Film o filme: Moje povstanie.sk

Dokumentární / Krátkometrážní

Slovensko, 2014, 25 min

• Flego

Slabý film o filme, kde sa okrem zopár záberov z nakrúcania dozvieme len názory hlavných protagonistov na SNP. Prvý komentár.(1.9.2014)

• Santino7

Neviem čo je na tom pravdy, no kdesi som čítal, že tento "film o filme" vznikol z toho dôvodu, že nevyšli financie na dokončenie plnohodnotného filmu. Takže inými slovami viac či menej zbytočnosť, bez ktorej by sme sa v kľude zaobišli a neobohatí nás takmer asi o nič. Ako som už spomínal pri samotnom filme, taká silne emotívna (a zároveň dôležitá v rámci našich dejín) téma by si zaslúžila čosi dôstojnejšie. Udeľujem tomu však rovnaký počet bodov ako samotnému snímku, pretože - ako som písal na začiatku - vzniklo to ako doplnok kvôli chabému rozpočtu a to je kritika skôr pre štátne inštitúcie zamerané na kultúru... Kto by však predsalen mal záujem o samotný poviedkový film Moje povstanie, nech sa páči, verejnoprávna televízia ho voľne sprístupnila tu: https://www.youtube.com/playlist?list=PLyVNKqkkebeEp4bxZr_8Y2CN8Nluy-7So ... Udeľujem tomu rovnaký počet bodov ako samotnému snímku, a to hlavne z toho dôvodu, že - ako som písal na začiatku - to vzniklo ako doplnok kvôli chabému rozpočtu a to je negatívna vizitka viac pre naše kultúrne inštitúcie, než pre samotných filmárov. 2/5(1.9.2014)

• PEZ

Slabunký film o filme, ktorý dokázal nudiť aj napriek tomu, že má iba 25 minút. Priveľa záberov z pôvodného filmu a k tomu zopár komentárov účinkujúcich. Tí dostali príliš malý priestor na vyjadrenie, takže je tento film o filme v podstate zbytočný počin.(3.4.2015)