z pozice neznalého diváka. Pracovně tomu říkejme třeba Mazin-Druckmann paradox. ()

T2 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Na úvod prichádza prúser ako mraky. Strašne mdlé, nezáživné. Dokonca aj vizuál, kamera nebola moc účelovo dravá. Neskutočne citeľné, že to mal v rukách doslova amatér čo urobil paródiu Superhrdina a tudiž sa asi aj nechcený výsledok dostavil aj v tomto prípade. Nepochopím ako môže dostať pri takomto očakávanom projekte dôveru režisér čo doteraz nič podarené nevytvoril. Sila. Ak to pôjde takto ďalej tak nás čaká pohroma ako minulo ročné Prstene moci. /40%/ ()

Reklama

Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

Prozatím mírné rozpaky, i když výrazně převažují pozitiva. Mezi ty patří výprava, atmosféra i rozšíření / alternace známých momentů (úvod se Sarah, Robert). Pedro Pascal je Joel. Nečekal jsem, že mu ta role tak sedne, ale ihned si ji přivlastnil. Gabriel Luna Tommyho příliš nepřipomíná, možná ale i proto není složité tu postavu akceptovat v novém podání. S Ellie je to horší, protože Bella Ramsey zní jako Ellie, chová se jako Ellie, ale pořád vypadá jako Bella. Bude to něco, na co si jako hráč budu muset zvyknout (a doufám, že se mi to podaří). Vyloženě mi nesedí Anna Torv jako Tess. Nevím přesně, co je u ní off, ale zatím mi nefunguje (a je mi dost líto, že tvůrci neoslovili výbornou Annie Wersching, která postavu nejen namluvila, ale v remaku byla využita i její podoba). Tempo mi na úvod, který nás seznamuje, přijde dobré a teď jsem vlastně jen zvědavý, jakým směrem se půjde. Protože až na pár důležitých herních okamžiků si mohou autoři seriálu dělat doslova cokoli. 70 % ()

Marigold 

všechny recenze uživatele

Epický úvod (který se opakuje v jiné a neméně působivé indonéské verzi i v další epizodě), pak strhující cvičení v tenzi a rozkladu v přímém přenosu, pak trochu mátožné pochodování post-apo světem, které nicméně začne v dalších epizodách dávat větší smysl. Hezké, jak tu kde kdo pohrdlivě mluví o Craigu "Scary Movie" Mazinovi. Ten chlap stojí vedle blbostí za jedním z nejlepších seriálů všech dob a ten jeho touch je v dalších dílech stále více patrný. Bella Ramsey je skvělá volba, sice ne tak cute jako v herní předloze, ale o to větší má hranu. Už se těším, kolik fachidiotů jí tu zase dá sežrat "mongoloidní" look. Pedro válí nevídaně. Pro mě největší otázka: obstojí narativ složený ze známých herních misí a komorních epizod připomínajících nejlepší momenty Walking Dead pohromadě? Po třech dílech jsem opatrně na straně spokojeného myko-rauše. P. S. před třetím dílem by zdejší homofobní sekce měla vyhlásit poplach a dát si kolektivní masturbační mši na záchranu bílé hetero civilizace, tohle je bude bolet! ()

Algernons 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Velmi kvalitní a věrný převedení herního příběhu do seriálu, který se nebojí využít více seriálového média a zkrátit nebo vystřihnout čistě herní pasáže z příběhu. Skvělá vysoká produkční hodnota vás naprosto přenese do škaredé post-apokalyptické budoucnosti, kde beznaděj a utrpení na vás dýchá z každého záběru. Obsazení je perfektní, kdy herci i přes vizuální odlišnosti postav zachycují herectvím a ztvárněním jejich esenci. Joel je Joel a Ellie je Ellie, tak jak mají být a jak je znáte a jejich dynamika opět udrží diváky zažrané do jejich společné cesty. Kreativní tým prostě odvedl skvělou práci, pokud byl jejich cíl odvyprávět stejný příběh v jiném médiu pro nové a širší publikum, bez toho aniž by naštvali a nebo pobouřily fanoušky hry. Zároveň ale seriál zatím působí tak, že fanoušek hry ho zkoukne jednou, řekne si že fajn, ale nic mu to nepřinese a vždy se radši vrátí k perfektní hře, která je zábavnější už jen díky hratelnosti a imerzi. Mimo to i příběh působí u hry svižněji bez zbytečné zátěže navíc. ()

Galerie (14)

Zajímavosti (2)

  • V závěru zní z rádia skladba „Never Let Me Down Again“ od Depeche Mode. Zatímco Joel (Pedro Pascal) a Ellie (Bella Ramsey) bloudí troskami civilizovaného světa, David Gahan v rádiu zpívá: „I'm taking a ride with my best friend.“ A to není dobře. Ne proto, že by nikdo neměl ponětí o dobré hudbě v blízké budoucnosti, ale proto, že „Never let me down again“ od Depeche Mode, stejně jako každá píseň z 80. let, kterou hrají undergroundová rádia, je poplašným signálem. Varování však přichází příliš pozdě. Joel a Ellie jsou již za plotem karanténní zóny. Tvůrce seriálu Craig Mazin vysvětluje použití právě této skladby takto: „Moje žena má encyklopedické znalosti hudby 80. let. A já si říkal: ‚Dobře Melisso, tohle je to, co potřebuju.' A doslova jsem řekl všechny ty věci, které právě řekla. Potřebuju, aby to byla písnička, kterou tak nějak znám, ale dlouho jsem ji neslyšel. Nějakou, která ještě nebyla do mrtě ohraná. A potřeboval jsem, aby měla kontext. Potřeboval jsem, aby měla smysl. Potřeboval jsem, aby byla temná a v ideálním případě, aniž by byla nějak extra na očích, mi dala nějaký komentář. Potřeboval jsem začít určitým způsobem, abychom mohli ukázat, že se rádio zapíná. A ona pak řekla: ‚Never Let Me Down Again.‘ A já na to: ‚Panebože.‘“ (Dangerous2)

Reklama

Reklama