Houdini (TV film)

Houdini

Životopisný / Drama

Kanada / USA, 2014, 2x83 min

• DarkKnight

Mini-série bez pořádného ústředního příběhu, která se snaží být výjimečná novým pojetím, jenž všemu ale jen více škodí. Pokud by se některé načaté nápady více rozvedly a lépe zpracovaly, mohl by z toho vzniknout opravdu pořádný mistrovský kousek. Takhle je to ale jen další obyčejné životopisné drama, které za pár týdnů zapadne.(6.9.2014)

Tak pol na pol. Prvý diel skvelý. Kúzla, ilúzie, dostávanie sa do deja, príchod postáv, sledujeme jeho umeleckú cestu od nuly až po majstra. Druhý diel sa ale už začal viac venovať či už vzťahom ale aj celkovo pozadiu jeho života, stratilo to tempo a špiritistické seansi až na jednu nezaujali a nemali čo ponúknuť. Stále vysoko pozeratelné, ale oproti jednotke so slabším tempom. Brody a Connolly obsadení perfektne. Taktiež tá špionáž bola zaujímavá. Silné 3 z 5(1.8.2015)

Možná se může zdát, že film postrádá nějakou nosnou konstrukci, ale to u životopisů často bývá. Mě se tahle ukázka, jak Houdini žil, miloval a hlavně čaroval velice zamlouvala. A nebylo to jen díky povedené atmosféře či výbornému obsazení v čele s Adrienem Brodym a pro mě čím dál oblíbenější Kristen Connolly, ale něco do sebe mělo i nahlédnutí pod pokličku Houdiniho triků a jeho odhalování spiritualistů-podvodníků. Houdini život by si každopádně zasloužil delší než dvoudílné zpracování. Na druhou stranu díky Bohu "alespoň" za tohle. 85%(9.9.2014)

Celkem zklamání. Houdini v produkci HBO mohl a měl být jedním z nejlepších biografických dramat, co kdy která televize natočila, slibný projekt utopil ale všechna svá aktiva v hypertrofované formě - klipová estetika a dynamika střihu, naprosto neadekvátní elektronická hudba (stejný anachronismus jako elektrické kytary v televizním Janu Husovi), přílišný vklad počítačových triků, manýrismus, forma, která převládla nad obsahem...(14.7.2015)

Nemůžu říct, že bych se ničemu zajímavému ze sto let staré historie kolem tohoto pozoruhodného pána nepřiučil, to ne. Co však ale také musím potvrdit je, že je Houdini celou dobu tak okázale akční na úkor rozmáchlejších dialogů, až jde ze všech těch rádoby cool eskamotérských kousků po první polovině hlava kolem. A začne to šíleně, neuvěřitelnym způsobem nudit...(28.10.2014)

• - V prvej časti, kde Harry Houdini (Adrien Brody) sleduje projekciu Charlieho Chaplina, sa jedná o grotesku s názvom "The Rink". Vo filme sa uvádza rok 1914, zatiaľ čo v skutočnosti bola táto Chaplinova groteska uvedená až v roku 1916. (vero_F)

• - Natáčelo se v Maďarsku v Budapešti, v rodném městě Harryho Houdiniho. (Terva)

• - Adrien Brody (Houdini) studoval kouzla, a tak velkou část triků ve filmu dělal sám. Dokonce i únik ze svěrací kazajky na laně. (Terva)