Příběh Nikiho Laudy (TV film)

• Rakousko

33 Days - Born to be Wild

Lauda: The Untold Story

Dokumentární / Sportovní

Rakousko / Velká Británie, 2014, 90 min

Ja nie som nijaký nadšenec do Formuly, práve naopak, je mi totálne ukradnutá, ale ten príbeh je úžasný, rovnako ako osobnosť NIkiho Laudu. Ten jeho zápal a odhodlanie a zároveň zdravý odstup a pokora v jednom sú vskutku obdivuhodné.(26.8.2017)

Pohľad do vnútra mašinérie F1 v časoch, keď sa radilo ručne a nie tlačidlami, keď namiesto prilby v cene nového auta sa jazdilo v koženej čiapke s okuliarmi, keď namiesto ochranných zón boli balíky slamy, keď sa horiace autá hasili záhradnými hadicami, skrátka v časoch, keď ešte pretekali ľudia a nie počítače..(30.9.2017)

Není to zdaleka taková šleha jako vzpomínkový Senna(2010). V dokumentu je zmíněno také, jaké se udělaly od devadesátých let ve vozech F1 bezpečnostní prvky pro jezdce. Shodou okolností dokument vznikl v roce, kdy se po 20 letech zabil v F1 další závodník, když poslední byl legendární Ayrton Senna v roce 1994. 71%(1.4.2018)

Život mě změnil, jsem lidštější, diky tomu mí blízcí nemusí trpět... Wau😉👍(29.5.2017)

Velmi dobrý dokument. Jen je škoda, že jako fanoušek F1 už jsem se nedozvěděl nic nového. O Nikim byla jen asi polovina filmu, zbytek byl o věcech obecnějšího rázu. Být to čistě o něm, hodnotil bych výše. Pokud Nikiho příběh neznáte, je tento film rozhodně dobrý způsob, jak to napravit.(18.11.2017)