poster

V poslední chvíli

 • USA

  Nick of Time

 • Slovensko

  V poslednej chvíli

Thriller / Drama / Krimi

USA, 1995, 86 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Tom Hardy
  ***

  Na Deppa nečekaně mdlé. Jediné zajímavé mi na tom přijde, že si z toho mnohé evidentně vypůjčili tvůrci seriálu 24 hodin, když psali první sezónu. Na jedno podívání ucházející thriller, Depp má rozhodně ve své filmografii mnohem výraznější kousky, ať už z filmařského, a nebo z hereckého hlediska...(21.7.2006)

 • Lamiczka
  ***

  Mladý tatínek je vybrán teroristickou buňkou jako vhodný nevinný občan pro zavraždění velice významné politické osoby. Motivem k tomu, aby čin spáchal je zadržení jeho malé dcery jako rukojmí a pohrůžka toho, že bude zabita. Muž tak nemá na vybranou, začíná zápas s časem, svědomím a vědomím, že někdo musí zemřít. Johnny Depp v roli otce je výborný, doprovázený neméně charismatickým Christopherem Walkenem v opačné roli teroristy a zrádce. Toto ústřední duo funguje na jedničku, nervozní tatík i chladně konající člen teroristické jednotky. Bohužel to jsou jediná pozitiva a jistoty tohoto (ne zas tak moc) akčního thrilleru. Scénář totiž dávali dohromady asi na koleni u oběda v Mekáči, nebo v jiném rychlostravovacím zařízení. Protože stejně tak působí celá forma snímku, dám si tohle a tohle a dohromady z toho máme jakési menu, které snad bude divákovi po chuti. Někomu možná ano, mě rozhodně ne. Napětí zmizelo po první polovině filmu - škoda.(29.7.2012)

 • UncleG
  **

  Televize je debilizátor lidstva. Reklamu neřeším - ti komerční chcípáci si na sebe nějak vydělat musej. Opravdu mi ale vadí úplně zbytečný přerušování filmu "rychlými zprávami z domova", abychom se nutně "teď hned" dozvěděli, že šestnáctiletý mladík z Dolních Kedluban řídil traktor na poli bez příslušného oprávnění a při tom bezcitně přejel dvě řepy a osmnáct mrkví. Celkem mě prudí i ohlašování následujících pořadů po reklamě - v nichž se dozvídáme, že "za chvíli" (rozuměj: film bude trvat ještě minimálně půl hodiny) tahle věc už skončí. Těžko si někdy zvyknu i na primácký manýry ohlašování programové změny - do filmu naskočí rámeček, v němž divákům vehementně cpou že seriál, který mě osobně vůbec nezajímá, se přesouvá se středy na čtvrtek a místo něj půjde nějaká úplně jiná kravina. Nu,...a zrovinka, když sledovaný film vrcholí pointou nebo závěrečnou scénou, zkazí nám jí hláška: "Příští program: V žáru touhy". A já se ptám "PROČ?" Proč s tím ty hovádka nemůžou počkat do titulků? Co jsem ale zažil dnes při sledování filmu "V poslední chvíli" na TV Barrandov, to už se vymyká zdravýmu rozumu a je pro mě možná definitivním důvodem k ignorování filmů na komerčních stanicích. Johny Depp a Christopher Walken jako protivníci... Závěrečná scéna, drama vrcholí, ve filmu se střílí a lidé umírají ... a ve chvíli, kdy padne osudný výstřel a jeden z protivníků padá k zemi s dírou v zádech, ... v tu chvíli se v pravé dolní čtvrtce obrazovky objeví Bublíková s pistolí a udělá "prásk prásk"... Pak ještě jakési "no co?" gesto a jak se objevila, tak taky zmizela. Byla to reklama na pořad "Politická střelnice" a zároveň nejzlejší sen, kterej se stal skutečností. Hele, je úplně jedno, že "V poslední chvíli" je tak trochu nic-moc film. Bubílkovou v prostříhu si nezaslouží ani Power Rangers. A proto tvrdím, že trest smrti by se měl u těžkých zločinů obnovit.(2.10.2010)

 • T2
  ***

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $8,175,346Tržby Celosvetovo $9,700,000║ Tak slušná dávka napätia tomu fakt nechýba ale vyváženosť vážnych scén s tými voľnejšími zbytočne kazí dojem, plus Christopher Walken ako neustáli tieň objavujúci sa na každom mieste kde utrápení tatko Johnny Deep stúpi, je až trošku moc prehnaní. Je to škoda ale príbeh by nebol zlý ale je tam neskutočná kolísavosť medzi vážnym poňatím a takým uvoľnenejším, kde chýba skutočný nadhľad, prehnanosť súvisí aj v sprisahaní absolútne celej ochranky voči ministerke a k tomu hlavne záver bol dosť uletení až bláznivo poňatí. Pozerá sa to celkom dobre, dej je stále v dobrom tempe ale konečný výsledok aj vďaka slušnému obsadeniu dosiahne len priemernej úrovne, skúsenejší režisér by z toho vyžmýkal viac a aj preto ten poslabší komerčný ohlas. A nečudo že režisér John Badham prischol len pri seriálovej tvorbe, proste každý nemá na Áčkovu ligu. /60%/(24.12.2009)

 • tron
  **

  „Mal som raz dobrého kamoša, ktorý mi bol zároveň parťákom. Vymetali sme spolu milióny krčiem, nikto ma nevedel rozosmiať tak, ako on – vždy mal po ruke aspoň sto dobrých vtipov. Potom ale pokurvil akciu, tak som mu strelil do oka a potom ešte dva razy, aby som mal istotu. A to bol môj priateľ. Čo si myslíš, že urobím tebe a tvojej dcére?“ Ten nápad je taký výborný, až ma mrzí, že som ho nevymyslel ja. „Obyčajnému chlapíkovi“ (Johnny Depp) unesú dcéru s tým, že mu zloduch (Christopher Walken s fúzmi) dá do ruky kolt a povie "Zabiješ počas verejného prejavu vysoko postaveného politika, pustíme tvoju dcéru a môžete ísť, ale ak to neurobíš do niekoľko desiatok minút, dcéru nikdy neuvidíš". Bohužiaľ, dobrým nápadom kvality filmu takmer končia. Všetko napätie, či skôr pokusy oň, pozostávajú zo scén, kedy zúfalý Depp podíde k osobe, o ktorej si myslí, že by mu mohla pomôcť (napr. šéf ochranky) a alebo jej prezradí, o čo ide a o tri sekundy sa ukáže, že osoba je do sprisahania tiež zapojená alebo tesne predtým, ako jej to povie, k nim do výťahu vstúpi Walken a akékoľvek pokusy Johnnyho Deppa o vysielanie signálu SOS sú ukončené. A takto hodinu dokola, až začnete uvažovať, že by bolo super ocitnúť sa na politikovom mieste a byť zastrelený vyslobodzujúcou ranou do hlavy, než čakať na strašne vzdialené záverečné titulky. Pritom snímka nie je nijako mimoriadne dlhá (skôr naopak); ale smršť nudy a nelogického správania (autori sprisahania sa často spoľahlú na to, že Depp nezabočí do chodby napravo, ale naľavo) je taká masívna, že to vyzerá ako režisérska verzia PÁNA PRSTEŇOV: NÁVRATU KRÁĽA. Na výsledných až 40% to vyťahuje výborný nápad a solídne herecké obsadenie (najviac sa mi páčil Charles S. Dutton). Ale pozor, solídne herecké obsadenie v tomto prípade z nejakého záhadného dôvodu neznamená solídne herecké výkony; dokonca i Walken je na škodu veci matný.(26.10.2004)

 • - Převážná část filmu byla téměř úplně natáčena ruční kamerou v kombinaci s multi-kamerou. (HappySmile)

 • - Jedna z nejvýznamnějších scén byla ta, kde jedou Johnny Depp a Christopher Walken celo-proskleným výtahem 35 pater až na vrchol hotelu Bonaventure. Ve výtahu byli kromě herců namačkaní také režisér John Badham, kameraman Roy H. Wagner , zaměřovač Todd Slyapich, zvukový střihač Willie D. Burton, hlukový operátor Marvin E. Lewis a kontolorka scénáře Barbara Thaxton. Vzhledem k tomu, že výtah byl skleněný od podlahy až po strop a byl osvětlen osmi kino lampami, byl pro štáb opravdový výkon, aby se jejich odrazy neobjevily někde ve skle. (HappySmile)

 • - Nádraží, na které na začátku filmu dorazí Gene Watson (Johnny Depp) s dcerou, se jmenuje Union station. Toto nádraží se nachází v Los Angeles v Kalifornii, je známé svoji zajímavou a neobvyklou architekturou a je často vyhledáváno filmovými a seriálovými tvůrci. Objevilo se např. v seriálech Chuck (od r. 2007), 24 hodin (od r. 2001), Flashforward – Vzpomínka na budoucnost (od r. 2009), Alias (od r. 2001), Můj přítel Monk (od r. 2002), Za rozbřesku (od r. 2006), Vražedná čísla (od r. 2005) nebo ve filmech Blade runner (1982) a Loupež po italsku (2003). (Narcis)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace