• Austrálie

• Nový Zéland

Životopisný / Drama / Hudební / Muzikál

Velká Británie / USA, 2019, 121 min

Zpočátku velmi dobré, skvělý rozjezd a povedené propojení retrospektivy s přítomností, vše ale postupem času zabředlo do jakési příběhové monotónnosti s nikterak kvalitními skladbami, kýčovitými muzikálovými prvky a již stokrát omílaným příběhem o bohatství, slávě a morálním úpadku dříve zakřiknutého, stydlivého klučíka, ze kterého je nyní popová hvězda světového formátu. Náhle, tedy ve chvíli, kdy dosáhne materiální a finanční neomezenosti, začne silně toužit po změně svého zhýčkaného a nestoudně rozmařilého života...alespoň pár změn, tu patologickou vášeň v nakupování si, s dovolením, ponechám, ale jinak už budu hodný a budu pomáhat lidem. Pro fanoušky Eltona jistě zážitek, pro mě průměrný a zbytečně "ulítlý" životopisný film. [Kino Citadela - Litvínov](31.5.2019)

Sovnání s Bohemian Rhapsody se dá jen těžko vyhnout. Rocketman je daleko méně naškrobený, upřímnější a realističtější, ačkoliv částečně snový a nerealistický. Písně v podání Taron Egertona mají snad ještě větší sílu než originál. Sice nemá takový hlas jako Elton, ale čiší z nich obrovská energie a emoce. Prý vám film zpříjemní večer, ja ho viděla před 4 dny a pořád si říkám, jak byl fajn, takže měním hodnocení ze 4* na 5.(6.6.2019)

Kdo hledá podobnost s Freddiem, určitě ji najde. Kromě homosexuality, alkoholu, drog a hudební geniality, také v "Andělu strážném". Zde v podobě Bernieho Taupina. Srovnávání ale vlastně není nijak důležité, protože Rocketman je prostě hodně povedený film.(14.6.2019)

Moje hodnocení: 75%(1.8.2019)

Filmový muzikál o životě Eltona Johna mě bavil. Super písničky, hezké scény, jen občas ty mysteriózní vsuvky mi vadily. Jinak Eltona respektuji, rád si poslechnu jeho písničky a jsem rád, že přežil svůj místy hazardní styl života. Filmu dávám lepší tři hvězdy - 70%.(21.8.2019)

Pán D. Fletcher už pri Bohemian Rhapsody ukázal (aj keď len ako „spolurežisér“), že má cit pre tvorbu životopisných filmov o hudobných velikánov, ikon. Filmom Rocketman sa nám snažil priblížiť malý kúsok zo života fenomenálneho Eltona Johna. Celý film je silne koncipovaný elementmi muzikálu a všetko prechádza hudba, čiže je tu svet, v ktorom E.J. žije (alebo „žil“) celý svoj život. Po uplynutí dvoch hodín filmu si väčšina divákov povie, že ostal to, čo čakal. Klasické prvky „hivezdy“ tu nechýbajú: (super)rýchla jazda do nebies, kopa peňazí, alkohol, drogy, „strata“ skutočných priateľov a snaha napraviť pokazené veci. Avšak dostávame aj dosť osobitné snímky. Ako vznikol Elton z Reginalda? Odpovede jednoznačne musíme hľadať v detstve a vo vzťahu, ktorý k nemu mali jeho rodičia. Aby som to zjednodušil: Elton bol a bude milovaný miliónmi, ale lásku a úctu od ľudí, ktoré si skutočne želal, nedostal (musím však priznať, neviem, že do akej mieri to odpovedá skutočnosti). Potom tu máme jeho sexuálnu orientáciu. To sa pánovi Fletcherovi podarilo zobraziť lepšie (odvážnejšie scény, väčšia otvorenosť), ako v prípade F. Mercuryho už v úvode spomínanom filme. Ostatné časti filmu, ako výprava, kostýmy, hudba a muzikálové prvky, sú na nadpriemernej úrovni. K tomu celému však bol potrebný aj veľmi dobrý Taron Egerton, ktorý do toho dal všetko, čo má (hlas a oddaný herecký výkon). (Teraz ma príjemne prekvapil.) Film „Rocketman“ podľa mňa je vydareným kúskom, ktorý vďaka vyváženej koncepcii dokáže zaujať milovníkov daného žánru. A ako som sa dočítal, skutočný E.J. bol dosť dojatý výsledkom pána Fletchera a spol. P.S.: Ešte jedna poznámka – na záver nečakajte taký hudobný výbuch, ako to bolo v prípade Bohemian Rhapsody. Osobné hodnotenie: 82% (****) (25.8.2019)

Elton John a jeho tvorba mě hudebně utvářela v dětství, když jsem poznával rocknroll a za to dík jemu, že on a podobní ve mně utvořili cit pro správnou muziku.(20.9.2019)

Písničky jsou chytlavé, hned jsem si je začal zpívat taky. Ale celkově je film zbytečný a jen se snaží vyrovnat loňskému Bohemian Rhapsody, které jen tak nic nepřekoná. Nic méně jsem se celkem bavil a rozhodně si ty 4* hvězdy zaslouží. 70%(21.9.2019)

Narozdíl od Bohemian Rhapsody se Rocketman nesnaží popsat umělcův vzestup na vrchol slávy, ale spíše se zabývá jeho závislostí na drogách a jeho smutkem z nedostatku lásky. Film se vám bude líbit podle toho jak moc je vám E.T. a toto téma blízké.(24.9.2019)

Konecne hudobna biografia, ktora sa neboji ist do hlbky a je kreativna, a pritom som sa nespolieha len na hudbu samotnu. Taron ma fakt prekvapil povodbne som predpokladal ze Kingsman bude jeho vrcholom, mylil som sa.(30.9.2019)

Nevím, co k tomu napsat, jsem ohromená. Vynikající film!(1.10.2019)

Je Rocketman pro skalní fanoušky Eltona Johna nebo film pochopí a docení i milovník muzikálů nebo obyčejný divák? Nedokážu jasně říct, protože jsem od každého trochu. Rozhodně to je nadprůměrný film, který umí Eltona Johna představit, vynést ho do nebes a během pár minut totálně zhnusit. Jenže mu pořád fandíte a doufáte, že se konečně vzpamatuje a udělá obrovskou stopu do hudební historie, kterou nyní, když se o něm točí film, určitě udělal.(28.5.2019)

Občas se stane, že jdete do kina nahypeovaní a odejdete zklamaní se skleslou hlavou.... Hrozný pocit a my jej dnes večer okusili naplno. .... BH Rhaspody může za to, že jsme na tento film vůbec šli do kina, protože hudební filmy moc nemusíme, ale Queeni byli fakt výteční. Ale zároveň o to více jsme byli zklamaní. Nejen, že to spíše připomíná muzikál a ne hudební životopis, ale také nevhodný obsah filmu (gay sex, vulgární slova, drogy, alkohol) a úděsná 70. léta. Chybí tomu jiskra, je to dějem velmi podobné Queenům, nehledě na to, že Rocketmana natočil stejný režisér, který dotáčel Bohemian Rhapsody. I když scenárista také zapojil a rozvinul svou fantazii, filmu to nepomohlo. Žádná legendary scéna, kterou bychom si pamatovali celý život, přesto to má 2 poslání: bez lásky jsi ztracený a také, že i když jsi na dně, můžeš vše změnit, jen když chceš a velmi nadějný herec Taron Egerton (který všechny písně ve filmu nazpíval sám) podal přesvědčivý výkon a nominačku mu asi budeme přát. Celé je to vesměs průměr a to ještě s přimhouřeným okem :-) 50% ....... Ale fakt, film o Freddiem byl o dost podařenější a to máme k oběma interpretům stejně blízko!(1.6.2019)

V momentě kdy jsem se dozvěděl, že Eltona bude hrát můj nejoblíbenější herec Taron Egerton jsem měl naprosto jasno že film podpořím a zajdu do kina. Příběh mapuje Eltonův život od útlého mládí po kolaps kdy půjde do léčebny a je to opravdu jízda. Vztahové linky s rodiči jsou srdcervoucí, vztah s nejlepším kamarádem Berniem ( ultra sympaťák, který mu složil texty k 95% jeho písniček) je dojemný a vztah k jeho závislostem je zdrcující. Písně jsou skvělé a velký bonus pro Tarona který je sám nazpíval. Celkově hrál Eltona dost přesvědčivě (i když na začátku jsem v něm stále viděl Eggsyho tak v průběhu filmu se to změnilo). Film je dojemný, veselý, rytmický, ale i zdrcující. Nutno podotknout že je film točený stylem jak Elton vnímal určité situace a proto tam jsou kolikrát prazvláštní momenty, ale na to si v průběhu zvyknete. Na závěr dodávám že dětský představitel Eltona vypadá jak kdyby to byl opravdu on za mlada, neskutečná podoba. Povedený kousek který si po zvážení zaslouží 4 hvězdy.(3.6.2019)

Videorecenze: https://www.youtube.com/watch?v=6WmWOIerSrY(5.6.2019)

Nejsem nijak velký fanoušek Eltona Johna, ale nádherné písničky z filmu mi v hlavě zůstanou ještě několik dní po zhlédnutí. Rocketman je dokonalý muzikál a to hlavně v první polovině, která se mi díky tomu líbila nejvíc. Bohužel když hudba přestane hrát a kecá se je to trochu slabší, proto je lepší film si užívat a brát jej jako hudební snímek než-li životopisný (taky si na to film nijak nehraje - na jednu stranu dokáže občas působit hodně emotivně, to hlavně pak když se hlavní postava dostane z optimistické již zmíněné první poloviny a začínají problémy s drogami a alkoholem). Jestliže nemůžete vystát hudbu Eltona Johna hraného perfektně Taronem Egertonem, navrhuji se této pro mne celkem příjemné filmařině vyhnout. Těm ostatním vřele a bez váhání doporučuji. 7/10.(22.6.2019)

Asi prvý film v ktorom ma "muzikalove vložky" bavily a sadli tam ako riť na šerbel (a to muzikálové filmy nemám moc v oblube). Film je nadupaný od začiatku až po koniec s celkom svižným driveom. A za mňa udeľujem hercovi T. Egertonovi oscara zato ako zvládol tie fakt teplé scény.(24.6.2019)

• ESW

Jenom, že mám slabost pro Erdogana. Nuda, bez pointy.(8.7.2019)

Na film jsem se moc těšil, protože ho předcházely jen samé pozitivní zvěsti. Obzvláště kvůli srovnání s pro mě nepříliš povedenou exkurzí do života Freddíeho Mercuryho. Na druhou stranu však musím přiznat, že z hudby Eltona Johna znám jen jednu placku s největšími hity, protože byl pro mě vždy moc popový. Nikdy jsem ho za nějak velikou hvězdu nepovažoval. Ani film mě nepřesvědčil, ačkoli snese ono nabízené srovnání. A v některých momentech v něm vychází i lépe. To svou muzikálností a dravou živostí, nespoutaností, kterou se podařilo úspěšně převést na plátno. Naopak až moc přičichl k muzikálu, což mé hodnocení sráží o hvězdičku. Nicméně představitel hlavní role je naprosto skvělý a věřím mu, že je Elton John. Dokázal mě přesvědčit a pustit do svého nitra, a to se chladnému Malekovi vůbec nepodařilo. Nicméně je mi jasné, že Bohemian Rhapsody v tomto souboji zvítězí, alespoň v naší zemi, kde jméno Eltona Johna není tak populární jako asi jinde. Ale filmový zážitek to byl silný a rád si ho zopakuji, což u Queen jsem tvrdit nemohl.(22.7.2019)

Rocketman, bude pro mě 1000x víc film o nestandartním zpěvákovi, než vylhanej Bohemian Rhapsody. Taron je prostě Elton. Rami Malek sice ty Fredieho manýry stvárnil dobře, ale on si hrál na skutečnost. Rocketman je prostě jen skvěle odvyprávěný film / životopis, který přiznaně tu skutečnost ani nekopíruje ani se nesnaží říct "tahle to bylo". Za mě 4 silné stár jaké si zaslouží jak Taron, tak i Elton. Při některých písních jsem si notoval spolu s půlkou kina, což se mi u Bohemian Rhapsody nestalo.(31.7.2019)

Na Barbie to Regie sice nedotáhl, ale tuším, že se zase hrabal Donatelle ve skříni, prasák. Krom pár vykradených cirkusáckých stanů zvládl nashromáždit i krapet toho talentu, a to zpěv stranou, v tom jsem nejlepší samozřejmě já. Nevybavuju si, že bych vůbec kdy zaznamenala jinou opelichanou přihřátou slípku, co si sedne za klavír a vyprodá arény po celém Mumulendu, to je přece má práce! To já mám pomrkávat na Keny a prokládat garáž slunečními brýlemi! Já, já, já! Hodní romantičtí chlapečci to ale mají v životě těžké, v dětství byli za školou, když se zrovna instalovaly do hlavičky emoční spínače, a tak to musel chudák Elton prokládat koksem a píchat holky, no fuj. Nakonec se na něj ale stejně usmála barbína a objevil kamarádku lásku, a to nám ještě na stará kolena straší ve filmech. Je mi z toho úplně růžovo.(7.8.2019)