V poslední chvíli

Nick of Time

V poslednej chvíli

Thriller / Drama / Krimi

USA, 1995, 86 min

Rozpočet $-miliónovTržby USA $8,175,346Tržby Celosvetovo $9,700,000║ Tak slušná dávka napätia tomu fakt nechýba ale vyváženosť vážnych scén s tými voľnejšími zbytočne kazí dojem, plus Christopher Walken ako neustáli tieň objavujúci sa na každom mieste kde utrápení tatko Johnny Deep stúpi, je až trošku moc prehnaní. Je to škoda ale príbeh by nebol zlý ale je tam neskutočná kolísavosť medzi vážnym poňatím a takým uvoľnenejším, kde chýba skutočný nadhľad, prehnanosť súvisí aj v sprisahaní absolútne celej ochranky voči ministerke a k tomu hlavne záver bol dosť uletení až bláznivo poňatí. Pozerá sa to celkom dobre, dej je stále v dobrom tempe ale konečný výsledok aj vďaka slušnému obsadeniu dosiahne len priemernej úrovne, skúsenejší režisér by z toho vyžmýkal viac a aj preto ten poslabší komerčný ohlas. A nečudo že režisér John Badham prischol len pri seriálovej tvorbe, proste každý nemá na Áčkovu ligu. /60%/(24.12.2009)

• Blaogranas

NENÍ NAD VYLEŠTĚNÝ BOTY. Touhle větou se na závěr zaskvěla nejlepší postava filmu, čistič bot. Jak zde někteří píší, film skutečně nenudil, ale moc dobrejch výkonů, až na zmíněnýho čističe, zde nepadlo. Johnny nehraje špatně, ostatně to on ani neumí, ale je to zatím nejhorší film, ve kterým jsem ho viděl. Dalším velkým blokem je dementní scénář; ty dialogy jsou fakt úděsný. A ještě stupidnost na závěr, když celej film jde o to, aby guvernérku zabil právě chlápek z ulice (Depp) a nakonec je po ní připravenej střílet jeden z těch bad guys. To už je prostě moc; celkovej dojem 2*.(27.4.2008)

Tenhle film se musí vidět vícekrát, abyste ho řádně ocenili.(14.6.2010)

• PEZ

Foooha - velky "prusvih". Jednoznace najhorsi film Johnny Deppa. Jednoznacne najhorsi film Christophera Walkena. Este, ze si to odbili v tom istom filme. :) Johnny Depp bol este mlady a nemal taky status herca ako ma dnes, ale Walkenovi sa divim, ze do niecoho takehoto isiel. Katastrofalne napisane a aj zrezirovane. Ako sa ma tocit podobny namet ukazala (nielen) prva seria serialu "24". Tomuto sa vyhnut co najdalej a rychlo zabudnut, ze boli taki dobri herci plytvani na tento brak.(7.1.2011)

Typická kriminálka 90-tych rokov, v ktorej sa strieľa hlava-nehlava, logika tu nehrá žiadnu úlohu a scenár je až príliš jednoduchý na to, aby vyplnil takmer hodinu a pol. Vidím to tak na jeden priemerný diel CSI so znesiteľnejším hlavným hrdinom. 3 hviezdy si zaslúži najme real-time, ktoré od filmu odpozerali v sérii 24 hodín.(3.5.2016)

Sympatický bylo, že se děj odehrával v reálnym čase a přesto nedokázal výrazně nudit. Za to režie byla dost nenápaditá a občas mě nudila. Scházelo zběsilejší tempo i napětí. Potěšily aspoň koukatelný akční scény, kterejch ale bylo po skromnu (nejspíš kvůli co nejrealističtějšímu vyznění příběhu). Za mě teda obyčejnej žánrovej průměr, kterej nedokázal pořádně využít ve svý době originálního námětu (reálnej čas), a kterýho bych si bez sympatickýho obsazení hlavních rolí (Depp, Walken) nejspíš vůbec nevšim.(9.8.2012)

Film který "zachránil" jen výkon Johnnyho a Christophera. Jinak nic moc.(10.6.2004)

• rottik-cb

Vyložené plýtvání talentu Johnnyho Deppa. Jako starostlivý otec byl celkem přesvědčivý, ale to je tak asi všechno. Zúčastnil se i Christopher Walken s nechutným knírem, nicméně ani jemu jsem tentokrát ty rádoby drsné hlášky a vyzývavé pohledy nevěřila. Film má špatnou režii i scénář. Napínavost je podkopána spoilerovým názvem a tím, že je přece jasné, že nezastřelí malou holku.. Nevím, čím to je, ale snímek bych podle použitých prostředků zařadila někam hluboko do 80. let. A ejhle, 95.. rok, kdy byl natočen geniální Mrtvý muž! Předvídatelný a místy nudný film, který má nejlepší atmosféru v úvodních titulcích :D(12.1.2012)

• petz1985

asi nejslabši film s Deppem co jsem kdy viděl... logické chyby a nedostastky kam se jenom podívám...(7.11.2007)

Štandard, ktorý v neskorých hodinách v TV neurazí, niekoľko kvízov divák vcelku rád aj porieši s hlavným hrdinom - podstate je to na ** ale žmurkajúci Krištof Walken je tak charizmatický, že mu tú tretiu * za námahu nemôžem uprieť.(27.4.2008)

Jeden ze slabších filmů s Johnny Deppem.(30.4.2008)

V polovici som zaspal (vysielalo sa to o 00:15 takže niet divu) ale to čo som videl bolo za 4 ****.(29.4.2009)

• Emilii

Nic moc na Deppa! Nic moc krimi!(10.8.2010)

film vcelku o ničem, ale Christopher Walken a Jonhy Depp tomu dodali šťávu(1.10.2010)

• AnnaW

Johnny Depp a úředník, nebo tedy daňový poradce? To mu nevěřím. A jako thriller mě to taky moc nezaujalo, příliš mnoho logickcýh nesmyslů. Asi to měl být pokus o trochu jiný akční film, ale na to je zápletka málo originální.(23.1.2005)

Zlí hoši se svým plánem byli na můj vkus trochu moc amatérští...(11.3.2007)

Neurazí, nepotěší. Jeden ze slabších filmů s Johny Deppem, který povětšinou bývá zárukou kvality. Každopádně je film zábavný na ukrácení nudné chvíle. Je předvídatelný natolik, že mozek netrpí a naštěstí se uchránil všech WTF momentů, na které měl mnohokrát silný náběh. Když chce člověk po náročném dni vypustit a oddechnoput si, viděl bych tento snímek celkem ideálním.(27.4.2008)

• shinlove

Na Deppa hodně podprůměrný film, ale byl téměř na začátku jeho kariéry, takže se to dá omluvit. Nicméně škoda každého zlého filmu, ve kterém hrál skvělý herec. Takže 2*(2.5.2009)

• Beawish

Jedna hvězdička za Deppa, druhá za Walkena, třetí za nápad minus jedna za všechno ostatní. Kdyby se potenciál využil líp, mohl to být dost dobrý film, takhle je to promarněná šance. Scénář je trochu těžkopádný, kamera, střih ani zvuk to nevytrhnou, spíš naopak. Ideální pro páteční noc, kdy už se nikomu nechce moc přemýšlet, ale na spaní je ještě brzo.(3.4.2010)

Úžasný napínavý nervák, skvěle zahraný Johnnym Deppem.(30.12.2010)

Jenom průměrná záležitost s nadprůměrným Deppem toť vše. Je to dost naivní a vše jde strašně hladce, klidně bych uvěřil že podobným způsobem můžou atentáty v americe probíhat ale přeci jen trochu sofistikovanosti by to chtělo, ten scénář je totiž naprosto bez nápadu. Navíc se obávám že kdyby byl v hlavní roli někdo jinej a nezajímavej tak by ten film šel do kopru úplně. Takhle se se to dá jednou skouknout ale víckrát už po tom ani pes neštěkne.(30.7.2014)