V poslední chvíli

Nick of Time

V poslednej chvíli

Thriller / Drama / Krimi

USA, 1995, 86 min

Johnny Depp jako ustrašený taťík, co je ve špatný čas na špatném místě. Unesou mu dceru a chudák Depp dostane úkol zabít jednu osobu. Když ne, umře jeho dcera. Jako drama to je dobré. Film je napínavý, ale bohužel trošku předvídatelný. Je to škoda. Nápad je totiž originální a Depp je skvělý herec. Působí i v této roli dobře. Průměrný snímek s dobře vymyšlenou zápletkou, ale trošku pokulhávající v jeho zpracování. Film kromě herce a nápadu vám ničím nezaujme. ( 56 procent )(9.9.2011)

• Beky

...díky naprosto nelogickému a děravému scénáři nemohu jinak......ale...díky kvalitnímu obsazení a dobrým hereckým výkonům, povyšuju film do čistého průměru!!!!....50% P.S. naštěstí mě zajímalo jak fim dopadne a to i když jsem byl příšerně unavenej!!!...a ještě když vezmu rok vzniku v úvahu..ale scénář je za ,,odpad,,!!(11.3.2007)

• UncleG

Televize je debilizátor lidstva. Reklamu neřeším - ti komerční chcípáci si na sebe nějak vydělat musej. Opravdu mi ale vadí úplně zbytečný přerušování filmu "rychlými zprávami z domova", abychom se nutně "teď hned" dozvěděli, že šestnáctiletý mladík z Dolních Kedluban řídil traktor na poli bez příslušného oprávnění a při tom bezcitně přejel dvě řepy a osmnáct mrkví. Celkem mě prudí i ohlašování následujících pořadů po reklamě - v nichž se dozvídáme, že "za chvíli" (rozuměj: film bude trvat ještě minimálně půl hodiny) tahle věc už skončí. Těžko si někdy zvyknu i na primácký manýry ohlašování programové změny - do filmu naskočí rámeček, v němž divákům vehementně cpou že seriál, který mě osobně vůbec nezajímá, se přesouvá se středy na čtvrtek a místo něj půjde nějaká úplně jiná kravina. Nu,...a zrovinka, když sledovaný film vrcholí pointou nebo závěrečnou scénou, zkazí nám jí hláška: "Příští program: V žáru touhy". A já se ptám "PROČ?" Proč s tím ty hovádka nemůžou počkat do titulků? Co jsem ale zažil dnes při sledování filmu "V poslední chvíli" na TV Barrandov, to už se vymyká zdravýmu rozumu a je pro mě možná definitivním důvodem k ignorování filmů na komerčních stanicích. Johny Depp a Christopher Walken jako protivníci... Závěrečná scéna, drama vrcholí, ve filmu se střílí a lidé umírají ... a ve chvíli, kdy padne osudný výstřel a jeden z protivníků padá k zemi s dírou v zádech, ... v tu chvíli se v pravé dolní čtvrtce obrazovky objeví Bublíková s pistolí a udělá "prásk prásk"... Pak ještě jakési "no co?" gesto a jak se objevila, tak taky zmizela. Byla to reklama na pořad "Politická střelnice" a zároveň nejzlejší sen, kterej se stal skutečností. Hele, je úplně jedno, že "V poslední chvíli" je tak trochu nic-moc film. Bubílkovou v prostříhu si nezaslouží ani Power Rangers. A proto tvrdím, že trest smrti by se měl u těžkých zločinů obnovit.(2.10.2010)

Tento film jsem už kdysi viděla, ale úplně jsem zapomněla, že existuje. A to by se mě, jako skalní Deppově obdivovatelce, stávat nemělo. Sice jsem si říkala, že budu filmy s Džoníkem hodnotit vždycky vysoko ať se děje, co chce, ale po zralé úvaze od toho musím odstoupit, protože by to nebylo spravedlivé (hlavně, když se mi ten film nevryl vůbec do paměti, že). Johnny tady nemá skoro žádný prostor, aby se mohl herecky vytáhnout a tak si myslím, že ho místy „poráží“ i Walken, teda tady pěkně nechutnej slizoun. Já je mám ráda oba, ale příště se raději podívám na Ospalou díru, tam jim to padne mnohem víc. Jo a herečku jménem Roma Maffia sice neznám, ale to jméno jí fakt závidím! Asi si brzo zajdu na matriku :-)(3.5.2010)

Johnny Depp a Christopher Walken v béčkovém thrilleru, kde absenci logiky nahrazuje svižná režie. V lecčems by se dal film dokonce označit za Hitchcockovský - Nevinný muž je tu dílem náhody zapleten do smrtící hry. Práce s reálným časem je také zajímavá, ale uvěřitelnost toho celého pokulhává. 6/10(15.2.2007)

• - Nádraží, na které na začátku filmu dorazí Gene Watson (Johnny Depp) s dcerou, se jmenuje Union station. Toto nádraží se nachází v Los Angeles v Kalifornii, je známé svoji zajímavou a neobvyklou architekturou a je často vyhledáváno filmovými a seriálovými tvůrci. Objevilo se např. v seriálech Chuck (od r. 2007), 24 hodin (od r. 2001), Flashforward – Vzpomínka na budoucnost (od r. 2009), Alias (od r. 2001), Můj přítel Monk (od r. 2002), Za rozbřesku (od r. 2006), Vražedná čísla (od r. 2005) nebo ve filmech Blade runner (1982) a Loupež po italsku (2003). (Narcis)

• - Jedna z nejvýznamnějších scén byla ta, kde jedou Johnny Depp a Christopher Walken celo-proskleným výtahem 35 pater až na vrchol hotelu Bonaventure. Ve výtahu byli kromě herců namačkaní také režisér John Badham, kameraman Roy H. Wagner , zaměřovač Todd Slyapich, zvukový střihač Willie D. Burton, hlukový operátor Marvin E. Lewis a kontolorka scénáře Barbara Thaxton. Vzhledem k tomu, že výtah byl skleněný od podlahy až po strop a byl osvětlen osmi kino lampami, byl pro štáb opravdový výkon, aby se jejich odrazy neobjevily někde ve skle. (HappySmile)

• - Příběh se odehrává v reálném čase. (HappySmile)