Do Los Angeles přijíždí vlakem daňový poradce Gene Watson s dcerkou Lynn. Byl v San Diegu na pohřbu manželky, která zemřela dříve, než se s ním stačila rozvést. Tohoto nenápadného muže si na nádraží vytipují dva policejní agenti Smith a Jonesová, zmocní se Lynn jako rukojmí a pohrozí otci, že ji zabijí, jestliže neudělá to, co po něm požadují - během půldruhé hodiny má zavraždit Eleanor Grantovou, guvernérku státu Kalifornie. Děj se odehrává v prostředí moderního, kde probíhá předvolební akce nic netušící političky. Gene Watson se dlouho marně pokouší uniknout z nastražené pasti, pak ale pochopí, že i on patří de facto mezi spiklence Podaří se mu zabránit nejhoršímu? (oficiální text distributora)

kingik

Mělo to nakročeno k lepšímu výsledku, ale to by film musel mít v hlavní roli herce, který hraje přesvědčivě a uvěřitelně. Depp jako by se v ději ocitl omylem. Jeho reakce na únos dcery nemají daleko k ochotnickému výkonu a nutno dodat, že spolupracovat s režisérem Badhamem, znamená předplatit si film z kategorie B. Přesto se tady najde několik předností. Jednou z nich je poměrně neselhávající tempo, které udrží diváka v napětí. Pak tady máme charismatického Christophera Walkena, který by zahrál i pařez v lese, a jeho záporáci vždy vládnou určitou žoviálností. A někde na konci se film potká s pocitem, že to nebyla úplně marná podívaná. Při druhém zhlédnutí půjdou kvality rapidně dolů a na filmu bude znát jeho do očí bijící "béčkovost" s námětem, který svůj potenciál využil jen velmi málo. 60% ()

Anderton

Jednoznačne najväčším kladom tohto filmu je, že sa odohráva v reálnom čase. Ako inak obohatiť a ozvláštniť jednoduchú, tuctovú zápletku, ktorú sme videli v rôznych variáciách nespočetne krát? Stále sa ale jedná iba o solídny priemer, určený na neskorý večer v televízii a pri ktorom netreba používať mozog, aby ste si ho užili. Takže ani prevažne charakteroví Depp s Walkenom sa nemusia za toto dielko hanbiť. ()

klerik

Triler ako stvorený pre mňa. Presne v tej kategórii ako HADIE OČI alebo aj MERCURY. Nič extra zložité, ale herci na ktorých sa dobre pozerá a má to hlavne spád. Film s podnadpisom: môže sa stať aj vám... ()

Chrustyn

Klasické téma "zabij nebo bude zabit někdo z tvých blízkých" avšak tentokrát ve velice slabém provedení. John Badham byl ve své době zkušený řemeslník, který zvládal jak skvělou akci tak i napětí avšak tentokrát to moc nezvládl a film spíše nudí a napětí nebo akce je zde minimum. Navíc ve filmu bylo mnoho nepravděpodobných situací (takřka každý byl v akci zapletený a všichni byli proti hlavnímu hrdinovi) a hlavní padouch v podání Christophera Walkena byl vždy a všude. ()

honajz

Kdysi dávno, koncem devadesátek, mi to přišlo ohromně napínavé. Inu, teď po letech, co jsem podobných akčních thrillerů viděl víc, musím říct, že je to těžká a nelogická nuda. Tak rozsáhlé spiknutí, a přitom jim chlapec furt zdrhá na záchod, k baru, pokecat s čističem bot, pokecat s asistentkou, a místo, aby vzal rozum do hrsti a zařídil věci co nejjednodušeji a sám (neboť je přece jen zahnaný do kouta), řeší vše co nejsložitěji a s pomocí hromady lidí. Navíc ten čas tady taky nějak divně utíká - jednou trvá pět minut skoro čtvrt hodiny, pak čtvrt hodina trvá sotva minutu... Celý prostředek od chvíle, kdy je jasno, oč jde, je nuda, promrhaný potenciál a jedna nelogičnost za druhou, a nakonec se vše vyřeší během chviličky. Než pocit napětí jsem měl pocit, že by bylo fajn, kdyby to mělo celé půl hodiny a už to konečně skončilo. ()

Ilicka

Poněkud utahaný thriller odehrávající se v reálném čase nic moc nenabídne, snad jen otázku, proč si musel syndikát spiklenců na tu vraždu sebrat troubu z ulice a nepostaral se o to sám... ()

Bauer

Ano, tento film začíná velmi naivně a působí jak komedie, když dva lidé dají nějakému zcela neznámému člověku, který navíc působí jako mírumilovný a milující otec, svěřit ůkol zabít někoho. Ale co by tento otec neudělal pro bezpečí své dcerky, že? Takže, když bych přeskočil těch prvních 10 minut, tak se jedná o velmi dobrý a hlavně nepředvídatelný thriller ( trošku mi to přípomínalo 24 hodin season 1) , který je zajímavý i tím, že se odehrává v reálném čase. Johnny Depp a Christopher Walken jsou jistě hlavním lákadlem tohoto snímku a oba dva podali výkon na dost dobré úrovni. Myslím, že 4* jsou akorát!! ()

Lucasion

Johnny Depp jako ustrašený taťík, co je ve špatný čas na špatném místě. Unesou mu dceru a chudák Depp dostane úkol zabít jednu osobu. Když ne, umře jeho dcera. Jako drama to je dobré. Film je napínavý, ale bohužel trošku předvídatelný. Je to škoda. Nápad je totiž originální a Depp je skvělý herec. Působí i v této roli dobře. Průměrný snímek s dobře vymyšlenou zápletkou, ale trošku pokulhávající v jeho zpracování. Film kromě herce a nápadu vám ničím nezaujme. ( 56 procent ) ()

5150

K tomuto konspiračnímu thrilleru jsem se po letech vrátil a nelituju. Naopak, znovu jsem ho s velkým zaujetím sledoval. Perfektní herecké výkony (nejlepší v roli záporáka Christopher Walken), napětí až do samotného konce, nemám co dodat. Vlastně ano, nejlepší Badhamův film co jsem zatím viděl.. p.s. Tak už to neplatí, ČÍ JE TO VLASTNĚ ŽIVOT a kultovní HOREČKA SOBOTNÍ NOCI se mi líbily ještě víc. ()

Terva

90 minut. Šest nábojů. Žádná volba. Scénář : Patrick Sheane Duncan. Kamera : Roy H. Wagner. Hudba : Arthur B. Rubinstein. CITÁT - A vy jste kdo?......... ()

corpsy

Filmu sa darí udržiavať napätie štýlom ponechania filmového a skutočného času v rovnakej rýchlosti. Ináč to je ale priemerná tuctovka s dobrým hereckým obsadením. ()

Lamiczka

Mladý tatínek je vybrán teroristickou buňkou jako vhodný nevinný občan pro zavraždění velice významné politické osoby. Motivem k tomu, aby čin spáchal je zadržení jeho malé dcery jako rukojmí a pohrůžka toho, že bude zabita. Muž tak nemá na vybranou, začíná zápas s časem, svědomím a vědomím, že někdo musí zemřít. Johnny Depp v roli otce je výborný, doprovázený neméně charismatickým Christopherem Walkenem v opačné roli teroristy a zrádce. Toto ústřední duo funguje na jedničku, nervozní tatík i chladně konající člen teroristické jednotky. Bohužel to jsou jediná pozitiva a jistoty tohoto (ne zas tak moc) akčního thrilleru. Scénář totiž dávali dohromady asi na koleni u oběda v Mekáči, nebo v jiném rychlostravovacím zařízení. Protože stejně tak působí celá forma snímku, dám si tohle a tohle a dohromady z toho máme jakési menu, které snad bude divákovi po chuti. Někomu možná ano, mě rozhodně ne. Napětí zmizelo po první polovině filmu - škoda. ()

UncleG

Televize je debilizátor lidstva. Reklamu neřeším - ti komerční chcípáci si na sebe nějak vydělat musej. Opravdu mi ale vadí úplně zbytečný přerušování filmu "rychlými zprávami z domova", abychom se nutně "teď hned" dozvěděli, že šestnáctiletý mladík z Dolních Kedluban řídil traktor na poli bez příslušného oprávnění a při tom bezcitně přejel dvě řepy a osmnáct mrkví. Celkem mě prudí i ohlašování následujících pořadů po reklamě - v nichž se dozvídáme, že "za chvíli" (rozuměj: film bude trvat ještě minimálně půl hodiny) tahle věc už skončí. Těžko si někdy zvyknu i na primácký manýry ohlašování programové změny - do filmu naskočí rámeček, v němž divákům vehementně cpou že seriál, který mě osobně vůbec nezajímá, se přesouvá se středy na čtvrtek a místo něj půjde nějaká úplně jiná kravina. Nu,...a zrovinka, když sledovaný film vrcholí pointou nebo závěrečnou scénou, zkazí nám jí hláška: "Příští program: V žáru touhy". A já se ptám "PROČ?" Proč s tím ty hovádka nemůžou počkat do titulků? Co jsem ale zažil dnes při sledování filmu "V poslední chvíli" na TV Barrandov, to už se vymyká zdravýmu rozumu a je pro mě možná definitivním důvodem k ignorování filmů na komerčních stanicích. Johny Depp a Christopher Walken jako protivníci... Závěrečná scéna, drama vrcholí, ve filmu se střílí a lidé umírají ... a ve chvíli, kdy padne osudný výstřel a jeden z protivníků padá k zemi s dírou v zádech, ... v tu chvíli se v pravé dolní čtvrtce obrazovky objeví Bublíková s pistolí a udělá "prásk prásk"... Pak ještě jakési "no co?" gesto a jak se objevila, tak taky zmizela. Byla to reklama na pořad "Politická střelnice" a zároveň nejzlejší sen, kterej se stal skutečností. Hele, je úplně jedno, že "V poslední chvíli" je tak trochu nic-moc film. Bubílkovou v prostříhu si nezaslouží ani Power Rangers. A proto tvrdím, že trest smrti by se měl u těžkých zločinů obnovit. ()

swed

Johnny Depp a Christopher Walken v béčkovém thrilleru, kde absenci logiky nahrazuje svižná režie. V lecčems by se dal film dokonce označit za Hitchcockovský - Nevinný muž je tu dílem náhody zapleten do smrtící hry. Práce s reálným časem je také zajímavá, ale uvěřitelnost toho celého pokulhává. 6/10 ()

marleyy

80% Výkony Johnny Deppa, Christophera Walkena a vlastně všech herců. Viděl jsem to dvakrát a pokaždé mě to dokonale dostalo. Doporučuji!!!!! ()

Chrysopras

Když přimhouřim oči, tak to je sotva na ten průměr. A to přesto, že tu účinkují mí velcí oblíbenci Depp a Walken... ()

Martin741

Ze herca Johnny Deppa nemam rad, je fakt. Ale rovnakym faktom je aj to, ze ma herecky talent a vie vyborne hrat. V tomto filme sa predstavuje v roli obycajneho chlapika, ktoremu zloduch /skvely Christopher Walken/ unesie dceru. A povie Deppovi, ze ju uvidi az vtedy, ked zabije akehosi vysokopostaveneho politika. Takyto z principu kvalitny scenar pochovava rutinna rezia Johna Badhama, priserna nuda, ktora je pritomna vo filme a caste nelogicke spravanie sa postav. 55 % ()