Bratov Daltonovcov spopularizovali kreslené príbehy Luckyho Luka a je treba poznamenať, že ich značne sparodizovali. Tento film sa snaží zachytiť doležité okamihy ich životnej púte, od poctivého života kdesi v Kansase až po zdivočenie v bratskej bande. Jedlom rastie chuť a ukrivdení bratia lúpia a vraždia ako na bežiacom páse. Je tu však aj kopec srandy, film sa neberie príliš vážne a to je jeho veľkým plusom.(6.2.2015)

Docela příjemný western (pod stále silným vlivem kinematografie předchozího desetiletí) s někdejším "velmi dobrým kamarádem" Caryho Granta, sympaťákem do špiček holinek a morku kostí, Randolphem Scottem. Nelíbila se mi jen ta pasáž, když se kluci u soudu rozhodnou vzít zákon do vlastních rukou, tady do té doby logický vývoj nabral špatný směr, což je část z hlediska děje podstatná.(7.8.2012)

Tieto (pred)vojnové westerny sú super. Krátka stopáž, jednoduchý príbeh, kopec humoru a šialené strielačky. Aj to moje hodnotenie je adekvátne prestrelené. Ale film určite stojí za videnie. Najmä kvôli druhej časti.(10.2.2011)

Klasický zábavný western o tom, jak se z hodných bratrů a jednoho záletníka stali bandité. Jestliže první hodina je takový standartní western, který není ničím příliš zajímavý (ale aspoň nenudí), tak v závěru se objeví několik špičkových scén - např. předpadení vlaku plného šerifů a následný útěk a potom závěrečná střílečka. Dopadlo to o hodně lépe než o rok starší Jesse James, který je na podobné téma.(18.10.2010)

Film, který vzniknul na základě knižní předlohy, jejíž autorem byl jediný přeživší z bratrů Daltonových - Emmett. Celý příběh je tím pádem značně pohádkový a smyšlený, ale po filmové stránce to na škodu není. Tenhle western má totiž rychlý spád a spoustu akce, která zkrátka baví. Trochu zbytečná byla snad jen komická vložka v podobě postavy ztvárněné Andy Devinem. Je to takový věčný trouba a jako herce ho mám rád, ale přišel mi tu jednoduše zbytečný. Mimo tuhle drobnost a skutečnost, že Daltonovi (kromě nejstaršího bratra Franka, který ve filmu není) byli zločinci a nikoliv obětními beránky, mě ale po celou dobu bavila ta atmosféra, kterou zkrátka tehdejší filmy uměly navodit.(2.11.2016)

Příběh vyprávějící o zločineckém gangu bratří Daltonů. Trochu vlažnější temto zachraňuje svižná závěrečná dvacetiminutovka. Slušný western. 70%.(16.12.2009)