V poslední chvíli

V poslednej chvíli

Thriller / Drama / Krimi

USA, 1995, 86 min

• Chrustyn

Klasické téma "zabij nebo bude zabit někdo z tvých blízkých" avšak tentokrát ve velice slabém provedení. John Badham byl ve své době zkušený řemeslník, který zvládal jak skvělou akci tak i napětí avšak tentokrát to moc nezvládl a film spíše nudí a napětí nebo akce je zde minimum. Navíc ve filmu bylo mnoho nepravděpodobných situací (takřka každý byl v akci zapletený a všichni byli proti hlavnímu hrdinovi) a hlavní padouch v podání Christophera Walkena byl vždy a všude.(18.7.2008)

• Phobia

Jů, Johnny Depp a charismatický skorovždypadouch Christopher Walken, no to musí být skvělý film! A víte co? Nemusí a bohužel není... Právě u tohohle "thrilleru" jsem nějakých 14-15 let zpátky objevila pojem "klišé" v jeho plném významu: scénář je průhlednější než čiré sklo a předvídatelnější než působení gravitace. Tolik jsem si přála, aby mě film překvapil a agent/hajzl Walken cukrouška Deppa ve finále přečůral... hovno, hovno, zlatá rybko! No nic, "Nick of Time" jsem viděla jednou jako teenager, dodnes si pamatuju to zklamání z nenápaditosti děje a znovu se na tenhle rádoby thriller dívat nehodlám - leda bych chtěla spáchat sebevraždu nudou, ale jsou jistě i méně mučivé způsoby, jak odejít z tohoto světa. 39%(30.9.2010)

Mělo to nakročeno k lepšímu výsledku, ale to by film musel mít v hlavní roli herce, který hraje přesvědčivě a uvěřitelně. Depp jako by se v ději ocitl omylem. Jeho reakce na únos dcery nemají daleko k ochotnickému výkonu a nutno dodat, že spolupracovat s režisérem Badhamem, znamená předplatit si film z kategorie B. Přesto se tady najde několik předností. Jednou z nich je poměrně neselhávající tempo, které udrží diváka v napětí. Pak tady máme charismatického Christophera Walkena, který by zahrál i pařez v lese, a jeho záporáci vždy vládnou určitou žoviálností. A někde na konci se film potká s pocitem, že to nebyla úplně marná podívaná. Při druhém zhlédnutí půjdou kvality rapidně dolů a na filmu bude znát jeho do očí bijící "béčkovost" s námětem, který svůj potenciál využil jen velmi málo. 60%(21.12.2011)

Ano, tento film začíná velmi naivně a působí jak komedie, když dva lidé dají nějakému zcela neznámému člověku, který navíc působí jako mírumilovný a milující otec, svěřit ůkol zabít někoho. Ale co by tento otec neudělal pro bezpečí své dcerky, že? Takže, když bych přeskočil těch prvních 10 minut, tak se jedná o velmi dobrý a hlavně nepředvídatelný thriller ( trošku mi to přípomínalo 24 hodin season 1) , který je zajímavý i tím, že se odehrává v reálném čase. Johnny Depp a Christopher Walken jsou jistě hlavním lákadlem tohoto snímku a oba dva podali výkon na dost dobré úrovni. Myslím, že 4* jsou akorát!!(13.3.2007)

Tento film jsem už kdysi viděla, ale úplně jsem zapomněla, že existuje. A to by se mě, jako skalní Deppově obdivovatelce, stávat nemělo. Sice jsem si říkala, že budu filmy s Džoníkem hodnotit vždycky vysoko ať se děje, co chce, ale po zralé úvaze od toho musím odstoupit, protože by to nebylo spravedlivé (hlavně, když se mi ten film nevryl vůbec do paměti, že). Johnny tady nemá skoro žádný prostor, aby se mohl herecky vytáhnout a tak si myslím, že ho místy „poráží“ i Walken, teda tady pěkně nechutnej slizoun. Já je mám ráda oba, ale příště se raději podívám na Ospalou díru, tam jim to padne mnohem víc. Jo a herečku jménem Roma Maffia sice neznám, ale to jméno jí fakt závidím! Asi si brzo zajdu na matriku :-)(3.5.2010)

• - Převážná část filmu byla téměř úplně natáčena ruční kamerou v kombinaci s multi-kamerou. (HappySmile)

• - Příběh se odehrává v reálném čase. (HappySmile)

• - Jedna z nejvýznamnějších scén byla ta, kde jedou Johnny Depp a Christopher Walken celo-proskleným výtahem 35 pater až na vrchol hotelu Bonaventure. Ve výtahu byli kromě herců namačkaní také režisér John Badham, kameraman Roy H. Wagner , zaměřovač Todd Slyapich, zvukový střihač Willie D. Burton, hlukový operátor Marvin E. Lewis a kontolorka scénáře Barbara Thaxton. Vzhledem k tomu, že výtah byl skleněný od podlahy až po strop a byl osvětlen osmi kino lampami, byl pro štáb opravdový výkon, aby se jejich odrazy neobjevily někde ve skle. (HappySmile)