Texican

Dobrodružný / Western

USA / Španělsko, 1966, 85 min

• LiVentura

Slabota..(21.1.2014)

Naprosto skvělej western. Jde vidět, že tady už přece jenom nějaký ty prachy byly a není to totální béčko jako ostatní Murphyovky. Nejsem sice znalec španělskýho westernu, ale je vidět, že to není typycká amerika, už na exteriérech, ozvučení rvaček, akci a hudby jako takové. Je to do toho špagety stylu. Jinak Luka byste teda naštvat nechtěli. Když se rozzlobí, tak řádí jako pouštní liška které právě nasrali do nory. To už radši šlápnout na škorpióna nebo chřestýše. Audie opět miláčkem žen a jeho nejlepší scéna je jednoznačně ta, kde poprvé potká tu buchtu a pak mrskne klíče od pokoje recepčnímu. To jsem se fakt smál. Jinak Nechápu nízké hodnocení. PS: Gil mluvil jako batman before it was cool. ( ͡° ͜ʖ ͡°)k(6.10.2014)

Opět průměrný rodokaps se všemi nešvary, které tentokrát ještě umocňuje bídně vystavěný příběh a poněkud nezúčastněně „hrající“ herci, jimž lze jen stěží co věřit. Rutinu, která zde vládne, ovšem vyvažují některé pěkné exteriérové akce, záběry na krajiny a nadobyčej skvělá hudba. Připomíná mi to, jak jsem nejednou od banálního dobrodružně se tvářícího dění na stránkách špatně tištěných tiskovin utíkal právě k drobným, nenápadným obrazům přírody. Zatímco papírové projektily neúspěšně naznačovaly drama, tušil jsem někde v tom horkém či chladném vzduchu a krajinných liniích to pravé dobrodružství.(20.3.2012)

• - Když Luke (Broderick Crawford) vyhrožuje Jessimu (Audie Murphy) s tím, že musí zmizet z města, než padne slunce na dveře salónu, jsou dveře opravdu ve stínu. V dalším záběru, kdy přijíždí Sandy (Luz Márquez), je vidět, jak na dveře svítí slunce. V dalším prostřihu jsou opět ve stínu. (Mol)

• - Průměrná délka záběru je 7 vteřin. (Mol)