poster

Bajirao Mastani (festivalový název)

 • Indie

  Bajirao Mastani

 • Indie

  बाजीराव मस्तानी

Historický / Drama / Romantický

Indie, 2015, 158 min (Alternativní: 145 min)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Meeryan
  ****

  Krásný film a emoční. Bylo mi líto Priyanky - první ženy. Válečníkova druhá žena byla peršanka, která měla svoje kouzlo a byla velmi silná a odvážná, trochu jsem chápala, proč miloval zrovna tu druhou, ale i tak by to nemělo zadané muže omlouvat třeba při rozvodech kvůli té druhé.... Body za indickou historii a skvěle natočené drama(13.11.2017)

 • T2
  *****

  Rozpočet INR 1.250miliónov ($20miliónov)Tržby USA $6,557,047Tržby Celosvetovo $54,000,000▐ Veľko výpravný Indický historický film, ktorý začne na úvod s veľkou bitkou a potom sa nám to dejovo premení do silnej ale smutnej romantickej drámy. Kde máme dve ženy manželky, ktoré chcú plnú oddanosť a priazeň svojho panovníka ale hlavne bojovníka Peshwa. Klin medzi ne vráža ale matka panovníka a snaží sa zbaviť tej mladšej a ctižiadostivej z nich princeznej Mastani (Deepika Padukone). Príbeh plný intríg, zákerných konaní ale i romantiky je doslova vizuálna bašta, kde príde aj na dejové zvraty a až nečakaný záver. Okrem úžasného vizuálu a dynamickej tanečnej choreografie ( v tomto prípade neskutočne oku lahodia Deepika Padukone a Priyanka Chopra pri skladbe Pinga) tu máme aj veľmi krásne exteriéry, ktoré vyrážajú dych. Triková stránka je tiež na dosť dobrej úrovni na ten mini rozpočet. /90%/(23.9.2017)

 • hanikrivi
  ***

  Velice opulentní film. Jde vidět že dlouhé pomalé záběry mají Indové rádi - až to působí směšně. Ostatně úvod ve stylu PC her také. Jinak písně, tance, kostýmy, scenérie jsou nádhera. Usuzovat dle filmu na historii ale nelze, ani na nějaký velmi silný příběh. Stejně tu je také nejsympatičtější postava Priyanky Chopry, která ale i na plakátech je v pozadí, protože jak jsem pochopila má jít o tragicko-romantický milostný vztah k jiné ženě. Jenže se to člověku nechce věřit. Válečník, nájezdník bude hlasatelem náboženské tolerance? Proč ne, tady to ale nesedí. Za půvabné představení indické kultury dávám 3*.(24.10.2016)

 • kaylin
  ****

  Možná jsem měl jen štěstí na dobré filmy, ale Bollywood mě začíná čím dál víc bavit. Kromě toho, že dovede vyprávět dobré příběhy, v tomhle případě i epické, tak je přitom neskutečně cool. Tady byly akční scény, při kterých se mi tajil dech, a já jsem si říkal, že tohle je přesně to, co chci vidět, co mě ohromuje. Jasně, každý další si řekne, že to není možné, že to je hloupost, ale ono to prostě vypadá tak skvěle!(23.3.2016)

 • Narciska
  ***

  Miluji film Jodhaa Akbar a možná proto mi přišlo, že se mu tenhle film snaží vyrovnat. I bez ohledu na to, co může být mým předsudečným vnímáním, lze říci, že film měl krásné reálie. Pod krásné kostýmy, myslím tím do duší hlavních hrdinů a podstaty jejich vztahu se mi nahlédnout nepodařilo a povaha jejich lásky zůstala skryta za závojem. Jako by chybělo niterné přesvědčení, jakoby režie nedala prostor proto, aby se citově vyjádřili. Pardón, ale neustálá slza v oku pro umocnění efektu a krásy bollywoodských hvězd je pro mě málo a celkem laciné. Film byl krásný, ale plochý, mé srdce si nezískali, bohužel, zaujala však Priyanka Chopra.(20.6.2018)

 • - Relativně kontroverzní snímek, čerpající inspiraci nejenom z historicky doložitelných reálií, ale také z knižní fiktivní historické novely Rauu, jejímž autorem je knižní novelista Nagnath S. Inamdar, se během své premiéry dočkal hned několika nařknutí, která měla za důsledek, že jej nevidělo tolik lidí, kolik ve skutečnosti mohlo. Jen v Puné, v jednom z největších indických měst, bylo jeho promítání ostře kritizováno ze strany současných potomků dynastie Peshwa a Chhatrasal. Jejich argumenty se již tradičně opíraly o tvůrčí neschopnost prezentovat jejich vlastní předky ve světle, v jakém je skutečná a pravdivá historie zná. Oba rody projevily nesouhlas s tím, jak byli jejich předci ve snímku ztvárněni. Vše zašlo až tak daleko, že proti zákazu promítání snímku poslali oficiální stížnost bombajskému Nejvyššímu soudu, který ale jejich stížnost jednohlasně zamítl. Další kontroverze se v sociálních médiích objevila jen krátce poté. Tentokrát bylo snímku vytýkáno, že obě hlavní ženské postavy, Kashibai (Priyanka Chopra) a Mastan (Deepika Padukone), neměly v minulosti nikdy možnost, vystoupit na veřejnosti tak spoře oděné, jak tomu bylo ve snímku, a aby ještě tančily způsobem, jakým tančili. Vždyť jen podle historických análů trpěla Kashibal specifickým druhem artritidy, která by ji podobné lascivní kreace jednoduše neumožnila. (Conspi)

 • - Zpracování filmového projektu započalo už někdy kolem roku 2002, tzn. celých čtrnáct let před svým skutečným oficiálním vydáním. S hlavními rolemi byla spojována dokonce i taková jména, jako jsou Salman Khan či Aishwarya Rai. Jenže potom, co se dvojice po několikaletém vztahu v březnu roku 2002 oficiálně a za ne zcela příjemných okolností rozešla, nebylo to pro film jako takový úplně to pravé. Další variantou byla kombinace Salmana Khana a herečky Rani Mukerji. Ale ani to nebylo možné realizovat, neboť se oba herci v dané době upsali jiným filmovým projektům. A možná i díky těmto faktům se celá filmová produkce pozastavila, aby se režisér snímku, Sanjay Leela Bhansali, začal věnovat natáčení snímku Black (2005). V dalších letech byla s filmem spojována jména jako jsou například Shahrukh Khan, Ajay Devgn, Hrithik Roshan, Ranveer Singh, Deepika Padukone nebo Katrina Kaif. O tom, kdo bude ve filmu v hlavních rolích účinkovat se rozhodlo až v roce 2014, kdy byla s oficiální platností potvrzena dvojce Ranveer Singh a Deepika Padukone. Dvojice se na režisérova naléhání podrobila velmi náročným přípravám. To zahrnovalo nejenom výuku prastarého jihoindického bojového umění Kalaripayattu, ale také původního tanečního stylu Kathak, který si musela osvojit především překrásná Deepika. Její taneční choreografii měl na starosti respektovaný indický taneční choreograf Pandit Birju Maharaj. Ranveer zase podstoupil náročné lekce jízdy na koni, lekce šermu, byl nucen se naučit archaický jazyk původních obyvatel, nazývaný Marathi, a k tomu všemu si ještě musel oholit vlasy a v posilovně nabrat několik kilogramů svalové hmoty. Patnáctidenní jazykový kurz nicméně podstoupila i herečka Priyanka Chopra, ztvárňující zde první manželku hlavního protagonisty, Kashibai. (Conspi)

 • - Ve scéně s písní „Deewani Mastani“, tančí s Deepikou Padukone 16 dívek. Deepika také během tance udělá celkem 50 otoček. (mafer12)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace