• Austrálie

• Nový Zéland

Životopisný / Drama / Hudební / Muzikál

Velká Británie / USA, 2019, 121 min

Zpočátku velmi dobré, skvělý rozjezd a povedené propojení retrospektivy s přítomností, vše ale postupem času zabředlo do jakési příběhové monotónnosti s nikterak kvalitními skladbami, kýčovitými muzikálovými prvky a již stokrát omílaným příběhem o bohatství, slávě a morálním úpadku dříve zakřiknutého, stydlivého klučíka, ze kterého je nyní popová hvězda světového formátu. Náhle, tedy ve chvíli, kdy dosáhne materiální a finanční neomezenosti, začne silně toužit po změně svého zhýčkaného a nestoudně rozmařilého života...alespoň pár změn, tu patologickou vášeň v nakupování si, s dovolením, ponechám, ale jinak už budu hodný a budu pomáhat lidem. Pro fanoušky Eltona jistě zážitek, pro mě průměrný a zbytečně "ulítlý" životopisný film. [Kino Citadela - Litvínov](31.5.2019)

Nemůžu jinak... Výkon hlavního herce byl dokonalý, letos sem shlédl i Bohemian Rhapsody a výkon Eltonova herce stavím ještě nad výkon herce, který hrál Freddieho a to mi je jednoznačně bližší Queen. Ze začátku filmu sem byl na rozpacích, lekl jsem se toho muzikálového úvodu, ale jak film plynul, čím dál víc vás Egerton vtahuje do života Eltona a nějakých pár chvil po filmu vám dochází, že v kině jste film pouze vtáhli do sebe, ale teprve několik dalších dnů ve vás bude opravdu pulzovat... ehm :-)(11.8.2019)

Mě to spíše neoslovilo. Obyčejně relativně kvalitně zpracovaný životopis. Hitovky jsou součástí, proč se radovat víc. Zpracování mi nepřijde nějaké úžasné. Muzikálové sekvence zvláštní. Uteče to, ale nechytlo a nevidím silnou dějovou linii..(26.9.2019)

5,5/10(8.10.2019)

Bohemian Rhapsody a Rocketman sdílí opravdu mnoho similarit. Obě dvě jsou životopisný příběh o hudebních legendách, kteří i přes svojí závislost, orientaci a názory ostatních lidí změnili hudbu, tak jak jí známe dnes. Oba filmy nabízejí geniální herecké výkony a skvělé písně. Ale zatímco Rhapsody se více soustředí na skládání hudby samotné, tak Rocketman je muzikálem. A to výborným. Hudební čísla jsou barevné a propracované, až z nich sálá neskutečné množství energie. Ale to stále není nejlepší vlastnost tohoto filmu. Tou je sám Taron Egerton jako Elton. Neskutečně zahrané, ale i zazpívané. Film si kreativně pohrává s efekty, až je to trošku i na můj vkus přehnané. Také se občas lehce táhne a musím říct, že jsem se párkrát na hodinky podíval. Závěr by mohl být více dotažený, ale i přes všechno tohle je Rocketman skvělým životopisem a muzikálem. 7/10(1.6.2019)

• Arsenal83

V prvom rade treba povedať, že Elton John je určite pozoruhodný skladateľ s hudobným megatalentom. Škoda, že neostalo len pri tom, hoci kvitujem, že tu jeho orientácia nešla do explicitnosti (hoci žalúdok mi poriadne obrátilo) a je tam veľa pesničiek (podľa mňa až priveľa). Napriek tomu nechápem, prečo niektorí ľudia majú pocit, že ich sexualita je ich najdôležitejším statusom. Tak dopadol aj George Michael, namiesto spevu začal viac prezentovať obscénnosťami a zomrel v zabudnutí sám so svojími drogami. Elton John sa nedávno vyjadril, ako je šokovaný, že v Rusku sa tento film premieta bez 5 minút jeho úspešného homosexualizovania. Nuž škoda, že ja som nevidel tú ruskú verziu, mne vôbec tie scény nechýbali. Dokonale by mi stačil životný a hudobný príbeh tohto žabiaka, u ktorého ťažko viete rozlíšiť, kde je prdel a kde hlava. Ešte že nosí okuliare.(5.6.2019)

• kenkaku

Opravdu neusínám s Eltonem každý večer, neposlouchám ho cestou do práce... v autě... když je v televizi klip, tak ho přepnu. Tedy ano - vůbec mě nezajímá. Zajímal měl ale film o něm a to byla chyba. Čekal jsem totiž "Rocketman Rapsody" a ono prd. Dostal jsem zvláštní ufňukanou (a občas dost imaginární podívanou), že které jsem měl pocit jaká je Elton děsná chudinka. Opravdu, čekal jsem třeba za co dostal titul. A paradoxně to nejzajímavější jsme se dozvěděl až během závěrečných titulků :/.(12.8.2019)

Film sám o sobě je do jisté míry jakousi paralelou života Eltona Johna. Na první pohled sebejistá, nablýskaná show, ale ve své podstatě emočně neukotvená a tápající. Jestli to takhle tvůrci zamýšleli, tak klobouk dolů. Ale spíš mám pocit, že tahle alegorie vznikla spíš shodou okolností.(11.9.2019)

Nic proti Taronovi a jeho hereckým výkonům, ale je těžké hodnotit po tak relativně krátké pauze film podobný Bohemian Rhapsody. Nejen příběhem, ale i vyprávěním zažíváme stejné překážky jako s Freddiem, jen tentokrát za stylizace podobnější spíše Mamma Mia. Bohužel se ale Eltonova hudba ne vždy k tomuto stylu hodí. Hudební filmová revoluce se opravdu nekoná. 60%(23.5.2019)

La La Land, Rebelové, Moulin Rouge, Across the Universe. Všude pomáhá hudba vyprávět příběh a nepůsobí to nijak nuceně, ač ty filmy zapadaj do škatulky muzikál. U příběhu Eltona Johna tohle překvapivě taky funguje, ač jde o příběh skutečný a k datu premiéry stále velice živý osobnosti; a současně je to asi největší rozdíl oproti nedávný Bohemian Rhapsody, což může zapříčinit trošku obtížnější stravitelnost pro někerý diváky. Btw., na čtvrtečním odpoledním představení v sále č. 6 multiplesku na Zličíně (kapacita 396 míst) jsem byl i přes hodně lákavý trailery jedinej divák...(30.5.2019)

Páči sa mi, že to urobili formou muzikálu a nielen takým prezentovaním piesní ako to bolo u Bohemian Rhapsody. Taron Egerton je v úlohe Eltona skvelý. Piata hviezda je zato, že u mňa film vzbudil prudký záujem o Eltonovu tvorbu.(2.6.2019)

Na jednu stranu jsem z kina odcházela s Eltonovými melodiemi v hlavě, kterých jsem se dlouhou dobu nemohla zbavit, na stranu druhou jsem z filmu až tak nadšená nebyla. Jasně, lepší než Bohemian Rhapsody, výborné herecké výkony, fajn hudební čísla, ale občas to bylo takové uhlazené.(5.6.2019)

Nostalgický výlet do 60. let. Nikdy jsem Eltona Johna nějak zvlášť neposlouchala, ale díky filmu jsem si uvědomila, kolik dobrých písniček vlastně má :-) Ale to jen tak okrajově. Za mě řemeslně velmi dobře zvládnutý a soudržný film, kterému se navíc podařilo (alespoň na mě) přenést atmosféru své doby. Snímku se dá vytknout předvídatelnost a neoriginalita, ale jen těžko to je výtka opodstatněná, protože se jedná o biopic... tedy scénarista si zase tak moc vymýšlet nemůže. Jako správný muzikál obsahuje několik pasáží "mimo realitu", které dodávají příběhu na poetičnosti. Skvělý výkon Tarona Egertona, kostymérky a působivé hudební aranže. Závěrečná scéna, kdy jde Elton po chodbě mi připomněla Bohemian Rhap. Ale za sebe musím říct, že na mě zapůsobil Rocketman daleko více. Méně kýče, patosu, scén v dešti a tak nějak více upřímnosti. Nečekala jsem od filmu nic a dostala hodně, pro mě velké a příjemné překvapení.(17.6.2019)

Výborný herecký výkon Taron Egertona. Možno, keby to nechal skutočný Elton John len na filmárov, možno by to bolo aj za 5 hviezd (ale to by tam museli ešte nejak zakomponovať aj Nikitu).(26.6.2019)

Myslím, že velcí umělci jako Elton John si nezaslouží tak průměrné filmy. Rocket Man je mimořádná píseň, ale filmové zpracování je zoufalé a ničím výjimečné. Scénář by napsal i obyčejný student po přečtení výtahu životopisu. Přeceňovaný snímek podobně jako rovnocenně povrchní Bohemian Rhapsody, kterému dávám třetí hvězdičku jen pro hudbu a snové pasáže, díky kterým se to dalo dokoukat... 55 %(30.7.2019)

"I'm still standing better than I ever did. Looking like a true survivor, feeling like a little kid..." Fantastická show s Taronem Egertonem a hudbou sira Eltona Johna v hlavních rolích. Muzikálový formát i přepálenost byly v tomto případě zcela funkční, Eltonův život byl všechno jen ne ordinérní nebo fádní. Husina i slzičky proběhly. 90%(4.8.2019)

O Eltonovi jsem před filmem věděl jen to, že to je známý zpěvák (klavírista) a jeho nejpopulárnější písničku Rocketman, ale musím říci, že jsem příjemně překvapen. Jeho život byl celkově zajímavý, takže se nestalo například to, že bychom museli koukat na nudný a nezajímavý životopisný film. Hlavně mě překvapila muzikální část filmu, která byla nejspíše nejlepší věcí na celém filmu. Jeden z těch lepších životopisných / muzikálních snímků. Lepší 3*(21.8.2019)

Bohemian Rhapsody 2. První díl, o napůl vymyšleném životě Freddieho měl oproti pokračování s podtitulem Rocketman jednu zcela zásadní výhodu. Queen měli daleko větší hudební dosah než Elton, a proto se film mohl opřít hlavně o známé a líbivé melodie. Rocketman je cíleno na komornější publikum a známých melodií je tu daleko méně. A to se pak definitivně projeví na celém filmu. Už BR nebyl pro mě buhví jakým filmovým počinem a Rocketman není žádnou výjimkou…(5.9.2019)

Na jednu stranu jsem trochu zklamaný,ale na druhou stranu musím přiznat,že když jsem vyšel z kina,pískal jsem si I'm still standing a Rocketmana,takže to ve mně nějakou stopu zanechalo :-D(8.6.2019)

Jak řekl ten kokot vedle mě "škoda, že na konci neumřel", mělo by to emočně větší dopad. Na to, že muzikál nemusím, v tomhle případě mi to v žádných ohledech nevadilo. Egerton byl v hlavní roli výbornej a respekt pro něho a jeho nazpívanou hudbu. 75%(27.6.2019)

Eltonova hudba mi vôbec nič nehovorí, poznám možno dve jeho pesničky, no na životopisné filmy sa chytám ľahko a ako sprievodca jeho súkromným životom a dosť depresívnym začiatkom kariéry, Rocketman dostatočne poslúžil. Nesadlo mi však to spracovanie, ktoré je viac muzikálové než hudobné, viac nesympatické ako prívetivé a viac extravagantné než seriózne. Bohemian Rhapsody som si ako nestranný divák užil aj po hudobnej stránke, Rocketman je lepší iba v odvahe ukázať aj tú homosexuálnu a napokon jediné, čo z neho utkvie na trochu dlhšie, sú emócie medzi Eltonom a jeho rodičmi, hoci ani tie nie sú v konečnom dôsledku, podobne ako celý príbeh, niečím výnimočné.(21.7.2019)