V poslední chvíli

Nick of Time

V poslednej chvíli

Thriller / Drama / Krimi

USA, 1995, 86 min

Mělo to nakročeno k lepšímu výsledku, ale to by film musel mít v hlavní roli herce, který hraje přesvědčivě a uvěřitelně. Depp jako by se v ději ocitl omylem. Jeho reakce na únos dcery nemají daleko k ochotnickému výkonu a nutno dodat, že spolupracovat s režisérem Badhamem, znamená předplatit si film z kategorie B. Přesto se tady najde několik předností. Jednou z nich je poměrně neselhávající tempo, které udrží diváka v napětí. Pak tady máme charismatického Christophera Walkena, který by zahrál i pařez v lese, a jeho záporáci vždy vládnou určitou žoviálností. A někde na konci se film potká s pocitem, že to nebyla úplně marná podívaná. Při druhém zhlédnutí půjdou kvality rapidně dolů a na filmu bude znát jeho do očí bijící "béčkovost" s námětem, který svůj potenciál využil jen velmi málo. 60%(21.12.2011)

Badham čas od času natočí velmi originální snímek a tenhle s názvem V POSLEDNÍ CHVÍLI jim rozhodně je. Odehrává se v reálném čase (Johnny Depp musí spáchat atentát na guvernérku) a kromě výborné hudby Arthura B. Rubinsteina má i skvělou režii, scénář a parádní herecké výkony-hlavně u Deppa, Walkena a Duttona.(24.5.2002)

• Martin741

Ze herca Johnny Deppa nemam rad, je fakt. Ale rovnakym faktom je aj to, ze ma herecky talent a vie vyborne hrat. V tomto filme sa predstavuje v roli obycajneho chlapika, ktoremu zloduch /skvely Christopher Walken/ unesie dceru. A povie Deppovi, ze ju uvidi az vtedy, ked zabije akehosi vysokopostaveneho politika. Takyto z principu kvalitny scenar pochovava rutinna rezia Johna Badhama, priserna nuda, ktora je pritomna vo filme a caste nelogicke spravanie sa postav. 55 %(26.5.2013)

K tomuto konspiračnímu thrilleru jsem se po letech vrátil a nelituju. Naopak, znovu jsem ho s velkým zaujetím sledoval. Perfektní herecké výkony (nejlepší v roli záporáka Christopher Walken), napětí až do samotného konce, nemám co dodat. Vlastně ano, nejlepší Badhamův film co jsem zatím viděl.. p.s. Tak už to neplatí, ČÍ JE TO VLASTNĚ ŽIVOT a kultovní HOREČKA SOBOTNÍ NOCI se mi líbily ještě víc.(26.3.2007)

• Chrustyn

Klasické téma "zabij nebo bude zabit někdo z tvých blízkých" avšak tentokrát ve velice slabém provedení. John Badham byl ve své době zkušený řemeslník, který zvládal jak skvělou akci tak i napětí avšak tentokrát to moc nezvládl a film spíše nudí a napětí nebo akce je zde minimum. Navíc ve filmu bylo mnoho nepravděpodobných situací (takřka každý byl v akci zapletený a všichni byli proti hlavnímu hrdinovi) a hlavní padouch v podání Christophera Walkena byl vždy a všude.(18.7.2008)

• - Příběh se odehrává v reálném čase. (HappySmile)

• - Jedna z nejvýznamnějších scén byla ta, kde jedou Johnny Depp a Christopher Walken celo-proskleným výtahem 35 pater až na vrchol hotelu Bonaventure. Ve výtahu byli kromě herců namačkaní také režisér John Badham, kameraman Roy H. Wagner , zaměřovač Todd Slyapich, zvukový střihač Willie D. Burton, hlukový operátor Marvin E. Lewis a kontolorka scénáře Barbara Thaxton. Vzhledem k tomu, že výtah byl skleněný od podlahy až po strop a byl osvětlen osmi kino lampami, byl pro štáb opravdový výkon, aby se jejich odrazy neobjevily někde ve skle. (HappySmile)

• - Převážná část filmu byla téměř úplně natáčena ruční kamerou v kombinaci s multi-kamerou. (HappySmile)