Půjdem dál

(amatérský film)

Tomášovi se hroutí svět, je zoufalý, má noční můry, v práci se mu nedaří a pořád neví čím to je. Jediný, kdo Tomáše drží nad vodou, je jeho nejlepší přítel Petr, se kterým si společně s dalšími kamarády jezdí každý rok vyprázdnit hlavu na Šumavu a díky Tomášově beznaději Petr navrhne, že tento rok pojedou dříve. Petr není jediný, kdo mu pomáhá přežít jeho zoufalství. Kromě Petra se tu objevuje i dívka Ema, která mu pomůže znovu vykouzlit úsměv na jeho tváři. (oficiální text distributora)

honza2510

No, po shlédnutí filmu jsem z počátečních 5 hvězd jednu strhnul za zvuk (např. v hospodě, kavárně okolní hluk), druhou za trošku zdlouhavé bezduché scény ( mohly být o nějakou tu sekundu kratší) a třetí za to, že se tam ta kóča nesvlíkla ( :D ). To jsme na dvou hvězdách. Ale na druhou stranu jsem zase jednu přidal za samotnou myšlenku a za docela dobrý děj a ještě jednu za to, že v podstatě "z ničeho" Jirka stvořil film, na který se dá koukat. Takže nakonec 4 hvězdy a těším se na příště, to už bude určitě ještě "amatérsky profesionálnější". ()

Hem.m

Nápad samotný, není vůbec špatný, i když jsem ho už několikrát ve filmu viděl. Ani zpracování, není nijak špatné, ale kamenem úrazu je zvuk, délka a herecké výkony. Hercům se nedá věřit naprosto nic. Scéna, kde Daniel Dočkal hraje svou opilost je až neuvěřitelně absurdní a Michal Václavek zase vypadá, že je nový Horatio Caine. Zvuk/ozvučení tu občas opravdu, a doslova, trhá uši. Například scénka v hospodě. Taky ani nevím, jestli to bylo schválně, nebo kvůli nedostatku jiné hudby, ale zdálo se mi, že se zde pořád opakovala jedna a ta samá písnička. Délka.. Stopáž tohoto filmu, je asi to, co mu škodí ze všeho nejvíce. Příběh by se dal vzít a smrštit tak do dobré půlhodiny, díky čemuž by byl film o dost svižnější. Filmu by opravdu prospělo odebraní spousty nudných, nezajímavých, zdlouhavých a nic neříkajících scén, které většinou byly více prodlužované, než celý Hobit. Nakonec musím říci, že mě celkem rozesmálo, že si pan režisér dal do oblíbených filmů, jeho vlastní filmy. ()

Mory007 odpad!

Takže kde bych začal.. Asi tím, že jsem počítal s tím že to bude stát za prd, ale kdybych věděl, že až tak moc, tak si těma prachama za ty lupeny radši vytřu pr*el.. Strašně jsem se bavil jak jste se vytahovali před filmem, hráli jste si na profíky a pak to konečně ukážete.. Pobavil jsem s tím spoustu lidí, takže o reklamu se nemusíte bát.. všechno zařízený.. K samotnému promítání v divadle.. super ozvučení.. z toho pískání jsem byl odrovnanej.. profíci jak pr*se.. ale chyby se stávaj.. na můj vkus jich bylo až moc, ale co už.. teď v rychlosti k filmu.. kdybych ho měl hodnotit do detailů, tak by to bylo opravdu na dlouho.. jsem amatér, film není můj obor, takže moje hodnocení berte jako hodnocení amatéra.. tak začal bych u úvodních titulků.. delší titulky jsem ještě neviděl.. už to mi říkalo vypadni nemáš tady co dělat.. herci (teda jestli ty lidi tak nazvat).. herci byli úplně mimo.. tlemit se do kamery je fakt super, jako jo, jdou vidět zoubky a ták, ale do rádoby vážnýho filmu to asi nepatří.. dál by mě zajímalo kdo obsazoval hlavní roli.. to byl jeden hodně velkej vtip s fajnovejma cecíkama co neumí mluvit a už vůbec né hrát.. nebudu hodnotit hérečku.. vypadal bych zaujatě.. nebyla to chyba těch herců, jen prostě nikdo nebyl schopnej sehnat normálně vypadající a normálně artikulující lidi hudbu jsem moc nepochopil.. znělo to jak kdyby někdo mlátil hlavou do klávesnice a do toho slintal, vznikali tam zkraty a pod.. takže pecka.. děj :-D.. na začátku bylo řečeno, že to má děj.. buď byl ten děj tak plítkej, že se musím smát až do teď, nebo byl promakanej tak do hloubky, že sem ho tam ani nenašel.. k natáčení.. autor neumí absolutně pracovat se světlem, o vyvážení bílé ani nemluvím.. natáčet lowendovou zrcadlovkou je v pohodě, když to někdo umí.. v tomhle případě o tom silně pochybuju.. točit s nějakým setovým sklem je taky super.. v případě nějaké 18-55 s pohyblivou clonou bych se tím neodvážil ani fotit.. natáčet ve tmě :D šum takovej, že tam nebylo nic vidět.. stabilizace nulová.. obraz skákal tam a sem a zase zpátky.. postprodukce :-D střih byl totálně mimo.. mám podezření, že to nějakej frajer stříhal na mobilu nebo v nějakým programu z konce 20. Stol.. pecka.. jak jsem zmiňoval vyvážení bílé.. ani takovej základ se tam neobjevil.. natož nějaká práce s filtrama.. vůbec.. prostě natočím video.. a šmik, šmik mám film.. Troška by byl na vás hrdej.. ten to dělá stejně.. úplně největší pecka ze střihu byla bílá obrazovka.. Proč všichni tleskali? Vím, protože si za á mysleli že je koneca, těšili se domů, nebo za bé, že ta bílá plocha byla nejhezčí část z filmu. Jelikož nevidím žádnej posun pana režiséra, tak nemá smysl se k tomu víc rozepisovat.. mohl by přehodnotit postoj-jsem král a teď vám ukážu ( ze začátku to vypadalo, že ani to nezvládne) co umím a jakej jsem machr.. Propagace :D nebudu hodnotit vůbec.. snad jen, že to byl taky vtip.. doufám.. zhrnu to.. název filmu jsme si při východu z divadla opakovali čím dál častěji.. a proč jsem nepokládal dotazy už na místě? Za á protože jsem byl odvařenej a nepochopil jsem jak se tím někdo může prezentovat (vypovídá o lidech) a za bé, protože mě v osmé řadě hlídala jedna paní, abych něco náhodou neřekl.. to je asi všechno ve zkratce.. kdyby někdo chtěl rozepsat nějaký bod tak ať mi napíše, ale ať si to pořádně rozmyslí.. nejraději bych se k tomu už nevracel.. PS: ano, jsem nagelovaná pí*a a moje hodnocení nemá váhu padesáti čechů.. () (méně) (více)

• Prostředí firmy bylo ve skutečnosti natočeno na třech lokacích. K filmování posloužilo parkoviště před krajský ředitelstvím PČR v Olomouci, chodby Magistrátu města Olomouce a interiér jedné kanceláře v centru města. (mr.free)
  • Scéna příjezdu k Tišnovskému hotelu se ve skutečnosti natáčela v Olomouci. (mr.free)