Reklama

Reklama

Some Kind of Hate

Trailer 1

Obsahy(1)

Neúprosná šikana obrátila Lincolnův život v noční můru. Ale brzy pozná skutečný teror, když je poslán do vzdálené školy pro problémové dospívající. Tady obtěžování začíná znovu. Rozdíl je v tom, že tentokrát se někdo dívá - teenagerka Moira, která byla před lety dohnána k sebevraždě kvůli kruté šikaně. Když Lincoln neúmyslně přivolá Moiru z hrobu, vypustí pomstychtivou a nezastavitelnou sílu na misi krvavé pomsty. (noelcoward73)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (36)

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Řízné (pun intended). Opravdu velmi nepříjemný film, u kterého bude záležet především na tom, zda jeho záměrnou nepříjemnost budete ochotni akceptovat a přijmout za jeho plus. Some Kind of Hate je film o šikaně a jejích následcích, o nenávisti, která k šikaně vede, a také o nenávisti, která se z šikany rodí. Hlavním hrdinou je nesympatický uťáplý emař, který je napsán a zahrán tak přesvědčivě, že se divák nediví, že je šikaně vystavován. Jeho trýznitelé jsou nesympatičtí z podstaty věci a všechny ostatní postavy, které se ve filmu objeví, mají také nějakým způsobem máslo na hlavě. Je to opravdu přehlídka psychoušů a otravných charakterů, takže kdo potřebuje ve filmech s někým soucítit, má smůlu. Ale největší pošuk vůbec je Moira, nasraný pomstychtivý duch. Díky bohu za ní. Ta po nezbytném úvodu (který ovšem, pravda, mohl trvat o něco kratší dobu) rozpoutá povedenou, brutální a krvavou hororovou jízdu. Mortimer zde vymyslel docela originální způsob vraždění, díky čemuž by se Some Kind of Hate stal zajímavým příspěvkem k subžánru nadpřirozeného slasheru i bez těch sociálních přesahů. Snímek pro mě není úplně stoprocentní, zvlášť kvůli lehce nevyrovnanému tempu (první polovina je hlavně kvůli těm nesympatickým postavám občas vážně trochu těžce usledovatelná) a několika ne zcela přesvědčivě provedeným twistům (postava Kaitlin dějem propluje docela podivným způsobem). Přesto se kolem a kolem jedná o jeden ze zajímavějších letošních hororů, o osobitou a cílevědomou autorskou vizi začínajícího režiséra. V závěrečných titulcích avizované pokračování bych si rád nechal líbit. Moira by klidně mohla mít svou slasherovou frančízu, potenciál na ni má. ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Prvních 50 minut silně ubíjejících. Nesympatické postavy, ošuntělý low budget look, ale jakmile Sierra McCormick nastoupí na Revenge scénu je o krvavou zábavu vystaráno. Chválím originální způsob mordování a překvapivě hezky zpracovanou krev, kterou jsem nečekal vzhledem k celkovému looku filmu. Je to sice jeden z nejdivnějších hororů letošního roku, ale za ten slušný závěr si trojec zaslouží. Story 6/10, Atmosféra 4/10, Gore 7/10, Vizuál 4/10, Akce 4/10, Zábavnost 5/10 .55% ()

Reklama

George Stobbart 

všechny recenze uživatele

Samoľúby emo-blbeček alias božie umučenie má problém, pretože ho medzi seba nechcú blbečkovia ostatní a radšej ho obsypávajú školským žrádlom. Po jednej takej potyčke skončí v prevýchovnom tábore pre neposlušných harantov, kde si na neho zasadne sexi cica, pretože tie sa v dnešných pubertálnych rozprávočkách predsa lepia zásadne na loserov. A to už Mr.HairCunt zvládať nestíha, tak radšej vyvolá pomstychtivého ducha - Moiru (čo by sa hodila skôr do "Gossip Girl" než do hororu), nech to tam za neho slashuje... Ja som tušil, že toto bude prúser už po divných prvých infoškách a nezaujímavých traileroch, hoci pár „úžasných“ ohlasov z festivalov a projekcií u starej matere v Oklahome sa snažilo vyvolať iný dojem. Je to len ďalšia, zbytočne vážne sa berúca teen kravina, kde sa viac než na akýkoľvek horor či slasher hrá na adolescentnú drámu, sociálne problémiky, umelé emočné úlety a mladícke dejové zvrat(k)y. Ja už ale dávno nie som teenager ani študent a vždy mi budú bližšie odľahčené, béčkové teen vyvražďovačky z 80´s / 90´s, než takéto, strašne dôležito sa tváriace moderné spatlaniny. Ale stále to je našťastie o trochu lepšie než tohtoročné teen shity "Unfriended" či "The Gallows". ()

Marceloo 

všechny recenze uživatele

Mladý chlapec, ktorý bol odmalička šikanovaný, sa konečne odváži vzoprieť násilníkom, ktorí mu ubližujú. Konflikt ale skončí tým, že ho obvinia z útoku, takže je poslaný do nápravnovýchovného centra pre mladistvých. Tam ho začnú opäť šikanovať, ale zjaví sa mu duch dievčaťa, ktoré tu predtým tiež šikanovali, a tak spáchala samovraždu. Dievča mu ponúkne pomoc a tak sa začína cesta za krvavou pomstou. - Velmi sympatická ducharina. Samozrejme som do toho išiel bez akýchkolvek informácií o čom horor je, takže podla úvodných minút som očakával, že to bude slasher. Napriek tomu to skončilo ako ducharina, ale vôbec nie zlá. Šikana je pre horor velmi dobrou témou, takže obsahovo ma to velmi zaujalo. Potešilo ma herecké obsadenie, z ktorého si takmer každý už v nejakom horore zahral, jeden z nich dokonca režíroval tohtoročný horor Amnesiac. Hlavný herec sa strašne podobal na Brenta z The Loved Ones, čo je jeden z mojich najoblúbenejších hororov vôbec, takže ma to potešilo. Hudba v tomto horore ma tiež zaujala. Duch dievčaťa vyzeral tiež celkom dobre a spôsob, akým obetiam ubližoval, bol tiež zaujímavý. Aj keď duchariny zrovna nemusím a tie nízkorozpočtové zvyčajne za nič nestoja, táto na mňa urobila velmi dobrý dojem. Takýto parádny hororový víkend som už velmi dlho nezažil. + herečka z Dark Summer + herec z Cabin Fever: Patient Zero + herec z Dark Summer + herec z Cabin Fever 2, Undocumented a Starry Eyes + herečka zo Zombeavers + herec z Digging Up the Marrow a The ABCs of Death 2 ()

tron 

všechny recenze uživatele

Kid a Leatherface v jednom filme? No, mohlo to dopadnúť aj horšie. Režisér (ktorého prostredné meno je Egypt!) sa sústredí skôr na gore, než atmosféru a prácu s postavami. Celé je to dosť nechutné, chladné, drsné a béčkarské, ale hlavný záporák (ktorý nie je záporákom?) má niečo do seba a jeho schopnosti ma potešili, hoci sa objavili v minulosti už vo viacerých snímkach (viď. „istá“ scéna z Detskej hry). ()

Galerie (15)

Zajímavosti (1)

  • Noah Segan (Krauss) si zahral aj vo filme The Mind's Eye (2015), ktorého názov je totožný s názvom akadémie, kde sa Some Kind of Hate odohráva (Mind's Eye Academy). (metal.storm)

Reklama

Reklama