Když jsme snili

Le Temps des rêves

As We Were Dreaming

Keď sme snívali

Německo / Francie, 2015, 117 min

Když jsme snili je možná Andreasův nejslabší film, na druhu stranu, tohle vše působí zhruba po těch dvou hodinách úplně druhořadě. Jeho rukopis je pořád stále čitelný a tohle drama, zasazené těsně po rozdělení Německa není výjimkou. Osobitá, místy hodně otevřená výpověď o tom, že když je člověk hodně mlád, nebývá často jeho rozum zcela vyvinut. Já bych o tom mohl psát román.(6.10.2016)

• slunicko2

Sterilní, zdlouhavý film, pro jehož hlavní hrdiny mám jen málo pochopení. 1) Většina scén je minimálně dvakrát tak dlouhá, než by měla. 2) Zajímaví jsou 22letý Merlin Rose (Dani) a 20letý Julius Nitschkoff (boxer Rico).(12.7.2016)

Das Filmfest 2015 - kino Atlas(2.11.2015)

Byo to hodně drsný, syrový a některé věci mě přišli filmově vyhrocený, ale i tak to působilo vemi věrohodně a svý na tom určitě udělali přirozený herecký výkony všech hlavních představitelů.(27.5.2016)

• StaryMech

"Když jsme snili" nedosahuje úrovně, za niž jsem si zvykl být Dresenovi posledních dvanácti let jako divák vděčný. Prý mu nešlo o poselství o dnešním Německu. Zakážeme-li si něco takového vnímat, uvidíme vzpomínky na dospívání ve tvaru nudných, divně odtažitých klipů, z nichž prosvítají mělké podobizny nevzbuzující chuť se s hrdiny seznámit blíž. Někteří kritici nelibě nesli stereotypnost ženských postav, mně takové připadaly i ty mužské. Pravda ovšem je, že mé vlastní letmé vzpomínky na Lipsko režisérův obraz nevyvrací.(28.5.2016)