Nemůžu říct, že bych se ničemu zajímavému ze sto let staré historie kolem tohoto pozoruhodného pána nepřiučil, to ne. Co však ale také musím potvrdit je, že je Houdini celou dobu tak okázale akční na úkor rozmáchlejších dialogů, až jde ze všech těch rádoby cool eskamotérských kousků po první polovině hlava kolem. A začne to šíleně, neuvěřitelnym způsobem nudit...(28.10.2014)

A já jsem s tímto čistě televizním dvoudílným filmem velice spokojen. Líbilo se mi nejen zaměření na život Houdiniho od jeho počátku, ale i pozadí některých na první pohled neuvěřitelně vyhlížejících triků. Adrien Brody zastoupil roli Houdiniho skvěle a přítomnost pohledné Kirsten Connolly, kterou jsem do té doby znal jen ze Zoo, taktéž ohromně potěšila. Nemohu si víc stěžovat. Příjemný dvojfilm. 85%(17.6.2017)

Film se mi opravdu moc líbil. O Houdinim se toho nic moc nevěděla, jen že to byl kouzelný a to bylo všechno, takže mě dost překvapilo, co všechno vymyslel. Řekla bych, že jen díky němu mají kouzelníci, tak skvělé triky a vystoupení. Obdivuji Houdiniho za to, že pro pozornost málem několikrát přišel i o život a Adrien Brody předvedl dokonalý výkon. Není to úplně perfektně natočení film, ale hodně dobrý a zajímavý.(25.3.2016)

Brodyho návrat do svěrací kazajky, která patřila mezi vrcholy jeho kariéry, a její překonání ve filmu, který možná není tak životopisný, jak by bylo záhodno, ale o to je zábavnější. Rozdělení na dvě epizody a označení jako televizní série mi připadá jako úplná zbytečnost, nebýt absence nějakého ústředního motivu, mohl Houdini bez problému fungovat jako jeden samostatný film. A to všech stránkách proklatě povedený film. Spíš než nudná biografie je tak film spíš efektní průlet těmi nejzajímavějšími momenty a spekulacemi z kouzelníkovy kariéry plný rychlých a detailních střihů odhalující jeho zázračné metody, které jeho trikům ale paradoxně dávají snad ještě větší šmrnc. Ta špička ledovce je pak samotný Brody, který - na to že jde o televizní projekt - vypadá jako by se v roli naprosto výžíval a září jako málokdy. A nutno dodat, že ani ty přízemnější epizody z jeho osobního života nejsou na škodu, naopak jeho matka a žena jako podprahové motivace extravagantního showmana posouvají film ještě o kus dál, než jsem čekal. Jen škoda že druhá část trochu polevila z nasazeného tempa. It was never about the box.(20.9.2014)

CITÁT - To co teď uvidíte je skutečné, ale je to také fikce. Jen zkuste poznat rozdíl............. Příběh muže, jenž věděl co dělá, nebál se smrti (možná se bál života) a šel za svým cílem, který znamenal neustále se zlepšovat. Monotonní hudební doprovod perfektně podporuje dramatickou stránku příběhu. DIALOG: JIM - Budete nejlepší kouzelník světa. HOUDINI - Neříkej kouzelník, ale mistr úniků............ CITÁT - Od této chvíle jste se oficiálně narodil v USA, můžete kandidovat na presidenta.......... Skoro tři hodiny velmi slušný příběh ze života mága a mistra iluzí Houdiniho. Část, ve kterých prožívá své "úniky" v Evropě je velmi napínavá a dobrodružná. CITÁT - Jen jsem se musel dostat ze sejfu ve kterém jsem nikdy nebyl.......... Konec byl sice smutný, ale kdo by ho neznal. CITÁT - Poprvé v životě jsem měl strach..........(2.7.2015)

• - Natáčelo se v Maďarsku v Budapešti, v rodném městě Harryho Houdiniho. (Terva)

• - V prvej časti, kde Harry Houdini (Adrien Brody) sleduje projekciu Charlieho Chaplina, sa jedná o grotesku s názvom "The Rink". Vo filme sa uvádza rok 1914, zatiaľ čo v skutočnosti bola táto Chaplinova groteska uvedená až v roku 1916. (vero_F)

• - Adrien Brody (Houdini) studoval kouzla, a tak velkou část triků ve filmu dělal sám. Dokonce i únik ze svěrací kazajky na laně. (Terva)