Reklama

Reklama

Mistr hypnózy

  • Čína The Great Hypnotist (více)

Uznávaný psycholog Xu Ruining je vycházející hvězdou na poli hypnoterapie. Jednoho dne ho bývalý profesor požádá o pomoc při řešení zapeklitého případu. Tím je pacientka Ren, která se pro zkušeného terapeuta stává opravdovou výzvou. Na první pohled křehká žena reaguje na jakékoli pokusy o proniknutí do její mysli velmi agresivně a zůstává jeho originálním metodám, se kterými jinak slaví velké úspěchy, nedostupná. Až později si Xu uvědomí, že se sám zaplétá do nastražené pasti. (Cinemax)

(více)

Recenze (21)

Trisis 

všechny recenze uživatele

Dobrá oddychovka. Trochu moc prekombinované, snažiace sa o šokujúce zvraty, ako vo väčšine ázijskej produkcie mierne ohavné herecké výkony (no omnoho kvalitnejšie ako sme zvyknutí), veľmi slušná réžia, kamera, soundtrack, aj keď je tu zjavné kopírovanie... no a čo, zabavil som sa. Niečo medzi tri-štyri... ()

Aljak 

všechny recenze uživatele

Vo filmoch o hypnóze mávam často problém rozoznať niektoré súvislosti a realitu od predstavivosti. A takýto blbý pocit som mal presne aj z tohto hypnotického filmu, a nebyť toho záveru s podrobným vysvetlením (možno až príliš podrobným), tak by som si niektoré veci až príliš ťažko domýšľal - čo by však mohlo byť spôsobené aj tým, že som film nepozeral v kope, ale počas 2 dní. Konceptuálne teda celkom fajn, aj keď v mnohých momentoch sa to zbytočne príliš zamotávalo a pôsobilo to akosi nezmyselne a neprirodzene. ()

Reklama

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Odborník na hypnózu na slovo vzatý a zapeklitý případ zdánlivě racionální pacientky "vidící mrtvé", se kterou si kolegové nevědí rady. Mysteriózní thriller o dvou postavách, které se během jedné noci skrze psychoterapii a hypnózu dostávají k jádru pudla. Filmů podobného ražení (ať již přímo pracujících s hypnózou či třeba sny) již pár bylo, ale těch opravdu dobrých zase až tak moc ne. Zvlášť těch, co by byly takto dobře vymyšleny, vystavěny a dlouho i kvalitně zrealizovány. Ve své podstatě do pointy není moc co vytýkat. Zato po ní... Nechápejte mě ovšem špatně, problém rozhodně není v pointě jako takové, ale až v tom co následuje. Těžko totiž hledat jiný film podobného ražení, který by strávil doslovným vysvětlováním dobře patnáct minut stylem "záběr po záběru, větu po větě, pohled po pohledu". Navíc to není opodstatněné, jelikož to není až tak zamotané, aby si to divák nezvládl rozmotat sám (ostatně je pravděpodobné, že to do určité míry prokouknete ještě před vyjevením). A aby toho nebylo málo, tak po tomto následuje ještě pěkných pár minut, které tomu škodí zdaleka nejvíce; a to sice melodramatická tečka, která je nadbytečná a jak z filmu zcela jiného žánru. ()

Vavča 

všechny recenze uživatele

Nevím, co tady řádí za šotka, ale už jsem před několika týdny hodnocení i komentář k filmu psal. Vynikající psychothriller s odkazem na Vertigo, úžasná estetika připomínající film Re-cycle, perfektní herecké výkony od obou hlavních postav, tedy psychiatra a jeho pacientky. Příběh projde řadou nečekaných promeň, napětí by se dalo krájet, Karen Mok měla po delší době štěstí na vynikající titul. Pro někoho možná příliš polopatický konec, ale pozitiva filmu bohatě převažují, rozhodně doporučuji ke shlédnutí, minimalistický námět a maximální zážitek, taiwanský režisér Leste Chan si řekl o moji pozornost. ()

Fr 

všechny recenze uživatele

„NENÍ DŮLEŽITÝ, CO JSEM VIDĚLA. OTÁZKOU JE PROČ?…“ /// Čínskej Šestej smysl (bez parchanta) stojí na duchařský atmosféře, sympatickým doktůrkovi, dialogu dvou osob, vzpomínkách a ztvárněným světě v hypnóze. Postupný zmatečný vyprávění baví, protože je na vás poznat, co je a co není skutečnost. S dokonalou technickou stránkou bohužel neudrží v závěru krok scénáristi a pro mě nepochopitelně a v několika minutách všechno dokonalý vrhnou do průměru. Ty 3* mě docela mrzej…, protože se rád nechám tahat za rypák (stejně jako ty s tím Šestým smyslem…) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Furt slyším, jak se kutálej po podlaze kuličky. 2.) Rád ze sebe dělám debila (u filmu vole!). 3.) Thx za titule ,,langi“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ * ()

Galerie (73)

Reklama

Reklama