• Austrálie

• Nový Zéland

Životopisný / Drama / Hudební / Muzikál

Velká Británie / USA, 2019, 121 min

Řada lidí to bude asi srovnávat s Bohemian Rhapsody. Přeci jen oba filmy májí velmi podobný námět, má je na svědomí stejný režisér a navíc oba filmy dělí od sebe zhruba půl rok, což není zas až taková doba, aby to k tomu srovnávání nesvádělo. Rukavice vhozena - Challenge accepted! Jde se na to: << Bohemian Rhapsody vs. Rocketman >> ->HUDBA|1:0| U Bohemian Rhapsody si budete říkat tuhle taky znám, zatímco u Rocketmana si budete říkat, kdy už bude hrát nějaká co znám. ->VTIP|1:1| K popukání není rozhodně ani jeden film, ale přeci jen Rocketman si na nic nehraje a samotný Elton je ve filmu občas ztvárněn jako solidní pako. ->AUTENTICITA|1:2| Všichni vědí, že jak Fredie tak i Elton rozhodně nebyli žádné neviňátka. To co se však jeden film snaží spíše neukazovat, tak to ten druhý ukazuje zcela bez obalu a otevřeně. ->UVĚŘITELNOST|1:3| Z Bohemian Rhapsody ta adorace osobnosti a stavění pomníku, ať už lídrovi samotnému či rovnou celé kapele, stříká na sto honu. U Bohemin Rhapsody už během sledování filmu máte určité pochybnosti a po shlédnutí prostě neodoláte nutkání si ověřovat, co ještě byla pravda a co byl jen čistě scénáristický výstřelek pro větší líbivost filmu. Rocketman vám svým pojetím v muzikálových scénách naznačuje, tady to takto mohlo být a toto se zúčastněným zrovna asi tak mohlo odehrávat v hlavě. ->DOJEMNOST|2:3| Jeden se z toho vysekal a druhý nikoliv. To se trumfuje i šťastným a spokojeným životem dosti těžko. ->HERECKÉ VÝKONY HLAVNÍCH POSTAV|2:4| Jak Rami Malek, tak i Taron Egerton se s nelehkou roli popasovali na výtečnou a oba herecké výkony jsou skromně řečeno fenomenálně brilantní. Jeden z nich to však měl vzhledem ke scénáři přeci jen o malinko těžší. ->HERECKÉ VÝKONY OSTATNÍCH|2:4| Když nehraje hudba a nezpívá se, tak je to velmi vyrovnané, ale jakmile začne show, tak má u mě Rocketman navrch a to přestože nejsem muzikálový typ. ->ORIGINALITA|2:5| Oba si hrají na biografický příběh, jen jeden z nich má ale i přímo fantasy muzikálovou linku, ve které se jen naznačuje. ->PODBÍZIVOST|3:5| Bohemian Rhapsody si jde od začátku tvrdě za svým, ale jaký by to byl film, bez těch všech hitů okolo? A máme tady konec: Moc nechybělo a skončilo to debaklem. Jsem na 99% přesvědčený, že tady na CSFD i na IMDB bude mít ve finále vyšší hodnocení Bohemian Rhapsody, to však ještě neznamená, že je to i lepší film.(5.6.2019)

Velmi okázalý snímek ( spíše muzikál nežli životopisný film) o velmi okázalém člověku, kde se může stát téměř vše. Vše může být pravdou, ale tak nemusí. To je kouzlo tohoto filmu. A samozřejmě neskutečnej Taston Eggerton, který sice už ve Zpívej! Ukázal, že zpívat umí, ale až tady ukázal jak moc. Byla to jízda (ačkoliv jsem doufal ve větší), která rozhodně nenudila. Však také, aby bylo pod Vaughnovým dohledem něco nudou, to už by se asi Svět zbláznil. U mne tedy, i přes lehké zklamání umocněné některými recenzemi, panuje spokojenost a za mne nejde tedy než doporučit...75%.(3.6.2019)

Hudební životopisný film, který se nebojí využít hudbu, odlepit se z okovů reality a dát prostor i fantazii. Díky tomu je zábavnější než velepopulární Bohemian Rhapsody. Navíc je tu skvělý Taron Egerton, který se nesnaží Eltona imitovat, o to lépe ho ovšem zahrál. V ději nutně dojde na jistou nudnou životní fázi, ve které filmu spadne řetěz, ale jinak je to opravdu dobrý film. A to mě hudba Eltona Johna moc neoslovuje, i když pár z těch písní použitých ve filmu už jsem samozřejmě slyšel (70%).(31.5.2019)

Film Rocketman o strastech Eltona Johna byl pro mě překvapivě zdařilý i myslím, že převážně stojí na skvělém výkonu Kingsmana Tarona Egertona, který se evidentně dal dohromady s Rakeťákem Eltonem v Kingsmanově prvním pokračování Zlatý kruh. Taron nejenže se herecky skvěle chopil role, ale i výtečně všechny Eltonovy hitovky odzpíval, za což mohu zvednout k nebesům palec vzhůry. Nejsem fanoušek extravagantního raketového muže, ale film jsem zhltl na jeden dlouhý zátah a nějaký ten hit jsem si po skončení projekce i chvíli pobrukoval.(13.6.2019)

Na českém plakátu je napsáno "Taron Egerton je Elton John". A ten plakát nelže. Eltona hraje s respektem, nepřehrává a nedělá z něj zbytečnou karikaturu. Rocketman je poctivě natočený film s excelentními hudebními čísly, srdcem a především s hlavou vztyčenou. Jasně, linky s učitelkou klavíru a babičkou by mohly být více dotažené, ale jednalo by se o zbytečné babrání se v detailech, jelikož ve srovnání s podobnými tituly se pořád jedná o žánrové zlato. Snímek často tne do živého, zabolí a ukazuje nepříliš hezké věci, což většina lidí v kině vidět nechce. (Hlavně se bavit a nepřemýšlet!) Proto sláva tvůrcům, kteří se v mainstreamové produkci ještě stále nebojí jít jiným směrem. Zúčastněným držím palce na všechny možné ceny a nominace.(7.6.2019)