V dosahu smrti

Když se bývalý elitní voják Colton MacReady dozví, že jeho mladá neteř je v rukou mexického drogového kartelu, neváhá a vyráží za zločinci, aby jí zachránil život. Svou návštěvu v gangsterském sídle ukončí až ve chvíli, kdy jsou všichni lotři mrtví a jejich rukojmí osvobozena. Mafii však nejvíce rozzuří skutečnost, že MacReady kromě rukojmí ukořistil i cenný flash disk s tajnými informacemi. Mexičtí gangsteři se spojenci v americké policii nasadí všechny prostředky, aby disk znovu získali. Zaútočí na usedlost, kde Colton žije se svou sestrou Angelou a ukrývá neteř Hailey. Začíná se zuřivý a nelítostný souboj o přežití. (TV JOJ)

Lacike

Film natoceny niekde na opustenom ranči na samote u lesa. Jeden nasraty Adkins + niekolko no name maxicanov = kopa spickovo prevedenej akcie. Pri mene v kolonke rezia, je jasne, ze sa jedná hlavne o bitky, ktore su uchvatne natocene a bezchybne prevedene. Tentokrat je choreografia namiesto zbytocnych premetov viac zamerana na nekompromisne rychle zneskodnenie protivnika, takze Adkins prvykrat nepôsobi ako zabavny akrobat, ale skutocny seriozny bojovnik. Okrem bitiek tu mame aj dost prestreliek v ktorych sa ukazuju Florentinove limity. Znova sa inspiroval u Johna Woo, ale jeho kvalit ani zdaleka nedosahuje. Prestrelky mi z celeho filmu pripadali najslabie vdaka prilis castemu ukazu, ked Adkins s protivnikmi po sebe dlho strielaju z malej blizkosti, ale nikto nic netrafi a po chvili to pôsobi otravne. Asi bol na placi nedostatok statistov. Skoda. Pri väcsom pocte trafenych protivnikov by som bol spokojny. Dalej tu mame nejake nahanacky a skok po aute, pripadne uskok pred autom, kde zase pre zmenu vidno, ze pouzili triky. Co ma ale po bitkach tesi najviac je, ze tentoraz funguje aj dejova omacka. Je tak jednoducha, ze viac to uz nejde, ale je funkcna. Niekto by mohol povazovat niektore vazne pohlady hercov a zvukove efekty za trapne a nezvladnute. Ale evidentne sa jedna o komedialny zamer, takze aj ked to na prvy pohlad vyzera seriozne, tak je to vlastne dobra komedia. Adkins v jednom rozhovore povedal, ze neexistuju ziadne nepouzite sceny, lebo vo filme je vsetko, co natocili. A je to dost vidno. Miestami su sceny natahovane dost vtipne, aby mal film potrebnu stopaz. Rozosmiala ma scena v ktorej je nam menom predstaveny kazdy zaporakov poskok. Skoda, ze nam podobnym spôsobom nepredstavili vsetkych Bulharskych statistov v serii Expednables. :). Takze vysledok je zabavny trojhviezdickovy akcny film, ktory sa do stvorhviezdickovych kvalit prepne zakazdym, ked dôjde na bitky. A kedze sa tak deje dost casto, film ma zbesile tempo a ani v dialogovych scenach nenudi, tak hodnotenie 7/10 nemam problem preklopit na 4*. Spolu so Skin Trade sa jedná o najlepsie akcne becka tohto roku. ()

Rakosnicek77

Ale tak čeho je moc, tak toho je příliš. Mám rád akčňáky, ale nesmí se zvrátit v bezduché pobíhání a střílení pánubohu do oken. Scény, kdy kamera bere najednou pět mexikánů střílejících tupě do stěny domu v dvouminutovém záběru, ty prostě film degradují na lacinou pif paf zábavu, bez špetky děje. Takové bezmozkové zábavy, po vzoru osmdesátkové Smrtelné kořisti apd. ty už se ani do škatulky béčko stěží vejdou. A logika? Vysvětlí mi někdo ty přejezdy mexicko-americké hranice? Není to tam náhodou samej plot a zátaras? Tady přejíždí kolony SUV plných plně ozbrojených zabijáků, volně jako v Shengenu :-) No na mne asi už moc za čarou... ()

sniper18

Niekedy v časoch druhého a trietieho Undisputed ma veľmi mrzelo, že Adkins svoje najlepšie schopnosti využíva hlavne na arénové filmy, ktoré mám síce rád, ale nikdy sa nezaradili medzi moje obľúbenejšie subžánre akčného filmu, no zatiaľ sa mi nanešťastie len potvrdzuje, že patrí práve tam a Close range je len ďalší dôkaz. Síce to má konečne zápletku v štýle, ktorý mám rád, bývalý príslušník špeciálnych jednotiek, ktorý svoje schoposti využíva na ochranu rodiny pred nebezpečnou mafiou, ale vôbec mi to neprišlo ako plnohodnotný akčný film, skôr len ako predĺžená epizóda akčného seriálu deväťdesiatych rokov, ako Walker alebo Odpadlík a síce s omnoho kvalitnejšími súbojmi, eRkovým ratingom a lepším vizuálom, ale inak horším snáď v každom ohľade. Scenár nestojí vôbec za nič, aj napriek veľmi krátkej dĺžke sa to často vlečie a dokonca občas aj nudí, dialógy sú veľmi slabé a o správaní postáv ani nehovorím. Ale zase aj toto sa dá označiť čiastočne za klad, lebo to dosiahlo až takú úroveň, že sa dá aspoň zabávať na účet tvorcov. Obzvlášť scéna, pri ktorej hlavný hrdina ukryje zabitého protivníka tak, že ho vidno až z okna domu s mnohými zabijakmi a práve kvôli tomu sa to všetko pokazí ma úplne dostala a podobných scén je tu viac. Ale aj tak v tomto filme ide očakávane hlavne o súboje a tie tradične nesklamali. Majú perfektnú choreografiu, sú vynikajúco natočené s minimom strihu, surové, kontaktné a veľmi dynamické, tu som si skutočne vychutnával každý chvat. Obzvlášť dlhý súboj s kvalitným protivníkom v strede filmu berie dych a rovnako aj úvodná sekvencia. Ale mimo súbojov už akcia nestojí za nič, prestrelky sú presne v štýle, ktorý mi vadí, teda strieľanie desiatok nábojov často z minimálnych vzdialeností, pričom k zásahu alebo dokonca úmrtiu dôjde len zriedka a ani tých pár scén s automobilmi ma nebavilo, aj keď scéna prakticky prekopírovaná z Okrsku 13 ma aspoň pobavila. Čo sa týka obsadenia, Scott Adkins je v akcii perfektný a s neustále nahnevaným výrazom, ktorý mu sedí, ale inak tu pôsobí dosť hlúpo, Nick Chinlund ma vôbec nebavil, dvojica žien rovnako a úroveň záporákov sa tu dá hodnotiť iba podľa toho, koľko vydržia v súbojoch. A Isaac Florentine si čiastočnú chválu tiež zaslúži, súboje má tradične prvotriedne a vizuál je kvalitný, aj keď tých spomaľovačiek mohlo byť menej, ale ako film je to úplne nezvládnuté, potrebovalo by to poriadne doladiť. Takže nebudem zbytočne kritický, Close range som si pozrel len kvôli súbojom a tie sú prvotriedne, ale inak sa to určite dalo zvládnuť aj podstatne lepšie a to aj pri tomto rozpočte. Znovu si to už celé určite nepozriem. 52% ()

mzss1

|55%| Moc a moc jsem se na tento film těšil. Nakonec jsem byl ale přeci jen zklamaný. Tyhle Adkinsové béčka s Florentinem opravdu žeru. Říkal jsem si, že asi už na 5* to nebude, ale že dám nakonec jen ty 3*, to jsem bohužel netušil. Příběh tu snad ani není a tenhle westernovský styl mi už vůbec nesedí. I postavy mě absolutně nebavili a necítil jsem žádnou napínavost, bylo mi šumák jak film dopadne. Akce byla ale opět výborná. Především fantastické souboje a i jiné druhy akce. Přestřelky byly dobře natočené, ale už i já jsem si všímal, jak je moc přehnané, že se kulky nějak moc často vyhýbali Adkinsovi. Hlavní záporák byl dost slabý. Dal bych asi i 2/, ale Adkinsonův nekompromisní výraz, jeho fighty a i ta akce – za to tu třetí hvězdu dát musím. Očekával jsem od tohoto videobéčka více, ale bohužel, no. Snad se vyvede o dost lépe čtvrtá a dlouho očekávaná Boyka! ()

stuntmanMIKE

Ty vole to nemozu mysliet vazne. Nieco tak amaterske a hlupe som nevidel odkedy zrusili serial Walker Texas Norris. Uplne, ale uplne iracionalna sracka, kde horsie ako spravanie postav je uz len samotne hranie. Ked napisem, ze neherec Adkins bol najlepsim hercom filmu, myslim, ze to vypoveda vsetko. Cele to posobilo ako inscenacia STV z 80tych rokov. Pre pocte vystrelenych guliek som sa musel len smiat... uz viem preco kartel prisiel na troch velkych offroadoch...predsa aby boli schopni doviezt vsetky tie bedne s nabojmi. A ta finalna vlozka z westernovymi pohladmi medzi Adkinsom a serifom bola uz len spicka kokotnosti. Jedina vec, za ktoru sa tento film s kurevsky prestrelenym rozpoctom nemusel hanbit, boli bitky. To Florentine naozaj tocit vie. Prehladnost a zabery bez strihu boli naozaj efektne. Ale to je jedine svetle miestecko tohto pokusu o akcne krimi. Za to ta jedna hviezda. A ten zaciatok vyzeral tak nadejne... ()

• Kvôli nabitému pracovnému programu Scotta Adkinsa (Colton MacReady) muselo byť natáčanie niekoľkokrát odložené. (m.a.t.o.)
  • Choreografiu súbojov mal na starosti Jeremy Marinas, pričom si zároveň zahral aj postavu Cruza. (m.a.t.o.)
  • Film mal premiéru 16. septembra 2015 v poľskej televízii, teda 11 týždňov predtým, než bol k dispozícii pre VOD (Video on demand). (m.a.t.o.)