Externí recenze k filmu (6)

 • CinemaView.sk (Michal Klembara) ****

  "Akonáhle povstanie vypukne, Mesto 44 je veľmi napínavé, nebojí sa zobrazovať dej a násilie priam až naturalisticky a stáva sa zaujímavou sondou do vnútra povstania. Môžem spokojne povedať, aj keď neviem, aký bol rozpočet, že sa na ničom nešetrilo. Výprava je skvelá, vizuál a práca s kamerou tiež." (více)

 • ČervenýKoberec.cz ****

  "Pravdou je, že chvílemi Město 44 působí příliš přehnaně, volba zabarvení až moc fantaskně, milostné scény příliš pohádkově, a když jeden z hlavních hrdinů zažije posttraumatický šok, nejraději byste Komase seznámili s kamarádem psychologem, aby prokonzultoval diagnostiku a předpokládané chování…" (více)

 • Generace21.cz (Aneta Baierová) ***

  "Město 44 nabízí zase trochu jiný pohled na válku, než na jaký jsme zvyklí, a vyvolává spoustu otázek týkajících se smyslu života a toho, jak bychom se v určitých situacích zachovali my sami. Pokud trochu přivřeme oko nad přehnaností a neskutečností některých scén, můžeme se nechat unášet emocemi a…" (více)

 • MovieZone.cz (Matěj Svoboda) ***

  "Mezi všemi těmi výjevy válečného pekla, násilím, zoufalstvím, ale i hrdinstvím se bohužel odehrává zoufale banální příběh jednoho mladíka, který si musí bolestně vybrat, jestli se konce války pokusí dožít po boku odvážné brunetky, nebo trošku citlivější blondýny. Jakmile se nestřílí a tvůrci se…" (více)

 • NaFilmu.cz ***

  "Připomínat a vzpomínat na válečné krutosti a lidskou odvahu je potřeba. Ale nikdo mně nevymluví, že si tehdejší masakr civilního obyvatelstva nezaslouží lepší příběh než je tahle love story. To ovšem nic nemění na faktu, že polská kinematografie se té naší neustále vzdaluje." (více)

 • Okodivaka.cz (Lukáš Plaček) **

  "Město 44 neví moc o čem vlastně chce být. Zda li pravdivá a hutně atmosferická výpověď o hrůzách, které si polský odboj prožil během nacistické okupace, nebo o stylové akční podívané, která se snaží zalíbit pokud možno všem. Jan Komasa natočil na evropské poměry rozhodně zajímavý snímek, kterému…" (více)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace