• Austrálie

• Nový Zéland

Životopisný / Drama / Hudební / Muzikál

Velká Británie / USA, 2019, 121 min

• niethustra

DoprdeIe, vono se tam zpívá!!! (Utnuto po 15 minutách.)(28.8.2019)

Hned na začátek si vyjasněme dvě věci: Nejsem nějaký velký fanoušek hudby Eltona Johna a především...... odmítám v této recenzi srovnávat Rocketmana s Bohemian Rhapsody! Je to jednoduše proto, že Bohemian Rhapsody a Rocketman jsou hodně jiné filmy. V obou případech jde sice o životopisy dvou pěveckých legend, zatím co Bohemian Rhapsody je ale o Freddie Mercurym a jeho kapele Queen a jejich příběh doplňují jejich známé písničky, Rocketman vypráví Eltonu Johnovi a jeho písničky se ve filmu nejen zpívají, ale především se Johnovy písničky používají v rámci muzikálových čísel. Těch klasických muzikálových čísel kde je normální, že celý dav tančí a zpívá a po konci písně se celý dav začne chovat jako by se nezpívalo, dá se v něm zpívat se svou o 20-let mladší verzi a dějí se v nich věci, které by se reálně stát nemohli. Rocketman totiž ani nemá být biografií podobně jako Bohemian Rhapsody ale hudební fantazii, kterou zpěvák Elton John pravděpodobně jen tak jednoduše odvyprávět nemohl, protože si pravděpodobně většinu ze začátku své kariéry díky drogám a alkoholu jednoduše nepamatuje. Režíruje Dexter Fletcher, který po vyhazovu Bryana Singera dodělával Bohemian Rhapsody a předtím natočil Orla Eddieho ke kterému mám sice výrazné výhrady, jeho režie mě ale bavila a řekl jsem si, že k příběhu Eltona Johna by mohla sednout. V Orlu Eddiem si jinak hlavní roli zahrál Taron Egerton..... a Eltona Johna nehraje nikdo jiný než Taron Egerton! Byla to jistě dobrá zpráva v tom, že si režisér a hlavní hvězda budou sednout a nabídnou snad co nejlepší biopic, který se bude minimálně pokoušet vyrovnat Bohemian Rhapsody. Nejen Fletcherovi a především Egertonovi ale všem co se na filmu podíleli se musí sklopit klobouk dolů. Rocketman je totiž povedená biografická hudební show, která si jede ve výrazně odlišném typu vyprávění než je zvykem a je to na tom to pozitivní, protože raný začátek kariéry Eltona Johna rozhodně nebyl jednoduchý.... Trápí mě možná fakt, že co se týče Bohemian Rhapsody byl celý příběh Freddyho Mercuryho výrazně zajímavější a především Mercury umřel a tudíž byl jeho příběh zakončený a více díky tomu celé vyprávění Bohemian Rhapsody tak emocionálně fungovalo. To se u Rocketmana samosebou nemůže povést, protože Elton John je pořád naživu a při síle a tak se musí emoce těžit především z toho, že i když je John pořád naživu, vytrpěl si toho hodně a to už od dětství- Matka a otec o něj nejevili zájem, byl stydlivý, potýkal se svojí homosexualitou a ze začátku ani pořádně nevěděl jak se prosadit v showbyznysu a když se mu to konečně povedlo, další horská dráha jeho života začala.... Příběh Reggieho Dwighta se sice na první pohled nemusí zdát tak výrazně zajímavý jako příběh Farrokha Bulsary, ve skutečnosti je ale i celý Reggieho příběh v rámci příběhu neskutečná dráha plná životních nástrah a emoční nevyrovnanosti, které Reggie později utopil v drogách, chlastu a sexu. Film především pracuje s tím, že Elton John v skupinovém sezení doslova vypráví o tom jaký čůrák od roku 1975 byl a i když se nepoví v jakém roce John příběh vypráví, pravděpodobně to ale bude na konci 80. let. Zatím co Bohemian Rhapsody se ale celou dobu drželo reality (samosebou pár věcí není přesně věrné pravé historii), Rocketman si hraje s tím, že je mimo realitu a dít se může naprosto cokoliv. Díky tomu se objeví spoustu vizuálních prvků o kterých divák ví, že ve skutečnosti nedějí a vše je jenom v Johnově speciální hlavě, vše to ale funguje a perfektně utvrzuje atmosféru v daném vyprávění. Především choreografie spojená se singly Eltona Johna je perfektní, zvláště když se k tomu přidá i vše okolo včetně perfektního, PERFEKTNÍHO TARONA EGERTONA! Tarona Egortona mám rád už od prvních Kingsmanů a táhne nahoru i výrazně špatné filmy (poslední Robin Hood!) a věřil jsem, že se s rolí Eltona Johna silně popere. A já prostě v případě Egertona nemůžu nic jiného než chválit, chválit a zase chválit. Egerton nehraje Eltona Johna, protože se stal Eltonem Johnem. Všechny písně Eltona Johna dokonce ve filmu nazpíval sám, tedy něco úplně jiného než v případě Bohemian Rhapsody kde Rami Malek sázel na playback v podobě Queenovských hitovek. Poměřovat ale celkově jestli lepší herecký výkon podal Rami Malek nebo Taron Egerton je hodně tvrdý oříšek, herecký výkon Maleka byl možná ve finále přece jen trochu výraznější i tak byl ale Egerton perfektní a minimálně tu Oscarovou nominaci bych mu opravdu přál i když Akademie bohužel těžko udělí dvakrát za sebou Oscara v kategorii nejlepší herecký výkon v hlavní roli v podstatě za ,, úplně stejnou roli ´´. Také je Rocketman celý vulgarit, drog, pánského sexu a skvělého vypravěčského tempa. Nedivil bych se kdyby Elton John pravděpodobně na producentské židli některé části svého života výrazně změnil, hádám ale, že většina je pravdou a Elton John dost možná v Rocketmanovi ze svého života předvedl mnoho věcí o kterých předtím nikdy veřejně nemluvil. A nikdo by se mu za to neměl divit.... Skvěle natočená biografie, která je sice hodně utržena ze řetězů, na druhou stranu ale tak alespoň vizuálně ohromí a především vypravěčskou strukturou a výborným Egertonem v hlavní roli potěší. I když jsem na začátku řekl, že nebudu porovnávat, musím říct, že i když mám Bohemian Rhapsody přece jen o trochu radši (Live Aid finále Rocketman pochopitelně jen tak nepřekonal!), Rocketman je také skvělou biografii, která na to šla výrazně po svém a představila Johna Reida na rozdíl od Bohemian Rhapsody trochu v jiném světě. Jestli je jinak lepší John ,, Malíček,, Reid z Bohemian Rhapsody nebo John ,, Robb Stark´´ Reid z Rocketman je těžká otázka, jelikož s Reidem pracuje každý film jinak. Richard Madden mě ale pořád nepřestal bavit a společně s Jaimem Bellem jsou Egertonovi skvělými hereckými poskoky. PS: Jak jsem čekal tak ve filmu chybí Johnovy songy z Lvího krále (Circle of Life, Can You Feel the Love Tonight nebo I Just Can't Wait to Be King by prostě Disney neschválil i když je otázka jak práva na Johnovy songy k tomuhle filmu fungují), pokud ale Rocketman končí na konci 80. let dává to smysl, jelikož Lví král vznikl až v roce 1994. Crocodile Rock, Rocketmana nebo především duet Don't Go Breaking My Heart s Kiki Dee ve filmu jsou ....(31.5.2019)

Film zdaleka nedosahuje kvalit Fredieho, na druhou stranu se mi tam líbil hlubší záběr do "teploučské" psychiky - studení rodiče a psychoterapie - to mě jen utvrzuje v přesvědčení, že část homosexuality je sociálně determinovaná...(12.10.2019)

Afektovaný, teatrální a překvapivě zdrcující v upřímnosti, s jakou mluví o sebedestrukci a hledání lásky k sobě samému. Jako zatvrzelý odpůrce muzikálů jsem dostala tik, i tak ale musím uznat, že Rocketman obstál tam, kde jsem měla proti Bohemian Rhapsody výhrady.(23.5.2019)

Muzikál pojatý do hloubky a občas pracující i se symboly. Úspěchy i pády a dávná traumata otevírají třinácté komnaty z dětství i u diváků. A k vyprávění příběhu jsou použity všechny možnosti obrazové i zvukové složky filmu. Zvláště té zvukové ve formátu Dolby ATMOS. Tento film je tak patrně prvním, u kterého je ke zhlédnutí systém Dolby ATMOS nepostradatelný.(29.5.2019)

Na Rocketmana jsem se kvůli Taronu Egertonovi těšil daleko více než na Oscarové Queeny, ale bohužel musím říct, že kvalit loňského trháku film nedosahuje. Oproti Bohemian Rhapsody má snímek zcela jiný přístup a film nefunguje jako čistě biografické dílo. Chvílemi tu máme "klasická" muzikálová čísla, kdy všichni herci na scéně zpívají a tančí a kromě toho tu jsou i scény ukazující nám Eltonův vnitřní boj sama se sebou. Jak zmínili i jiní uživatelé, za nižší tržby filmu samozřejmě může fakt, že je Elton stále naživu a dočkal se svého šťastného života, o který tak dlouho stál. Je škoda, že do toho tvůrci nedali víc. Jde vidět, že Elton má stejně jako Freddie zajímavou minulost, ale dalo se to zpracovat mnohem lépe. 70%(3.11.2019)

Rodiči nemilovaný chlapec, partnery nemilovaný mladý muž. Tohle všechno si Reggie, tedy Elton vykompenzoval láskou k hudbě a také k alkoholovým a drogovým jízdám. Naštěstí si včas uvědomil, do čeho se řítí, a dokázal se sebou něco udělat. Složil jednu z nejkrásnějších filmových písniček ("Lví králi", na tebe se dívám), udělal si ze sebe neskutečnou srandu ve druhých "Kingsmanech" a v reklamě na Snickers, ale hlavně dodnes patří k nejznámějším hudebníkům na světě. Právem. Moc jsem toho o jeho mládí nevěděla, znala asi jenom tři jeho písničky, takže mě tenhle film dostatečně dovzdělal a už druhý den mi v hlavě hraje "Your Song" s "Rocket Manem" a "Iˇm Still Standing". Muzikálové pojetí některých scén asi každému nesedne (taky jsem se párkrát podivila) a tak nějak tuším, že to nebude taková masovka jako "Rhapsody", ale mě tohle bavilo možná i víc. Proč? Protože se "Rocketman" nebojí ukazovat více z obrácené strany života celebrity - takže se tu mnohem víc fetuje, chlastá a nechybí ani homosexuální milostná scéna. A protože Taron je prostě neskutečnej. Skoro 5*.(29.5.2019)

Trochu škoda těch částí, kdy písně začínaly na sílu, Rocketman je jinak moc fajnový muzikál, který jsem si užila, přestože bych před ním v rádiu nejspíš nepoznala Eltonovu píseň (ale teď už ji poznám) a kromě toho, že bral drogy a je homosexuál, jsem o jeho životě nevěděla prakticky nic. Nevím tedy, jak je to s pravdivostí informací ve filmu nebo zda-li došlo kvůli příběhu k nějakým posunům či úpravám tak jako v Bohemian Rhapsody, ale ani by mi to moc nevadilo, tak jako mi to nevadilo u Bohemian Rhapsody. Právě srovnání s Bohemian Rhapsody se přímo nabízí, když navíc na obou filmech dělal ten samý režisér (Fletcher). K tomu i hlavní hrdinové obou filmů mají něco společné - homosexualitu a drogy. Drogy se nebáli ukázat ani v Bohemian Rhapsody - prostě rozsypali prášek, ale to druhé neukázali skoro vůbec, jen v náznacích. Jistě, ani v Rocketmanovi se z toho nestane gay porno, ale to, myslím, snad ani nikdo nechtěl... V Rocketmanovi jsou rozhodně odvážnější a třeba rudě nasvícená scéna s nahými tanečníky nesoucími Eltona na rukou je opravdu působivá (mimochodem mi na začátku připomněla jednu ze znělek Nova Cinema). Opravdu se mi líbí to celkové pojetí jako nahlédnutí do Eltonovy mysli, do jeho svědomí, kdy se Elton musí srovnávat nejen s okolím, ale hlavně sám se sebou, což je vidět hlavně ve krásných scénách s jeho malým já (bazén, léčebna na konci). Všechny flashbacky jsou tak dobře napojené na "realitu", že je často těžké je díky plynulým přechodům rozeznat (najednou zjistíte, že tohle už se mu nezdá). Do toho ještě prolínačky a koláže shrnující některé úseky Eltonovy kariéry. A to vše propojuje Eltonova hudba, která zní ve filmu skoro pořád, takže jsem si originálního soundtracku (score) od Matthew Margesona popravdě asi ani nevšimla. Ve filmu zazní tak třikrát víc písniček než v Bohemian Rhapsody a mám pocit, že i déletrvajících. Jsem toho názoru, že Rocketman by mohl potěšit jak lidi zklamané z Bohemian Rhapsody tak i ty, kterým se Bohemian Rhapsody líbila. Oba filmy jsou v lecčem podobné a v lecčem odlišné. Přála bych Rocketmanovi podobný úspěch, jakého dosáhla Bohemian Rhapsody, ale upřímně, myslím si, že to v tomhle případě nevyjde (dneska jsme v sále seděli jenom čtyři). 9/10(31.5.2019)

Narozdíl od Bohemian Rhapsody se Rocketman netváří, že je nějak věrný realitě. Snové scény, muzikálová čísla, všechno takové hravě rozvolněné. Pokud máte náladu slyšet svoje oblíbené písničky v jiné aranži a koukat u toho na pěkné obrázky, tak směle do toho.(18.9.2019)

Na českém plakátu je napsáno "Taron Egerton je Elton John". A ten plakát nelže. Eltona hraje s respektem, nepřehrává a nedělá z něj zbytečnou karikaturu. Rocketman je poctivě natočený film s excelentními hudebními čísly, srdcem a především s hlavou vztyčenou. Jasně, linky s učitelkou klavíru a babičkou by mohly být více dotažené, ale jednalo by se o zbytečné babrání se v detailech, jelikož ve srovnání s podobnými tituly se pořád jedná o žánrové zlato. Snímek často tne do živého, zabolí a ukazuje nepříliš hezké věci, což většina lidí v kině vidět nechce. (Hlavně se bavit a nepřemýšlet!) Proto sláva tvůrcům, kteří se v mainstreamové produkci ještě stále nebojí jít jiným směrem. Zúčastněným držím palce na všechny možné ceny a nominace.(7.6.2019)

Vhodně stylizovaná (tudíž je všechno řiťopišsky barevné) homosonda do análu známého zpívajícího bukanýra, která bohužel moc neodsýpá a závěr nemá absolutně žádnou katarzi, pouze dokumentární informace. Kdo rád poslouchá jeho písničky, přičte si jednu hvězdu navíc. Jaký rektální milovník je do třetice všeho teplého další na řadě s jeho filmově hudebním životopisem? George Michael?(13.8.2019)

1734. hodnocený film:(13.8.2019)

"Co to jako kurva děláš?" "Rock n' roll." "Ne, nechat si kouřit ptáka před údržbářem bazénu rozhodně není rock n' roll!" ... V roce 2017 se náš miláček Elton zjevil jako cameo ve své vlastní a cyničtější osobě v pokračování dnes již kultovní akční řežby mistra Matthewa Vaugna Kingsman: Golden Circle, v níž Taron Egerton jen tak mimochodem figuroval v hlavní roli - a právě díky této zkušenosti si samotný král soft rocku Tarona vybral aby jej ztělesnil v jeho filmové podobě - a toto rozhodnutí bylo více než (na)prostá trefa do černýho. A mezitím co se tento projekt pomalu ale jistě realizoval, vřítil se v roce 2018 do kin kinematografický epos vyprávějící o jedné majestátní hudební Královně jež způsobila hotové masové šílenství, díky níž zájem o životopisné adaptace hudebních legend vyletěl do až nepřijatelných nebeských výšin - a já jsem za to jakožto neskonale zarytý milovník hudební scény ze staré školy jen a jen rád... Téže jako BoRhap a letošní The Dirt o hříšnících z kapely Mötley Crüe i Rakeťák je fenomenální hudební extáze, v níž se nezapomíná na líbivý fan service, velkolepou oslavu hudby, a jako třešnička na dortu s lahodným bonusovým přídavkem. A oním přídavkem je spektakulárně elegantní muzikálová stylizace s neobyčejně úchvatnými fantasy prvky které by nečekal téměř nikdo (nostalgický začátek při tónině Bitch Is Back, roztomilé I Want Love, parádní divoce laděná pasáž při Saturday Night, geniální a nezapomenutelná scéna se stavem beztíže při Crocodile Rock, Elton vzlétající do nebes při Rocketmanovi), ovšem zde toto (dnes již bohužel) ojedinělé bizarní pojetí funguje absolutně perfektně. Ona muzikálová čísla jsou tu stvořena s nevídanou citlivostí, šoumenskou grácií a celkově unikátním umem a zapálením pro věc, nad nimiž by se i Pepku Mengelovi tajil dech a expandovaly oční bulvy. Tento snímek je totiž velkolepou oslavou vnitřního dítěte jenž dřímá v každém z nás, přičemž jen málokdo se mu oddá - Sir Elton se mu plně oddal, nelitoval, a díky této výhodě stále vybočuje z řad hudebních standardů... Z plátna na vás po veškerou dobu stopáže doslova prší a srší galony nesčetné radosti, ovšem poté nastane ledová sprcha v níž se klade na trýznivou zpověď o tom, jaký byl Eltík v podstatě čurák závislý na sexu ("Víš mami, ošukal jsem všechno možný co se hýbe, a ani na jediný den toho nelituju."), kokainu a hektolitrech chlastu, avšak vy nad skvostným a zaníceným řemeslným zpracováním můžete pouze sbírat vaše plicní sklípky... A přestože z Rocketmana mohlo býti ohledně emočního stanoviska vytěženo mnohem více, při onom 'sebedestruktivním' dějovém oblouku snímku trošičku dochází dech, a zároveň se nemůže pyšnit jako čistokrevný biopic, jakožto muzikál plně splňuje stanovený žánrový ekvivalent, ba jej z některých hledisek dokonce i bezproblémově převyšuje, především pak co se velmi hravé extravagantní výpravy týče, a kupříkladu tam, kde La La Land vehementně strádal (tempo a obecný spád děje) Rocketman vyhrává na plné čáře... Herecký ansámbl ze sebe vydal maximální výkon - jedinou výtku vůči Dexteru Fletcherovi mám k tomu, že Johna Reida neztvárňuje stejný herec jako právě v BoRhap a naopak. Peckami nabitý soundtrack, vymazlená vizuální stránka, a obecně technické zpracování jest na prvotřídní úrovni... Taron si svoji roli více než evidentně neskutečně užívá, vsadil do svého výkonu maximální hereckou sílu, po pěvecké stránce odvádí preciznější práci než valná většina současných hudebních interpretů, a již teď jsem si rozhodnopádně jist tím, že ocenění v podobě prestižního Zlatého Globu v kategorii nejlepší herecký mužský výkon v hlavní roli v komedii/muzikálu je více než jasná, natožpak si i troufám říci, že Oskarová nominace je více než absolutní povinností - poněvadž filmový Farrokh Bulsara má v Rakeťákovi velmi silného soka... Na tento špičkový filmový počin jsem se velice těšil, přestože paradoxně nejsem předním fanouškem tohoto pána, jenž za celý život vystřídal tolik brýlí a oblečků jako doposud nikdo. A já jsem jednoduše nadšen... Jedinou smutnější záležitostí na tomto báječném snímku je ten zřejmý fakt onoho uvědomění, že dříve opěvované médium jménem hudba se využívalo především k šíření čiré radosti, ne však k získání pouhého zpeněžení... Rakeťák je tedy v konečném výsledku nečekaně zábavně nekorektním, velice milým a neskutečně stylovým kinematografickým překvapením, jež se do kinosálů vrhávají méně a méně často, a tudíž jsem rád za to, že se na světlo světa vydral tento žánrově odlišný počin - a už jen teď si menšímu zájmu veřejnosti navzdory přeji, aby jej popadlo stejně energicky pozitivní přijetí jako v případě BoRhap. Vše jest brilantně zakončeno 'rekonsturkcí' klipu I'm still standing... Verdikt: 91% ... Zajímavé komentáře: Matty ... "Proč jste zrovna tady?" "No, víte, můj dealer má dneska volno, tak jsem si řekl, že bych toho mohl využít."(1.6.2019)

Londýn, 2.6.2019 Stejně jako po Bohemian Rhapsody, tak i po Rocketmanovi jsem odešel s kina se skvělým pocitem a písničkou na rtech. A Rocketman se mi asi líbil ještě o něco víc, protože zatímco Queen se snaží ve svém příběhu představit tu verzi sebe, kterou chtějí, aby si lidi pamatovali, tak Elton se zpovídá mnohem osobněji a nebojí se ukázat to, jaký je/byl. Taron Egerton se mi na jeho postavu skvěle hodil a i tady unese srovnání s Malekovo Mercurym. Muzikálová čísla bavila na výbornou a podle mě dokonale dotváří Eltonovu postavu, tak jak ji známe a navíc jsou tam skvělé nápady jako předělání klipu I'm still standing. Zatím nejlepší film letošního roku. I'm a rocket man!(3.6.2019)

Tak jsem zaslechl, že filmový kritici dávají přednost Rocketmanovi před Bohemian Rhapsody, což je na pováženou, protože oba filmy jsou silný průměr, na který po zhlédnutí velice brzy zapomene. Film je napěchován popovými hity možná nejslavnějšího gaye, který si toho se svým otcem vytrpěl tolik, že to po celou dobu metráže musí dávat divákovi sežrat. 59 % Celosvětový příjem k 17. 9. 2019: $193,443,717, což je 4,84 násobek rozpočtu(18.9.2019)

Už od úvodních kroků měl u mě film zaděláno na plných pět. Eltonovu hudební stránku mám docela zmáknutou, ale jelikož mě bulvár nezajímá, znám jen několik málo detailů z jeho osobního života. A v tomto filmu jsem poznal Eltona nejen jako velice talentovaného hudebníka nebývalého formátu, ale i jako člověka, kterému se nevyhnou kruté rány osudu. Tento komentář sepisuju necelou hodinu po produkci při vstřebávání dojmů a poslouchám přitom moji nejoblíbenější "Teardrops", kterou nazpíval s K D Lang. Taron byl ve filmu fantastický, říkal jsem si, že muselo být velmi obtížné najít někoho podobného, kdo by to celé uhrál a zazpíval. Po celou dobu jsem měl dojem, že se dívám na skutečného Eltona, protože co záběr, to jiné brýle. Několik písní jsem probrečel, už jen z toho dojetí, že jsem u některých pecek konečně viděl, jak vznikají. Ono aranžmá taky udělalo svoje, prakticky pořád jsem měl nutkání si ťukat do rytmu. Eltonovi děkuju za pěkné chvíle strávené u jeho hudby a textů Bernieho Taupina a prostřednictvím filmu jej mám ještě raději.(18.6.2019)

Trochu mě mrzí, že tenhle film hodně diváci srovnávají s Bohemian Rhapsody, je to totiž natočené úplně odlišně, takže to srovnávat vůbec nelze. Rocketman je natočen trochu muzikálově a to se mi na tom moc líbí, je to něco jiného a je skvělé, že nezpívá jen Elton, ale vlastně celá jeho rodina, díky těm písním, které zpívají všichni vidíme, jaká vzpomínka z dětství Eltona inspirovala k napsání té dané písně. Taron Egerton byl úžasnou volbou, místy jsem měla pocit, že se dívám na mladého Eltona, skvěle zpíval, mimika úžasná a gestikulace skvěle naučená. Krásně to utíkalo, bylo to dramatické, vtipné a hudebně geniální. Rozhodně film, na který se vždy ráda znovu a znovu podívám.(16.6.2019)

Další významná hudební osobnost se dočkala filmové podoby a opět je u toho i Dexter Fletcher. Oproti Bohemian Rhapsody je však Rocketman upřímnější a méně megalomanský. A to je zároveň menší kámen úrazu. Rocketman nepůsobí tak pompézně, jak by asi mohl působit, a je tak více osobnější, což by mohl někdo více ocenit, ale v mém případě je tomu spíše na škodu. Rozhodně musíme smeknout před Taronem Egertonem, který roli Eltona Johna výborně zahrál a odzpíval. Povedené, leč z mého pohledu to mohlo být ještě daleko lepší.(15.8.2019)

• majo0007

Buzerantom sa to hádam páčilo. Mne nie.(8.6.2019)

Byť z hudebního hlediska Queen pro mne a hlavně mé dospívání znamenali nesouměřitelně víc než Elton, film o něm (samozřejmě spíše "o něm") se mi líbil o dost víc. Navíc Taron, jak tady zmiňují téměř všichni, byl fakt skvělej a protože jsem ho nedávno viděla nejen v Kingsmanech, ale i v Orlu Eddiem, začínám uvažovat o změně své TOP10...(27.6.2019)

Dalsia talentovana princezna s menom syr Elton john od rezisera Dextera Fletchera /Divokej Bill, Bohemian Rhapsody/, ktora sa topi v peniazoch a nevie co s nimi. Uz Bulsarova zbuznela homoromantika mi sakra nesadla a toto som sledoval s prdeli panicky stiahnutou a kopirujucou zasadne len steny. Takto mne je jedno ked buzny sa pichaju vzajomne do prdele /hlavne ne mna/ a ... sak to nie su moje telesne otvory. Kazdopadne tento gay je genialny spevak - este zije, je to talent, o tom bez debaty a film dobre ukazuje nielen zivot, ale aj pesnicky - Elton ukazal, ze je vskutku kul /v plote/ buzna. Ked vidi nadhernu zasnezenu krajinu, tak neuvazuje nad snehovou nadherou, ale nad tym, kolko tvrdych drog /kokain/ uz vstrebal, a ze robil masakre o tom niet pochyb. Aj utracal sialene sumy za kokain. Od konca 80. rokov aktivne bojuje proti AIDS a pomaha ludom nakazenym touto chorobou. Zalozil aj cosi co sa vola Eltn Dzon Ejc Foundejsn a cez tuto organizaciu utraca hodne, ale fakt hodne velke sumy. . Majetok ma cez stvrt miliardy libier, rocne zarobi kludne aj 75,8 miliona euro. Taupina Elton zabezpecil nielen do konca zivota, ale podla mna i 2 - 3 generacie dopredu. Elton John je ateista a nabozenstvo skutocne nenavidi, coz mne ako ateistovi imponuje ... to mohli tvorcovia aspon spomenut, a mlady Taron Egerton to mohol aspon verbalne dat najavo. Kazdopadne beriem skor Egertona mez mladeho Rami Maleka - Egerton aspon ovlada spev, coz u Maleka stale spochybnujem. Napriklad z tohoto filmu uz viem, ze Lemmy fakt, ale realne nie je autorom songu Don´t let the sun go down on me a ze Crocodile Rock nema s krokodilmi fakt nic spolocne. Jo a uz viem, ze s Eltonom spolupracuje Taupin - ktoreho tu hral Dzejmi Zvoncek /Billy Elliott/ a ne Dzou Koker : 60 %(23.7.2019)