Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Na konci 19. století se civilizace v Americe drala stále dál na západ a v patách jí šly ruku v ruce bezpráví a zločin. V historii bezohledného násilí, které zachvátilo státy Kansas a Oklahomu, neděsilo žádné jméno víc než Dalton. O životě bratrů Daltonových kolovalo mnoho zkazek, některé byly pravdivé, jiné smyšlené, část z nich upadla v zapomnění a z těch ostatních se postupem času staly legendy. Všechno to začalo, když do města přijel mladý právník Tod Jackson (Randolph Scott). (dopitak)

(více)

Recenze (8)

OG_Swifty 

všechny recenze uživatele

Film, který vzniknul na základě knižní předlohy, jejíž autorem byl jediný přeživší z bratrů Daltonových - Emmett. Celý příběh je tím pádem značně pohádkový a smyšlený, ale po filmové stránce to na škodu není. Tenhle western má totiž rychlý spád a spoustu akce, která zkrátka baví. Trochu zbytečná byla snad jen komická vložka v podobě postavy ztvárněné Andy Devinem. Je to takový věčný trouba a jako herce ho mám rád, ale přišel mi tu jednoduše zbytečný. Mimo tuhle drobnost a skutečnost, že Daltonovi (kromě nejstaršího bratra Franka, který ve filmu není) byli zločinci a nikoliv obětními beránky, mě ale po celou dobu bavila ta atmosféra, kterou zkrátka tehdejší filmy uměly navodit. ()

Dale 

všechny recenze uživatele

Tento western je dobre natočený, má švih, humor a slušné akčné scény, no dopláca na to, že v tejto dobe sa točili zidealizované westerny o najväčších zloduchoch Divokého západu, takže aj tu sú Daltonovci príjemní milí chlapci a len kvôli nevraživosti okolia po tom, čo jeden z nich zapríčiní smrteľnú nehodu, sa pod vplyvom okolností uchýlia k vykrádaniu bánk a vlakov. Zaujímavosťou je, že Randolph Scott tu asi ani raz nevystrelil. ()

Reklama

dopitak 

všechny recenze uživatele

Docela příjemný western (pod stále silným vlivem kinematografie předchozího desetiletí) s někdejším "velmi dobrým kamarádem" Caryho Granta, sympaťákem do špiček holinek a morku kostí, Randolphem Scottem. Nelíbila se mi jen ta pasáž, když se kluci u soudu rozhodnou vzít zákon do vlastních rukou, tady do té doby logický vývoj nabral špatný směr, což je část z hlediska děje podstatná. ()

liquido26 

všechny recenze uživatele

Klasický zábavný western o tom, jak se z hodných bratrů a jednoho záletníka stali bandité. Jestliže první hodina je takový standartní western, který není ničím příliš zajímavý (ale aspoň nenudí), tak v závěru se objeví několik špičkových scén - např. předpadení vlaku plného šerifů a následný útěk a potom závěrečná střílečka. Dopadlo to o hodně lépe než o rok starší Jesse James, který je na podobné téma. ()

Flego 

všechny recenze uživatele

Bratov Daltonovcov spopularizovali kreslené príbehy Luckyho Luka a je treba poznamenať, že ich značne sparodizovali. Tento film sa snaží zachytiť doležité okamihy ich životnej púte, od poctivého života kdesi v Kansase až po zdivočenie v bratskej bande. Jedlom rastie chuť a ukrivdení bratia lúpia a vraždia ako na bežiacom páse. Je tu však aj kopec srandy, film sa neberie príliš vážne a to je jeho veľkým plusom. ()

Galerie (9)

Zajímavosti (1)

  • Film bol natočený podľa autobiografie Emmetta Daltona - jediného preživšieho člena gangu Daltonovcov. (westerns)

Reklama

Reklama