Raja Natwarlal

• Indie

Shaatir

(neoficiální název)

Drama / Thriller

Indie, 2014, 141 min (Alternativní: 100 min)

Spočiatku som mal pocit, že to bude ďalší z plejády akčných filmov plných predimenzovaných scén a abnormálnych súvislostiach. No napokon musím uznať, že sa to rozbehlo do dosť vydareného "divadla". Takéto filmy s ústrednou hrou na mačku a myš si väčšinou dosť užívam, a tento indický kúsok nebol výnimkou. Aj keď tam občas absentovala logika (resp. správanie postáv bolo dosť neobratné v danej interakcii) a niektoré scény boli dosť zbytočne tlačené na hranu "náhody" a "osudu", tak konečný výsledok bol naozaj vydarený. Pri takýchto filmoch som občas až paranoidný ohľadom princípu plánov a správania postáv, takže potom u mňa absentuje ten Waw efekt, ale toto bolo naozaj kvalitné! Až natoľko, že som ochotný dať tomu plný počet hviezd (a to by som pri rozpačitom začiatku vôbec nepredpokladal).(23.8.2019)

Príbeh malého podvodníka, ktorý chce získať väčšiu sumu peňazí, aby zachránil dievča, ktoré miluje pre tancovaním v bare. Podarí sa mu to, ale odplata nedá na seba dlho čakať, jeho priateľa zabijú a on sa rozhodne pomstiť jeho smrť zničením vinníka. Tak sa začína jeden obrovský podvod.... Vcelku hudobne vydarený film, keď prišlo na ten obrovský podvod, chvíľku to bolo také nič moc, ale záver je zase dobrý. Takže v zásade sa mi film páčil. Na Emraana sa dívam rada.(11.8.2019)