Do Los Angeles přijíždí vlakem daňový poradce Gene Watson s dcerkou Lynn. Byl v San Diegu na pohřbu manželky, která zemřela dříve, než se s ním stačila rozvést. Tohoto nenápadného muže si na nádraží vytipují dva policejní agenti Smith a Jonesová, zmocní se Lynn jako rukojmí a pohrozí otci, že ji zabijí, jestliže neudělá to, co po něm požadují - během půldruhé hodiny má zavraždit Eleanor Grantovou, guvernérku státu Kalifornie. Děj se odehrává v prostředí moderního, kde probíhá předvolební akce nic netušící političky. Gene Watson se dlouho marně pokouší uniknout z nastražené pasti, pak ale pochopí, že i on patří de facto mezi spiklence Podaří se mu zabránit nejhoršímu? (oficiální text distributora)

Figu

Hrozně obyčejný!!! Depp nevýraznej, příběh těžce ohranej a kvalita thrilleru mizerná! Snad jedinej Walken boduje svojí temnou zákeřností... No však taky Badham nikdy nebyl extratřída mezi rejži, tudíž se není čemu divit! Vidět bych to už určitě nechtěl, to bych se z toho taky mohl v (ne)poslední chvíli pěkně posrat!!! O prsa tři hvězdy. 50% ()

Jino

Já si myslím, že to docela dobře utíkalo a příjemně se to sledovalo. Johnny Depp je jako vždy dobrý a ještě k tomu hvězdný Walken a bylo se na co koukat. Scénář trochu víc pokulhával, to je jasné .... Ustavičné žvanění Walkena a těch jeho kumpánů o tom, že něco provedou Johnnyho dceři bylo už otavné. Na druhou stranu byla dobře ztvárněná bezradnost Deppovi postavy. Celkově se mi to jeví nadprůměrný TV thriller, na který se vyplatí v sobotu večer klidně podívat... ()

agathon

Hitchcockovsky neproniknutelně vystavěná past, z níž pro hrdinu není zdánlivě východiska, je originální hlavně v práci s reálným časem a dobře cítěným prostorem hotelu, v němž se prakticky celý děj odehrává. Zajímavé je kamerové pojetí s asymetrickým záběrováním a pokřivenými rakurzy. Průměrné naopak herecké výkony a "dramatická" hudba. Film ale naštěstí netrpí přehnanou délkou a jako chu´tovka před usnutím se mě to bavilo (i přes otravně rutinní dabing). ()

Juto

Tento film som si skutočne veľmi užil. Kladie veľa otázok o tom, čo by človek urobil v nemožnej situácii. Scenár je dobre spracovaný a úplne nepredvídateľný. Je to tiež celkom originálne. Tento film sa určite oplatí pozrieť. 6/10 ()

Tyny

Sice je to na Deppa podprůměrný snímek, ale na druhou stranu příjemné drama, které se tak nějak zvláštně rozvíjí. Tátu vydírají, že pokud nezabije guvernérku, tak mu zabijí dceru.. On se samozřejmě snaží udělat vše proto, aby dostal svou malou Lynn zpátky. ()

lennyd

Gene Watson (Johnny Depp) přijíždí do L.A., když mu dva agenti unesou dceru, a donutí jej k vraždě místní guvernérky. Na celou operaci má hodinu a půl (tedy zhruba stejně jako celý film). Ačkoli svoji dceru nadevše miluje, do vraždy se zaplétat Gene nechce. Těžko hledá někoho, kdo by mu pomohl - ve spiknutí jsou zapojeni téměř všichni. Zachrání svoji dcerku? Zabije guvernérku? ... Vcelku neoriginální myšlenku filmu zachraňuje z velké míry Johnny Depp (jak je u něj již zvykem), který za celou hodinu a půl nesleze z obrazovky. Hlavního záporáka si střihl (jak je už také více než obvyké Christopher Walken). Není to žádný oskarový film, ale neurazí a zabaví... ()

Beky

...díky naprosto nelogickému a děravému scénáři nemohu jinak......ale...díky kvalitnímu obsazení a dobrým hereckým výkonům, povyšuju film do čistého průměru!!!!....50% P.S. naštěstí mě zajímalo jak fim dopadne a to i když jsem byl příšerně unavenej!!!...a ještě když vezmu rok vzniku v úvahu..ale scénář je za ,,odpad,,!! ()

shantim

Jak už název napovídá, záchrana přijde na poslední chvíli. Toto jako jedno z nejběžnějších hollywoodských klišé hraje tedy v tomto snímku prim. Příliš napětí ale film nenabízí a herci v hlavních rolích jsou tak trochu toporní a málo akční. Na to, že jde o atentát a zároveň o záchranu života dcery, je zde málo napětí a prakticky žádná gradace děje (krom posledních minut filmu). 65% hvězdiček ()

prasacimor

Ako celok nič moc, no určite treba vyzdvihnúť herectvo Christophera Walkena. Samozrejme nie len v tomto filme. Pre mňa je niečo ako Robert DeNiro. Nech zahrá čokoľvek, všetko mu bez problémov hneď uveríte. ()

Arius

Jeden z lepsich filmov ktore som ohodnotil dvoma hviezdami. Dobry scenar hoci herci boli absolutne mimo, iba s vynimkou skveleho Deppa ktory podal maximalne presvedcivy vykon. ()

Davej

Ze začátku to vypadá, že bude vše v naprostém pořádku. Thriler začíná, napětí vzrůstá. Jenže po asi třicetii minutách se deska zasekne a film se změní v naprostou odpudivou slátaninu, která chvílemi nemá hlavu ani patu. Nápad sice ne originální ale zajímavý, zpracování jej však pohřbilo PĚT metrů hluboko. ()

Revolver

I přes neuvěřitelnou naivitu(dát neznámému muži pistoli, aby zastřelil guvernérku), je film velmi napínavý a navíc okořeněný kvalitními hereckými výkony, kde Deppa zcela zastiňuje bravůrní hnusák Christopher Walken. ()

cab

Navysost spatny thriller v radoby Hitchcock stylu a napinavych pasazi je pramalo jako zrnek maku . 35% ()

Haymar

Horká jehla, mizivý rozpočet a až přílišný TV-look je bohužel znát z každého záběru, ovšem silnou dávku napětí, drivu a originality snímku nelze upřít! Bohužel pečlivé budování atmosféry a dobrou dynamiku příběhu zadupává uspěchaný, absurdní a notně za vlasy přitažený konec... Na druhou stranu vynikající ústřední herecké duo kompenzuje spoustu předchozích nedostatků: Walken je zkrátka padouch Par 'exallance a Depp... je prostě Depp! ()