V poslední chvíli

Nick of Time

V poslednej chvíli

Thriller / Drama / Krimi

USA, 1995, 86 min

Hrozně obyčejný!!! Depp nevýraznej, příběh těžce ohranej a kvalita thrilleru mizerná! Snad jedinej Walken boduje svojí temnou zákeřností... No však taky Badham nikdy nebyl extratřída mezi rejži, tudíž se není čemu divit! Vidět bych to už určitě nechtěl, to bych se z toho taky mohl v (ne)poslední chvíli pěkně posrat!!! O prsa tři hvězdy. 50%(7.4.2014)

Johnny Depp a Christopher Walken v béčkovém thrilleru, kde absenci logiky nahrazuje svižná režie. V lecčems by se dal film dokonce označit za Hitchcockovský - Nevinný muž je tu dílem náhody zapleten do smrtící hry. Práce s reálným časem je také zajímavá, ale uvěřitelnost toho celého pokulhává. 6/10(15.2.2007)

• Davej

Ze začátku to vypadá, že bude vše v naprostém pořádku. Thriler začíná, napětí vzrůstá. Jenže po asi třicetii minutách se deska zasekne a film se změní v naprostou odpudivou slátaninu, která chvílemi nemá hlavu ani patu. Nápad sice ne originální ale zajímavý, zpracování jej však pohřbilo PĚT metrů hluboko.(28.4.2003)

Parádní devadesátková atmosféra ve snímku, kde obsluha hotelu projevuje k neznámým lidem mnohem více než trochu času. Režijně zvládnutý minifilm stojí zejména na hereckém výkonu ústřední dvojice Depp/Walken, který si ve své podstatě vůbec nic nedaruje. Příběhu kraluje nesmírně hloupý až absurdní plán zavraždění guvernérky Kalifornie tím nejméně bezpečným způsobem, který přesto přeze všechno překvapuje svou nesmírnou promyšleností, která ovšem závisí na velmi slabém článku. Johnny Depp jako vydíraný otec, funguje na výbornou, v čemž mu velmi pomáhá atmosféra beznaděje a totální nedůvěry k okolním lidem. V poslední chvíli je funkční film na jedno zhlédnutí. Příjemné překvapení v nudném dni, které ovšem nijak výrazně nenadchne, ale zároveň solidně zabaví, snímek po jehož zhlédnutí rozhodně nebudete mít nepříjemný pocit promrhaného času...(27.4.2008)

Hitchcockovsky neproniknutelně vystavěná past, z níž pro hrdinu není zdánlivě východiska, je originální hlavně v práci s reálným časem a dobře cítěným prostorem hotelu, v němž se prakticky celý děj odehrává. Zajímavé je kamerové pojetí s asymetrickým záběrováním a pokřivenými rakurzy. Průměrné naopak herecké výkony a "dramatická" hudba. Film ale naštěstí netrpí přehnanou délkou a jako chu´tovka před usnutím se mě to bavilo (i přes otravně rutinní dabing).(11.3.2007)

• - Příběh se odehrává v reálném čase. (HappySmile)

• - Nádraží, na které na začátku filmu dorazí Gene Watson (Johnny Depp) s dcerou, se jmenuje Union station. Toto nádraží se nachází v Los Angeles v Kalifornii, je známé svoji zajímavou a neobvyklou architekturou a je často vyhledáváno filmovými a seriálovými tvůrci. Objevilo se např. v seriálech Chuck (od r. 2007), 24 hodin (od r. 2001), Flashforward – Vzpomínka na budoucnost (od r. 2009), Alias (od r. 2001), Můj přítel Monk (od r. 2002), Za rozbřesku (od r. 2006), Vražedná čísla (od r. 2005) nebo ve filmech Blade runner (1982) a Loupež po italsku (2003). (Narcis)

• - Jedna z nejvýznamnějších scén byla ta, kde jedou Johnny Depp a Christopher Walken celo-proskleným výtahem 35 pater až na vrchol hotelu Bonaventure. Ve výtahu byli kromě herců namačkaní také režisér John Badham, kameraman Roy H. Wagner , zaměřovač Todd Slyapich, zvukový střihač Willie D. Burton, hlukový operátor Marvin E. Lewis a kontolorka scénáře Barbara Thaxton. Vzhledem k tomu, že výtah byl skleněný od podlahy až po strop a byl osvětlen osmi kino lampami, byl pro štáb opravdový výkon, aby se jejich odrazy neobjevily někde ve skle. (HappySmile)