poster

Some Kind of Hate

 • Austrálie

  Some Kind of Hate

 • Kanada

  Some Kind of Hate

Horor

USA, 2015, 82 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • *CARNIFEX*
  ***

  Keď si neustále šikanovaný Lincoln uvedomí, že na súboje s miestnymi školskými "celebritami" nemá dostatok energie ani sily, chtiac nechtiac privolá zo záhrobia mladú dievčinu, ktorá pred pár rokmi z rovnakých dôvodov spáchala samovraždu. Tá v domnení, že Lincoln túži po pomste, rozpútava krvavú jazdu na ktorú doplatí nejeden šikanujúci teenager. V prvom rád musím pochváliť "Evilenka" za jeho takmer dokonalý matematický odhad. Áno, skutočne musím uznať, že takmer 50 minút, pri sledovaní tohto snímku, divák neskutočne trpí. Nie však vďaka depresii, ktorú by mohla vyvolať šikana v pravom slova zmysle, ale práve nuda, ktorá ma niekoľko krát dohnala k tuhému spánku. Taktiež musím vyzdvihnúť myšlienku "Georgiho G.", ktorý zabil klinček po hlavičke. Áno, tie najväčšie suky v minisukniach, s mahagónovov pokožkou, čiernymi vlasmi ako uhol, modrými očami ako dresy Bratislavského Slovana, postavou či ksichtom ala Monika Bellucci, nepriahnu po nikom inom, ako po najväčšom feťákovi zo "7.B", ktorý ešte aj v lete počas štyridsatiek nosí čiernu mikinu, s kapucňou prehodenú cez hlavu, pričom následný dojem mastných vlasov už nezachráni ani liter "Head and Shoulders". Ale poďme k filmu, lebo samozrejme nie všetko bolo tak zlé, aby človek len kritizoval. SPOILER: Musím uznať, že počin, byť "vlastnou" voodoo panenkou, ktorá sa mstí na sebe samotnom, ako pri chorobe seba poškodzovania, to je kurva originálne, takže nemôžem inak, iba otvoriť papuľu a s nemým úžasom skonštatovať, že v tomto smere ste ma úplne dostali! Samozrejme plus mínus nejaké to gore taktiež potešilo, takže o sklamaní pri tejto slasher ducharine nemôže byť ani reč. Škoda tej úvodnej "nudnoty", lebo z tohto snímku sa kľudne mohol vykľuť horor roku - 60%.(22.9.2015)

 • S.Quentin QUALE
  **

  Díky hned několika kvalitním kouskům posledních dní jsem si jistý, že na tenhle si příští týden nevzpomenu. Postavy mně byly nesympatické a úplně ukradené, takže i když se jakože pořád něco děje a krví se taky nešetří, o atmosféru film zakopne jen na začátku. Mě tento žiletka fest moc neuspokojil. 40%(20.9.2015)

 • J*A*S*M
  ***

  Řízné (pun intended). Opravdu velmi nepříjemný film, u kterého bude záležet především na tom, zda jeho záměrnou nepříjemnost budete ochotni akceptovat a přijmout za jeho plus. Some Kind of Hate je film o šikaně a jejích následcích, o nenávisti, která k šikaně vede, a také o nenávisti, která se z šikany rodí. Hlavním hrdinou je nesympatický uťáplý emař, který je napsán a zahrán tak přesvědčivě, že se divák nediví, že je šikaně vystavován. Jeho trýznitelé jsou nesympatičtí z podstaty věci a všechny ostatní postavy, které se ve filmu objeví, mají také nějakým způsobem máslo na hlavě. Je to opravdu přehlídka psychoušů a otravných charakterů, takže kdo potřebuje ve filmech s někým soucítit, má smůlu. Ale největší pošuk vůbec je Moira, nasraný pomstychtivý duch. Díky bohu za ní. Ta po nezbytném úvodu (který ovšem, pravda, mohl trvat o něco kratší dobu) rozpoutá povedenou, brutální a krvavou hororovou jízdu. Mortimer zde vymyslel docela originální způsob vraždění, díky čemuž by se Some Kind of Hate stal zajímavým příspěvkem k subžánru nadpřirozeného slasheru i bez těch sociálních přesahů. Snímek pro mě není úplně stoprocentní, zvlášť kvůli lehce nevyrovnanému tempu (první polovina je hlavně kvůli těm nesympatickým postavám občas vážně trochu těžce usledovatelná) a několika ne zcela přesvědčivě provedeným twistům (postava Kaitlin dějem propluje docela podivným způsobem). Přesto se kolem a kolem jedná o jeden ze zajímavějších letošních hororů, o osobitou a cílevědomou autorskou vizi začínajícího režiséra. V závěrečných titulcích avizované pokračování bych si rád nechal líbit. Moira by klidně mohla mít svou slasherovou frančízu, potenciál na ni má.(20.9.2015)

 • kingik
  *****

  Motto tohoto hororu je jasné: Ten, kdo ubližuje, může se to proti němu jednoho dne obrátit. Šikanovaný mladík Lincoln (Ronen Rubinstein) je do sebe uzavřený podivín, kterého okolí nechápe. Za delikt, kterého se nepředloženě dopustil na svém tyranovi, je poslán do duchovní akademie pro mladistvé delikventy, nacházející se uprostřed pouště. I zde narazí na agresivní týpky, kteří si ho podají. Mladíkův hněv přivede zpět k životu mrtvou dívku, rovněž v kolektivu mimořádně neoblíbenou Moiru, mající značné sklony k sebepoškozování. Ta zde kdysi za ne zcela vyjasněných okolností zemřela. A její nenávist nezná smilování. Vyklubal se z toho zajímavě koncipovaný horor, který si dopřál pěkně vyvedené krvavé manévry. Postarala se o ně Sierra McCormick v roli pošahané Moiry, která podala nejintenzivnější herecký výkon. Měla zálibu řezat se na různých místech těla. A to nebylo všechno. Tvůrci ji dali schopnost, že svoje vyhlédnuté oběti bude masakrovat pěkně na dálku. A tak je divákům dopřána řada scén, v nichž z nebohých obětí prýští krev, když si třeba Moira podřeže hrdlo a tak všelijak. A to se děje prakticky pořád od jejího nástupu na scénu. Kdo si chce stěžovat na nízkou krvavost snímku, zde neuspěje. A není to zařízení, kde by se zdržovaly nějaké trosky. Holky jsou zde značně modelkoidní, Grace Phipps, Lexi Atkins, která už své vnady předvedla v thrilleru Kluk od vedle, za normálních okolností by se v podobném zařízení zdržovaly jen otylé a ohyzdné bachyně, ale holky jsou jako lunt, Jen ta Moira byla jako jediná taková obludnější. Mezi mladíky se objevuje někdejší dětská hvězda Spencer Breslin, který už si ani není moc podobný. Kdo od filmu očekával film psychologického rázu, tak ten nemá šanci. Absolutně nic takového, i když se ještě zpočátku objevují občasné náznaky, hned je tomu zatržen tipec krvavým běsněním. Mě začínající režisér s trochu směšným jménem Adam Egypt Mortimer dost překvapil. Určitě má jeho režijní styl nějakou budoucnost. Za pár babek natočil originální a soběstačný horor s relativně neznámým a nepřeplaceným hereckým obsazením. Navrch to má hodně realisticky vyznívající gore. Napětí nahradila krvavost. A závěr to také neposral. Takže jo, dalo se. 100%(5.5.2016)

 • pornogrind
  ***

  Dopadlo to líp než jsem čekal. Film je jakoby rozdělenej do dvou částí z nichž každá se veze v jiným žánru. První část je spíš na dramatické lince a druhá část se vydala krvavější hororovou linkou. Zkřížením těchto žánrů vznikl poněkud zvláštní, nikoliv nudný film. Herci hrajou obstojně, skvěle je zvolená muzika a najde se tu i pár zajímavých a originálních vražd. Pravdou je, že " žiletková lejdy " mohla být vybraná líp. Ale celkově jsem si z tohoto filmu odnesl spíš pozitivní pocity. Slušnej průměr(22.11.2015)

 • - Noah Segan (Krauss) si zahral aj vo filme The Mind's Eye (2015), ktorého názov je totožný s názvom akadémie, kde sa Some Kind of Hate odohráva (Mind's Eye Academy). (metal.storm)