Houdini (TV film)

Houdini

Houdini

Životopisný / Drama

Kanada / USA, 2014, 2x83 min

I love HBO - opět jedna z vynikajících minisérií - tentokrát o nejslavnějším mistrovi útěků, extravangtním mystifikátorovi, podvodníkovi, i oohdalovači podvodů a zejména nadmíru ctižádostivému člověku - Harry Houdinimu. Andrien Brody si opět po dlouhé době střihl hezkou roli a v mých očích podal velmi dobrý výkon a podle mě si to dost užíval, stejně jako já -fanoušek tohoto druhu umění - 80 %(4.3.2017)

Klasickej životopisnej filmek. Trochu mě rozhazovalo to časté přeskakování mezi obdobími a taky to rozdělení na dvě části. Taky některé moderní efekty jak z Kriminálky Las Vegas se tam moc nehodily. Ale dobově to je docela hezky udělany. Největší deviza tohoto filmu je samotnej Houdini a jeho skutečný život, u kterého se člověk nemá šanci začít nudit (teda až na tu jeho matku). Taky Adrien Brody ho vystihl docela dobře (i když ten má teda protáhlejší ksicht). Každopádně mě to bavilo, takže cajk...(30.1.2016)

Moderně udělaný miniseriálek o Houdinim mě zaujal od první minuty. Pořád se v něm něco dělo, dialogů tak akorát, aby člověk v rámci daného času poznal postavy, skvělý střih, kamera, hudba a famozní výkon Adriena Brodyho. Osobně si myslím, že ještě díl navíc by seriálu prospěl, protože narvat do 2x83minut Houdiniho soukromí, myšlení, city a vystoupení je fakt úkol hodnýho Houdiniho. Nicméně miniseriál má v sobě neuvěřitelnou vyprávěcí dynamičnost, která nedovolí působení nudy.(22.6.2015)

Tento film je prezentován jako životopisný. Nezajímám se o život tohoto mága natolik, abych mohla posoudit jeho autentičnost, proto budu hodnotit pouze dojem, jakým na mne zapůsobil. Příběh měl spád, kouzelnické triky byly zajímavé a herecky působil charismatický Adrien Brody v hlavní roli věrohodně. Dost mi vadila stopáž natahovaná v druhé části zbytečnými spiritistickými seancemi a časté přemety v čase. Na jedno shlédnutí dobré.(8.2.2016)

Úvodní Blábol - Stejně jako Velký Houdini i já občas unikám smrti. Sic většinou hrůzným omylem, ale tak či tak jsem stejný kabaretník se smrtí. Posilněn likérem jsem se skutálel po střeše a zastavil se těsně před jejím okrajem. Posilněn vírou jsem kráčel/levitoval po uzounkém trámu, zatímco pode mnou rotovali tisíce hektolitrů vody, jež by mne v případě pádu semlely jak maso na sekanó. + další podobné úniky před zubatou hihi. Proč ale já a Harry zglíňáme okolo smrti? Proč chceme uniknout za hranice smrtelnosti, dotknout se prázdna, poznat nepoznané? Nuž přeci proto, že se to ještě nikomu nepovedlo. Zatím. Nemilosrdný komentář pro uživatele DarkKnight - Strč si ty svoje usoplené klebety někam, vůbec tomu nerozumíš a neovládáš to. Jsi jenom rozený rádoby všetečka , ty jeden hejle. Pamatuj si, že už jsem tě jednou zlomil(hihi). Pokud si budeš stát za svým a tvrdit, že každý má právo na svůj názor, na to seru, ty to právo nemáš. Každopádně v tomto případě navrhuji závod kolem světa. Sraz v neděli ve 12:00 AM na Leicester Square v Londýně. Sama královna nám to odstartuje. Horkovzdušný balón s sebou. Vítěz vyhraje... Milosrdný komentář pro Vás všechny - Určitě se na to podívejte, je to peklo, wunderbar, skvělé, magické, dechberoucí a svěžííííííííííí.(9.9.2014)

• - Natáčelo se v Maďarsku v Budapešti, v rodném městě Harryho Houdiniho. (Terva)

• - V prvej časti, kde Harry Houdini (Adrien Brody) sleduje projekciu Charlieho Chaplina, sa jedná o grotesku s názvom "The Rink". Vo filme sa uvádza rok 1914, zatiaľ čo v skutočnosti bola táto Chaplinova groteska uvedená až v roku 1916. (vero_F)

• - Adrien Brody (Houdini) studoval kouzla, a tak velkou část triků ve filmu dělal sám. Dokonce i únik ze svěrací kazajky na laně. (Terva)