Do Los Angeles přijíždí vlakem daňový poradce Gene Watson s dcerkou Lynn. Byl v San Diegu na pohřbu manželky, která zemřela dříve, než se s ním stačila rozvést. Tohoto nenápadného muže si na nádraží vytipují dva policejní agenti Smith a Jonesová, zmocní se Lynn jako rukojmí a pohrozí otci, že ji zabijí, jestliže neudělá to, co po něm požadují - během půldruhé hodiny má zavraždit Eleanor Grantovou, guvernérku státu Kalifornie. Děj se odehrává v prostředí moderního, kde probíhá předvolební akce nic netušící političky. Gene Watson se dlouho marně pokouší uniknout z nastražené pasti, pak ale pochopí, že i on patří de facto mezi spiklence Podaří se mu zabránit nejhoršímu? (oficiální text distributora)

Tom Hardy

Na Deppa nečekaně mdlé. Jediné zajímavé mi na tom přijde, že si z toho mnohé evidentně vypůjčili tvůrci seriálu 24 hodin, když psali první sezónu. Na jedno podívání ucházející thriller, Depp má rozhodně ve své filmografii mnohem výraznější kousky, ať už z filmařského, a nebo z hereckého hlediska... ()

T2

Rozpočet $-miliónovTržby USA $8,175,346Tržby Celosvetovo $9,700,000║ Tak slušná dávka napätia tomu fakt nechýba ale vyváženosť vážnych scén s tými voľnejšími zbytočne kazí dojem, plus Christopher Walken ako neustáli tieň objavujúci sa na každom mieste kde utrápení tatko Johnny Deep stúpi, je až trošku moc prehnaní. Je to škoda ale príbeh by nebol zlý ale je tam neskutočná kolísavosť medzi vážnym poňatím a takým uvoľnenejším, kde chýba skutočný nadhľad, prehnanosť súvisí aj v sprisahaní absolútne celej ochranky voči ministerke a k tomu hlavne záver bol dosť uletení až bláznivo poňatí. Pozerá sa to celkom dobre, dej je stále v dobrom tempe ale konečný výsledok aj vďaka slušnému obsadeniu dosiahne len priemernej úrovne, skúsenejší režisér by z toho vyžmýkal viac a aj preto ten poslabší komerčný ohlas. A nečudo že režisér John Badham prischol len pri seriálovej tvorbe, proste každý nemá na Áčkovu ligu. /60%/ ()

Djkoma

Každý kdo zná seriál 24 musí vědět, co tento film tehdy ještě originálním způsobem využil. Čas. Třicet minut má být třicet minut. Bohužel i přes obsazení, které je velmi příjemně jde o nevyužitou šanci. Čas mohl hýbat dějem i postavami, ale zůstává tu spíše jako páté kolo od vozu a jen tak tiše v pozadí naznačuje velkou originalitu. Je to škoda, protože Johny Depp by si zasloužil lépe využitý potenciál svých schopností stejně jako námět. ()

gouryella

Trapný prý "thriller" - vše neuvěřitelně průhledné a tak naivně dětinské, že jsem se místami až touto toporností bavil. ()

Superpero

Po důkladném uvážení zvedám hodnocení, a to hlavně protože mě ten film baví i po více shlédnutích. Atmosféra je docela psycho, Depp dobrý, ale zde ho myslím přehrál výborný Christopher Walken. Zato Romma Maffia mě srala. Některé scény nejsou uplně tip ťop, ale odpouštím. Nenudí to. ()

tron

„Mal som raz dobrého kamoša, ktorý mi bol zároveň parťákom. Vymetali sme spolu milióny krčiem, nikto ma nevedel rozosmiať tak, ako on – vždy mal po ruke aspoň sto dobrých vtipov. Potom ale pokurvil akciu, tak som mu strelil do oka a potom ešte dva razy, aby som mal istotu. A to bol môj priateľ. Čo si myslíš, že urobím tebe a tvojej dcére?“ Ten nápad je taký výborný, až ma mrzí, že som ho nevymyslel ja. „Obyčajnému chlapíkovi“ (Johnny Depp) unesú dcéru s tým, že mu zloduch (Christopher Walken s fúzmi) dá do ruky kolt a povie "Zabiješ počas verejného prejavu vysoko postaveného politika, pustíme tvoju dcéru a môžete ísť, ale ak to neurobíš do niekoľko desiatok minút, dcéru nikdy neuvidíš". Bohužiaľ, dobrým nápadom kvality filmu takmer končia. Všetko napätie, či skôr pokusy oň, pozostávajú zo scén, kedy zúfalý Depp podíde k osobe, o ktorej si myslí, že by mu mohla pomôcť (napr. šéf ochranky) a alebo jej prezradí, o čo ide a o tri sekundy sa ukáže, že osoba je do sprisahania tiež zapojená alebo tesne predtým, ako jej to povie, k nim do výťahu vstúpi Walken a akékoľvek pokusy Johnnyho Deppa o vysielanie signálu SOS sú ukončené. A takto hodinu dokola, až začnete uvažovať, že by bolo super ocitnúť sa na politikovom mieste a byť zastrelený vyslobodzujúcou ranou do hlavy, než čakať na strašne vzdialené záverečné titulky. Pritom snímka nie je nijako mimoriadne dlhá (skôr naopak); ale smršť nudy a nelogického správania (autori sprisahania sa často spoľahlú na to, že Depp nezabočí do chodby napravo, ale naľavo) je taká masívna, že to vyzerá ako režisérska verzia PÁNA PRSTEŇOV: NÁVRATU KRÁĽA. Na výsledných až 40% to vyťahuje výborný nápad a solídne herecké obsadenie (najviac sa mi páčil Charles S. Dutton). Ale pozor, solídne herecké obsadenie v tomto prípade z nejakého záhadného dôvodu neznamená solídne herecké výkony; dokonca i Walken je na škodu veci matný. ()

movie

Badham čas od času natočí velmi originální snímek a tenhle s názvem V POSLEDNÍ CHVÍLI jim rozhodně je. Odehrává se v reálném čase (Johnny Depp musí spáchat atentát na guvernérku) a kromě výborné hudby Arthura B. Rubinsteina má i skvělou režii, scénář a parádní herecké výkony-hlavně u Deppa, Walkena a Duttona. ()

EdaS

Blbost, ale poměrně zábavná. Alespoň v televizi. V kině by mi ty spousty logických nesmyslů asi vadily. ()

Arx

Napínavý thriller, který neurazí ani nenadchne. Celou dobu sledování vás dokáže udržet v napětí až do konce nicméně filmu chybí trochu víc originality, efektů. Rozhodně ho můžu ale doporučit protože i přes určité výhrady rozhodně pobaví a zaujme. Nic víc od něho ale nečekejte. ()

choze

Průměrný hitchcockovský thriller o obyčejném muži, který je zatažen do vražedného spiknutí a stává se štvancem, kteréžto schéma je zvláštněno tím, že se děj odehrává v reálném čase. Jakousi atmosféru to díky kameře a hudbě má, ale scénář je průměrný a jak je plán atentátníků jednoduchý, tak je blbý. I když padouši drží hrdinu od začátku za koule, ten se je celou dobu snaží ochcat a sledovat Walkena, který měl zřejmě působit zlověstně, jak zoufale pobíhá okolo a na poslední chvíli to hasí, je až komický. Kdyby dal hrdinovi štěnici, bylo by to vyřešený. Ale ano - 24 hodin se Sutherlandem tomuhle filmu dluží hodně. ()

Dudek

Parádní devadesátková atmosféra ve snímku, kde obsluha hotelu projevuje k neznámým lidem mnohem více než trochu času. Režijně zvládnutý minifilm stojí zejména na hereckém výkonu ústřední dvojice Depp/Walken, který si ve své podstatě vůbec nic nedaruje. Příběhu kraluje nesmírně hloupý až absurdní plán zavraždění guvernérky Kalifornie tím nejméně bezpečným způsobem, který přesto přeze všechno překvapuje svou nesmírnou promyšleností, která ovšem závisí na velmi slabém článku. Johnny Depp jako vydíraný otec, funguje na výbornou, v čemž mu velmi pomáhá atmosféra beznaděje a totální nedůvěry k okolním lidem. V poslední chvíli je funkční film na jedno zhlédnutí. Příjemné překvapení v nudném dni, které ovšem nijak výrazně nenadchne, ale zároveň solidně zabaví, snímek po jehož zhlédnutí rozhodně nebudete mít nepříjemný pocit promrhaného času... ()

Tuxedo

Zručné režii podkopávají nohy nevynalézavý scénář a neobvykle průměrný Johnny Depp, což z V poslední chvíli dělá průměrný thriller. Nic víc, nic míň. ()

Lynn

Děj sice nění ničím originální, ale herecké obsazení Depp-Walken je docela sympatické. Hlavně Depp je opět velmi dobrý. Jinak docela průměrný thriller. ()

kitano

Nie prilis vydareny thriller.Aj ked herci su vo svojch ulohach presvedcivy, kamera je nevynaliezava, hudba nevyrazna a scenar by potreboval od zakladov prepracovat. Zaujimavy napad zo zaciatku pomaly vyfuci do stratena a z filmu sa stane tuctovka s ubohym happyendom. 4/10 ()

castor

Má úplně jiné starosti. Finanční poradce Johnny Depp by měl truchlit, navíc na výchovu dcerky teď bude sám. Zrovna spolu vlakem dorazili do Los Angeles a stane se něco stejně děsivého jako čerstvá smrt manželky a matky šestileté Lynn. Na nádraží si ho totiž „náhodně“ vyhlédnou dva agenti, dotáhnou do auta a sdělí mu, že holčičku zabijí, pokud on nezavraždí kalifornskou guvernérku. Ano, o policajty nejde, s „úkolem“ to ti dva ale myslí naprosto vážně. Dostane revolver, fotografii oběti a několik desítek minut času. Jednoho z dvojice má furt za zadkem, sleduje každý jeho krok, přitom netuší, co má dělat, protože vinu ponese v obou případech. A brzy pochopíme, že v tom celém jede mnohem víc lidí... Tvůrci nás opakovaně ujišťují, že se to celé odehrává v reálném čase a že sledujeme důmyslnou hru. Jenže nesledujeme. Už jen fakt, že smrt guvernérky si podle všeho (v souvislosti s tím, kdo všechno O TOM ví) přeje snad polovina Kalifornie, ale hlavní strůjci stejně čekají na obyčejného kravaťáka z vlakového nádraží. Každopádně slušný námět i Christopher Walken, který se vždy (kuriózně) ve vteřině objeví. A co si budeme, vidět to v onom roce 1995, myslím, že by napětím v kině skoro i žárovka praskla. Škoda, že těch nedotažeností a logických chyb tvůrci povolili až moc. ()

Xmilden

Přes nějaké výhrady se na tuhle ohranou písničku dalo koukat. Johnny Depp nikterak skvělý, trošku prkený, ale chápu že scénář mu žádné zázraky nedovolil. Film je rutinní podívanou v žánru "Zabíj politika nebo ti sejmene někoho z rodiny." Ach kolikrát jsme již tento příběh viděli. ()

Phobia

Jů, Johnny Depp a charismatický skorovždypadouch Christopher Walken, no to musí být skvělý film! A víte co? Nemusí a bohužel není... Právě u tohohle "thrilleru" jsem nějakých 14-15 let zpátky objevila pojem "klišé" v jeho plném významu: scénář je průhlednější než čiré sklo a předvídatelnější než působení gravitace. Tolik jsem si přála, aby mě film překvapil a agent/hajzl Walken cukrouška Deppa ve finále přečůral... hovno, hovno, zlatá rybko! No nic, "Nick of Time" jsem viděla jednou jako teenager, dodnes si pamatuju to zklamání z nenápaditosti děje a znovu se na tenhle rádoby thriller dívat nehodlám - leda bych chtěla spáchat sebevraždu nudou, ale jsou jistě i méně mučivé způsoby, jak odejít z tohoto světa. 39% ()

Indiana

Neviděl jsem ten konec (to je ale smůla), ale jinak mi ten film přišel docela dobrý, především díky skvělé atmosféře a hercům. ()