Some Kind of Hate

Neúprosná šikana obrátila Lincolnův život v noční můru. Ale brzy pozná skutečný teror, když je poslán do vzdálené školy pro problémové dospívající. Tady obtěžování začíná znovu. Rozdíl je v tom, že tentokrát se někdo dívá - teenagerka Moira, která byla před lety dohnána k sebevraždě kvůli kruté šikaně. Když Lincoln neúmyslně přivolá Moiru z hrobu, vypustí pomstychtivou a nezastavitelnou sílu na misi krvavé pomsty. (noelcoward73)

J*A*S*M

Řízné (pun intended). Opravdu velmi nepříjemný film, u kterého bude záležet především na tom, zda jeho záměrnou nepříjemnost budete ochotni akceptovat a přijmout za jeho plus. Some Kind of Hate je film o šikaně a jejích následcích, o nenávisti, která k šikaně vede, a také o nenávisti, která se z šikany rodí. Hlavním hrdinou je nesympatický uťáplý emař, který je napsán a zahrán tak přesvědčivě, že se divák nediví, že je šikaně vystavován. Jeho trýznitelé jsou nesympatičtí z podstaty věci a všechny ostatní postavy, které se ve filmu objeví, mají také nějakým způsobem máslo na hlavě. Je to opravdu přehlídka psychoušů a otravných charakterů, takže kdo potřebuje ve filmech s někým soucítit, má smůlu. Ale největší pošuk vůbec je Moira, nasraný pomstychtivý duch. Díky bohu za ní. Ta po nezbytném úvodu (který ovšem, pravda, mohl trvat o něco kratší dobu) rozpoutá povedenou, brutální a krvavou hororovou jízdu. Mortimer zde vymyslel docela originální způsob vraždění, díky čemuž by se Some Kind of Hate stal zajímavým příspěvkem k subžánru nadpřirozeného slasheru i bez těch sociálních přesahů. Snímek pro mě není úplně stoprocentní, zvlášť kvůli lehce nevyrovnanému tempu (první polovina je hlavně kvůli těm nesympatickým postavám občas vážně trochu těžce usledovatelná) a několika ne zcela přesvědčivě provedeným twistům (postava Kaitlin dějem propluje docela podivným způsobem). Přesto se kolem a kolem jedná o jeden ze zajímavějších letošních hororů, o osobitou a cílevědomou autorskou vizi začínajícího režiséra. V závěrečných titulcích avizované pokračování bych si rád nechal líbit. Moira by klidně mohla mít svou slasherovou frančízu, potenciál na ni má. ()

EvilPhoEniX

Prvních 50 minut silně ubíjejících. Nesympatické postavy, ošuntělý low budget look, ale jakmile Sierra McCormick nastoupí na Revenge scénu je o krvavou zábavu vystaráno. Chválím originální způsob mordování a překvapivě hezky zpracovanou krev, kterou jsem nečekal vzhledem k celkovému looku filmu. Je to sice jeden z nejdivnějších hororů letošního roku, ale za ten slušný závěr si trojec zaslouží. Story 6/10, Atmosféra 4/10, Gore 7/10, Vizuál 4/10, Akce 4/10, Zábavnost 5/10 .55% ()

tron

Kid a Leatherface v jednom filme? No, mohlo to dopadnúť aj horšie. Režisér (ktorého prostredné meno je Egypt!) sa sústredí skôr na gore, než atmosféru a prácu s postavami. Celé je to dosť nechutné, chladné, drsné a béčkarské, ale hlavný záporák (ktorý nie je záporákom?) má niečo do seba a jeho schopnosti ma potešili, hoci sa objavili v minulosti už vo viacerých snímkach (viď. „istá“ scéna z Detskej hry). ()

Marceloo

Mladý chlapec, ktorý bol odmalička šikanovaný, sa konečne odváži vzoprieť násilníkom, ktorí mu ubližujú. Konflikt ale skončí tým, že ho obvinia z útoku, takže je poslaný do nápravnovýchovného centra pre mladistvých. Tam ho začnú opäť šikanovať, ale zjaví sa mu duch dievčaťa, ktoré tu predtým tiež šikanovali, a tak spáchala samovraždu. Dievča mu ponúkne pomoc a tak sa začína cesta za krvavou pomstou. - Velmi sympatická ducharina. Samozrejme som do toho išiel bez akýchkolvek informácií o čom horor je, takže podla úvodných minút som očakával, že to bude slasher. Napriek tomu to skončilo ako ducharina, ale vôbec nie zlá. Šikana je pre horor velmi dobrou témou, takže obsahovo ma to velmi zaujalo. Potešilo ma herecké obsadenie, z ktorého si takmer každý už v nejakom horore zahral, jeden z nich dokonca režíroval tohtoročný horor Amnesiac. Hlavný herec sa strašne podobal na Brenta z The Loved Ones, čo je jeden z mojich najoblúbenejších hororov vôbec, takže ma to potešilo. Hudba v tomto horore ma tiež zaujala. Duch dievčaťa vyzeral tiež celkom dobre a spôsob, akým obetiam ubližoval, bol tiež zaujímavý. Aj keď duchariny zrovna nemusím a tie nízkorozpočtové zvyčajne za nič nestoja, táto na mňa urobila velmi dobrý dojem. Takýto parádny hororový víkend som už velmi dlho nezažil. + herečka z Dark Summer + herec z Cabin Fever: Patient Zero + herec z Dark Summer + herec z Cabin Fever 2, Undocumented a Starry Eyes + herečka zo Zombeavers + herec z Digging Up the Marrow a The ABCs of Death 2 ()

George Stobbart

Samoľúby emo-blbeček alias božie umučenie má problém, pretože ho medzi seba nechcú blbečkovia ostatní a radšej ho obsypávajú školským žrádlom. Po jednej takej potyčke skončí v prevýchovnom tábore pre neposlušných harantov, kde si na neho zasadne sexi cica, pretože tie sa v dnešných pubertálnych rozprávočkách predsa lepia zásadne na loserov. A to už Mr.HairCunt zvládať nestíha, tak radšej vyvolá pomstychtivého ducha - Moiru (čo by sa hodila skôr do "Gossip Girl" než do hororu), nech to tam za neho slashuje... Ja som tušil, že toto bude prúser už po divných prvých infoškách a nezaujímavých traileroch, hoci pár „úžasných“ ohlasov z festivalov a projekcií u starej matere v Oklahome sa snažilo vyvolať iný dojem. Je to len ďalšia, zbytočne vážne sa berúca teen kravina, kde sa viac než na akýkoľvek horor či slasher hrá na adolescentnú drámu, sociálne problémiky, umelé emočné úlety a mladícke dejové zvrat(k)y. Ja už ale dávno nie som teenager ani študent a vždy mi budú bližšie odľahčené, béčkové teen vyvražďovačky z 80´s / 90´s, než takéto, strašne dôležito sa tváriace moderné spatlaniny. Ale stále to je našťastie o trochu lepšie než tohtoročné teen shity "Unfriended" či "The Gallows". ()

*CARNIFEX*

Keď si neustále šikanovaný Lincoln uvedomí, že na súboje s miestnymi školskými "celebritami" nemá dostatok energie ani sily, chtiac nechtiac privolá zo záhrobia mladú dievčinu, ktorá pred pár rokmi z rovnakých dôvodov spáchala samovraždu. Tá v domnení, že Lincoln túži po pomste, rozpútava krvavú jazdu na ktorú doplatí nejeden šikanujúci teenager. V prvom rád musím pochváliť "Evilenka" za jeho takmer dokonalý matematický odhad. Áno, skutočne musím uznať, že takmer 50 minút, pri sledovaní tohto snímku, divák neskutočne trpí. Nie však vďaka depresii, ktorú by mohla vyvolať šikana v pravom slova zmysle, ale práve nuda, ktorá ma niekoľko krát dohnala k tuhému spánku. Taktiež musím vyzdvihnúť myšlienku "Georgiho G.", ktorý zabil klinček po hlavičke. Áno, tie najväčšie suky v minisukniach, s mahagónovov pokožkou, čiernymi vlasmi ako uhol, modrými očami ako dresy Bratislavského Slovana, postavou či ksichtom ala Monika Bellucci, nepriahnu po nikom inom, ako po najväčšom feťákovi zo "7.B", ktorý ešte aj v lete počas štyridsatiek nosí čiernu mikinu, s kapucňou prehodenú cez hlavu, pričom následný dojem mastných vlasov už nezachráni ani liter "Head and Shoulders". Ale poďme k filmu, lebo samozrejme nie všetko bolo tak zlé, aby človek len kritizoval. SPOILER: Musím uznať, že počin, byť "vlastnou" voodoo panenkou, ktorá sa mstí na sebe samotnom, ako pri chorobe seba poškodzovania, to je kurva originálne, takže nemôžem inak, iba otvoriť papuľu a s nemým úžasom skonštatovať, že v tomto smere ste ma úplne dostali! Samozrejme plus mínus nejaké to gore taktiež potešilo, takže o sklamaní pri tejto slasher ducharine nemôže byť ani reč. Škoda tej úvodnej "nudnoty", lebo z tohto snímku sa kľudne mohol vykľuť horor roku - 60%. ()

Wacoslav1

Tak tuhle nenávist vám nežeru. Snaží se to působit jako ohromně znepokojivej a já sám ani nevím jakej, že vlastně film. Má to bejt horor, ale ten to není ani náhodou. Tak nevím asi jsem nepobral o co tu komu šlo.15% ()

petero

Originálny nápad a svojské spracovanie, už len za to ho hodnotím lepšie ako na mňa počas sledovania pôsobil. Totižto vidieť x-krát ako niekto umrie tou istou smrťou (podrezaním žiletkou) i keď to je Moirin trademark nie je veľmi fascinujúce, v závere keď sa vzala aj zbraň do ruky a začalo lámanie kostí to bolo hneď zaujímavejšie. Takže nápad nevyužitý, v pokračovaní prosím rozvinúť. Ani jedna postava nie je sympatická a najhoršie je na tom práve Moira a ústredný sráč. Vďaka aspoň za Grace Phipps. A to spracovanie, na jednej strane ma to nevtiahlo do deja tak ako by som asi chcel (o čo tomu režisérovi vlastne ide?, prečo použil tento záber?, ...) ale na druhej zvýrazňuje inakosť filmu a tým jeho dlhšie zapamätanie. ()

darkrobyk

Kde ty nesympatické držky vyhrabali.... Kladných postav se nedostává, a tak postupně dojdete k závěru, že zařvat mohou všichni. Sice mi dvě třetiny filmu nepřišly ubíjející a nudné, ale nijak nadšený jsem z nich nebyl. Problémy kolem šikany a převýchovného tábora nejsou ničím novým, naštěstí zde se nakonec dostaví ...duch?... nemrtvá? no to je jedno. Zkrátka zavražděná Moira se vrací ze záhrobí, odkud ji přivolá pablb Lincoln, a nastanou jatka. Sice nelítají hlavy, i když jeden rozstřel by byl, ale zato si divák užije rubínových spršek, potůčků, kaluží a cákanců dosytosti. Jo, žiletka umí nadělat paseku. Předpokládám, že jeden z tvůrců filmu si prošel odpornou šikanou, s kterou se takto vypořádal. No, tyrani by si pohlazení žiletkou mnohdy zasloužili... ()

S.Quentin QUALE

Díky hned několika kvalitním kouskům posledních dní jsem si jistý, že na tenhle si příští týden nevzpomenu. Postavy mně byly nesympatické a úplně ukradené, takže i když se jakože pořád něco děje a krví se taky nešetří, o atmosféru film zakopne jen na začátku. Mě tento žiletka fest moc neuspokojil. 40% ()

pornogrind

Dopadlo to líp než jsem čekal. Film je jakoby rozdělenej do dvou částí z nichž každá se veze v jiným žánru. První část je spíš na dramatické lince a druhá část se vydala krvavější hororovou linkou. Zkřížením těchto žánrů vznikl poněkud zvláštní, nikoliv nudný film. Herci hrajou obstojně, skvěle je zvolená muzika a najde se tu i pár zajímavých a originálních vražd. Pravdou je, že " žiletková lejdy " mohla být vybraná líp. Ale celkově jsem si z tohoto filmu odnesl spíš pozitivní pocity. Slušnej průměr ()

kingik

Motto tohoto hororu je jasné: Ten, kdo ubližuje, může se to proti němu jednoho dne obrátit. Šikanovaný mladík Lincoln (Ronen Rubinstein) je do sebe uzavřený podivín, kterého okolí nechápe. Za delikt, kterého se nepředloženě dopustil na svém tyranovi, je poslán do duchovní akademie pro mladistvé delikventy, nacházející se uprostřed pouště. I zde narazí na agresivní týpky, kteří si ho podají. Mladíkův hněv přivede zpět k životu mrtvou dívku, rovněž v kolektivu mimořádně neoblíbenou Moiru, mající značné sklony k sebepoškozování. Ta zde kdysi za ne zcela vyjasněných okolností zemřela. A její nenávist nezná smilování. Vyklubal se z toho zajímavě koncipovaný horor, který si dopřál pěkně vyvedené krvavé manévry. Postarala se o ně Sierra McCormick v roli pošahané Moiry, která podala nejintenzivnější herecký výkon. Měla zálibu řezat se na různých místech těla. A to nebylo všechno. Tvůrci ji dali schopnost, že svoje vyhlédnuté oběti bude masakrovat pěkně na dálku. A tak je divákům dopřána řada scén, v nichž z nebohých obětí prýští krev, když si třeba Moira podřeže hrdlo a tak všelijak. A to se děje prakticky pořád od jejího nástupu na scénu. Kdo si chce stěžovat na nízkou krvavost snímku, zde neuspěje. A není to zařízení, kde by se zdržovaly nějaké trosky. Holky jsou zde značně modelkoidní, Grace Phipps, Lexi Atkins, která už své vnady předvedla v thrilleru Kluk od vedle, za normálních okolností by se v podobném zařízení zdržovaly jen otylé a ohyzdné bachyně, ale holky jsou jako lunt, Jen ta Moira byla jako jediná taková obludnější. Mezi mladíky se objevuje někdejší dětská hvězda Spencer Breslin, který už si ani není moc podobný. Kdo od filmu očekával film psychologického rázu, tak ten nemá šanci. Absolutně nic takového, i když se ještě zpočátku objevují občasné náznaky, hned je tomu zatržen tipec krvavým běsněním. Mě začínající režisér s trochu směšným jménem Adam Egypt Mortimer dost překvapil. Určitě má jeho režijní styl nějakou budoucnost. Za pár babek natočil originální a soběstačný horor s relativně neznámým a nepřeplaceným hereckým obsazením. Navrch to má hodně realisticky vyznívající gore. Napětí nahradila krvavost. A závěr to také neposral. Takže jo, dalo se. 100% ()

korbitch22

Čekal sem nějakou nadupanou duchařinu s děsivým monstrem a dostal jsem poloamatérsky vyhlížející krvák s neskutečně ubohou hlavní bubačkou.Čekal jsem od toho něco úplně jiného.Scénář je opravdu hodně, hodně amatérský a nedává moc velký smysl.Spousta neskutečných chyb, nelogických zvratů i scén a vlastně to postrádá základní logiku zfilmovaného scénáře.Mortimer asi filmařinu nestudoval a je to znát.Už jen to, že hlavní hrdina je poměrně hrana a silně pochybuju, že by se nechal šikanovat a už totálně pochybuju, že by partu delikventů odvezli někam do pouště, kde by je hlídali pouze tři sluníčkoví idioti.Jak řikám, celé to nedává žádný smysl a jen z úcty k tomu, že mám pochopení proto, aby si Mortimer splnil sen a natočil film to úplně neodepíšu a krvavé scény byly opravdu povedené.Proč proboha ale hlavní strašidlo musela hrát špatně nalíčená zanedbaná buchta co spíš působí jako vykalená kurva po pár letech na heráku nechápu.I v Liberationis máme lepší líčení.Když to budu brát jako amatérský film, 40% z toho vytřískám a Grace Phipps s Lexi Atkins sou fakt luxusní štěrbiny. ()

JASON_X

Film má v rámci žánru víc než uspokojivý námět, ovšem ten se bohužel dostal do pracek týmu filmařských neumětelů, kteří ho několika fatálními kiksy vymrvili: 1) Typově naprosto nevhodný představitel otloukánka v hlavní roli - týpek, který vypadá spíš na to, že v reálu sám otlouká ostatní. Scény s jeho ponižováním a nepřesvědčivými útěky před tyrany byly trapné. 2) Retardované chování postav je už u podobných filmů tradicí, ale tady bylo pár okamžiků nadprůměrně kvalitních (vazoun vyleze před přízrakem ve stodole na seník a odtamtud vyděšeně křičí "vypadni!'', to by mu fakt pomohlo). 3) Moralizování. Otloukánek (mch. údajně posluchač Death Metalu) plačtivě lituje své zabité tyrany a touží další jejich zabíjení zastavit, čímž jsem si jeho postavu zařadil mezi největší überdementy historie vyvražďovaček. Ale film má i svoje světlé stránky - hodně se mi třeba líbil způsob, kterým přízrak ubližuje ostatním. A zkoušet ho střelit do hlavy taky není dobrý nápad. A pobavily mě i scény s pološíleným guruem, který se vyzenovaně prochází po vyvražďovaném táboře a vyklidněně deklamuje "všichni najděte svůj vnitřní mír!". ()

Morholt

Vymyšlené to bylo solidně. Teď tím nemyslím ten motiv šikany, ale především to, jak se Moira mstila. To se mi líbilo. Horší už to bylo se samotným vizuálem strašidla. V určitém nasvícení to docela šlo, ale jindy děvče vypadalo jako šlapka po prokalený noci se spoustou zákazníků. Moc se nedá mluvit ani o atmosféře, nebo, nedej Bože, o lekání a za úplný prd stál i hlavní hrdina, kterým bylo necharismatické a nevýrazné nic. Naopak jakkoliv byly nenápadité, tak ušly vraždičky plné stříkajících gejzírů krve a našlo se tu i pár holek, která stály za koukání. Celkově to ušlo, ale z daného tématu se dalo vytěžit mnohem víc. 50% ()

maddy

Napriek „iba“ trom hviezdičkám, viac menej spokojnosť. Akurát si Some Kind of Hate mohol lepšie vybrať ktorým smerom sa bude uberať. Na jednej strane film pojednáva o stále aktuálnej téme šikanovania na školách, jej následkoch a zlobe ktoré sa rodí v šikanovaných (cca prvých 50 minút), na druhej strane ponúka klasický krvák (cca následných 30 minút). Akurát je v tomto prístupe dosť rozpor a film mal v prvej polovici viac rozpracovať sociálny aspekt šikanovania a bol by z toho slušný horor s psychologickým pozadím, no to sa nedeje vzhľadom na to, že so žiadnou postavou nie je možné výrazne sympatizovať a v podstate celá tá problematika šikanovania sa nezmôže na nič viac ako na to, že postavy delí na tých šikanovaných a na tých ktorí šikanujú bez toho, aby sa o nich divák dozvedel čokoľvek viac. V druhej polovici Some Kind of Hate následne rozpúta slušný a dosť brutálny mordovací horor, no s pocitom, že tá prvá polovica o šikanovaní by tu ani byť nemusela o fungovalo by to taktiež. Z poslednej hororovej nádielky je Some Kind of Hate rozhodne tým zaujímavejším kúskom, akurát režisér nemá evidentne ešte toľko skúseností, aby dokázal natočiť horor ktorý by bol aj niečím viac ako iba tým hororom. Takto by Some Kind of Hate viac svedčalo keby film bol iba klasickou krvavou mordovačkou, pretože tá prvá polovica je pre dianie v tej druhej v tomto podaní nepotrebná. Každopádne medzi titulkami naznačené pokračovanie by som uvítal, Moira je celkom slušný a dostatočne vyšinutý hororový záporák. CELKOVO: 3* (6/10) ()

kaylin

„Some Kind of Hate“ má celkem dobrý náběh na to, aby to byl skutečně horor se sociální kritikou, ale nakonec se z toho vyvine hlavně drsná hororová zábava, která má pozitivum v tom, že je docela gory a ty rány tu vypadají opravdově. Finále je takové patetické, což se mi dvakrát nelíbilo, ale i díky své drsnosti dovede zaujmout. Pro mě je ale tenhle snímek nakonec pořád spíše podprůměrný. ()

stration

Hnusný film. Kdo nemá rád (sebe)poškozování žiletkou, ať si radši pustí něco jiného. Téma šikany taky nepříjemné. Prostě se na to nedívá dobře. Na druhou stranu musím uznat, že je to hlavně zásluha tvůrců. Gore zpracované kvalitně a sugestivně. Konec by mohl vyústit v pokračování, které si ale sakra rozmyslím. ()