Houdini (TV film)

Houdini

Houdini

Životopisný / Drama

Kanada / USA, 2014, 2x83 min

Úvodní Blábol - Stejně jako Velký Houdini i já občas unikám smrti. Sic většinou hrůzným omylem, ale tak či tak jsem stejný kabaretník se smrtí. Posilněn likérem jsem se skutálel po střeše a zastavil se těsně před jejím okrajem. Posilněn vírou jsem kráčel/levitoval po uzounkém trámu, zatímco pode mnou rotovali tisíce hektolitrů vody, jež by mne v případě pádu semlely jak maso na sekanó. + další podobné úniky před zubatou hihi. Proč ale já a Harry zglíňáme okolo smrti? Proč chceme uniknout za hranice smrtelnosti, dotknout se prázdna, poznat nepoznané? Nuž přeci proto, že se to ještě nikomu nepovedlo. Zatím. Nemilosrdný komentář pro uživatele DarkKnight - Strč si ty svoje usoplené klebety někam, vůbec tomu nerozumíš a neovládáš to. Jsi jenom rozený rádoby všetečka , ty jeden hejle. Pamatuj si, že už jsem tě jednou zlomil(hihi). Pokud si budeš stát za svým a tvrdit, že každý má právo na svůj názor, na to seru, ty to právo nemáš. Každopádně v tomto případě navrhuji závod kolem světa. Sraz v neděli ve 12:00 AM na Leicester Square v Londýně. Sama královna nám to odstartuje. Horkovzdušný balón s sebou. Vítěz vyhraje... Milosrdný komentář pro Vás všechny - Určitě se na to podívejte, je to peklo, wunderbar, skvělé, magické, dechberoucí a svěžííííííííííí.(9.9.2014)

Tento dvoudíl mě překvapil. Bohužel napjatá atmosféra, jaká byla v první části se v druhé pozvolna rozplynula a byla ta tam. Mystiku mám ráda, ale v tomto případu to bylo už moc přehnané a nebavilo mě to. Co mě tu opravu iritovalo, tak ta Houdiniho maminka, to byl kýč jako věž. Stopáž mohla být také o něco kratší. Rozhodně dávám přednost první akčnější a pro mě zajímavější části. Druhá už měla blízko k tragičnu. Celkově se mi film jako celek líbil a překvapila mě podoba Adriena s pravým Houdinim. Jeho výkon byl skvělý. Doporučuji(5.10.2018)

• maddy

Z History Channel sa stala namiesto vednej, informatívne prínosnej televíznej stanice čistá komercia, ktorá sa snaží prvoplánovano ohurovať. A ich mini-séria/televízny film Houdini je toho jasným dôkazom. Čistá show na efekt, v ktorej skutočný život Houdiniho nie je vôbec nepodstatný. Väčšina kúzelníckych (čítaj podvodných, keďže na kúzla tu snáď neverí už nikto) výstupov tak stráca akýkoľvek punc reálnosť a skôr pôsobia ako z ranku fantasy, resp. ako minuloročný kúzelnícky snímok Now You See Me. To by možno nebol taký problém keby to History Channel neprezentoval ako „príbeh o Houdinim“ a keby to bolo aspoň zábava. Bohužiaľ, nie je. Napriek tomu, že sa snaží zachytiť pomerne dlhé životné obdobie, tak chýba ústredný príbeh, ktorý by vyvolal záujem o postavy a aj tá snaha o „cool“ spracovanie (rýchly strih, prelety kamery a pod.) sa míňa účinky, keďže na niečo veľkolepejšie tu jednoducho nie je rozpočet a tak pôsobí skôr ako márna snaha vyzerať za každú cenu „filmovo“. Houdiniho životopis by si síce zaslúžil spracovanie do seriálovej podoby, rozhodne nie takto prvoplánovo, prikrášlene a odtrhnuto od reality. Navyše ma na to prekvapuje, že takto nezáživne, bez akéhokoľvek vlastného prínosu to natočil práve Uli Edel, režisér vynikajúcich We Children From Bahnhof Zoo (5* / síce to bolo pred 30. rokmi) CELKOVO: 2* (4/10)(12.9.2014)

Kašlete na toho chujoša-metalo-emoněco-Crisse Angela a radši kouknětě na tehle filmek o dvou dílech, který ukáže vzestup nějakého chápka v Bosse Houdiniho. Samozžejmě nechybí plno jeho slavných triků, i to jak to udělal(co ten slon sakra), ale dojde i na vztah s jeho ženou a na to jak chtěl být tím nejlepším.. Nikdy jsem nezjištoval, jeho životopis, takže nemáš šajnu, jestli je tu něco přibarveno nebo vše je tak jak se stalo. Ale vůbec mi to nevadí, bylo to napínavé, triky u kterých jsem nedýchal nebo se naopak smál, nic se zbytečně nenatahovalo, dobrá hudba a A.Brody zahrál luxusně! 8/10 History Channel jede :)(3.12.2014)

• Kaluž

Na tuhle dvoudílnou televizní jednohubku jsem se velmi těšil. Eskamotérské kousky maestra Houdiniho jsou mému srdci blízké a byl jsem připraven, že si doplním další strhující střípky z jeho života. K mému zklamání však tvůrci zvolili zcela odlišný způsob uchopení biografie než jsem očekával. Překotné vyprávění v akčním stylu a rychlých prostřizích mi k dobové látce ze sklonku 19. století vůbec nesedí. K tomu se váže i použití nesmyslně přepáleného hudebního doprovodu nebo dokola se opakující digitální záběry Houdiniho útrob. Vypadá to spíše jako excentrický portrét jednoho z těch moderních čáryfuků pro dnešní publikum než psychologická sonda do nitra jednoho z největších iluzionistů historie. No nic, nevadí, zapomeneme.(19.12.2014)

• - Natáčelo se v Maďarsku v Budapešti, v rodném městě Harryho Houdiniho. (Terva)

• - V prvej časti, kde Harry Houdini (Adrien Brody) sleduje projekciu Charlieho Chaplina, sa jedná o grotesku s názvom "The Rink". Vo filme sa uvádza rok 1914, zatiaľ čo v skutočnosti bola táto Chaplinova groteska uvedená až v roku 1916. (vero_F)

• - Adrien Brody (Houdini) studoval kouzla, a tak velkou část triků ve filmu dělal sám. Dokonce i únik ze svěrací kazajky na laně. (Terva)