Rosemary má děťátko 2 (TV film)

Look What's Happened to Rosemary's Baby

Drama / Horor

USA, 1976, 100 min

Sam O'Steen

Anthony Wilson

John A. Alonzo

Anthony Wilson

Bob Wyman

Komentáře uživatelů k TV filmu (2)

• NinadeL

Televizní zetko, které zřejmě vzniknout muselo. Konečně, ze Stepforských paniček se taky stal televizní seriál. Ale základní problém je ten, že původní Rosemary pracuje se zlem, které jakoby ani neexistovalo, není hmatatelné, není viditelné a možná, že to všechno byly jen halucinace těhotné Rosemary. No a tady je zlo tak obyčejné.(2.2.2015)

Nemožno uprieť určitú ambicióznosť. Film je dosť umne rozdelený do troch kapitol a práve tie predstavujú jednotlivé skoky v kvalite. Prvý diel, tzv. "Kniha Rosemary" je atmosferická, kreatívna verzia toho, ako by mohla pokračovať kniha. Skvelé kulisy (detská izba), atmosféra, naobliekaní satanisti, zúfalá Rosemary - proste kvalitná zábava, ktorá by s lepším rozpočtom mohla predčiť aj pôvodný film. Bohužiaľ to má iba dvadsať minút a zvyšok filmu (Adrianova kniha a Andrewova kniha) ide značne do sračiek. Sníma dospelého Andrewa/Adriana (matka je mŕtva), ktorý pomaly zisťuje niečo o satanskom kulte (nie som si istý, či vôbec zistí, kto je jeho skutočný otec) a bojuje so svojim zlým Ja. Je to prevažne konverzačné blablabla a chýba tu akákoľvek atmosféra. Vrcholom je absurdne debilná scéna, keď Adrian v tranze tancuje na diskotéke. Nemožno uprieť úprimnú snahu zachytiť psychologické pochody človeka, ktorého otec je Satan, bohužiaľ snaha niekedy nestačí. A kde nestačí snaha, mal by prísť kvalitný scenár. A ten sa nedostavil. Pozitívom ostáva skvelá predstaviteľka Minnie (zopakovala si rolu z jednotky). A predstaviteľ dospelého Adriana by mohol hrať Jokera. Strašne sa podobajú!(26.3.2010)