V dosahu smrti

Scénografie:

Michael Levinson

Kostýmy:

Erin Citti

|55%| Moc a moc jsem se na tento film těšil. Nakonec jsem byl ale přeci jen zklamaný. Tyhle Adkinsové béčka s Florentinem opravdu žeru. Říkal jsem si, že asi už na 5* to nebude, ale že dám nakonec jen ty 3*, to jsem bohužel netušil. Příběh tu snad ani není a tenhle westernovský styl mi už vůbec nesedí. I postavy mě absolutně nebavili a necítil jsem žádnou napínavost, bylo mi šumák jak film dopadne. Akce byla ale opět výborná. Především fantastické souboje a i jiné druhy akce. Přestřelky byly dobře natočené, ale už i já jsem si všímal, jak je moc přehnané, že se kulky nějak moc často vyhýbali Adkinsovi. Hlavní záporák byl dost slabý. Dal bych asi i 2/, ale Adkinsonův nekompromisní výraz, jeho fighty a i ta akce – za to tu třetí hvězdu dát musím. Očekával jsem od tohoto videobéčka více, ale bohužel, no. Snad se vyvede o dost lépe čtvrtá a dlouho očekávaná Boyka!(15.12.2015)

Ze začátku to skoro vypadlo na totální bombu, jenže poté co se Adkins nakvartíruje do stavení a logicky tam začne rozjímat, že vždycky je na výběr, tak to začíná lehce nudit. Ale než vážně rozjede rozjímaní, tak se objeví horda nemytých a neslušných Mexikánců, kteří ho zdárně vystopovali až do onoho stavení a začnou stavení i přilehlé statky okupovat. No a začnou se dít věci, skáče se přes auta, nahání se v lese a je zničen i drahocenný nábytek. Florentine je břídil přes přestřelky, co si budeme nalhávat, milion vystřelených nábojů, z půl metrů a i tak se prostě nikdo do nikoho netrefí. Nicméně když se přejde na bitky, tak v tu chvílí začíná akční jízda, bitky sou špičkové a i ti proradní žrouti fazolí se asi dívali na filmy Bruce Lee a něco pochytili a dávají Adkinsovi docela zabrat. Příběh je tedy mnohem horší než nějaká ta cesta za pomstou, dalo by se říct že scénáristicky se to vrací ke své prvotině Special Forces. Ale Adkins je fajn, bitky sou vynikající a záporáci ujdou. Nicméně co mně tedy pobavilo, když se Adkinse ta jeho ségra zeptá kde celou dobu byl, tak on se na i tak podívá a ten pohled řiká Re-Kill, Wolf Warriors, Ninja: Shadow of a Tear a spousta jiných filmů, tak co je to za debilní otázku, kde sem byl ???!! Byť to asi bylo neúmyslné, tak to bylo vtipné.(1.9.2016)

Tak duo Florentine, Adkins to konečně pořádně zmáklo a natočilo asi nejpovedenější akčňák ze své vzájemné spolupráce a asi bych se tenhle biják nebál ani prozatím prohlásit za druhé nejpodařenější akční béčko roku 2015. Úvodní předtitulková bojová sekvence je naprosto bombastická. Pak to pravda trochu ustrne a na to jak má film krátkou stopáž mohl být ještě o něco akčnější a mezi 20 až 50 minutou se to trochu ponoří do zbytečných keců, ale závěrečný finále od vzpomínaný 50 minuty až do konce je naprostý inferno který umně kombinuje přestřelky a souboje a i když je to celý hrozně laciný a máte dojem, že se to všechno odehrává na jedný planině vedle který je jeden barák z jedním pozemkem a nikam dál se nehneme, tak děj je funkční, na podobnej film naprosto dostačující a inteligenci nijak neurážející. Navíc svým zpracováním to hodně evokuje podobný filmy z 80 a 90 let. Závěrečný finále který je vlastně bráněním toho vzpomínanýho jednoho baráku, jedním hrdinou před hordou protivníků pak působí jako opravdová oldschol klasika. Chyby? No najdou se kromě občasných hluchých míst je Adkins z protagonistů pohříchu jediný který to po celou stopáž táhne. Záporáci jsou jenom do počtu a ty ženský mi byli taky ukradený, ale především za ten konec a v něm několik krutohustých bitek proložených i pár nepříjemnýma fatalitkama si to ty 4* zaslouží. Jinak oproti bitkám působí přestřelky spíš rutině a stereotypně, ale na druhou stranu jsou dostačující. Takže nebudu píčovat. Já su spokojen. V rámci žánru je to asi maximum co se dá z podobnýho projektu vytěžit.75%(22.9.2015)

I když je a navždy bude béčkářem, Isaac Florentine točit umí. Své filmy netrápí zběsilými střihy a naopak si užívá dlouhé akční záběry. A díky tomu, že často spolupracuje s Adkinsonem, který je možná nejlepší bojovník v rámci americké produkce, stojí tyto akčňáky za shlédnutí, i když jsou kostrbaté až hanba a nemají vysoké rozpočty. Bitky tělo na tělo jsou však jedny z těch lepších, které jsou v současné době k vidění.(12.3.2016)

Adkins jakžtakž dokáže hrát v koukatelných béčkových filmech. Close Range je o dvě třídy výše než nedávný Zero Tolerance. Trochu zamrzí, že se zde více střílí než bojuje, ale souboje jsou super. Adkins je zvíře a hned úvodní scéna v paneláku patří mezí nejsvětlejší moment filmu( nože miluji), poté mě zaujal už jen závěr kde si střihnul souboj proti dvěma maníkům, slušná choreografie, kamera i drsnost. Přestřelky patří spíše k průměrnému ranku. Příběh zde netřeba rozebírat, byl zde vůbec?? :) 55%(30.11.2015)

• - Jedná se o osmý snímek režísére Issaca Florentina, ve kterém si zahrál Scott Adkins. (Domin1359)

• - Kvôli nabitému pracovnému programu Scotta Adkinsa (Colton MacReady) muselo byť natáčanie niekoľkokrát odložené. (m.a.t.o.)

• - Choreografiu súbojov mal na starosti Jeremy Marinas, pričom si zároveň zahral aj postavu Cruza. (m.a.t.o.)