Jsou sedmdesátá léta a studená válka je v plném proudu. Charles Thoroughgood (Charlie Cox) je mladý špion britské tajné služby, který dostává za úkol kontaktovat svého bývalého spolužáka Viktora Koslova (Andrew Scott), nynějšího sovětského diplomata. Po znovunavázání kontaktu s Viktorem ale začíná nedobrovolně odkrývat tajemství svého nedávno zesnulého otce, kterým sám nedokáže uvěřit. (IvcaSammet)

IvcaSammet

Další naprosto vynikající film s dokonalým příběhem, který by si rozhodně zasloužil daleko víc pozornosti! Už od první chvíle mě film dokázal dokonale vtáhnout do děje a jeho příběh byl napínavý až do poslední minuty ... A i když byl onen poslední dějový zvrat možná trošku předvídatelný, stejně mě opravdu velmi potěšil, ale možná taky svým způsobem přece jenom ohromil. Kromě dějové linky se ale může film pochlubit taky úžasnými hereckými výkony. Ze všeho nejvíc jsem byla samozřejmě nadšená z Andrewa Scotta, díky kterému jsem film shlédla. Nejen, že byl jeho herecký výkon naprosto úžasný, ale jeho ruský přízvuk z hlavy asi jen tak nedostanu :) Kdyby mi někdo řekl, že se Andrew jmenuje Viktor Koslov a že je opravdu původem z Ruska, okamžitě bych mu bez jediného zaváhání uvěřila ... A taky mě trochu potěšilo, že se ve filmu objevilo pár poznámek o České republice :) ... I když je pravda, že přízvuk Romoly Garai nebyl českému přízvuku podobný ani z letadla ... To je snad jediná věc, která mě ve filmu trochu "urazila" ... Jinak jsem ale byla při sledování opravdu nadšená a velmi, opravdu velmi ráda se na film znovu v blízké době podívám! ()