Do Los Angeles přijíždí vlakem daňový poradce Gene Watson s dcerkou Lynn. Byl v San Diegu na pohřbu manželky, která zemřela dříve, než se s ním stačila rozvést. Tohoto nenápadného muže si na nádraží vytipují dva policejní agenti Smith a Jonesová, zmocní se Lynn jako rukojmí a pohrozí otci, že ji zabijí, jestliže neudělá to, co po něm požadují - během půldruhé hodiny má zavraždit Eleanor Grantovou, guvernérku státu Kalifornie. Děj se odehrává v prostředí moderního, kde probíhá předvolební akce nic netušící političky. Gene Watson se dlouho marně pokouší uniknout z nastražené pasti, pak ale pochopí, že i on patří de facto mezi spiklence Podaří se mu zabránit nejhoršímu? (oficiální text distributora)

bolan

Neni to zas takový provar, jak to dle zdejšího hodnocení vypadá. Mě tenhle film baví a Depp je jako vždy standartně výborný. ()

Petrus1

Tento film jsem už kdysi viděla, ale úplně jsem zapomněla, že existuje. A to by se mě, jako skalní Deppově obdivovatelce, stávat nemělo. Sice jsem si říkala, že budu filmy s Džoníkem hodnotit vždycky vysoko ať se děje, co chce, ale po zralé úvaze od toho musím odstoupit, protože by to nebylo spravedlivé (hlavně, když se mi ten film nevryl vůbec do paměti, že). Johnny tady nemá skoro žádný prostor, aby se mohl herecky vytáhnout a tak si myslím, že ho místy „poráží“ i Walken, teda tady pěkně nechutnej slizoun. Já je mám ráda oba, ale příště se raději podívám na Ospalou díru, tam jim to padne mnohem víc. Jo a herečku jménem Roma Maffia sice neznám, ale to jméno jí fakt závidím! Asi si brzo zajdu na matriku :-) ()

agassi68

Nuž, nebyť Deppa tak hodnotím ešte nižšie. Dej je ako lineárna hra. Presne viete ako sa skončí a je len otázkou času kedy. Nepriatelia jasní od začiatku, kulisy tiež. Pobavilo ma ako roztrasený slušňák a ešte k tomu účtovník, ktorý sa bojí chytiť do ruky nenabitú pištoľ zrazu začne strieľať ako Old Shatterhand :) ()

Blaogranas

NENÍ NAD VYLEŠTĚNÝ BOTY. Touhle větou se na závěr zaskvěla nejlepší postava filmu, čistič bot. Jak zde někteří píší, film skutečně nenudil, ale moc dobrejch výkonů, až na zmíněnýho čističe, zde nepadlo. Johnny nehraje špatně, ostatně to on ani neumí, ale je to zatím nejhorší film, ve kterým jsem ho viděl. Dalším velkým blokem je dementní scénář; ty dialogy jsou fakt úděsný. A ještě stupidnost na závěr, když celej film jde o to, aby guvernérku zabil právě chlápek z ulice (Depp) a nakonec je po ní připravenej střílet jeden z těch bad guys. To už je prostě moc; celkovej dojem 2*. ()

PEZ

Foooha - velky "prusvih". Jednoznace najhorsi film Johnny Deppa. Jednoznacne najhorsi film Christophera Walkena. Este, ze si to odbili v tom istom filme. :) Johnny Depp bol este mlady a nemal taky status herca ako ma dnes, ale Walkenovi sa divim, ze do niecoho takehoto isiel. Katastrofalne napisane a aj zrezirovane. Ako sa ma tocit podobny namet ukazala (nielen) prva seria serialu "24". Tomuto sa vyhnut co najdalej a rychlo zabudnut, ze boli taki dobri herci plytvani na tento brak. ()

Kingjiri

Sympatický bylo, že se děj odehrával v reálnym čase a přesto nedokázal výrazně nudit. Za to režie byla dost nenápaditá a občas mě nudila. Scházelo zběsilejší tempo i napětí. Potěšily aspoň koukatelný akční scény, kterejch ale bylo po skromnu (nejspíš kvůli co nejrealističtějšímu vyznění příběhu). Za mě teda obyčejnej žánrovej průměr, kterej nedokázal pořádně využít ve svý době originálního námětu (reálnej čas), a kterýho bych si bez sympatickýho obsazení hlavních rolí (Depp, Walken) nejspíš vůbec nevšim. ()

figliar

Typická kriminálka 90-tych rokov, v ktorej sa strieľa hlava-nehlava, logika tu nehrá žiadnu úlohu a scenár je až príliš jednoduchý na to, aby vyplnil takmer hodinu a pol. Vidím to tak na jeden priemerný diel CSI so znesiteľnejším hlavným hrdinom. 3 hviezdy si zaslúži najme real-time, ktoré od filmu odpozerali v sérii 24 hodín. ()

GIK

Napínavé to není ani trošičku, protože to je od začátku do konce úplný nesmysl. Ale celkem dobře řemeslně natočené hollywoodským řemeslníkem Badhamem. Záporák Walken, který si stále ukazuje na hodinky a pomrkává při tom na Deppa, mi připomíná Hujera: „Pane učiteli, je čas, musíme jít.“ Lohninský ale předvedl mnohem lepší výkon. Tady je vidět, že to Walkena nebaví a tuší průser. Do spiknutí je namočené celé okolí, ale hledají troubu, který nesmírně komplikovanou věc provede místo profíků. Proč neudělat něco (extrémně) složitě, když to jde (naprosto) jednoduše? ()

Henry Morgan

Nic moc teda. Obyčejný thriller s politickou zápletkou a nevinnou obětí. Nebo více oběťmi. Johny nijak zvlášť neexceluje, ale na druhou stranu by to bez něj byl hodně velkej propadák. Nechápu proč se k tomu propůjčil, ale třeba měl po tolika náročných rolích chuť na mainstream. Rozhodně bych ho nepasoval do role akčních hrdinů. Ta jeho pohádková střeštěnost mu sedí víc. Tohle byla trošku rána vedle, ale vůbec to nevadí. ()

bednyo

Štandard, ktorý v neskorých hodinách v TV neurazí, niekoľko kvízov divák vcelku rád aj porieši s hlavným hrdinom - podstate je to na ** ale žmurkajúci Krištof Walken je tak charizmatický, že mu tú tretiu * za námahu nemôžem uprieť. ()

rottik-cb

Vyložené plýtvání talentu Johnnyho Deppa. Jako starostlivý otec byl celkem přesvědčivý, ale to je tak asi všechno. Zúčastnil se i Christopher Walken s nechutným knírem, nicméně ani jemu jsem tentokrát ty rádoby drsné hlášky a vyzývavé pohledy nevěřila. Film má špatnou režii i scénář. Napínavost je podkopána spoilerovým názvem a tím, že je přece jasné, že nezastřelí malou holku.. Nevím, čím to je, ale snímek bych podle použitých prostředků zařadila někam hluboko do 80. let. A ejhle, 95.. rok, kdy byl natočen geniální Mrtvý muž! Předvídatelný a místy nudný film, který má nejlepší atmosféru v úvodních titulcích :D ()

Elessar.

Christpher Walken a Johnny Depp v thilleri ktorý sa odohráva v reálnom čase. Jeden obrovský komplex a súboj s časom, ktorý uniká mimoriadne rýchlo. Svojim vyznením pôsobí o niečo staršie ako film z 90tok a asi nebol určený pre veľké sály, skôr pekne krásne k televízoru. Svižné dielko. ()