poster

Houdini (TV film)

 • Kanada

  Houdini

 • USA

  Houdini

Životopisný / Drama

Kanada / USA, 2014, 2x83 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Terva
  ****

  CITÁT - To co teď uvidíte je skutečné, ale je to také fikce. Jen zkuste poznat rozdíl............. Příběh muže, jenž věděl co dělá, nebál se smrti (možná se bál života) a šel za svým cílem, který znamenal neustále se zlepšovat. Monotonní hudební doprovod perfektně podporuje dramatickou stránku příběhu. DIALOG: JIM - Budete nejlepší kouzelník světa. HOUDINI - Neříkej kouzelník, ale mistr úniků............ CITÁT - Od této chvíle jste se oficiálně narodil v USA, můžete kandidovat na presidenta.......... Skoro tři hodiny velmi slušný příběh ze života mága a mistra iluzí Houdiniho. Část, ve kterých prožívá své "úniky" v Evropě je velmi napínavá a dobrodružná. CITÁT - Jen jsem se musel dostat ze sejfu ve kterém jsem nikdy nebyl.......... Konec byl sice smutný, ale kdo by ho neznal. CITÁT - Poprvé v životě jsem měl strach..........(2.7.2015)

 • cross
  ***

  V každém filmu by měly být všechny profese tak nějak min. na podobně kvalitní či nekvalitní úrovni... pravda, občas něco může vyčnívat, ale táhnout ke dnu film nesmí ani jedna jediná... pokud se tak stane, často vám nervy drásá třeba přílišně roztěkaná kamera nebo stupidní scénář...Houdini to bohužel schytal na po poli hudby - Debney (doufám že ne z vlastního rozhodnutí, ale ani tak nedokážu uvěřit že to prošlo) "okořenil" jinak vizuálně velmi zdařilé vyprávění o neskutečně iritující soundtrack, který jen v krátkých chvilkách zvolňuje a ukazuje jak by mohla celá scéna znásobit svoji velkolepost v případě absence otřesných elektronických prvků... škoda, mohla to být televizní pecka, takhle je to jen velmi dobrý film s velmi špatnou hudbou...(30.11.2015)

 • Morholt
  ****

  Možná se může zdát, že film postrádá nějakou nosnou konstrukci, ale to u životopisů často bývá. Mě se tahle ukázka, jak Houdini žil, miloval a hlavně čaroval velice zamlouvala. A nebylo to jen díky povedené atmosféře či výbornému obsazení v čele s Adrienem Brodym a pro mě čím dál oblíbenější Kristen Connolly, ale něco do sebe mělo i nahlédnutí pod pokličku Houdiniho triků a jeho odhalování spiritualistů-podvodníků. Houdini život by si každopádně zasloužil delší než dvoudílné zpracování. Na druhou stranu díky Bohu "alespoň" za tohle. 85%(9.9.2014)

 • Radek99
  ***

  Celkem zklamání. Houdini v produkci HBO mohl a měl být jedním z nejlepších biografických dramat, co kdy která televize natočila, slibný projekt utopil ale všechna svá aktiva v hypertrofované formě - klipová estetika a dynamika střihu, naprosto neadekvátní elektronická hudba (stejný anachronismus jako elektrické kytary v televizním Janu Husovi), přílišný vklad počítačových triků, manýrismus, forma, která převládla nad obsahem...(14.7.2015)

 • Franc1s
  *****

  Kašlete na toho chujoša-metalo-emoněco-Crisse Angela a radši kouknětě na tehle filmek o dvou dílech, který ukáže vzestup nějakého chápka v Bosse Houdiniho. Samozžejmě nechybí plno jeho slavných triků, i to jak to udělal(co ten slon sakra), ale dojde i na vztah s jeho ženou a na to jak chtěl být tím nejlepším.. Nikdy jsem nezjištoval, jeho životopis, takže nemáš šajnu, jestli je tu něco přibarveno nebo vše je tak jak se stalo. Ale vůbec mi to nevadí, bylo to napínavé, triky u kterých jsem nedýchal nebo se naopak smál, nic se zbytečně nenatahovalo, dobrá hudba a A.Brody zahrál luxusně! 8/10 History Channel jede :)(3.12.2014)

 • - V prvej časti, kde Harry Houdini (Adrien Brody) sleduje projekciu Charlieho Chaplina, sa jedná o grotesku s názvom "The Rink". Vo filme sa uvádza rok 1914, zatiaľ čo v skutočnosti bola táto Chaplinova groteska uvedená až v roku 1916. (vero_F)

 • - Adrien Brody (Houdini) studoval kouzla, a tak velkou část triků ve filmu dělal sám. Dokonce i únik ze svěrací kazajky na laně. (Terva)

 • - Natáčelo se v Maďarsku v Budapešti, v rodném městě Harryho Houdiniho. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace