Poté, co je Kyle Wincott ve válce zabit, trpí jeho armádní pes Max velkým stresem. Nedokáže si k nikomu najít cestu - dokud ovšem nepotká Kyleova dospívajícího bratra Justina. Ten se Maxe ujme a jejich životy už nikdy nebudou jako dřív. Max je dokonale vycvičený armádní pes nasazovaný v Afghánistánu do předních linií po boku svého pána, příslušníka amerického námořnictva Kylea Wincotta. Jednoho dne se ale věci tragicky zvrtnou a Kyle je při akci smrtelně zraněn. Max je traumatizovaný ztrátou svého nejlepšího přítele a není schopný pokračovat ve službě. A tak je poslán zpět do Spojených států. Jediný člověk, ke kterému si tam dokáže najít cestu, je Kyleův dospívající bratr Justin... Kyleova rodina se Maxe ujme a tím mu v podstatě zachrání život. Justin má ale plnou hlavu vlastních problémů - musí například plnit očekávání, která na něj klade jeho otec - a tak nejdřív nemá zájem starat se ještě o bratrova utrápeného psa. Jenže pro Justina, který je odhodlaný zjistit, co se onoho osudného dne s Kylem na frontě doopravdy stalo, je Max možná jedinou šancí na úspěch. Díky upovídané dívce Carmen, která to se psy umí, si postupně začne svého chlupatého společníka vážit. (HBO Europe)

silentname

Je to škoda, že sa Maxa rozhodli tvorcovia poňať ako rodinný film. Mohli z toho radšej urobiť skutočne serióznu drámu, kde by mohol ostať koncept, ale príbeh by bol o niečo originálnejší a silnejší. Povedzme si najprv teda problémy filmu. Hudba je veľmi rušivá najmä v prvej tretine filmu, kde nám budú hádzať tvorcovia rôzne popové a pop-rockové skladby, ktoré tu absolútne nesedia a rušia atmosféru, ktorú by film mohol mať. Príbeh je veľmi jednoduchý a veľmi rýchlo ho viete odhadnúť. Plus Tyler v podaní Luka Kleintanka nie je moc zaujímavý ako postava. To isté sa ale dá povedať ale aj o Joshovi Wigginsovi, ktorý hrá Justina. Jeho postava je podľa mňa najmenej zaujímavou. A všetky klišé, ktoré vás napadnú sa tu objavia, spolu s love story medzi Joshom a Carmen. No teraz si povedzme o pozitívach. Max je veľmi dobrou postavou a nakoľko sa film sústredí najmä naňho, tak je to skutone príjemné sledovanie. Plus napriek tomu, že Josh ako postava až tak zaujímavý nie je, jeho vzťah s Maxom a budovanie vernosti zaujímavé je. Film rovnako musím povedať, že vyzerá celkom dobre a Thomas Haden Church je výborný v role otca. Myslím si, že film za jedno pozretie určite stojí. A ak hľadáte aj dobrý film, ktorý by ste si mohli pozrieť s celou rodinou, tak toto je celkom dobrá voľba. Len od toho neočakávajte moc. ()

T2

Rozpočet $20miliónovTržby USA $42,656,255Tržby Celosvetovo $43,552,204Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ nič zvláštne, tuctový príbeh bez nejakého prekvapenia /40%/ ()

maddy

Mad Max: Fury Dog. Z traileru síce Max pôsobil, že sa bude aspoň z časti jednať o serióznu drámu o vojenských psoch, čoby bol vo filmoch nevyužitý a tým pádom dostatočne pútavý námet. Vo výsledku sa však jedná o ten najklasickejší rodinný film plný pátosu, klišé a maximálne očakávaného vývoju deja. Prvých desať minút sa síce odohráva v Afganistane, ale tie sú pre film takmer nepotrebné, následne sa film sústredí na otrepané zbližovanie agresívneho psa s jeho novým pánom – otravným pubertálnym chlapcom a v posledných záverečných minútach sa z filmu stane thriller, kde sa postavy naháňajú so zbraňami. Natočené to je celé veľmi nevzrušivo, bez jediného nápadu alebo zaujímavejšie scény a navyše tomu škodí ukrutne dlhá stopáž, ktorá by išla skrátiť aj o dobrých tridsať minút a filmu by to na ničom neubralo. Podobné rodinné filmy „pes versus chlapec“ sa točili prevažne v 90. rokoch, v dnešnej dobe je posielať niečo podobné do kín zbytočné. Max síce nikomu nijako neuškodí, no pochybujem, že má šancu niekoho nadchnúť a to píšem ako vášnivý psičkár, dobrovoľník v zvieracom útulku a zanietený ochranca práv zvierat. V nedeľu doobeda na niektorej televíznej stanici mať takýto film zapnutý ako „kulisu“ k nejakej činnosti ideálne neškodné, no na viac to nemá. Pol boda prihadzujem za toho hafana. CELKOVO: 2,5* (5/10) ()

Tony.cs

Až smutně nedotažené. Dětští herci mohli zahrát trochu lépe a kdo rozumí psům, toho některé scény rozhodně donutí k úsměvu (například psí rvačky). Taky mi někdo čučel do hlavy, protože dva Rotíci se jmenují Loki a Draco. Můj pes se jmenuje Draco a měl se jmenovat Loki, což jsem si rozmyslel, takže pro mě další úsměv. Režijně dobře zvládnuté, scénáristicky to klopýtá. Ale celkově? Rodinná podívaná jak se patří. ()

Figu

Za mě teda příjemný překvápko. Filmek laplej náhodně v bedně a díky popisku nechán puštěn. Ona ta tématika okolo života a smrti psů je vždycky trochu víc hraná na city a na nás občany z reality kolikrát víc působí než nějaká ta lidská mrtvolka. Je to holt tak. Kor když nějakýho takovýho mazla máte doma. Nicméně Max je podloženej malinkato skutečností, aspoň co se týče závěrečných fotek, jinak je story čistě americká, plná dojmů a v podstatě šťastných konců! Ovšem na mě to v tu danou chvíli působilo parádně. Proto za 4* a 70% ()

• Postavu afghánského povstalce ztvárnil Walid Hakim, paradoxně bývalý americký mariňák. (oje)
  • Hlavného psieho hrdinu nehrá belgický ovčiak malinois, ako udávajú niektoré zdroje. Ide o kríženca plemien malinois a nemecký ovčiak. Tieto krížence sú často označované iba pojmom "cross" a sú často používané ozbrojenými zložkami v rôznych kútoch sveta, pretože vybrané jedince spájajú tie najlepšie vlastnosti oboch plemien. Hoci ide o krížencov, ich chov je riadne evidovaný. (Scar)