V dosahu smrti

Scénografie:

Michael Levinson

Kostýmy:

Erin Citti

Bývalý voják Colton MacReady (Scott Adkins) se vydává do Mexika, aby vysvobodil neteř Hailey Reynolds (Madison Lawlor), kterou unesli členové El Antibalas Cartel. Po úspešné akci se Colton s Haily vrací na farmu do Arizony za setrou Angelou Reynolds (Caitlin Keats). Mezitím se Fernando "El Jefe"Garcia (Tony Perez) po telefonátu s šerifem dozvídá o totožnsti gringa, který za sebou zanechal mrtvá těla jeho mužů. Šerif Jasper Calloway (Nick Chinlund) se zástupci míří na farmu, ale nejsou jediní, protože Garcia chce pomstu a flash disk... V akčních scénách nechybí akce jeden na jednoho nebo proti přesile. Asi nejlepší souboj byl Adkins versus Jeremy Marinas (J. J. "Loco" Cruz). V úvodních titulcích je David Wald uveden jako Stunt Coordinator a v závěrečných mají Wald a Jeremy Marinas kredit Stunt Team Leaders. Poláci docela překvapili, protože film v televizi premiérově odvysílali pod názvem Samotny gringo ješte před vydáním na DVD.(18.11.2015)

I když je a navždy bude béčkářem, Isaac Florentine točit umí. Své filmy netrápí zběsilými střihy a naopak si užívá dlouhé akční záběry. A díky tomu, že často spolupracuje s Adkinsonem, který je možná nejlepší bojovník v rámci americké produkce, stojí tyto akčňáky za shlédnutí, i když jsou kostrbaté až hanba a nemají vysoké rozpočty. Bitky tělo na tělo jsou však jedny z těch lepších, které jsou v současné době k vidění.(12.3.2016)

|55%| Moc a moc jsem se na tento film těšil. Nakonec jsem byl ale přeci jen zklamaný. Tyhle Adkinsové béčka s Florentinem opravdu žeru. Říkal jsem si, že asi už na 5* to nebude, ale že dám nakonec jen ty 3*, to jsem bohužel netušil. Příběh tu snad ani není a tenhle westernovský styl mi už vůbec nesedí. I postavy mě absolutně nebavili a necítil jsem žádnou napínavost, bylo mi šumák jak film dopadne. Akce byla ale opět výborná. Především fantastické souboje a i jiné druhy akce. Přestřelky byly dobře natočené, ale už i já jsem si všímal, jak je moc přehnané, že se kulky nějak moc často vyhýbali Adkinsovi. Hlavní záporák byl dost slabý. Dal bych asi i 2/, ale Adkinsonův nekompromisní výraz, jeho fighty a i ta akce – za to tu třetí hvězdu dát musím. Očekával jsem od tohoto videobéčka více, ale bohužel, no. Snad se vyvede o dost lépe čtvrtá a dlouho očekávaná Boyka!(15.12.2015)

• Ouwen

Naprosto nudná kravina s průměrnou akcí. Asi dvacetkrát během filmu jsem si zívl, nic mne nezaujalo, ploché postavy, hnusná vizuální stránka, žádné herectví, snad ten nejobyčenější scénář. Nezajímavá hudba, prostě všecko je tak jednotvárné, komorné a hluché. Co se týče akčních scén, je jich zde dost. Rkové přestřelky, průstřely fajn ale střílení opět nezajímavé, bez obětí, prostě Adkins se přestřeluje s bandou idiotů a občas to někdo chytne. A konečně to největší plus - souboje. Jsou fajn, ale dotáhu to na výraz "slušný", protože mne žádnej nezaujal, jenom pár chvatů, ovšem choreografie mi přijde naprosto jednoduchá a kolikrát ani nedochází ke kontaktu. Za to se střihama, kamerou problém není, fighty působí díky ní dynamicky a občas se odehrávaj v malém prostředí. Jenže tady není nic, co by mne nutilo zvýšit hodnocení, já se nudil, úplně mne film unavil a musel jsem to přepínat. Rozpočet 3,5 mega, hm tomu ani nechci věřit, když vezmu v potaz, že Reedemer měl o milion méně a užil jsem si prvotřídní a inovační akci, famozní hudbu i precizně nasnímané okolí. Nebo mne ještě z fleku napadá Marine 4: Homefront, 1,5 mega rozpočet a hudba, herci, akce, prostředí, vizuál - všecko bylo skvělé. Jsem přesycen souboji? Mne hold Close Range v ničem nezaujal, ovšem uvidíme co nabídne Undisputed 4.(2.11.2015)

• Rakosnicek77

Ale tak čeho je moc, tak toho je příliš. Mám rád akčňáky, ale nesmí se zvrátit v bezduché pobíhání a střílení pánubohu do oken. Scény, kdy kamera bere najednou pět mexikánů střílejících tupě do stěny domu v dvouminutovém záběru, ty prostě film degradují na lacinou pif paf zábavu, bez špetky děje. Takové bezmozkové zábavy, po vzoru osmdesátkové Smrtelné kořisti apd. ty už se ani do škatulky béčko stěží vejdou. A logika? Vysvětlí mi někdo ty přejezdy mexicko-americké hranice? Není to tam náhodou samej plot a zátaras? Tady přejíždí kolony SUV plných plně ozbrojených zabijáků, volně jako v Shengenu :-) No na mne asi už moc za čarou...(10.12.2015)

• - Choreografiu súbojov mal na starosti Jeremy Marinas, pričom si zároveň zahral aj postavu Cruza. (m.a.t.o.)

• - Jedná se o osmý snímek režísére Issaca Florentina, ve kterém si zahrál Scott Adkins. (Domin1359)

• - Film mal premiéru 16. septembra 2015 v poľskej televízii, teda 11 týždňov predtým, než bol k dispozícii pre VOD (Video on demand). (m.a.t.o.)