• Austrálie

• Nový Zéland

Životopisný / Drama / Hudební / Muzikál

Velká Británie / USA, 2019, 121 min

Další významná hudební osobnost se dočkala filmové podoby a opět je u toho i Dexter Fletcher. Oproti Bohemian Rhapsody je však Rocketman upřímnější a méně megalomanský. A to je zároveň menší kámen úrazu. Rocketman nepůsobí tak pompézně, jak by asi mohl působit, a je tak více osobnější, což by mohl někdo více ocenit, ale v mém případě je tomu spíše na škodu. Rozhodně musíme smeknout před Taronem Egertonem, který roli Eltona Johna výborně zahrál a odzpíval. Povedené, leč z mého pohledu to mohlo být ještě daleko lepší.(15.8.2019)

Bohužel nejde nesrovnávat s Bohemian Rhapsody. Výstřední gay se stane superstar, nerozumí si s tátou, propadne drogám, přijde o své blízké, ale nakonec to všechno dobře dopadne. Scénář byl v podstatě stejný. Zjistila jsem ale, že už mi žánr muzikál moc nesedí. Nicméně za kameru, kostýmy a především představitele Eltona 3 hvězdičky dám.(30.5.2019)

Je čas zapomenout na Bohemian Rhapsody. Je tu další (a podle mě zdařilejší) životopisný film hudební legendy. Zpracování bylo mnobem zajímavější a stylističtější. Elton vlastně celý příběh filmu vypráví v roce 1996 na odvykačce. Také se mi líbilo, že jeho nejdůležitější momenty v kariéře byly zpomalené a tím se na ně upozornilo. Písně jsou součástí děje a nejsou to jen nějaké hity, které zrovna vymyslel. Pro Taron Egertona byla tato role jako stvořená. Úžasně se do Eltona vžil a místy jsem měl pocit, že to je opravdu Elton John (stejně skvělou práci předvedl i Rami Malek). Základní rysy jsou samozřejmě dosti podobné jako v Bohemian Rhapsody (alkohol, drogy, nezávazný sex, vzestup kariéry, totální dno apd.), ty však patří do většiny životů hudebních hvězd. Vyloženě špatného hereckého výkonu jsem si nevšimnul. Bohužel, takový úspěch, jako Bohemian Rhapsody, to mít nebude. Okolo Queen a Mercuryho je mnohem větší halo a i film byl mnohem více propagován. Rocketman byl však podle mého o kus lepší.(31.5.2019)

Dobry muzikal, asi i dost uprimny, nicmene podle recenzi jsem cekal vic. Idealni sledovat za destiveho odpoledne doma na kanapi.(1.6.2019)

Dvouhodinový videoklip na téma Eltonova života. Jestli byli jeho rodiče jenom z poloviny tak hrozní, tak chápu že se stal alkoholikem. Klasický realistický životopis to není, film je spíš vzdálený bratranec Sametové extáze. Zajímalo by mě, jak moc hlas Tarona Egertona ve studiu přibarvili, protože místy zní naprosto stejně jako Eltonův.(2.6.2019)

Průměrné životopisné drama s úžasnou hudbou a ještě lepším Taronem Egartonem. Myslím si však, že Elton John svůj život prožil mnohem více v depresích a psychicky na dně, než jak nám bylo ukázáno. Pokaždé, když se filmový Elton začal do problémů dostávat, a divák ho začal litovat, tak tu správnou atmosféru zkazila muzikálová vsuvka (která se vyskytovala často a do filmu se nehodila). Kdyby v Rocketmanovi nebylo tolik milostných (homosexuálních) a muzikálových scén, byl by to jeden z nejlepších snímků roku, bohužel si to za mě vyšší hodnocení nezaslouží.. 65-70%(3.6.2019)

Rocketman je skvělý emocionální muzikál s opulentními hudebními čísly a skvělými hereckými výkony..Je zde velice hodně zajímavých a originálních nápadů a písničky Eltona Johna k jeho životu prostě sedí :) Konec byl o hodně více komornější než Live aid v Bohemian Rhapsody, ale to vůbec tomuto filmu neuškodilo..možná spíše pomohlo :D 8.5/10 možná později hodnocení zvýším nebo snížím :D Viděno jen jednou <3(9.6.2019)

V skratke by sa dalo povedať, že Rocketman prináša to, na čo sa v Bohemian Rhapsody mierne pozabudlo, a teda hĺbku. Hoci ponúka skôr o skratkovité momenty trefných vhľadov, tie prichádzajú v správnom čase a dávajú absolútny zmysel. Scenár teda vôbec nepôsobí spoštene a šikovne zvolené hudobné čísla zosilňujú ich pôsobenie. A to musím pochvalne skonštatovať aj napriek mojej obrovskej alergii na muzikály a muzikálo-idné filmy. Dá sa povedať, že všetkého je v tomto filme tak akurát.(9.6.2019)

• fajntomas

Na muzikál jsou ty písničky hodně špatný a špatně zazpívaný, spíš chtěl někdo prodat erotický scény. Myslím že takhle by to natočil Renč, kdyby měl za úkol to udělat zadarmo se studentama za minimální náklady. Viděli že Queen bude trhák, tak narychlo natočili něco na stejný vlně, ubrali na penězích a kvalitě a přidali na homosexuálních scénách. Dvě hvězdy za ty dvě tři slušný písně a dojemný scény, jinak fakt trága.(10.6.2019)

Dokonalé. Smiech, radosť a potlesk na plátne vo mne vyvolávajú slzy a smútok...(13.6.2019)

Nevyhledávám životopisné snímky ...ani Bohemian Rhapsody jsem doposud neviděl ...ale vzhledem k tomu, že mám rád diskografii Eltona Johna, šel jsem na Rocket Mana do kina ...a celkem mě překvapilo, že jde o muzikálově laděný film, který rychle odsýpá ...nenudí, nehraji si na přehnanou depresivitu ani dramatičnost - třeba ve scéně spojenou s Eltonovým pokusem o sebevraždu - všechno krásně zapadá a pro lidi s podobnou povahou může být k zamyšlení(16.6.2019)

Co Bohemian Rhapsody mělo být.(23.6.2019)

Ne každému sedne muzikálový styl vyprávění, mě se to líbilo, zvlášť když Rocketman přišel až po BohRap. Pár scén jsem si musel pustit znovu samostaně. Je to ostřejší než BohRap a to se mi líbí. U těchto druhů filmů podle mě nikdy nevytvoříte veledílo. Egerton výborný. Opět dobrý průměr na 3 hvězdy.(25.6.2019)

Samozřejmě se nemohu ubránit srovnaní s Bohemian Rhapsody, zvlášť, když příběh je skoro totožný. Rocketman si však jede spíše muzikálovou cestou, která je za začátku nápaditá, ke konci však trochu otravná a nevhodně míchající se s dramatickými prvky. Bohemian Rhapsody bylo velkolepější a hlavně osobitější. Edgerton fajn, srovnatelný s Malekem. 3*(27.6.2019)

Skvělý film který si zaslouží Vaší pozornost.(30.6.2019)

Životopisný filmový muzikál režírovaný Dexterom Fletcherom s Taronom Egertonom ako Elton John v hlavnej úlohe. Keď som si pred niekoľkými mesiacmi prvýkrát prečítala túto vetu, bola som si takmer stopercentne istá, že tento film sa stane jedným z mojich najobľúbenejších. A mala som pravdu. To, čo som počas pozerania vo filme hľadala som aj našla - nesmierny dôraz na detail a obrovský cit, ktorý do filmu šiel. Herecké obsadenie je kategória sama o sebe - Taron ako Elton sa predviedol nielen ako vynikajúci a až priam desivo talentovaný herec, ale aj ako spevák. Jamie Bell ako Bernie bola skvelá voľba a chémia medzi nimi fungovala skvelo - blízky vzťah medzi Berniem a Eltonom bol vyobrazený dojímavo a priam nádherne. Práve tento vzťah bol (a stále je) tým, čo na mňa vo filme najviac zapôsobilo.(26.7.2019)

Taron hraje opět naprosto geniálně, je to i skvěle řemeslně zpracováno, ale prostě mě to tak úplně nechytlo. Asi to bude tím, že na rozdíl od Bohemian Rhapsody jsem Eltona neposlouchal, vlastně jsem znal jen jednu píseň. Navíc oproti BR, což byl hudební film, je toto už čistě muzikál, spousta scén je dost abstraktních a snových a měl jsem trochu problém se orientovat v ději.(27.7.2019)

Moj nazor je, ze ide takmer o dvojca Bohemian Rhapsody, az na to, ze Elton este zije a taktiez Rocketman je obohateny o muzikalove vsuvky. Samotny zivotopis velmi podobny, alkohol, drogy, sex, homosexualita, samota atd. Elton John sa stal hviezdou raketovou rychlostou, pohltil ho svet soubiznisu a stavim sa, ze keby neprestal so svojimi zavislostami, uz by tu tiez nebol. Kazdopadne smutny film...(28.7.2019)

• ProchySBK

Hroznej guláš. Vypadá to že čim větši bukvice tim větší hit, kterej roztancuje svět. Potěš prdel - což v tomto případě sedí jak prdel na hrnec. Queeni byli kritizovani ze moc songu tam nezaznelo celejch a tak udelali tenhle čardáš. Hlavně hodně barev a poradne to zamychat.(31.7.2019)

Rocketmana jsem si užil náramně. Taron mě dostal i v Orlovi Eddiem, ale tady mě rozsekal. Muzikálový styl mi nijak nepřekážel, jsem spokojený.(4.8.2019)

Sorry,ale ten muzikálový štýl filmu ma vôbec nechytil,avšak Taron Egerton bol výborný.(7.8.2019)