Jane the Virgin (TV seriál)

Komedie

USA, 2014 - 2018, 56 h 42 min (Minutáž: 42 min)

Kevin Kiner

Gina Rodriguez, Andrea Navedo, Ivonne Coll, Justin Baldoni, Priscilla Barnes, Brett Dier, David Haley, Daniel Kash, Yael Grobglas, Yara Martinez, Judy Reyes, Jaime Camil, Bridget Regan, Tina Casciani, Shelley Robertson, Ryan Devlin, Soni Bringas, Greice Santo, Melissa Marty, Madeline Bertani, Kamilla Alnes, Britney Spears, Jenna Ortega, Frank Maharajh, Veronica Merrell, Vanessa Merrell, Aria Ostrander, Casey Nelson, Whitney Avalon, Sara Erikson, Camille Collard, Nishi Munshi, Diane Guerrero, Jason Boegh, Megan Ketch, Greg Collins, Rita Moreno, Marcelo Tubert, Isabella Camil, Rolando Boyce, Kathleen York, Diahnna Nicole Baxter, Vanessa Vander Pluym, Nikiva Dionne, Fernando Rivera, Craig Welzbacher, Elena Campbell-Martinez, Kikey Castillo, Julie Berman, Brian Jordan Alvarez, Chris Aquilino, Bart Braverman, Charles Hoyes, Francesca Santoro, Carole Gutierrez, Norma Maldonado, Annie Little, Beth Hall, Irina Maleeva, Mat Vairo, Alano Miller, Skyler Hart, Medalion Rahimi, Mandy Levin, Sylvia Panacione, Sarah Benoit, Amanda George, Sarah Buehler, Darin Toonder, Simona Williams, Kesha, Hal Devi, René Ashton, Jill Remez, Jason Woods, Kassandra Voyagis, Alison Fernandez, Elizabeth Hinkler, Justina Machado, Tyler Posey, Vanessa Marshall, Ser'Darius Blain, Paul Hansen Kim, Elaine Loh, Ursula Burton, Nardeep Khurmi, Pamela Mitchell, Julie Chen, Vivis Colombetti, Nadine Ellis, A Leslie Kies, Lyne Odums, Ryan W. Garcia, Daisy McCrackin, Philip Boyd, Carlo Rota, Brian Dare, Anthony Mendez (vyp.), Carmen Carrera, Tony Plana, Michael Rady, Yara Martinez (a.z.), David Castañeda, Nicholas Gonzalez, Tiffany Panhilason, Paulina Rubio, Max Bird-Ridnell, Marlene Favela, Phil Tyler, Layla Alizada, Tammy Caplan, Michelle N. Carter, Carlos Alazraqui, Wes Armstrong, Jamie Rose, Cheech Marin, Donnabella Mortel, Alex Lombard, Gabriela Fresquez, Carlo Rota (a.z.), Josh Evans, Dominique Generaux, Kathleen Wilhoite, Rachel DiPillo, Jane Seymour, Christopher Amitrano, Catherine Toribio, Melinda Page Hamilton, Fabiana Udenio, Jessica Gardner, Nia Vardalos, Corinne Brinkerhoff, David Huey, Tara Cardinal, Mariah Buzolin, Michael Galante, Karl T. Wright, Samantha Esteban, Chelsea Alden, Stephanie Maura Sanchez, Bridget Regan (a.z.), Emily Baldoni, Bob Clendenin, Jim Boeven, Crystal Marie Denha, Kelly King, Kate del Castillo, Clint Glenn Hummel, Katherine Boecher, Marcus Anderson, Kaiwi Lyman, Adam Rodriguez, Andrey Ivchenko, Joyful Drake, Julian Farino, Lidia Porto, Duncan Joiner, Jesse D. Goins, Megan Park, Jorge Diaz, Kate Butler, B.J. Clinkscales, Castulo Guerra, John Salley, Erinn Westbrook, Mercedes Colon, Diego Boneta, Jason Rodriguez, Angie Cepeda, Maria McCann, Tina Grimm, Lyle Kanouse, Jon Klaft, Fabiana Udenio (a.z.), Azie Tesfai, Ana de la Reguera, Maggie Gwin, Bruno Amato, Doris Morgado, Henry Barrial, Hina Khan, Montse Hernandez, Daniel Roebuck, Melanie Mayron, Molly Hagan, Iris Almario, Adam Rodriguez (a.z.), Charo, Kelly Pendygraft, Charlyne Yi, Joseph Piccuirro, Priscilla Barnes (a.z.), Derek Hough, Senta Moses, Preston James Hillier, Dyana Ortelli, Robbie Davidson, Tina Morasco, Caryn Ward, Edelyn Okano, Micah Schraft, Osa Wallander, David Goldman, Lex Medlin, Debbie Allen, Carlos Montilla, Adrian Quinonez, Sydney Viengluang, Miles Gaston Villanueva, Lizz Carter, Justin Cuomo, Tarina Pouncy, Kate Orsini, Gloria Estefan, Emilio Estefan Jr., Victor Manso, Alison Whitney, Dot-Marie Jones, John O'Leary, Sofia Pernas, Amanda Westlake, Kelly Rutherford, Ricardo Chavira, Denise Richards, Brooke Burke-Charvet, Carmen Electra, Jill Basey, Mari Weiss, McNally Sagal, Sarah Jorge, Dru Mouser, Elisabeth Röhm, Maya Kazan, Minka Kelly, Johnny Messner, Clint Jung, Christina DeRosa, Brett Dier (a.z.), Yvonne Orji, Danny Woodburn, Evan Todd, Angela Oh, Krizia Bajos, Deniz Akdeniz, Gloria Calderon Kellett, Richard Varga, Orestes Arcuni, Nakia Burrise, Shalin Agarwal, Brad Lee Wind, Alex Meneses, Alyssa Gabrielle Rodriguez, Heather Olt, Jon Reep, Paul Haitkin, GiGi Erneta, Isabel Allende, JoAnna Rhambo, Rosario Dawson, Mark Collier, Brooke Shields, Sharon Osbourne, Eve, Sara Gilbert, Drew Fonteiro, Tyler Posey (a.z.), Eva Longoria, Charles Maceo, Bee-Be Smith, Brooke Shields (a.z.), Angélica Vale, Courtney Henggeler, Mandy June Turpin, Brian Maillard, Mario López, Constanza Palavecino, Amy Brenneman, Jeimy Osorio, Harvey J. Alperin, J.J. Abrams, Marek Matoušek, Edward Padilla, Zabeth Russell, Nicole J. Butler, Craig Ng, Chad Michaels, Julianna Gamiz, Jacqueline Mazarella, Julie Lancaster, Graham Sibley, Jully Lee, Amaris Davidson, Scarlett Fernandez, Angela Fornero, Gloria Laino, Mia Allan, Aiden Lewandowski, Judy Kain

Tohle je nejlepší parodie na telenovely, co existuje. Pokud uz jste viděli všechno důležité, co k vidění je, a po 50 hodinách v officu týdne uz nemáte kapacitu přemýšlet, případně jste doma na nemocenský a viděli jste uz skoro všechno co na Netflixu je, pak rozhodne zkuste tohle. Ma to všechno - těhotnou pannu, pohledného milionáře, rivaly v lásce, zlé dvojce, plastické operace mafiánů, slavného otce, drama, lásku, nenávist, svatby, porody, umělé otěhotnění, úrazy, smrt.... všechno! Výborná práce!(2.5.2017)

Kdyz jsem byla mala, rekneme tak 8-10 let, tak se do ceska priritily telenovely a kazdy je sledoval, at uz je miloval nebo nesnasel, kazdy vedel kdo je Esmeralda. A to byla rodinna udalost sledovat kazdou epizodu spolu s mamkou a babickou, a na Esmeraldu se dokonce dival i tatka. Taky si pamatuju Divokeho Andela a hromady dalsich. No, dnes uz bych se na tyhle skvosty znovu asi nepodivala, ale porad u me maji telenovely jakesi zvlastni misto v srdci. A tak jsem holt zkusila Jane the Virgin, kdyz se jeji prvni serie objevila na anglickem Netflixu. A dostala jsem co jsem chtela :D Jane the Virgin je celkem moderni pojeti zanru telenovely, ale porad se drzi toho klasickeho zakladu kazde "dobre" telenovely - drama a zvraty - vrazdy, unosy, svatby, intriky, zvraty v rodine, nove objeveni clenove rodiny, navraty lidi ktery meli byt mrtvi, ztraty pameti, v tomto pripade umele oplodneni - na ztratu zraku jeste cekam - no ale hlavne a predevsim laaaasku! Nejlepsi na Jane the Virgin je voiceover, neboli jakysi vypravec, ktery behem kazde epizody komentuje a vysvetluje co se deje, co se stalo, ale taky si hlavne dela tak trochu srandu z toho, jaka je to vlastne kycovita telenovela. Skvele herecke obsazeni, krasni lide, Miami, no proc ne! ---> Nejvtipnejsi je, ze jedna z hlavnich postav, Petra, je puvodem ceska z Prahy. A v nekterych situacich "mluvi cesky" - ovsem ta herecka ceska neni a kurz cestiny si asi taky neudelala... nekdy to vypada, ze dialogy, ktere jsou cesky normalne nahazeli do Google transaloru a tak oni mluvi, tak jako to na ne Google vyplivne. Bez gramatiky, bez spravneho prizvuku, pulka vet nedava smysl... jen se tomu snazi davat jakysi vychodoevropsko-rusky prizvuk :D A je strasna sranda to poslouchat.(12.5.2016)

Nesuď knihu podle obalu! Tomuto seriálu jsem se dlouhou dobu záměrně vyhýbala a nikdy moc nechápala, jak je možné, že běží už 4 roky. No a pak stačil jeden víkend v posteli s chřipkou, kdy člověk hledá na netflixu něco, u čeho nemusí přemýšlet. A tak jsem skončila u Jane a musím teď napsat, že je to prostě boží. Seriál si dělá srandu z telenovel a dělá to sakra dobře. Naprosto absurdní zvraty téměř každou epizodu, ale podané tak neuvěřitelně zábavným způsobem, humor, který mi velice sedl, Seriál má navíc výraznou českou stopu v podobě jedné z hlavních postav Petry. Jsou zde časté narážky na české zvyky a tradice a samozřejmě, když američtí herci mluví česky a vůbec neví, jak čeština zní, nelze se nesmát. Jsem překvapená, že to píši, ale vážně už chápu, proč je tento seriál miláčkem kritiků, nebojte se ho(31.3.2018)

Oooh bože, co to je za blbost, jak na tohle může někdo koukat? ...A najednou hltáte už třetí sérii. "Tak blbý až dobrý" je rozhodně motto celého seriálu. Překvapením byla postava pocházející z Čech a pár scének, ve kterých se pro větší drama snaží mluvit česky - což jim vůbec nejde a o to zábavnější jsou. Příjemná oddychovka.(21.11.2018)

Seriálu jsem se dlouho záměrně vyhýbala, ale po pár dílech je to má guilty pleasure. Dívejte se na to s nadhledem jako na parodii telenovel a o zábavu máte postaráno. Obsazení výborné (Gina Rodriguez se nezdá, ale hrát opravdu umí) a nuda nehrozí, pořád se něco děje. A i kdybyste něco propásli, úžasný vypravěč vám to zase hezky všechno vysvětlí. Za zmínku také stojí české dialogy, které jsem si ale musela pustit několikrát, abych jim rozuměla.(25.10.2015)