V poslední chvíli

Nick of Time

V poslednej chvíli

Thriller / Drama / Krimi

USA, 1995, 86 min

Po důkladném uvážení zvedám hodnocení, a to hlavně protože mě ten film baví i po více shlédnutích. Atmosféra je docela psycho, Depp dobrý, ale zde ho myslím přehrál výborný Christopher Walken. Zato Romma Maffia mě srala. Některé scény nejsou uplně tip ťop, ale odpouštím. Nenudí to.(26.3.2006)

Na Deppa nečekaně mdlé. Jediné zajímavé mi na tom přijde, že si z toho mnohé evidentně vypůjčili tvůrci seriálu 24 hodin, když psali první sezónu. Na jedno podívání ucházející thriller, Depp má rozhodně ve své filmografii mnohem výraznější kousky, ať už z filmařského, a nebo z hereckého hlediska...(21.7.2006)

Každý kdo zná seriál 24 musí vědět, co tento film tehdy ještě originálním způsobem využil. Čas. Třicet minut má být třicet minut. Bohužel i přes obsazení, které je velmi příjemně jde o nevyužitou šanci. Čas mohl hýbat dějem i postavami, ale zůstává tu spíše jako páté kolo od vozu a jen tak tiše v pozadí naznačuje velkou originalitu. Je to škoda, protože Johny Depp by si zasloužil lépe využitý potenciál svých schopností stejně jako námět.(31.12.2008)

• gouryella

Trapný prý "thriller" - vše neuvěřitelně průhledné a tak naivně dětinské, že jsem se místami až touto toporností bavil.(11.3.2003)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $8,175,346Tržby Celosvetovo $9,700,000║ Tak slušná dávka napätia tomu fakt nechýba ale vyváženosť vážnych scén s tými voľnejšími zbytočne kazí dojem, plus Christopher Walken ako neustáli tieň objavujúci sa na každom mieste kde utrápení tatko Johnny Deep stúpi, je až trošku moc prehnaní. Je to škoda ale príbeh by nebol zlý ale je tam neskutočná kolísavosť medzi vážnym poňatím a takým uvoľnenejším, kde chýba skutočný nadhľad, prehnanosť súvisí aj v sprisahaní absolútne celej ochranky voči ministerke a k tomu hlavne záver bol dosť uletení až bláznivo poňatí. Pozerá sa to celkom dobre, dej je stále v dobrom tempe ale konečný výsledok aj vďaka slušnému obsadeniu dosiahne len priemernej úrovne, skúsenejší režisér by z toho vyžmýkal viac a aj preto ten poslabší komerčný ohlas. A nečudo že režisér John Badham prischol len pri seriálovej tvorbe, proste každý nemá na Áčkovu ligu. /60%/(24.12.2009)

rozpočet : ? tržby americke : $8,175,346(21.12.2006)

• tron

„Mal som raz dobrého kamoša, ktorý mi bol zároveň parťákom. Vymetali sme spolu milióny krčiem, nikto ma nevedel rozosmiať tak, ako on – vždy mal po ruke aspoň sto dobrých vtipov. Potom ale pokurvil akciu, tak som mu strelil do oka a potom ešte dva razy, aby som mal istotu. A to bol môj priateľ. Čo si myslíš, že urobím tebe a tvojej dcére?“ Ten nápad je taký výborný, až ma mrzí, že som ho nevymyslel ja. „Obyčajnému chlapíkovi“ (Johnny Depp) unesú dcéru s tým, že mu zloduch (Christopher Walken s fúzmi) dá do ruky kolt a povie "Zabiješ počas verejného prejavu vysoko postaveného politika, pustíme tvoju dcéru a môžete ísť, ale ak to neurobíš do niekoľko desiatok minút, dcéru nikdy neuvidíš". Bohužiaľ, dobrým nápadom kvality filmu takmer končia. Všetko napätie, či skôr pokusy oň, pozostávajú zo scén, kedy zúfalý Depp podíde k osobe, o ktorej si myslí, že by mu mohla pomôcť (napr. šéf ochranky) a alebo jej prezradí, o čo ide a o tri sekundy sa ukáže, že osoba je do sprisahania tiež zapojená alebo tesne predtým, ako jej to povie, k nim do výťahu vstúpi Walken a akékoľvek pokusy Johnnyho Deppa o vysielanie signálu SOS sú ukončené. A takto hodinu dokola, až začnete uvažovať, že by bolo super ocitnúť sa na politikovom mieste a byť zastrelený vyslobodzujúcou ranou do hlavy, než čakať na strašne vzdialené záverečné titulky. Pritom snímka nie je nijako mimoriadne dlhá (skôr naopak); ale smršť nudy a nelogického správania (autori sprisahania sa často spoľahlú na to, že Depp nezabočí do chodby napravo, ale naľavo) je taká masívna, že to vyzerá ako režisérska verzia PÁNA PRSTEŇOV: NÁVRATU KRÁĽA. Na výsledných až 40% to vyťahuje výborný nápad a solídne herecké obsadenie (najviac sa mi páčil Charles S. Dutton). Ale pozor, solídne herecké obsadenie v tomto prípade z nejakého záhadného dôvodu neznamená solídne herecké výkony; dokonca i Walken je na škodu veci matný.(26.10.2004)

Badham čas od času natočí velmi originální snímek a tenhle s názvem V POSLEDNÍ CHVÍLI jim rozhodně je. Odehrává se v reálném čase (Johnny Depp musí spáchat atentát na guvernérku) a kromě výborné hudby Arthura B. Rubinsteina má i skvělou režii, scénář a parádní herecké výkony-hlavně u Deppa, Walkena a Duttona.(24.5.2002)

Blbost, ale poměrně zábavná. Alespoň v televizi. V kině by mi ty spousty logických nesmyslů asi vadily.(29.6.2002)

Napínavý thriller, který neurazí ani nenadchne. Celou dobu sledování vás dokáže udržet v napětí až do konce nicméně filmu chybí trochu víc originality, efektů. Rozhodně ho můžu ale doporučit protože i přes určité výhrady rozhodně pobaví a zaujme. Nic víc od něho ale nečekejte.(11.3.2007)

Parádní devadesátková atmosféra ve snímku, kde obsluha hotelu projevuje k neznámým lidem mnohem více než trochu času. Režijně zvládnutý minifilm stojí zejména na hereckém výkonu ústřední dvojice Depp/Walken, který si ve své podstatě vůbec nic nedaruje. Příběhu kraluje nesmírně hloupý až absurdní plán zavraždění guvernérky Kalifornie tím nejméně bezpečným způsobem, který přesto přeze všechno překvapuje svou nesmírnou promyšleností, která ovšem závisí na velmi slabém článku. Johnny Depp jako vydíraný otec, funguje na výbornou, v čemž mu velmi pomáhá atmosféra beznaděje a totální nedůvěry k okolním lidem. V poslední chvíli je funkční film na jedno zhlédnutí. Příjemné překvapení v nudném dni, které ovšem nijak výrazně nenadchne, ale zároveň solidně zabaví, snímek po jehož zhlédnutí rozhodně nebudete mít nepříjemný pocit promrhaného času...(27.4.2008)

Děj sice nění ničím originální, ale herecké obsazení Depp-Walken je docela sympatické. Hlavně Depp je opět velmi dobrý. Jinak docela průměrný thriller.(12.6.2004)

Zručné režii podkopávají nohy nevynalézavý scénář a neobvykle průměrný Johnny Depp, což z V poslední chvíli dělá průměrný thriller. Nic víc, nic míň.(5.5.2008)

• kitano

Nie prilis vydareny thriller.Aj ked herci su vo svojch ulohach presvedcivy, kamera je nevynaliezava, hudba nevyrazna a scenar by potreboval od zakladov prepracovat. Zaujimavy napad zo zaciatku pomaly vyfuci do stratena a z filmu sa stane tuctovka s ubohym happyendom. 4/10(9.3.2007)

• paascha

hloupost, kterou nespasí ani mdlá hvězda.(28.4.2008)

• Xmilden

Přes nějaké výhrady se na tuhle ohranou písničku dalo koukat. Johnny Depp nikterak skvělý, trošku prkený, ale chápu že scénář mu žádné zázraky nedovolil. Film je rutinní podívanou v žánru "Zabíj politika nebo ti sejmene někoho z rodiny." Ach kolikrát jsme již tento příběh viděli.(13.3.2012)

• Phobia

Jů, Johnny Depp a charismatický skorovždypadouch Christopher Walken, no to musí být skvělý film! A víte co? Nemusí a bohužel není... Právě u tohohle "thrilleru" jsem nějakých 14-15 let zpátky objevila pojem "klišé" v jeho plném významu: scénář je průhlednější než čiré sklo a předvídatelnější než působení gravitace. Tolik jsem si přála, aby mě film překvapil a agent/hajzl Walken cukrouška Deppa ve finále přečůral... hovno, hovno, zlatá rybko! No nic, "Nick of Time" jsem viděla jednou jako teenager, dodnes si pamatuju to zklamání z nenápaditosti děje a znovu se na tenhle rádoby thriller dívat nehodlám - leda bych chtěla spáchat sebevraždu nudou, ale jsou jistě i méně mučivé způsoby, jak odejít z tohoto světa. 39%(30.9.2010)

Neviděl jsem ten konec (to je ale smůla), ale jinak mi ten film přišel docela dobrý, především díky skvělé atmosféře a hercům.(15.6.2005)

Mělo to nakročeno k lepšímu výsledku, ale to by film musel mít v hlavní roli herce, který hraje přesvědčivě a uvěřitelně. Depp jako by se v ději ocitl omylem. Jeho reakce na únos dcery nemají daleko k ochotnickému výkonu a nutno dodat, že spolupracovat s režisérem Badhamem, znamená předplatit si film z kategorie B. Přesto se tady najde několik předností. Jednou z nich je poměrně neselhávající tempo, které udrží diváka v napětí. Pak tady máme charismatického Christophera Walkena, který by zahrál i pařez v lese, a jeho záporáci vždy vládnou určitou žoviálností. A někde na konci se film potká s pocitem, že to nebyla úplně marná podívaná. Při druhém zhlédnutí půjdou kvality rapidně dolů a na filmu bude znát jeho do očí bijící "béčkovost" s námětem, který svůj potenciál využil jen velmi málo. 60%(21.12.2011)

Triler ako stvorený pre mňa. Presne v tej kategórii ako HADIE OČI alebo aj MERCURY. Nič extra zložité, ale herci na ktorých sa dobre pozerá a má to hlavne spád. Film s podnadpisom: môže sa stať aj vám...(10.10.2005)

Poněkud utahaný thriller odehrávající se v reálném čase nic moc nenabídne, snad jen otázku, proč si musel syndikát spiklenců na tu vraždu sebrat troubu z ulice a nepostaral se o to sám...(27.4.2008)

<< předchozí 1 2 3 4 5