• Austrálie

• Nový Zéland

Životopisný / Drama / Hudební / Muzikál

Velká Británie / USA, 2019, 121 min

Další významná hudební osobnost se dočkala filmové podoby a opět je u toho i Dexter Fletcher. Oproti Bohemian Rhapsody je však Rocketman upřímnější a méně megalomanský. A to je zároveň menší kámen úrazu. Rocketman nepůsobí tak pompézně, jak by asi mohl působit, a je tak více osobnější, což by mohl někdo více ocenit, ale v mém případě je tomu spíše na škodu. Rozhodně musíme smeknout před Taronem Egertonem, který roli Eltona Johna výborně zahrál a odzpíval. Povedené, leč z mého pohledu to mohlo být ještě daleko lepší.(15.8.2019)

Nedávno nešt'astnej Freddie Mercury, ted' další nešt'astník Elton John, asi ty prachy fakt nejsou všechno. Vadila mi jen jedna věc, že se Egerton Eltonovi moc nepodobal, ale to byl prej záměr. Každopádně odzpíváno fantasticky, občas jsem tam slyšel i specifickej tón Eltonova hlasu. Odvážnej a extravagantní film, pro fanoušky Eltona nutnost. 75%(6.8.2019)

Rocketman není narozdíl od Bohemian Rhapsody tak zábavný nebo příběhově bohatý. Možná je to tím, že se film narozdíl od BR nezaměřuje na kariéru Eltona Johna a na jeho úspěchy a cestu na vrchol, nýbrž na jeho vnitřní boj se samotou a pocitem, že jej nikdo, ani on sám, nemá rád. Což je trošku škoda, protože se o kariéře a hudebních úspěších Eltona Johna nedozvíme vlastně skoro nic. Na druhou stranu je film, ale o dost osobnější, než BR. Ačkoli BR byl natočený jako oslavný film a připomínka toho nejlepšího co nám Freddie a Queeni kdy přinesli. Něco jako, když vzpomínáte na něco ze svého života a nechcete příliš vzpomínat na to špatné, a snažíte se myslet jen na to dobré. Hlavní problém Rocketmana pak vidím v tom, že tam kde Bohemian Rhapsody přenesli na obrazovky atmosféru koncertů, tak tady se písně utápí v muzikálových představeních, kde lidé tančí na ulicích atd., které mě prostě až tak moc nestrhli. Stejně tak mi písně Queenů přijdou lepší. Respektive v BR je více písní, které považuji za velké pecky, než tady. Je fakt, že repertoár Eltona Johna, tak moc neznám, ale z těch všech písní jsem jich znal asi jen 7 a těch fakt dobrých bylo asi jen 5 nebo 4. Po shlédnutí mám také pocit, že kdyby byl film, alespoň o 20 minut kratší, že by mu to značně pomohlo. Tvůrci to zkrátka hodně natahovali těmi muzikálovými scénami. Co však musím ocenit je, že příběh má několik silných momentů a myšlenek, které jsou skvěle převedeny na plátno a výborně zahrány. Taron Egerton předvedl, že umí obstojně zahrát i složitější roli, než je agent Kingsmanů. Navíc ještě docela obstojně zpívá. Jinak jsem byl s filmem spokojený a jeho zhlédnutí určitě nelituji, ale vícekrát jeho shlédnutí, narozdíl od BR, vyloženě vyhledávat nebudu. Slabé 4* 68%(3.9.2019)

Kvalitní, odvážné a kritické zpracování života další hudební hvězdy krátce po úspěchu Bohemian Rhapsody, to nabízí ke srovnání. Zatímco Freddieho příběh je bezpochyby unikátnější a jeho zpracování tím i výjimečnější, u Eltona to působí jako něco již viděné. Byť oba sledují linku vzestup&pád& vzpamatování, oba mají svého manipulujícího padoucha, a především oba pro sebe ulovili skvělé herce, Freddieho příběh byl vykreslován jako oslava, zatímco Eltonův coby tragédie. Zatímco Freddie byl jedinečná legenda, Elton je víc relatable a ordinary. Zpracování filmu je celkovou kvalitou a originálností celkově o úroveň níž než BR, nicméně se zdá upřímnější, otevřenější a narozdíl od BR se nebojí kritického přístupu, nebojí se ukázat na plno i nejcitlivější věci. Co Rocketmanovi ale asi v závěru i škodí je to okatě kýčovité rozhřešení, a celkově neschopnost ukázat věci i třeba jen mezi řádky. To by uvolnilo hodně stopáže na více muzikálových částí, které byly super a rád bych jich viděl více, s více postavami a více příběh posunující. Pak bych třeba necítil tolikrát ono "tohle už jsem viděl u Freddieho". Jinak ale emotivní, povedený film, luxusní herecký výkon a hudba.(31.5.2019)

Muzikálové, britské, legendární, životopisné, milé. Na Rocketmana jsem se těšila více než na všemi opěvovaný Bohemia Rhapsody. A to od Eltona znám fakt jen větší pecky, a působí na mě hodně poizitivně a originálně, asi proto, že jsme se narodili skoro ve stejný den. O to bylo filmové vyprávění, alespoň pro mě, zajímavější. Tarona mám ráda, a zahrál to za jedničku s hvězdičkou, a ještě všechno odzpíval sám. Příjemná podívaná s prvky muzikálu. ..za každým úspěchem je nějaký těžký osud, nemůže být všechno báječné.. (8.6.2019)

Srovnávat Rocketmana a Bohemian Rhapsody je trochu nemístné, protože jsou to zcela odlišné filmy. Přesto si troufnu říct, že snímek o Eltonu Johnovi kterak přemohl své démony má oproti na ČSFD opěvovaném filmu o Queenech koule! Snímek je perfektně orámcovaný a nápad udělat z Rocketmana napůl muzikál je úžasný. Režisér Fletcher se navíc mohl opřít o fenomenálního Tarona Egertona, jenž podává oscarový výkon! Jeho herectví totiž nestojí na čiré imitaci Eltona Johna, oproti Gary Oldmanovi a jeho Churchilovi respektive Rami Malekovi a jeho Freddiem, kteří za své role získali zlatého plešouna. Eltona si zkrátka zahrál po svém, a to naprosto dokonale. Přidejte si k tomu skutečnost, že Egerton i sám zazpíval písničky!!! Rocketman je pro mě nejlepší muzikálový film a nejlepší hudební biografie, jakou jsem kdy viděl. Smekám!(15.6.2019)

Srovnávat Rocketmana s Bohemian Rhapsody není fair ani vůči jednomu, avšak ve finále vyjdou oba na stejně. Elton John a jeho umělecká biografie z pera britských tvůrců Dextera Fletchera, který velmi solidním způsobem dotočil obdobné Bohemian Rhapsody, a scenáristy Lee Halla, který do celého příběhu vsadil pomyslný "Eltonovský" styl, a dobře udělal. Nu, musím říci, že se Rocketman velmi slušně povedl. Co si budeme - srovnání s Bohemian Rhapsody se nevyhneme. Máme tu opět výtečného britského zpěváka, navíc homosexuála, později neřízenou střelu, a ve finále opět legendu a skutečnou hudební hvězdu, která s námi zůstává navždy, a symbolicky pak poetické názvy obou snímků podle nejslavnějších písniček svých hrdinů. S Mercurym Eltona od sebe dělí jen jeden rok života, a pocity z dětství, které se u obou dvou zcela lišší. Kostra příběhu je u obou snímků vyloženě identická, když pomineme stylovější vyprávění u Rocketmana, prostřednictvím nápadu s léčebnou a muzikálovou stylizací. Úvod je výtečný, dětství je přenádherné, a setkání s Berniem Taupinem a počátky slávy jsou skvělé. V druhé půli máme klasický obrat, kterému následují banality a akcičky typu soužití s vykořisťovatelským manažerem, skákání z aut a do bazénů, či hádky s milovanou matkou. Vtom jsou oba filmy stejné. Zatímco Mercury je řemeslně excelentní a selhává umělecky, Elton je umělecky lepší a čistší, a selhává řemeslně, podobně jako vizuálně. Výkon Tarona Egertona je výtečný. Nesnaží se imitovat ani na sebe příliš upozorňovat, a jen nenápadně, přesto však stylově a v souladu s postavou Eltona Johna, vytváří vskutku bombastický projev. A pochvala patří i skvělé Bryce Dallas Howard, coby jeho matce. Že je film o Eltonu Johnovi divák ví, ale kdyby se ta postava na plátně jmenovala jakkoli, mohl by to být film o komkoli a nevadilo by to, a vtom tkví jeho tvůrčí čistota. Film nespoléhá na přílišnou slávu svého hrdiny a podává nám jeho obraz z jeho strany leckdy i vyčítavě, až sebekriticky. Rocketman vyhrává ve formě - film je vyprávěn jako muzikál. Jakmile Elton sedne za klavír a začne zpívat je divákům náhle všechno jedno, a všechny chyby se spraví. Dexteru Fletcherovi se povedlo perfektně využít písní pro krásné choreografie, které hází vše ostatní bezstarostně za hlavu. Jeho styl, který dal najevo už v dotáčení Bohemian Rhapsody, se tu ještě více prohlubuje. Líbí se mi, že tvůrci se snažili více experimentovat. Rocketman obsahuje ve směs stejné chyby jako Bohemian Rhapsody, a jsou stejně, ba možná ještě více, zbytečné a banální. Melodramatické dialogy jsou jedna velká pohroma, a je na nich vidět, že scénář se snaží jít uměleckou cestou jako celek, a zrovna zde mu to nevychází - stejně jako vytvoření jakési originální hudby, která vůbec nejde s Eltonem, a nejvíce diváka mučí v záběru na Eltona a jeho ženu, když si ráno dopřávají ve své vile ona kávu a on vodku. Poté ruší efektní vysvětlivka typu široký záběr na Hollywoodský vrchol, abychom poznali, že jsme v Hollywoodu apod. A co mě mrzí nejvíce, že i přes skvělé nápady s muzikálem a léčebnou film na konec vypráví stejně jako Mercury a další filmy. Nejsilnější jsou oba filmy, když zpívají. Jakmile jde o city a drama selhávají. Zde pomáhá muzikálová forma. Jestli nějaké gesto opravdu diváka dojme je to věta Eltonova milence a manažera: "Zapomeň na to kým ses narodil. Buď tím, kým být chceš." Řemeslně je Rocketman slabší. Obraz je umělý v každém záběru a moderní vizuální styl se k filmu vůbec nehodí. Kamera je krom tanečních čísel nevýrazná. Vévodí ve scéně, kdy malý Elton spustí své sólo v hospodě a poté udělá pomyslný okruh, aby se mohl přeměnit a vrátit se jako dospělý muzikant, což je nádhera. A Your Song či Crocodile Rock, tak to je bomba:-). Režijně je film dobrý, umělecky také, ale řemeslná bomba pro širší publikum to není, a tak Bohemian Rhapsody, které v sobě neslo většího diváckého ducha zvítězí, protože Rocketman není nakloněn z hola všem. Je více tvrdší a netypičtější, a v tom paradoxně u diváků bohužel selže. Hallův scénář je o fous lepší, než McCartenův, (např. vůbec nevysvětluje co se časových úseků týče), výhru nad ním ale pohřbívá chybějící divácká líbivost. Nebál bych se příběhu vtisknout mnohem širší záběr, a moc by potěšily životní sekvence Eltona Johna se Lvím králem, transplantací vlasů, princeznou Dianou, shopováním a klidně i s tím malým prckem z titulků:-). Rocketman řeší Eltona, coby se sebou nespokojenou osobnost, toho času v léčebně od alkoholu, a má vlastní osobní nadhled. Uškodilo mu jistě brzké uvedení po Rhapsody, a byl bych moc rád, kdy by měl Rocketman stejný úspěch. Ale zatímco Freddie se bohužel někde na nebi už jen směje, Elton si svůj film, natočený skutečně pro radost, může ještě spokojeně vychutnat, a to je hlavní:-). Chyby tam jsou. Ale závěrečné titulky a Crocodile Rock to všechno spraví a divák těch pět deset ba možná patnáct procent rád přihodí:-). A v závěru Rocketman na Bohemian Rhapsody příjemně dotáhne. 75% a opravdu přenádherné čtyři hvězdičky. Není tak bombastický, ale jinak jsou oba dva stejní. Protože Elton John je taky borec a jsem za Rocketmana osobně moc rád, protože jsem si zase po nějaké době uvědomil, jak moc mám jeho a jeho písničky rád:-). Nejlepší scéna je Crocodile Rock a pak krásné finální titulky.(23.6.2019)

Vývoj postavy je klasická šablona, kterou si očividně asi musí projít každý úspěšný umělec. Natočené a zahrané to však bylo skvěle (kdo by to do Fletchera řekl), takže nevidím jakýkoli kvalitativní rozdíl oproti za mě přeceňované Bohemian Rhapsody. 80%(14.7.2019)

S filmovými životopisy rozmařilých umělců se v poslední době roztrh pytel. Po coming outu Freddieho Mercuryho přichází Elton John ukázat světu, jak to nemají milionářští homosexuální zpěváci v životě lehké. Srovnání s Bohemian Rhapsody je na místě, ale o Freddiem se toho ví přece jen víc, než o Eltonovi a tak je tento film i diváčtější (poučnější). Bohemian Rhapsody je ufňukanější a tragická. Tady i přes pár osobních trablů se život užívá a díky muzikálovému pojetí jde o show a zábavu. Režie, kamera, styling, herecké výkony, hudba, scénář jsou britsky brilantní. Rocketman tak zcela bez rozpaků natrhává Bohemian Rhapsody prdel.(24.9.2019)

• Johnny.ARN

Ach. Ono to nemalo konca. Egerton je zmrd, ktorý si vyberá veľmi divné projekty. A aspoň bolo pekne vidieť rozdiel medzi Singerom a Fletcherom. Film ma absolútne nebavil, oživili sa mi spomienky na Lalaland a John ma absolútne nezaujíma, ani vizuálne. Dosť som trpel. A ani Levieho kráľa nezložil. 2 z 5(19.10.2019)

3,5*(28.8.2019)

NA Rocketmana sem se těšil od tý doby, kdy sem viděl Orel Ediie, páč ten film je jeden z nejemotivnějších co sem měl tu čest vidět. Taky sem byl natěšenej, páč tenhle rejža dopomáhal točit Bohemian Rhapsody, což mluví za vše... No, ale Rocketman mě až tolik nenadchnul. Jo, je to mistrovsky natočenej kousek, kterej se podívá i poměrně dost pod pokličku Eltonova života, ale těch emocí je tady nějako málo. Oproti tomu se tady na můj vkus hodně zpívá, takže cca 30 minut je vyloženě muziálových, což mě až zas tak nebere. Sem moc rád, že sem viděl v kině. Těším se na další kousky tohodle rejži a vlastně i hlavního herce, kterej se stává mým oblíbencem....(1.6.2019)

Dobrý příklad jak taky udělat životopisný film, přiznat trochu toho fantazírování (ať to není suché), když je to o autorovi hudby, ty písničky trochu zaranžovat... Bez výborného herectví by to samozřejmě byl jen poloviční úspěch a tady to sedlo ještě líp než u Queenů, a pokud Malek dostal Oscara, Egerton by měl být minimálně nominovaný. 85%(5.6.2019)

Krásný film. Nejsem velký fanda hudebních biografií. Na film do kina se mi moc jít nechtělo, také proto, že o Eltonu Johnovi jsem nevěděla skoro nic. Ale děkuji za to, že jsem měla možnost tento film vidět na velkém plátně, jelikož to opravdu stálo za to! Vynikající herecké výkony, úžasná hudba, skvělý scénář.(24.6.2019)

nejsem fanoušek Eltona Johna a jeho hudba mě míjí obloukem.I přesto sem se ale na Rocketmana těšil už jen díky trojici Egerton,Fletcher a Vaughn,která mi ne zas tak dávno naservírovala skvělého Orla Eddieho.No a povedlo se jim to i tentokrát.Samozřejmě chápu srovnávání s Bohemian Rhapsody a oba filmy mají krom režiséra společné jmenovatele,přesto je ale Rocketman trochu někde jinde.Fletcher tady totiž dokázal naplno vyždímat potenciál,kdy je celý příběh rámován vyprávěním samotného Eltona na odvykačce.Jde tak o čistě subjektivní pohled hlavní postavy na svůj vlastní život tak jak ho on sám vnímal,což ve výsledku tvůrcům rozvázalo ruce a dovolilo jim víc než by jim dovolil standardní životopis.A skvěle jim to funguje.Kapitolou sama pro sebe je pak Taron Egerton.Už jako Orel Eddie byl výborný,ale tady je ještě lepší.Navíc až překvapivě dobře zpívá a songy v jeho podání se mi dokonce líbily víc než od samotného Eltona.Samozřejmě,že film mohl jít víc na dřeň,nicméně i tak si myslím,že Elton John toho na producentské židli dovolil víc než dost.Výsledek je podobně jako jeho písničky upřímný (nebo tak rozhodně působí) a v mnoha ohledech dokonce lepší než Bohemian Rhapsody (a to jsem velký fanda Queenů)...85%(17.8.2019)

Srovnání s Rhapsody se tu samozřejmě nabízí, ale Fletcher si s Rocketmanem jde uplně jinou cestou. Ve filmu se nikdo nesnaží o to, aby písničky zněly identicky jako od Eltona. Taron si prostě zpívá po svém. Někdy pomaleji, někdy rychleji, někdy dobře a někdy falešně. A ono je to vlastně super. Když si budete chtít poslechnout songy, pusťte si album. Tohle je film. Dalším odlišným znakem je, že Fletcher nijak nevychvaluje Eltonovu slávu a neupozaďuje jeho problémy s návykovými látkami a orientací, ba naopak. Úsměvných momentů je ve filmu pramálo, důraz je kladen na osamělý a místy hodně smutný Eltonovo život. Tím nejhlavnějším rozdílem ale je, že Rocketman je řemeslně a herecky velmi dobře zvládnutý film, oproti Rhapsody, která opravdu ve velké míře sázela pouze na písničky samotné. Ač ve finále hodnotím stejným počtem hvězd, tak u Rocketmana tak dělám s klidem v duši, ale u Rhapsody jsem se spíš bál ukamenování okolím.(5.9.2019)

Rozmýšlela jsem se, jestli dát Rocketmanovi 3 nebo 4 hvězdičky, nakonec jsem ale musela dát ty tři a jít trochu proti proudu. Proč? Má to několik důvodů. Tím prvním z nich je, že mě moc nenadchlo, že je film koncipován jako muzikál. Znám jen pár nejznámějších písniček od Eltona, které tady sice zahrnuty byly, ale když přišlo na ty jeho smutnější balady, které já třeba neznám, upřímně se přiznám, že jsem je přeskakovala. Vím, že tento faktor je právě tím, co se na Rocketmanovi lidem líbí, ale mně to tady nějak nesedlo. Co mi vadilo dál, bylo posouvání v čase, že uběhlo pár let divák pozná akorát podle toho, že Eltonovi začaly ubývat vlasy. Příběh mi dějově přišel jako taková skládačka, místo toho, aby děj hezky plynul. Taky jsem neustále polemizovala nad tím, jestli to, co sleduju, je pravda nebo fikce, jestli John Reid byl i ve skutečnosti takový záporák, jak je prezentován tady, jestli se Elton zklamal ve svých rodičích, kteří mu nemohli dát to, po čem celý svůj život toužil nejvíc (lásku). Na druhou stranu musím ale pochválit obsazení, které zde bylo vybrané na jedničku. Hodně mě tu zaujali třeba Bryce Dallas Howard nebo Jamie Bell. Všemu samozřejmě vévodí Taron Egerton, který byl jako samotný Elton John naprosto famózní a přeju mu, aby získal nějaké nominace v příští awards season, protože si to zaslouží. Film je celkově velice dobře zpracovaný, ale šla jsem do něj s tím, že se o životě Eltona Johna dozvím víc, právě ty "normální scény" mě bavily úplně nejvíc, nicméně tady asi byly jen ty základy a většina byla vypuštěna na úkor písniček.(5.9.2019)

Začnu tím, že hudbu Eltona Johna mám ráda a od toho se odrazím. Film byl chvílemi senzační, především zásluhou perfektního Tarona Egertona a již zmíněné hudby. Chválím, že se toho tvůrci nebáli a narozdíl od umírněné Bohemian Rhapsody ukázali sex, drogy a rock n´roll, chlast, stíhy, depky, vše, co k Eltonovi patří. Nebo patřilo. Je jasné, že člověk poznamenán špatnými rodinnými vztahy si takovou zátěž nese dlouho, však přestože to chápu, v tomto filmu toho bylo nějak moc. Vlastně se to všechno točilo jenom kolem zpackaného dětství a depresí z toho plynoucích. Kariéra, senzační umělecká show, probíhá v ději poměrně mimochodem a to je škoda. Dočkáme se sice několika špičkových pódiových scén, ale vše to rychle zahučí zpátky do Eltonovo duševních sraček. Další pasáže, které mě poděsily byly ty, v nichž zpívá celá rodina. Vadí mi, když v muzikálech pějí lidé, kteří zpívat neumí. A tady se to také stalo. Štěstí že jen v první třetině filmu. Scény z dětství celkově zabraly mnoho prostoru, někdy je méně více, divák by stejně dobře pochopil. A Bryce v roli odporné matky cirkusácky přehrávala, nebylo to ono. Prostříhání by filmu vyloženě prospělo. Přesto všechno, suma sumárum, za čtyři. Uznávám, že co se na Rocketmanovi povedlo, to bylo velmi dobré. Nezbývá než to nějak uzavřít, takže: Sire, za pět týdnů se vidíme ve Štýrském Hradci naživo. Snad to bude show, kterou si užiji maličko lépe, než dneska tu na stříbrném plátně... Věřím, že ano. :)(28.5.2019)

Zázrak se nekoná. Bohužel. Čekání pro mne ohledně filmu s možným silným potenciálem skončilo určitým zklamáním. Jak ale rád říkám, abych zmírnil situaci, není to tak zlé jak vypadá. Jedná se totiž o to, že film je pojat hodně jinou formou než bychom byli zvyklí. A pro mnoho lidí je to asi ten silnější faktor. Film je trochu zvláštně pojatý ve stylu muzikálu. Někomu by asi prostě mohlo dojít, že to je spíš pojetí toho, že Elton žil jednoduše hudbou. Ale to asi jen tak nikomu nedojde. Možná protože to tak ani nebylo myšleno nebo protože to bylo pojato úplně nejlíp. To vše jde ruku v ruce spolu s Eltonem samotným, který není zpracován špatně, ale stále jde o osobu, která člověku nějak moc nesedne, protože je náladový, nerozhodný a plácá se ve špatných rozhodnutích jako skoro každá žena mojí věkové kategorie. To vše dává dohromady na oko sympatický film, který ale je v jádru docela nerozhodný a lehce nedořešený. Docela velké zklamání. Měla to být revolta proti Bohemian Rhapsody. I přes můj vkus to však tvrdě převálcoval The Dirt a Mercury zůstal lehce v popředí.(4.6.2019)

Asi se to neubrání srovnávání s Bohemian Rhapsody - pak by to asi neobstálo. Začátek mi přišel divnej, pak už to byla slušná jízda. Konec super. Elton je pro mě v pohodě. Čekám, kdo bude další :)(9.6.2019)

Odvážnejšie , farebnejšie, muzikálovejšie a filmovo originálnejšie ako Bohemian Rhapsody, ale menej úderne a emočne slabšie. Egerton bol vynikajúci, nato že to má dve hodiny to celkom rýchlo ubehlo a ajkeď Eltonove piesne pre mňa nie su až taký kult ako napríklad Queen, tak som bol spokojný a odporúčam každému kto má rad hudobné filmy.(2.8.2019)