Děj začíná návratem mladé dívky domů, ten je však prázdný, přestože ji měl doma čekat její mladší bratr. Doma vše vypadá, jako by se tam něco stalo. Rozhodne se jít bratra hledat do lesa, kde se schová do domečku na stromě. Najdou ji tam dva bratři a jeden z nich se vydá pro pomoc, jenže do rána se nevrátí. Dívka s klukem, kteří zůstali sami v tomto domečku, se nakonec vydají také do lesa a nachází dům, ve kterém se pokusí najít pomoc... (M3_)

ricci.s

Ďalší debilný film, ktorý sa vydáva za horor. Prvá polhodina - nič. Druhá polhodina - nudná konverzačka v jednom domčeku na strome. Takže opäť nič. Bol tu síce pokus o vytvorenie atmosféry na základe toho, že niekto alebo niečo číha tam vonku, ale na mňa to teda neplatilo. A že sa nesympatické herecké osadenstvo snažilo tváriť vydesene už vôbec nie. A potom, hudba zrýchlila, nasledovala jedna naháňačka po lese a ja som sa mal od napätia pototo. Ďalší omyl. Takmer celý film som sa prenudil a ešte aj to rozuzlenie mi prišlo ako z iného žánru, ktorý mi nehovorí nič. Detský horor je dobré pomenovanie, ale skôr je škodný ako neškodný (aj keď nie úplne toxický, lebo sú aj horšie). S Bartlettom to pomaly ale isto začínam vzdávať, lebo očividne na to nemá. A aby som nezabudol, pekný poster - ako pri každom shite. ()

George Stobbart

Dvojica zranených teenagerov sa zamotá v lesnej oblasti a na stromčekovom zrube objavia unesené dievča. Jeden sa vydáva pre pomoc, druhý tu s ňou ostáva, no s príchodom noci sa ukazuje, že neznáme „zlo“ na nich vonku stále číha... Trochu nevýrazný, ale pre mňa celkom zaujímavý režisér Bartlett sa rozhodol odkloniť od svojich doterajších found footage hororov (z ktorých žiadny nebol vyložene zlý) a svoj nový počin pojal tradičnejšou a profesionálnejšou filmárčinou. Paradoxne z toho však z toho vznikol -podľa mňa- jeho zatiaľ najslabší kúsok. Síce je pekne natočený; v príjemnom prostredí „treehousu“ a jeho okolia, čo zo začiatku vytvára fajn atmosféru, ale je obsadený nesympatickými mladými hercami a hlavne je nudný. Väčšinu filmu sa nič nedeje, sedí sa a kecá o ničom, prevláda stereotyp, nezáživnosť a devastuje sa mystérium, ktoré pôsobilo nádejne. V závere sa to samozrejme trochu prebudilo ale to, čo sa tam rozbehlo ma nijak nenadchlo a nakoniec bol z toho teda len taký neškodný detský horor. ()

maddy

Michael Barlett by to mal už zabaliť. Ten chlap jednoducho nevie točiť filmy a horory už vôbec nie. Po dvoch odpadových found-footage kúskoch The Zombie Diaries a jeho pokračovaní The Zombie Diaries 2: The World of the Dead (ten tretí: Paranormal Diaries som nevidel a pri tom názve sa ani nikdy neodvážim) pripravil ďalší totálne zbytočný prírastok do žánru. Ten je síce nepatrne znesiteľnejší ako tie jeho kvázi zombie horory, pri ktorých nič nebolo vidieť, avšak keď sa niekto zlepší z odpadového režiséra na hlboko podpriemerného režiséra tak to stále nie je žiadna výhra. Ani neviem prečo, ale od Treehouse som čakal, že sa bude jednať o ďalší found-footage, takže keď už nič iné tak ma potešilo, že je to natočené štandardne a nepôsobí to tak lacno, ani amatérsky ako režisérove predošlé kúsky, no stále je to taká neuveriteľná zbytočnosť, že strácať s tým časom sa vôbec neoplatí. Pár minútový úvod síce navnadí, ale ďalej sa vo filme už absolútne nič nedeje, vysedáva v jednom domčeku na strome, zbytočne sa vykecáva a nijako nefunguje ani celé to mystérium okolo toho čo vlastne číha tam vonku. Neskutočná nuda, ktorej niekto bez jediného opodstatneného dôvodu nadelil otravných takmer 100 minút, ktoré sa doslovne nedajú vydržať. A už ani neviem ako to vlastne skončilo, ale mal som pocit, že sa pozerám na iný film. Od Barletta už nikdy nič viac. CELKOVO: 0,5* (1/10) ()

kaylin

Není to ani přepálená stopáž, co dělá snímku problémy, protože scény by se daly vygradovat, ale spíše to, že se tvůrci vrtali ve scénách, které sice začínají jako atmosférické, ale svým pomalým tempem ztrácejí potřebnou atmosféru a stávají se nudnými. To je hodně velká škoda, protože osobně by se mi snímek jinak docela líbil a ty postavy mi ani tak protivné a otravné nepřišly. Bohužel v tomhle případě platí, že více je někdy přece jen lépe. Tady dlouho neuvidíte nic a je to na škodu. ()

Richie4422 odpad!

Michael Bartlett zase dokázal, že nevie točiť filmy a už vôbec nie horory. Ale on sa nkdy neuvedomí a bohužiaľ niečo ešte vygrcia, ale to ďalšie už obídem oblúkom. Tak klišé napísané postavy som nevidel ešte nikdy, ale nikdy v živote. Ani poloretardovaného medveďa nenapadne film tlačiť dopredu na 987 krát videnom. Chudáčik mladší brat, super veľký brat, šikanujúci šǎšovia, pridať neuposlúchnutie odporúčania a stratená žena.. ta dá, grcanica je na svete. Absolútne nelogické správanie postáv. Nie.. vážne. Toto bolo pekelne zlé, ani Scary Movie a Hounted House by nedokázali tak krásne ukázať tuposť scenáristov a režiséra. DIevča milé prvé 2 minúty šibnuté a retardované, pohyby ako stroskotanec, slovo ani jedno... ale o 4 minúty už odhodlaná sestra. Chlapec si tam kričí na domčeku ako blbý, lebo však sa nič nedeje.. ale počkať. Treba odísť od nebezpečenstva a kedy lepšie, než za tmy a po pár metroch zastaviť v strede lesa a zaspať. Vlastne zabudol som, chudáčik s dievčinou nezlezú z domčeku, pôjde brat po pomoc. A toto je len vrchol. Dialógy sú kategóriou samou o sebe. Tak trápne som sa necítil ani ako tínedžer pri sex scéne v romantickom filme vedľa rodičov. Niektoré postavy sú zbytočné a ďalšie len tak šľahnuté, aby bolo. Záver odpadová, trápna, lacná vec. Atmosféru som pociťoval len pri ohňostroji a to tiež len preto, lebo som si spomenul na silvester. Napätie a strach nebol. Cítil som niečo podobné v malinkatom množstve v intre, či prologu, či čo to je. Jediným hnusným je ten plagát z ktorého mám väčší zážitok ako z celého filmu. Nechcel som dať odpad, i napriek tak hroznej kritike som nechcel. Ale za čo tú jednu hviezdu? Za strom s obesencami? Nie som Ježiško a Vianoce len prídu. Čistokrvná odpadová záležitosť. Nepozerajte to nik, prosím. Poďakujte mi neskôr. ()