poster

V poslední chvíli

 • USA

  Nick of Time

 • Slovensko

  V poslednej chvíli

Thriller / Drama / Krimi

USA, 1995, 86 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Dudek
  ***

  Parádní devadesátková atmosféra ve snímku, kde obsluha hotelu projevuje k neznámým lidem mnohem více než trochu času. Režijně zvládnutý minifilm stojí zejména na hereckém výkonu ústřední dvojice Depp/Walken, který si ve své podstatě vůbec nic nedaruje. Příběhu kraluje nesmírně hloupý až absurdní plán zavraždění guvernérky Kalifornie tím nejméně bezpečným způsobem, který přesto přeze všechno překvapuje svou nesmírnou promyšleností, která ovšem závisí na velmi slabém článku. Johnny Depp jako vydíraný otec, funguje na výbornou, v čemž mu velmi pomáhá atmosféra beznaděje a totální nedůvěry k okolním lidem. V poslední chvíli je funkční film na jedno zhlédnutí. Příjemné překvapení v nudném dni, které ovšem nijak výrazně nenadchne, ale zároveň solidně zabaví, snímek po jehož zhlédnutí rozhodně nebudete mít nepříjemný pocit promrhaného času...(27.4.2008)

 • agassi68
  ***

  Nuž, nebyť Deppa tak hodnotím ešte nižšie. Dej je ako lineárna hra. Presne viete ako sa skončí a je len otázkou času kedy. Nepriatelia jasní od začiatku, kulisy tiež. Pobavilo ma ako roztrasený slušňák a ešte k tomu účtovník, ktorý sa bojí chytiť do ruky nenabitú pištoľ zrazu začne strieľať ako Old Shatterhand :)(28.1.2010)

 • Henry Morgan
  ***

  Nic moc teda. Obyčejný thriller s politickou zápletkou a nevinnou obětí. Nebo více oběťmi. Johny nijak zvlášť neexceluje, ale na druhou stranu by to bez něj byl hodně velkej propadák. Nechápu proč se k tomu propůjčil, ale třeba měl po tolika náročných rolích chuť na mainstream. Rozhodně bych ho nepasoval do role akčních hrdinů. Ta jeho pohádková střeštěnost mu sedí víc. Tohle byla trošku rána vedle, ale vůbec to nevadí.(16.1.2011)

 • tron
  **

  „Mal som raz dobrého kamoša, ktorý mi bol zároveň parťákom. Vymetali sme spolu milióny krčiem, nikto ma nevedel rozosmiať tak, ako on – vždy mal po ruke aspoň sto dobrých vtipov. Potom ale pokurvil akciu, tak som mu strelil do oka a potom ešte dva razy, aby som mal istotu. A to bol môj priateľ. Čo si myslíš, že urobím tebe a tvojej dcére?“ Ten nápad je taký výborný, až ma mrzí, že som ho nevymyslel ja. „Obyčajnému chlapíkovi“ (Johnny Depp) unesú dcéru s tým, že mu zloduch (Christopher Walken s fúzmi) dá do ruky kolt a povie "Zabiješ počas verejného prejavu vysoko postaveného politika, pustíme tvoju dcéru a môžete ísť, ale ak to neurobíš do niekoľko desiatok minút, dcéru nikdy neuvidíš". Bohužiaľ, dobrým nápadom kvality filmu takmer končia. Všetko napätie, či skôr pokusy oň, pozostávajú zo scén, kedy zúfalý Depp podíde k osobe, o ktorej si myslí, že by mu mohla pomôcť (napr. šéf ochranky) a alebo jej prezradí, o čo ide a o tri sekundy sa ukáže, že osoba je do sprisahania tiež zapojená alebo tesne predtým, ako jej to povie, k nim do výťahu vstúpi Walken a akékoľvek pokusy Johnnyho Deppa o vysielanie signálu SOS sú ukončené. A takto hodinu dokola, až začnete uvažovať, že by bolo super ocitnúť sa na politikovom mieste a byť zastrelený vyslobodzujúcou ranou do hlavy, než čakať na strašne vzdialené záverečné titulky. Pritom snímka nie je nijako mimoriadne dlhá (skôr naopak); ale smršť nudy a nelogického správania (autori sprisahania sa často spoľahlú na to, že Depp nezabočí do chodby napravo, ale naľavo) je taká masívna, že to vyzerá ako režisérska verzia PÁNA PRSTEŇOV: NÁVRATU KRÁĽA. Na výsledných až 40% to vyťahuje výborný nápad a solídne herecké obsadenie (najviac sa mi páčil Charles S. Dutton). Ale pozor, solídne herecké obsadenie v tomto prípade z nejakého záhadného dôvodu neznamená solídne herecké výkony; dokonca i Walken je na škodu veci matný.(26.10.2004)

 • Figusek
  ***

  Hrozně obyčejné!!! Depp nevýrazný, příběh těžce ohraný a kvalita thrilleru mizerná! Snad jediný Walken boduje svojí strašidelnou zákeřností... No však taky Badham nikdy nebyla extratřída mezi režiséry, tudíž se není čemu divit! Vidět bych to už určitě nechtěl, to bych se z toho taky mohl v (ne)poslední chvíli pěkně posrat!!! O prsa tři hvězdy. 50%(7.4.2014)

 • - Nádraží, na které na začátku filmu dorazí Gene Watson (Johnny Depp) s dcerou, se jmenuje Union station. Toto nádraží se nachází v Los Angeles v Kalifornii, je známé svoji zajímavou a neobvyklou architekturou a je často vyhledáváno filmovými a seriálovými tvůrci. Objevilo se např. v seriálech Chuck (od r. 2007), 24 hodin (od r. 2001), Flashforward – Vzpomínka na budoucnost (od r. 2009), Alias (od r. 2001), Můj přítel Monk (od r. 2002), Za rozbřesku (od r. 2006), Vražedná čísla (od r. 2005) nebo ve filmech Blade runner (1982) a Loupež po italsku (2003). (Narcis)

 • - Převážná část filmu byla téměř úplně natáčena ruční kamerou v kombinaci s multi-kamerou. (HappySmile)

 • - Jedna z nejvýznamnějších scén byla ta, kde jedou Johnny Depp a Christopher Walken celo-proskleným výtahem 35 pater až na vrchol hotelu Bonaventure. Ve výtahu byli kromě herců namačkaní také režisér John Badham, kameraman Roy H. Wagner , zaměřovač Todd Slyapich, zvukový střihač Willie D. Burton, hlukový operátor Marvin E. Lewis a kontolorka scénáře Barbara Thaxton. Vzhledem k tomu, že výtah byl skleněný od podlahy až po strop a byl osvětlen osmi kino lampami, byl pro štáb opravdový výkon, aby se jejich odrazy neobjevily někde ve skle. (HappySmile)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace