• Austrálie

• Nový Zéland

Životopisný / Drama / Hudební / Muzikál

Velká Británie / USA, 2019, 121 min

Další významná hudební osobnost se dočkala filmové podoby a opět je u toho i Dexter Fletcher. Oproti Bohemian Rhapsody je však Rocketman upřímnější a méně megalomanský. A to je zároveň menší kámen úrazu. Rocketman nepůsobí tak pompézně, jak by asi mohl působit, a je tak více osobnější, což by mohl někdo více ocenit, ale v mém případě je tomu spíše na škodu. Rozhodně musíme smeknout před Taronem Egertonem, který roli Eltona Johna výborně zahrál a odzpíval. Povedené, leč z mého pohledu to mohlo být ještě daleko lepší.(15.8.2019)

Film sám o sobě je do jisté míry jakousi paralelou života Eltona Johna. Na první pohled sebejistá, nablýskaná show, ale ve své podstatě emočně neukotvená a tápající. Jestli to takhle tvůrci zamýšleli, tak klobouk dolů. Ale spíš mám pocit, že tahle alegorie vznikla spíš shodou okolností.(11.9.2019)

Nic proti Taronovi a jeho hereckým výkonům, ale je těžké hodnotit po tak relativně krátké pauze film podobný Bohemian Rhapsody. Nejen příběhem, ale i vyprávěním zažíváme stejné překážky jako s Freddiem, jen tentokrát za stylizace podobnější spíše Mamma Mia. Bohužel se ale Eltonova hudba ne vždy k tomuto stylu hodí. Hudební filmová revoluce se opravdu nekoná. 60%(23.5.2019)

La La Land, Rebelové, Moulin Rouge, Across the Universe. Všude pomáhá hudba vyprávět příběh a nepůsobí to nijak nuceně, ač ty filmy zapadaj do škatulky muzikál. U příběhu Eltona Johna tohle překvapivě taky funguje, ač jde o příběh skutečný a k datu premiéry stále velice živý osobnosti; a současně je to asi největší rozdíl oproti nedávný Bohemian Rhapsody, což může zapříčinit trošku obtížnější stravitelnost pro někerý diváky. Btw., na čtvrtečním odpoledním představení v sále č. 6 multiplesku na Zličíně (kapacita 396 míst) jsem byl i přes hodně lákavý trailery jedinej divák...(30.5.2019)

Páči sa mi, že to urobili formou muzikálu a nielen takým prezentovaním piesní ako to bolo u Bohemian Rhapsody. Taron Egerton je v úlohe Eltona skvelý. Piata hviezda je zato, že u mňa film vzbudil prudký záujem o Eltonovu tvorbu.(2.6.2019)

Na jednu stranu jsem z kina odcházela s Eltonovými melodiemi v hlavě, kterých jsem se dlouhou dobu nemohla zbavit, na stranu druhou jsem z filmu až tak nadšená nebyla. Jasně, lepší než Bohemian Rhapsody, výborné herecké výkony, fajn hudební čísla, ale občas to bylo takové uhlazené.(5.6.2019)

Nostalgický výlet do 60. let. Nikdy jsem Eltona Johna nějak zvlášť neposlouchala, ale díky filmu jsem si uvědomila, kolik dobrých písniček vlastně má :-) Ale to jen tak okrajově. Za mě řemeslně velmi dobře zvládnutý a soudržný film, kterému se navíc podařilo (alespoň na mě) přenést atmosféru své doby. Snímku se dá vytknout předvídatelnost a neoriginalita, ale jen těžko to je výtka opodstatněná, protože se jedná o biopic... tedy scénarista si zase tak moc vymýšlet nemůže. Jako správný muzikál obsahuje několik pasáží "mimo realitu", které dodávají příběhu na poetičnosti. Skvělý výkon Tarona Egertona, kostymérky a působivé hudební aranže. Závěrečná scéna, kdy jde Elton po chodbě mi připomněla Bohemian Rhap. Ale za sebe musím říct, že na mě zapůsobil Rocketman daleko více. Méně kýče, patosu, scén v dešti a tak nějak více upřímnosti. Nečekala jsem od filmu nic a dostala hodně, pro mě velké a příjemné překvapení.(17.6.2019)

Výborný herecký výkon Taron Egertona. Možno, keby to nechal skutočný Elton John len na filmárov, možno by to bolo aj za 5 hviezd (ale to by tam museli ešte nejak zakomponovať aj Nikitu).(26.6.2019)

Eltonova hudba mi vôbec nič nehovorí, poznám možno dve jeho pesničky, no na životopisné filmy sa chytám ľahko a ako sprievodca jeho súkromným životom a dosť depresívnym začiatkom kariéry, Rocketman dostatočne poslúžil. Nesadlo mi však to spracovanie, ktoré je viac muzikálové než hudobné, viac nesympatické ako prívetivé a viac extravagantné než seriózne. Bohemian Rhapsody som si ako nestranný divák užil aj po hudobnej stránke, Rocketman je lepší iba v odvahe ukázať aj tú homosexuálnu a napokon jediné, čo z neho utkvie na trochu dlhšie, sú emócie medzi Eltonom a jeho rodičmi, hoci ani tie nie sú v konečnom dôsledku, podobne ako celý príbeh, niečím výnimočné.(21.7.2019)

Myslím, že velcí umělci jako Elton John si nezaslouží tak průměrné filmy. Rocket Man je mimořádná píseň, ale filmové zpracování je zoufalé a ničím výjimečné. Scénář by napsal i obyčejný student po přečtení výtahu životopisu. Přeceňovaný snímek podobně jako rovnocenně povrchní Bohemian Rhapsody, kterému dávám třetí hvězdičku jen pro hudbu a snové pasáže, díky kterým se to dalo dokoukat... 55 %(30.7.2019)

"I'm still standing better than I ever did. Looking like a true survivor, feeling like a little kid..." Fantastická show s Taronem Egertonem a hudbou sira Eltona Johna v hlavních rolích. Muzikálový formát i přepálenost byly v tomto případě zcela funkční, Eltonův život byl všechno jen ne ordinérní nebo fádní. Husina i slzičky proběhly. 90%(4.8.2019)

O Eltonovi jsem před filmem věděl jen to, že to je známý zpěvák (klavírista) a jeho nejpopulárnější písničku Rocketman, ale musím říci, že jsem příjemně překvapen. Jeho život byl celkově zajímavý, takže se nestalo například to, že bychom museli koukat na nudný a nezajímavý životopisný film. Hlavně mě překvapila muzikální část filmu, která byla nejspíše nejlepší věcí na celém filmu. Jeden z těch lepších životopisných / muzikálních snímků. Lepší 3*(21.8.2019)

Bohemian Rhapsody 2. První díl, o napůl vymyšleném životě Freddieho měl oproti pokračování s podtitulem Rocketman jednu zcela zásadní výhodu. Queen měli daleko větší hudební dosah než Elton, a proto se film mohl opřít hlavně o známé a líbivé melodie. Rocketman je cíleno na komornější publikum a známých melodií je tu daleko méně. A to se pak definitivně projeví na celém filmu. Už BR nebyl pro mě buhví jakým filmovým počinem a Rocketman není žádnou výjimkou…(5.9.2019)

Na jednu stranu jsem trochu zklamaný,ale na druhou stranu musím přiznat,že když jsem vyšel z kina,pískal jsem si I'm still standing a Rocketmana,takže to ve mně nějakou stopu zanechalo :-D(8.6.2019)

Jak řekl ten kokot vedle mě "škoda, že na konci neumřel", mělo by to emočně větší dopad. Na to, že muzikál nemusím, v tomhle případě mi to v žádných ohledech nevadilo. Egerton byl v hlavní roli výbornej a respekt pro něho a jeho nazpívanou hudbu. 75%(27.6.2019)

Pokud by mi někdo před rokem dal tipnout, jestli se mi bude víc líbit Rocketman nebo Bohemian Rhapshody, tak bych asi bez problému řekl, že právě životopisné drama o Eltonovi mě bude bavit víc. Jenže opak je pravdou. Tam, kde Bohemian začalo, tam Rocketman končí. Všechny aspekty filmu, od režie, hudbu, kameru, herce, jsou tady prostě o level níže, než hit o Queen. Je to vlastně drama, nebo muzikál? Režie je nudná, Taron Egerton se možná snaží hrát, jenže na to jednoduše nemá a zbytek je jen nudná stafáž, která nikoho nezajímá Před rokem mě nezajímal Elton, ani Queen, dneska vím, že Queen byla svýho času neskutečná bomba, a Elton potřebuje další film.(1.9.2019)

Egertonova výstavná rola, majstrovský výkon v každej scéne, v každom detaile. Film je spolu s jeho herectvom hodný uznania aj vďaka réžii. Myslím, že už v žiadnom filme o hudobníkovi sa nepodarí to na čo si trúfol Fletcher. Do scenára o živote muzikanta napasoval brilantným spôsobom texty piesní a okorenil ich miestami muzikálovými číslami, ktoré náramne sedia a hlavne nie sú gýčové. Životné epizódy sú formálne skvele zvládnuté, nedá mi nespomenúť napr. snové dirigovanie orchestra, vznášanie sa Eltona a publika počas koncertu v Trubadour, famózny nápad s bazenóm a následný parádny viacnásobný strih končiaci epickým songom Rocketman. Film ma dostal aj čo sa týka symboliky - Eltonove padajúce pierka, flitre a čačky čo mal na hlave v ústrety úniku za obyčajnosťou, za zmierením, za objatím, za prijatím... záver je jednoducho krásny. Z plynulého a energického rozprávania mi predsa len vadí vsuvka s manželkou, s ktorou bol ženatý 4 roky, no film sa jej venoval absolútne okrajovo... ak by boli spolu do roka, tak nepoviem... no aj ich spoznávanie bolo dlhšie, film to vyriešil jedným polosongom v štúdiu. Keď sa na to spätne pozerám, ani to tam nemuselo byť, lebo scenárista vložil do úst budúcej manželky slová, ktoré majú byť tým čo si má divák prečítať z filmu. Proste je dobré ak je film vo vyznení citov i pocitov implicitný, ak sa nesnaží všetko polopaticky slovne vyjadriť. A minipihy ma ešte škrú, lebo maskéri dneška dokážu skvelé veci. Bryce Dallas Howard, čoby Eltonova matka, sa veru nezmení v čase od teenage rokov synátora po situáciu keď sa Elton po tripe s Berniem vráti k nej. O čosi neskôr je to už lepšie, ale dojem z celku to už nezlepší. Mladší predstavitelia Eltona sú, naopak, tým čo ma potešilo, skvelý výber.(18.9.2019)

80%(11.6.2019)

Taron Egerton je naprosto fantastický ve všech ohledech. Nepamatuju si, kdy me film vehnal slzy do oci jen kvuli tomu, ze je to tak dobré! Film má sice klasickou dejovou linku hudebních biografii, ta je ale prolozena fantastickými muzikálovými výstupy se skvelym zpěvem, kostými, choreografií, i nápady - viz úvodni duet dospeleho Eltona s malým Eltonem.(18.6.2019)

• gazogazo

Ty vole takovou nudu jsem nečekal. Sex drogy a rocknroll netáhnou? Ale táhnou, jen tam musí být. Film bez konfliktu, bez gradace. Bez fetu. Herecky dobré, jinak píčovina.(8.7.2019)

Rocketman, životopisný film o Eltonovi má možno smolu, že vyšiel krátko po Bohemian Rhapsody. Pri porovnaní týchto dvoch filmov bohužiaľ Rocketman ťahá za kratší špagát. Film nám ponúkol náhľad do detstva a mladosti talentovaného extravagantného umelca, ktorý to nemal v živote ľahké. Klasická story hviezdy, ktorá sa z úplného dna vyhrabala až na vrchol kariéry, ktorá išla ruka v ruke s alkoholom a drogami. Na tom už nie je nič zaujímavé. Jediné, čo sa naozaj podarilo, sú kvalitné muzikálové scény a herecké výkony.(13.8.2019)