• Austrálie

• Nový Zéland

Životopisný / Drama / Hudební / Muzikál

Velká Británie / USA, 2019, 121 min

Další významná hudební osobnost se dočkala filmové podoby a opět je u toho i Dexter Fletcher. Oproti Bohemian Rhapsody je však Rocketman upřímnější a méně megalomanský. A to je zároveň menší kámen úrazu. Rocketman nepůsobí tak pompézně, jak by asi mohl působit, a je tak více osobnější, což by mohl někdo více ocenit, ale v mém případě je tomu spíše na škodu. Rozhodně musíme smeknout před Taronem Egertonem, který roli Eltona Johna výborně zahrál a odzpíval. Povedené, leč z mého pohledu to mohlo být ještě daleko lepší.(15.8.2019)

Úprimne čakal som o dosť väčšiu nálož. Je to taký typicky rutinný príbeh alá drogy, sex a rock´n ´roll, kedy je tu kopec nespravodlivosti a podrazov a super hudby. Elton je určite umelec a bolo pre mňa celkom zábavné sledovať, koľko jeho piesní vlastne poznám, hoci som nevedel že patri jemu. Páčili sa mi ozvláštnenia, komunikácia so svojim mladým ja, aj predstavy, ktoré prekračovali realitu. Byť na nich postavený celý film bolo by to o triedu lepšie. Takto je to bohužiaľ len ďalší životopisný film akých sme videli tisíce, len je natočený v roku 2019. Som rád, že som to videl ale bohužiaľ nie je to Bohemian Rhapsody. A dojem okrem skvelej hudby rýchlo vyprcháva. Taron Egerton je ale skvelý.(7.8.2019)

Až moc sa tu rozpitváva psychológia a Eltonove vzťahy s rodičmi (Freud by mal radosť), čím zostáva príliš málo priestoru na jeho životný príbeh, ktorý tu je zhrnutý zhruba do pol hodinky - prvý hit, koncerty, platne, drogy, alkohol - 20 rokov z rýchlika. Inak celkom nuda, aj keď Egerton je fantastický. And where the fuck is "Candle in the Wind"?(22.8.2019)

Jedním slovem: zážitek Skvěle zahráno, procítěno, prozpíváno. Taron je hezčí variantou Eltona, rozhodně je talentovaný ve zpěvu. Boží jsou retrospektivní návraty do dětství, kdy chcete malého Reggieho obejmout, pochválit. Vkusně propojený vizuál s melodií, kde vás herecké obsazení baví a věříte jim, co říkají. Děkuji! Z kina jsem odcházel s úsměvem ... i se slzou v oku.(10.6.2019)

Velmi okázalý snímek ( spíše muzikál nežli životopisný film) o velmi okázalém člověku, kde se může stát téměř vše. Vše může být pravdou, ale tak nemusí. To je kouzlo tohoto filmu. A samozřejmě neskutečnej Taston Eggerton, který sice už ve Zpívej! Ukázal, že zpívat umí, ale až tady ukázal jak moc. Byla to jízda (ačkoliv jsem doufal ve větší), která rozhodně nenudila. Však také, aby bylo pod Vaughnovým dohledem něco nudou, to už by se asi Svět zbláznil. U mne tedy, i přes lehké zklamání umocněné některými recenzemi, panuje spokojenost a za mne nejde tedy než doporučit...75%.(3.6.2019)

Docela slušné, ale asi jsem od toho čekal víc. Víc muziky, víc bláznivé snové scény, víc originality, víc... nevím. Ale i nehledě na očekávání to zkrátka není žádný zázrak.(10.6.2019)

Nádherný muzikál s bolavou duší, který v bollywoodském stylu rozfouká oblak třpytek a peří, spolu s Billiem Elliotem protančí v rytmu rock-and-rollu předměstím až na obří pódia a stáhne vás pod hladinu, aby vám ukázal hloubku smutku jednoho nemilovaného chlapečka z londýnské řadovky. Taron Egerton mu vdechl přesně tu škálu emocí z Eltonových melodií, na hraně mezi nestoudným sentimentem a zdrcující zranitelností.(30.5.2019)

Začátek filmu trochu rozpačitý, pak nevím, jestli jsem si zvykla na ty prostřihy a nebo to skutečně bylo lepší, ale druhá polovina filmu výrazně lepší. Jinak celý mi to trochu připomínalo Moulin Rouge Baze Luhrmana, jen tam ty přechody z textu do písní byly přirozenější. Taron Egerton mi hrozně připomínal mladého Heatha Ledgera, takže pokud se bude někdy točit filmu o Heathovi, tak tady máme horkého kandidáta.(30.5.2019)

Vydařený mix hudebního filmu a muzikálu, v jehož středu se nachází Elton John s mimikrami výborného Tarona Egertona. Tak přesně takto by se dal v pár slovech popsat snímek Rocketman, který rekapituluje životní dráhu jednoho z nejznámějších hudebníků současnosti. Jistě, na loňský počin "Bohemian Rhapsody" tento snímek poněkud ztrácí zejména v celistvosti děje, nicméně tento nedostatek režisér Dexter Fletcher víceméně vyvažuje skvělými hudebními a tanečními čísly. Za zmínku vyjma Egertona rovněž stojí i mladí herci, jež hrají Eltona v dobách jeho dětství a dospívání. Celé to pak rámují krásně vypointované alegorie na zlomové okamžiky jeho života – například scéna v bazénu. Co tedy dodat na závěr? Na snímek Rocketman se Vám bude již od samotného začátku velmi dobře koukat. Je to dáno zejména díky svižnému střihu, písním a hereckým výkonům, což z tohoto počinu dělá další povedený životopisný a hudební "zářez". Skvělá práce! „Why the fuck would I want that Bernie? You know, you wouldn't say these things to me if you were a real friend. People don't pay to see Reginald Dwight! They pay to see ELTON JOHN! Don't ever tell me how to do my fucking job!“ (21.7.2019)

• Lacike

Asi to je lepší film ako Bohemian Rhapsody, ale bohužiaľ pre mňa je tento životopis do veľkej miery pojatý ako muzikál a tie fakt nemusím. Naviac Eltonova hudba ma ani zďaleka neberie tak veľmi ako pesničky Queen. Holt nie je buzna ako buzna. Takže už po pol hodine som mal toho dosť. Pre fanúšikov Eltona to ale bude celkom pohodový životopisný muzikál.(8.8.2019)

Možná je to tím, že jsem měl obrovské očekávání, ale jsem docela zklamaný. Nedokázal jsem se ponořit do děje, tak jak se to běžně u tohoto typu filmu stává. Jasná byla i dějová linie, kdo se trošku o hudbu zajímá věděl, že jeho život byla podobná horská dráha, jako u většiny takových star, takže ani tady žádné překvápko. No a tak zůstalo jen u kvality snímku jako takového a tam, alespoň pro mne, ty kolečka do sebe nezapadli, tak jak by měli. Proto film hodnotím jako průměr, který je pro mne spíš zklamáním.(14.9.2019)

Ač miluji hudební životopisná zpracování slavných osobností, tak tentokrát na 5 nepůjdu. Možná to je trochu tím, že mám ještě v živé paměti (pro mě naprosto úžasné) filmové zpracovní jiné hudební ikony a to Freddieho. Ale taky to může být tím, že hudba Eltona Johna mi zas tak blízká není. Každopádně tohle byl určitě originální a pěkně propracovaný kousek. Musím uznat, že si s tím dali opravdu práci. Taron byl naprosto skvělý. Když budu opět srovnávat, tak jeho podoba ve filmu s Eltonem byla určitě větší než Maleka s Freddiem. Moje oblíbené songy tam zazněli. Např. I want love,Your song nebo Sorry seems to be the hardest word, který teda k mému zklamání nedostal takový prostor, jak bych si představovala. Když se ještě vrátím k Taronovi, tak zpívá opravdu krásně a ikdyž nemá jedinečný hlas Eltona, tak ostudu mu určitě neudělal. Ještě mi stojí za zmínku jeden herec... Richard Madden, který ztvárnil Eltnova partnera. Ten chlap je chameleon. Celou dobu jsem přemýšlela nad tím, koho mi připomíná. Rozhodně bych si ho nespojila s Robem Starkem či princem z Popelky. Ten chlap se mi začíná líbit čím dál víc :-)(1.6.2019)

Najväčšie filmové očakávanie nového mesiaca. "Rocketman" je podľa mňa skutočne vynikajúci životopisný hudobný film. Plný energie, plný života a okrem toho som často mal pocit, že som Eltonovi plne rozumel. Nič sa nestane zo dňa na deň. Je zaujímave nahliadnuť do jeho detstva. Ako sa neustále snažil získať lásku druhých. A ako mu ju nikto nedával. A cítil sa sám. Obdivujem jeho talent, že bol schopný zložiť hudbu na texty. V dnešnej dobe sa to robí skôr opačne, no vďaka tomu mohli vzniknúť skutočne rôzne zaujímavé skladby. Potom ale nahliadneme aj do obdobia 70-tych rokov, keď sa dostal obrovský úspech. A opäť je tu vidno skvele jedna vec. Nie je nič horšie, ako dať svoj život do rúk človeka, ktorý vo vás vidí len značky dolárov. Skôr či neskôr vás ten parazit absolútne zlikviduje a ešte vás bude obviňovať ako ste mu zlikvidovali jeho biznis. Viem si predstaviť, že zvládať veci v takejto časovej tiesni, s takými termínmi a okrem toho tvoriť novú muziku je v podstate pre autora likvidačné. Niekedy nie je dobré dostať až príliš vysoko. Aspoň teda v určitých aspektoch. Jeho rodičia okrem toho mi prišli skutočne odporní. Scénka, kde má podpísať otcovi platňu je jedna z najkrutejších momentiek v celom filme. Hudba je vynikajúca a okrem toho Taron Egerton ma maximálne presvedčil o tom, že je Elton John. V mojich očiach vynikajúci hudobný film, ktorý je treba vidieť a najlepšie v kine. Zanechá to vo vás ten obrovský feeling, ktorý ten film potrebuje. Takže v mojich očiach rozhodne film stojí za to a môžem ho odporúčať. Hodnotenie: A(2.6.2019)

Už dlouho jsem žádnému filmu nedala čtyři hvězdičky, tady to udělám s klidným srdcem. Ten snímek baví, je to jedna velká, extravagantní, ale přesto sympatická jízda, která funguje a přináší s sebou trochu netradiční pojetí.(9.9.2019)

Dost mě štve neustálé srovnávání s Bohemian Rhapsody. Hlavně srovnávají ti, kteří Bohemian Rhapsody nesnáší a tak neopomenou prohlásit, že toto je ale fakt o móóc lepšejší. No tak není. Je to hlavně jiné. Zrovna tak, jako je jiný Elton než Fredie. A to přitom jejich život se vyvíjí až překvapivě jako podle kopíráku. Mně se Rocketman líbil, mám jenom trochu problém s Eltonem. On je vynikající muzikant a má nádherný hlas, ale postrádá charisma. S tímto osobnostním materiálem se povedlo natočit opravdu dobrý muzikál.(18.6.2019)

Film zdaleka nedosahuje kvalit Fredieho, na druhou stranu se mi tam líbil hlubší záběr do "teploučské" psychiky - studení rodiče a psychoterapie - to mě jen utvrzuje v přesvědčení, že část homosexuality je sociálně determinovaná...(12.10.2019)

Nie som pravým fanúšikom extravagantného šoumena Eltona Johna, ktorý vie parádne skombinovať - klavír so spevom, čo taktiež s doplnkom (pridaním) jeho typických, uletených kostýmov, pridáva na samotnej, konečnej zaujímavosti (hudobnej udalosti) spojenej s veľkým očakávaním, čo zo seba opäť vydá, ale i napriek tomu som si tento pozoruhodný retro snímok vskutku dosť užil, asi aj kvôli tomu, že sa na nič nehrá, je bez akejkoľvek servítky i cenzúry, je úplne prirodzený, ako sa len dá. Nedá sa povedať, že by bol totálne kontroverzný, akoby ste skrytou kamerou sledovali skutočného E.J. , ale aj tak má kopec silných sekvencií, ktoré sa neboja zájsť do krajnosti. _ Spevácka i-k-o-n-a sa podieľala na realizácii filmového diela, ako výkonný producent, čiže je úplne pochopiteľné, že si predovšetkým starostlivo ustrážil excelentného hereckého predstaviteľa - Tarona Egertona, ktorý je priam božský, skvostný, unikátny, alebo si myslím, že dohliadal nielen nad scenárom Leea Halla, ale určite i režisérovi Dexterovi Fletcherovi „fušoval” do remesla, keď mu radil, kedy nakrútiť najlepší záber... Spomínaný D. Fletcher, mimochodom dokončoval minuloročný filmový trhák - Bohemian Rhapsody (po problémovom r. Bryanovi Singerovi, aj tak považujem jeho zásluhy za najväčšie), ktorého spevák, líder - Freddie Mercury (r.m. Farrokh Bulsara), je podľa mňa oveľa lepší, charizmatickejší „SLÁVIK” , než Elton John (rod. meno Reginald Kenneth Dwight), s tým okrajovým paradoxom, že táto recenzia ide v tom duchu, že o veľkom šoumenovi sa nakrútil slávnostnejší snímok, než o interpretovi, ktorého vnímam, ako človeka s darom od Pána Boha pre dokonalý spev z nebies ! PS : Tvorcovia sa zvyčajne nevyhli typickým klišé, t.j. stvárňovanie postáv a stárnutie. Vezmite si, že medzi Bryce Dallas Howard a Taronom Egertonom je iba 8 ročný vekový rozdiel, a pritom sa ksichtia : „matka a syn” , už tým pádom sa film stáva menej uveriteľným, a to ešte nehovoriac o opotrebúvaní f. charakterov, to je mimo môjho rozumného chápania !(31.5.2019)

Muzikál pojatý do hloubky a občas pracující i se symboly. Úspěchy i pády a dávná traumata otevírají třinácté komnaty z dětství i u diváků. A k vyprávění příběhu jsou použity všechny možnosti obrazové i zvukové složky filmu. Zvláště té zvukové ve formátu Dolby ATMOS. Tento film je tak patrně prvním, u kterého je ke zhlédnutí systém Dolby ATMOS nepostradatelný.(29.5.2019)

Hned na začátek si vyjasněme dvě věci: Nejsem nějaký velký fanoušek hudby Eltona Johna a především...... odmítám v této recenzi srovnávat Rocketmana s Bohemian Rhapsody! Je to jednoduše proto, že Bohemian Rhapsody a Rocketman jsou hodně jiné filmy. V obou případech jde sice o životopisy dvou pěveckých legend, zatím co Bohemian Rhapsody je ale o Freddie Mercurym a jeho kapele Queen a jejich příběh doplňují jejich známé písničky, Rocketman vypráví Eltonu Johnovi a jeho písničky se ve filmu nejen zpívají, ale především se Johnovy písničky používají v rámci muzikálových čísel. Těch klasických muzikálových čísel kde je normální, že celý dav tančí a zpívá a po konci písně se celý dav začne chovat jako by se nezpívalo, dá se v něm zpívat se svou o 20-let mladší verzi a dějí se v nich věci, které by se reálně stát nemohli. Rocketman totiž ani nemá být biografií podobně jako Bohemian Rhapsody ale hudební fantazii, kterou zpěvák Elton John pravděpodobně jen tak jednoduše odvyprávět nemohl, protože si pravděpodobně většinu ze začátku své kariéry díky drogám a alkoholu jednoduše nepamatuje. Režíruje Dexter Fletcher, který po vyhazovu Bryana Singera dodělával Bohemian Rhapsody a předtím natočil Orla Eddieho ke kterému mám sice výrazné výhrady, jeho režie mě ale bavila a řekl jsem si, že k příběhu Eltona Johna by mohla sednout. V Orlu Eddiem si jinak hlavní roli zahrál Taron Egerton..... a Eltona Johna nehraje nikdo jiný než Taron Egerton! Byla to jistě dobrá zpráva v tom, že si režisér a hlavní hvězda budou sednout a nabídnou snad co nejlepší biopic, který se bude minimálně pokoušet vyrovnat Bohemian Rhapsody. Nejen Fletcherovi a především Egertonovi ale všem co se na filmu podíleli se musí sklopit klobouk dolů. Rocketman je totiž povedená biografická hudební show, která si jede ve výrazně odlišném typu vyprávění než je zvykem a je to na tom to pozitivní, protože raný začátek kariéry Eltona Johna rozhodně nebyl jednoduchý.... Trápí mě možná fakt, že co se týče Bohemian Rhapsody byl celý příběh Freddyho Mercuryho výrazně zajímavější a především Mercury umřel a tudíž byl jeho příběh zakončený a více díky tomu celé vyprávění Bohemian Rhapsody tak emocionálně fungovalo. To se u Rocketmana samosebou nemůže povést, protože Elton John je pořád naživu a při síle a tak se musí emoce těžit především z toho, že i když je John pořád naživu, vytrpěl si toho hodně a to už od dětství- Matka a otec o něj nejevili zájem, byl stydlivý, potýkal se svojí homosexualitou a ze začátku ani pořádně nevěděl jak se prosadit v showbyznysu a když se mu to konečně povedlo, další horská dráha jeho života začala.... Příběh Reggieho Dwighta se sice na první pohled nemusí zdát tak výrazně zajímavý jako příběh Farrokha Bulsary, ve skutečnosti je ale i celý Reggieho příběh v rámci příběhu neskutečná dráha plná životních nástrah a emoční nevyrovnanosti, které Reggie později utopil v drogách, chlastu a sexu. Film především pracuje s tím, že Elton John v skupinovém sezení doslova vypráví o tom jaký čůrák od roku 1975 byl a i když se nepoví v jakém roce John příběh vypráví, pravděpodobně to ale bude na konci 80. let. Zatím co Bohemian Rhapsody se ale celou dobu drželo reality (samosebou pár věcí není přesně věrné pravé historii), Rocketman si hraje s tím, že je mimo realitu a dít se může naprosto cokoliv. Díky tomu se objeví spoustu vizuálních prvků o kterých divák ví, že ve skutečnosti nedějí a vše je jenom v Johnově speciální hlavě, vše to ale funguje a perfektně utvrzuje atmosféru v daném vyprávění. Především choreografie spojená se singly Eltona Johna je perfektní, zvláště když se k tomu přidá i vše okolo včetně perfektního, PERFEKTNÍHO TARONA EGERTONA! Tarona Egortona mám rád už od prvních Kingsmanů a táhne nahoru i výrazně špatné filmy (poslední Robin Hood!) a věřil jsem, že se s rolí Eltona Johna silně popere. A já prostě v případě Egertona nemůžu nic jiného než chválit, chválit a zase chválit. Egerton nehraje Eltona Johna, protože se stal Eltonem Johnem. Všechny písně Eltona Johna dokonce ve filmu nazpíval sám, tedy něco úplně jiného než v případě Bohemian Rhapsody kde Rami Malek sázel na playback v podobě Queenovských hitovek. Poměřovat ale celkově jestli lepší herecký výkon podal Rami Malek nebo Taron Egerton je hodně tvrdý oříšek, herecký výkon Maleka byl možná ve finále přece jen trochu výraznější i tak byl ale Egerton perfektní a minimálně tu Oscarovou nominaci bych mu opravdu přál i když Akademie bohužel těžko udělí dvakrát za sebou Oscara v kategorii nejlepší herecký výkon v hlavní roli v podstatě za ,, úplně stejnou roli ´´. Také je Rocketman celý vulgarit, drog, pánského sexu a skvělého vypravěčského tempa. Nedivil bych se kdyby Elton John pravděpodobně na producentské židli některé části svého života výrazně změnil, hádám ale, že většina je pravdou a Elton John dost možná v Rocketmanovi ze svého života předvedl mnoho věcí o kterých předtím nikdy veřejně nemluvil. A nikdo by se mu za to neměl divit.... Skvěle natočená biografie, která je sice hodně utržena ze řetězů, na druhou stranu ale tak alespoň vizuálně ohromí a především vypravěčskou strukturou a výborným Egertonem v hlavní roli potěší. I když jsem na začátku řekl, že nebudu porovnávat, musím říct, že i když mám Bohemian Rhapsody přece jen o trochu radši (Live Aid finále Rocketman pochopitelně jen tak nepřekonal!), Rocketman je také skvělou biografii, která na to šla výrazně po svém a představila Johna Reida na rozdíl od Bohemian Rhapsody trochu v jiném světě. Jestli je jinak lepší John ,, Malíček,, Reid z Bohemian Rhapsody nebo John ,, Robb Stark´´ Reid z Rocketman je těžká otázka, jelikož s Reidem pracuje každý film jinak. Richard Madden mě ale pořád nepřestal bavit a společně s Jaimem Bellem jsou Egertonovi skvělými hereckými poskoky. PS: Jak jsem čekal tak ve filmu chybí Johnovy songy z Lvího krále (Circle of Life, Can You Feel the Love Tonight nebo I Just Can't Wait to Be King by prostě Disney neschválil i když je otázka jak práva na Johnovy songy k tomuhle filmu fungují), pokud ale Rocketman končí na konci 80. let dává to smysl, jelikož Lví král vznikl až v roce 1994. Crocodile Rock, Rocketmana nebo především duet Don't Go Breaking My Heart s Kiki Dee ve filmu jsou ....(31.5.2019)

Rodiči nemilovaný chlapec, partnery nemilovaný mladý muž. Tohle všechno si Reggie, tedy Elton vykompenzoval láskou k hudbě a také k alkoholovým a drogovým jízdám. Naštěstí si včas uvědomil, do čeho se řítí, a dokázal se sebou něco udělat. Složil jednu z nejkrásnějších filmových písniček ("Lví králi", na tebe se dívám), udělal si ze sebe neskutečnou srandu ve druhých "Kingsmanech" a v reklamě na Snickers, ale hlavně dodnes patří k nejznámějším hudebníkům na světě. Právem. Moc jsem toho o jeho mládí nevěděla, znala asi jenom tři jeho písničky, takže mě tenhle film dostatečně dovzdělal a už druhý den mi v hlavě hraje "Your Song" s "Rocket Manem" a "Iˇm Still Standing". Muzikálové pojetí některých scén asi každému nesedne (taky jsem se párkrát podivila) a tak nějak tuším, že to nebude taková masovka jako "Rhapsody", ale mě tohle bavilo možná i víc. Proč? Protože se "Rocketman" nebojí ukazovat více z obrácené strany života celebrity - takže se tu mnohem víc fetuje, chlastá a nechybí ani homosexuální milostná scéna. A protože Taron je prostě neskutečnej. Skoro 5*.(29.5.2019)

Trochu škoda těch částí, kdy písně začínaly na sílu, Rocketman je jinak moc fajnový muzikál, který jsem si užila, přestože bych před ním v rádiu nejspíš nepoznala Eltonovu píseň (ale teď už ji poznám) a kromě toho, že bral drogy a je homosexuál, jsem o jeho životě nevěděla prakticky nic. Nevím tedy, jak je to s pravdivostí informací ve filmu nebo zda-li došlo kvůli příběhu k nějakým posunům či úpravám tak jako v Bohemian Rhapsody, ale ani by mi to moc nevadilo, tak jako mi to nevadilo u Bohemian Rhapsody. Právě srovnání s Bohemian Rhapsody se přímo nabízí, když navíc na obou filmech dělal ten samý režisér (Fletcher). K tomu i hlavní hrdinové obou filmů mají něco společné - homosexualitu a drogy. Drogy se nebáli ukázat ani v Bohemian Rhapsody - prostě rozsypali prášek, ale to druhé neukázali skoro vůbec, jen v náznacích. Jistě, ani v Rocketmanovi se z toho nestane gay porno, ale to, myslím, snad ani nikdo nechtěl... V Rocketmanovi jsou rozhodně odvážnější a třeba rudě nasvícená scéna s nahými tanečníky nesoucími Eltona na rukou je opravdu působivá (mimochodem mi na začátku připomněla jednu ze znělek Nova Cinema). Opravdu se mi líbí to celkové pojetí jako nahlédnutí do Eltonovy mysli, do jeho svědomí, kdy se Elton musí srovnávat nejen s okolím, ale hlavně sám se sebou, což je vidět hlavně ve krásných scénách s jeho malým já (bazén, léčebna na konci). Všechny flashbacky jsou tak dobře napojené na "realitu", že je často těžké je díky plynulým přechodům rozeznat (najednou zjistíte, že tohle už se mu nezdá). Do toho ještě prolínačky a koláže shrnující některé úseky Eltonovy kariéry. A to vše propojuje Eltonova hudba, která zní ve filmu skoro pořád, takže jsem si originálního soundtracku (score) od Matthew Margesona popravdě asi ani nevšimla. Ve filmu zazní tak třikrát víc písniček než v Bohemian Rhapsody a mám pocit, že i déletrvajících. Jsem toho názoru, že Rocketman by mohl potěšit jak lidi zklamané z Bohemian Rhapsody tak i ty, kterým se Bohemian Rhapsody líbila. Oba filmy jsou v lecčem podobné a v lecčem odlišné. Přála bych Rocketmanovi podobný úspěch, jakého dosáhla Bohemian Rhapsody, ale upřímně, myslím si, že to v tomhle případě nevyjde (dneska jsme v sále seděli jenom čtyři). 9/10(31.5.2019)